Ухвала від 02.12.2010 по справі 2а-1716/10/1070

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа: № 2а-1716/10/1070 Головуючий у 1-й інстанції: Штогун С.Г.

Суддя-доповідач: Данилова М. В.

УХВАЛА

Іменем України

"02" грудня 2010 р. м. Київ

Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду у складі:

головуючого - судді Данилової М. В.,

суддів: Бєлової Л.В. Кучми А.Ю.

при секретарі судового засідання Горбачовій Ю.Д.,

розглянувши за відсутності осіб, які беруть участь в справі, відповідно до ч.6 ст.12 КАС України у відкритому судовому засіданні в місті Києві апеляційну скаргу Державного комітету України із земельних ресурсів на постанову Київського окружного адміністративного суду від 16 червня 2010 року у справі за адміністративним позовом Приватного підприємства «Будівельна компанія «Славутич»до Державного комітету України із земельних ресурсів про зобов'язання вчинити дії, -

ВСТАНОВИЛА:

Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просить скасувати рішення Державного комітету України із земельних ресурсів №19 від 21 липня 2009 року про залишення його заяви про видачу ліцензії без розгляду та зобов'язати відповідача прийняти рішення про видачу йому ліцензії на землевпорядні роботи.

Позивачем подано заяву про зміну позовних вимог, в якій він просить визнати протиправним та скасувати наказ Державного комітету України із земельних ресурсів №429 від 12 серпня 2009 року «Про питання ліцензування робіт із землеустрою, земле оціночних робіт» в частині залишення його заяви про видачу ліцензії без розгляду, зобов'язати відповідача прийняти рішення про видачу ліцензії на землевпорядні роботи та видати ліцензію.

Постановою Київського окружного адміністративного суду від 16 червня 2010 року позовні вимоги задоволено повністю.

Не погоджуючись з постановою, відповідач подав апеляційну скаргу, в які просить дану постанову скасувати, та постановити нове рішення про задоволення позовних вимог, посилаючись на те, що судом першої інстанції порушено норми матеріального та процесуального права.

Особи, які беруть участь в справі в судове засідання не з'явилися, про дату та час слухання справи були повідомлені належним чином.

Відповідно до ч.6 ст.12 КАС України під час судового розгляду справи в судовому засіданні забезпечується повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу, крім випадків неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи у разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження).

Відповідно до ч.1 ст.41 КАС України суд під час судового розгляду адміністративної справи здійснює повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу. У разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційну скаргу слід залишити без задоволення, а оскаржувану постанову суду -залишити без змін.

Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 198 та ст. 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає скаргу без задоволення, а постанову суду -без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Задовольняючи позовні вимоги, суд першої інстанції зазначив, що позивачем дотримано всіх вимог, визначених законодавством на час звернення з заявою про видачу ліцензії, тому наказ №429 від 12 серпня 2009 року в частині залишення без розгляду заяви про видачі позивачу ліцензії є протиправним та підлягає скасуванню.

Колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції.

Згідно п.58 ч.1 ст.9 «Про ліцензування певних видів господарської діяльності»(в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин) визначено, що проведення робіт із землеустрою, землеоціночних робіт та земельних торгів підлягає ліцензуванню.

З матеріалів справи вбачається, що позивач звернувся до відповідача з заявою про отримання ліцензії на проведення робіт із землеустрою, землеоціночних робіт.

Відповідач своїм листом від 19 серпня 2009 року № 11522/23/11-09 повідомив позивача про те, що наказом Державного комітету України із земельних ресурсів №429 від 12 серпня 2009 року залишено без розгляду. З даного листа вбачається, що заява позивача залишена без розгляду відповідно ст.11 ЗУ «Про ліцензування певних видів господарської діяльності»через невідповідність поданих заявником документів Ліцензійним умовам (відсутня засвідчена підписом керівника та печаткою організації копія диплому ОСОБА_1).

Відповідно до п.3.2 Ліцензійні умови провадження господарської діяльності щодо проведення землевпорядних та землеоціночних робіт, затвердженого наказом Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва Державного комітету по земельним ресурсах № 28/18 від 13 лютого 2001 року суб'єкт господарювання здійснює провадження господарської діяльності щодо виконання землевпорядних та землеоціночних робіт за таких умов: наявності в штаті юридичної особи (постійна робота) спеціалістів з однієї із зазначених спеціальностей: землевпорядкування, землевпорядкування та кадастр, які закінчили вищі навчальні заклади землевпорядного профілю зі стажем роботи за спеціальністю не менше трьох років;призначення цього фахівця в організації відповідальним за якість робіт, що ліцензуються;при виконанні експертної грошової оцінки земель мати в штаті не менше двох спеціалістів, які мають сертифікат установленого зразка на право виконання зазначених робіт, затверджений наказом Держкомзему України від 08 липня 1999 № 72 "Про затвердження Порядку проведення експертної грошової оцінки земельних ділянок несільськогосподарського призначення", зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 27 серпня 1999 за

№ 651/3944; наявності у фізичної особи - суб'єкта підприємницької діяльності диплома про закінчення вищого навчального закладу землевпорядного профілю за спеціальностями: землевпорядкування, землевпорядкування та кадастр та стажу роботи за вказаною спеціальністю не менше трьох років.

Вказані Ліцензійні умови втратили чинність на підставі наказу Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва Державного комітету України із земельних ресурсів від 05 серпня 2009 року №141/422.

Враховуючи вищевикладене, колегія суддів приходить до висновку, що рішення відповідача про залишення без розгляду заяви позивача про видачу ліцензії на проведення робіт із землеустрою, землеоціночних робіт є протиправним, оскільки позивачем при подачі заяви дотримано всіх вимог чинного законодавства. Позовні вимоги обґрунтовані та підлягають задоволенню.

Колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції та вважає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та прийняв рішення з дотриманням норм матеріального та процесуального права.

Доводи апеляційної скарги не спростовують висновки суду першої інстанції, а тому апеляційну скаргу потрібно залишити без задоволення, а оскаржувану постанову суду без змін.

Керуючись статтями 12, 41, 160, 196, 198, 200, 205, 206, 212 КАС України, колегія суддів, -

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу Державного комітету України із земельних ресурсів -залишити без задоволення.

Постанову Київського окружного адміністративного суду від 16 червня 2010 року -залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня її складення в повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий:

Судді:

Повний текст виготовлено 07.12.10