13 січня 2026 року Справа 160/611/26
Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Ремез К.І., перевіривши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії, -
12.01.2026 до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії, в якій позивач просить суд:
- визнати протиправними дії Головним управлінням Пенсійного фонду України в Тернопільській області щодо відмови у зарахуванні до стажу ОСОБА_1 при обчислені пенсії за період роботи в Дніпродзержинського виробничого об'єднання «Азот» з 15.06.1983 по 15.12.1983;
- визнати протиправними дії Головним управлінням Пенсійного фонду України в Тернопільській області щодо відмови у зарахуванні до стажу ОСОБА_1 при обчислені пенсії за період роботи в Санітарному профілакторії Баглійського Коксохімічного заводу з 16.06.1983 по 02.12.1996;
- визнати протиправними дії Головним управлінням Пенсійного фонду України в Тернопільській області щодо відмови у зарахуванні до стажу ОСОБА_1 при обчислені пенсії вкладиш в трудову книжку НОМЕР_1 , дата заповнення 06.04.1995 зо всіма записами про трудову діяльність;
- зобов'язати Головне Управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській, області зарахувати до стажу ОСОБА_1 при обчислені пенсії за період роботи в Дніпродзержинського виробничого об'єднання «Азот» з 15.06.1983 по 15.12.1983;
- зобов'язати Головне Управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській, області зарахувати до стажу ОСОБА_1 при обчислені пенсії за віком період роботи в Санітарному профілакторії Баглійського Коксохімічного заводу з 16.06.1983 по 02.12.1996;
- зобов'язати Головне Управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській, області зарахувати до стажу ОСОБА_1 при обчислені пенсії за віком вкладиш в трудову книжку НОМЕР_1 , дата заповнення 06.04.1995 зо всіма записами про трудову діяльність;
- зобов'язати Головне Управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області до призначити пенсію за віком ОСОБА_1 у зв'язку з наданням документів підтверджуючих трудову діяльність та повернутися до заяви про призначення пенсії від 11.11.2025;
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 про нарахування пенсії за віком від 11.11.2025 та прийняти обґрунтоване рішення з урахуванням висновків суду та зробити нарахування пенсії повернувшись к заяві про призначення пенсії від 11.11.2025.
Відповідно до витягу з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями зазначена справа розподілена судді Ремез К.І.
Відповідно до пунктів 3 та 6 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 Кодексу адміністративного судочинства України та чи немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до ч. 3 ст. 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від судового збору відповідно до закону.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України «Про судовий збір».
Згідно ст. 1 Закону України «Про судовий збір», судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.
Розміри ставок судового збору встановлені ст. 4 Закону України «Про судовий збір», станом на момент звернення до адміністративного суду.
Зокрема, за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою, судовий збір становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до ч. 3 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» при поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формі - застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору.
Згідно зі ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2026 рік», установлено з 1 січня 2026 року прожитковий мінімум для працездатних осіб у розмірі 3328,00 грн.
Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом 12.01.2026.
Ставка судового збору станом на 12.01.2026 становить 1331,20 грн.
При поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формі - застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору.
Однак, як вбачається із доданих до позову документів, позивачем не надано доказів сплати судового збору за подання позовної заяви.
Отже, позивач має надати до суду докази сплати судового збору у розмірі 1064,96 грн.
Судовий збір необхідно сплатити за реквізитами: отримувач: ГУК у Дн-кiй обл/Чечел.р/ 22030101, код отримувача ЄДРПОУ (отримувача) 37988155, рахунок отримувача: UA368999980313141206084004632, банк отримувача: Казначейство України (ел. адм. подат.), МФО 899998, код класифікації доходів бюджету 22030101, призначення платежу: судовий збір, (ПІБ чи назва установи, організації позивача) Дніпропетровський окружний адміністративний суд.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що позовна заява не відповідає вимогам статті 161 КАС України.
Відповідно до ч. 1 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
На підставі викладеного, керуючись статтями 160, 161, 169, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
Позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії - залишити без руху.
Встановити позивачу дводенний строк з дня отримання ухвали про залишення позовної заяви без руху для усунення недоліків позовної заяви, шляхом надання до суду:
- документу про сплату судового збору (квитанції установи банку або відділення зв'язку, які прийняли платіж або платіжне доручення, підписане уповноваженою посадовою особою банку і скріплене печаткою установи банку з відміткою про дату виконання платіжного доручення) у розмірі 1064,96 грн;
- або належним чином завіреної копії документу, що підтверджує підстави звільнення від сплати судового збору.
Копію цієї ухвали направити особі, яка звернулась до суду із позовною заявою.
Попередити позивача про наслідки невиконання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені частиною 4 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України, за якою позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк.
Ухвала про залишення позовної заяви без руху набирає законної сили в порядку статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України та оскарженню не підлягає.
Суддя К.І. Ремез