Постанова від 22.12.2010 по справі 12817/08/2070

Харківський окружний адміністративний суд

61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Харків

22 грудня 2010 р. № 2-а- 12817/08/2070

Харківський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого -судді Зінченка А.В.,

При секретарях -Король Д.О., Нікітіної О.В.

За участю представників сторін:

позивача -Макієнко М.Ю.

відповідача -Радигіна Є.С.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Контрольно-ревізійного управління в Харківській області до Харківського обласного комунального підприємства «Дирекція розвитку інфраструктури території»про зобов'язання виконати вимогу, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач, Контрольно-ревізійне управління в Харківській області, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом, в якому просить суд зобов'язати Харківське обласне комунальне підприємство «Дирекція розвитку інфраструктури території»виконати вимогу № 122-15/599, від 17.07.2008 року а саме: вжити заходів для забезпечення надходження коштів недоотриманої орендної плати від ФО-П ОСОБА_3 в сумі 5964,28 грн. та провести переукладання договору оренди комунального майна з ОСОБА_3 довідно до вимог діючого законодавства та вжити заходів для відшкодування ФО-П ОСОБА_3 вартості спожитих комунальних послуг в сумі 1536,20 грн.

При цьому позивач вказав, що КРВ в Шевченківському районі відповідно до п. 1.2.4.1 плану контрольно-ревізійної роботи відділу на II квартал 2008 року, проведено планову ревізію фінансово-господарської діяльності філії Харківського обласного комунального підприємства „Дирекція розвитку інфраструктури території»«Шевченківське підприємство житлово-комунального господарства».

07.07.2008 року фахівцями КРВ в Шевченківському районі Харківської області за результатами ревізії фінансово-господарської діяльності за період з 1.09.2006 р. по 1.05.2008 р. був складений акт № 120-20/112.

17.07.2008 року на підставі висновків Акту ревізії КРВ в Шевченківському районі направив відповідачу вимогу № 122-15/599.

На даний час відповідачем вимогу виконано частково, а тому позивач просить суд зобов'язати відповідача вжити заходів для забезпечення надходження коштів недоотриманої орендної плати від ФО-П ОСОБА_3 в сумі 5964,28 грн. та провести переукладання договору оренди комунального майна з ОСОБА_3 довідно до вимог діючого законодавства та вжити заходів для відшкодування ФО-П ОСОБА_3 вартості спожитих комунальних послуг в сумі 1536,20 грн.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав та просив позов задовольнити.

Представник Відповідача в судовому засіданні проти позову заперечував, так як на час розгляду справи судом відповідачем виконано вимогу в повному обсязі.

Суд, дослідивши матеріали справи та заслухавши пояснення представників сторін, встановив наступне.

Статус державної контрольно-ревізійної служби в Україні, її функції та правові основи діяльності визначені Законом України “Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні”від 26 січня 1993 року № 2939-12, наказом Контрольно-ревізійного управління № 11 від 09.01.2001 р. затверджено положення про Контрольно-ревізійні управління в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі.

Відповідно до статті 3 Закону № 2939 Державна контрольно-ревізійна служба у своїй діяльності керується Конституцією України, цим Законом, іншими законодавчими актами, актами Президента та Кабінету Міністрів України.

Відповідно до статті 2 Закону України “Про державну контрольно-ревізійну службу”інспектування здійснюється у формі ревізії та полягає у документальній і фактичній перевірці певного комплексу або окремих питань фінансово-господарської діяльності підконтрольної установи, яка повинна забезпечувати виявлення наявних фактів порушення законодавства, встановлення винних у їх допущенні посадових і матеріально відповідальних осіб. Результати ревізії викладаються в акті.

Харківське обласне комунальне підприємство “Дирекція розвитку інфраструктури території” є юридичною особою, за організаційно-правовою формою є комунальним унітарним підприємством і належить до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Харківської області, засновником є Харківська обласна рада. Створено з метою надання населенню, державним установам та іншим суб'єктам господарської діяльності комунальних послуг у сфері теплопостачання, водопостачання, водовідведення та житлово-комунального господарства.

Відповідно до плану роботи контрольно-ревізійного відділення в Шевченківському районі Харківської області на другий квартал 2008 року у період з 05.05.2008 р. по 27.06.2008 р. позивчем була проведена ревізія фінансово господарської діяльності філії відповідача з 1.09.2006 р. по 1.05.2008 р.

07.07.2008 року фахівцями контрольно-ревізійного відділення в Шевченківському районі Харківської області за результатами ревізії фінансово-господарської діяльності Харківського обласного комунального підприємства “Дирекція розвитку інфраструктури території”за період з 1.09.2006 р. по 1.05.2008 р. був складений акт № 120-20/112.

17.07.2008 року на підставі висновків Акту ревізії КРВ в Шевченківському районі направив відповідачу вимогу № 122-15/599, в якій серед іншого було зобов'язано відповідача вжити заходів для забезпечення надходження коштів недоотриманої орендної плати від ФО-П ОСОБА_3 в сумі 5964,28 грн. та провести переукладання договору оренди комунального майна з ОСОБА_3 довідно до вимог діючого законодавства та вжити заходів для відшкодування ФО-П ОСОБА_3 вартості спожитих комунальних послуг в сумі 1536,20 грн.

Відповідно до ч.2 ст.15 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні»законні вимоги службових осіб держаної контрольно-ревізійної служби є обов'язковими для виконання службовими особами об'єктів, що ревізуються.

Також судом в судовому засіданні встановлено, що Відповідачем на виконання вимог Позивача був поданий позов до Господарського суду Харківської області про стягнення заборгованості з орендаря ФОП ОСОБА_3 на загальну суму у розмірі 7500,48 з яких 5964,28 грн. недотримана орендна плата від ФОП ОСОБА_3 та 1536,20 грн. недотримана плата за комунальні послуги у вигляді теплопостачання приміщення площею 25,72 кв.м.

Суд зазначає, що згідно ст. 1 Конституції України Україна є суверенна і незалежна, демократична, соціальна, правова держава.

Також відповідно до ст. 19 Конституції України Україна правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.

А згідно до статті 1 Господарського процесуального кодексу України підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні), громадяни, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи і в установленому порядку набули статусу суб'єкта підприємницької діяльності, мають право звертатися до господарського суду згідно з встановленою підвідомчістю господарських справ за захистом своїх порушених або оспорюваних прав і охоронюваних законом інтересів, а також для вжиття передбачених цим Кодексом заходів, спрямованих на запобігання правопорушенням.

Діючим законодавством передбачено, що Харківським обласним комунальним підприємством «Дирекція розвитку інфраструктури території»можливе виконання вимоги КРВ № 122-15/599 лише шляхом звернення з позовом до суду к ФОП ОСОБА_3, що і було зроблено Відповідачем та підтверджується матеріалами справи.

Іншої можливості виконати вимогу КРВ він позбавлений згідно Конституції України.

Таким чином суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивача є на даний час необґрунтованими та такими, що суперечать вимогам діючого законодавства, а тому підлягають відмові судом в повному обсязі.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 94, 160-163, 167 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ :

В задоволенні адміністративного позову Контрольно-ревізійного управління в Харківській області до Харківського обласного комунального підприємства «Дирекція розвитку інфраструктури території»про зобов'язання виконати вимогу -відмовити в повному обсязі.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-ти денний строк з дня отримання копії постанови апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції.

Постанова в повному обсязі виготовлена 23 грудня 2010 року.

Суддя А.В. Зінченко