Ічнянський районний суд Чернігівської області
Провадження № 3/733/1284/25
Єдиний унікальний №733/2268/25
Постанова
Іменем України
17 грудня 2025 року м. Ічня
Ічнянський районний суд Чернігівської області
у складі судді Овчарика В.М.,
за участю прокурора Хомазюка О.В. та
секретаря Ткаченко В.М.,
розглянувши матеріали, які надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Чернігівській області, про притягнення до адміністративної відповідальності за вчинення корупційного правопорушення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця смт. Парафіївка Ічнянського району Чернігівської області, мешканця АДРЕСА_1 , депутата 8-го скликання Ічнянської міської ради, ІПН: НОМЕР_1 ,
за ст. 172-6 ч. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
установив:
ОСОБА_1 , будучи депутатом 8-го скликання Ічнянської міської ради Прилуцького району Чернігівської області, тобто відповідно до пп. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» № 1700-VII від 14.10.2014 року є суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, у порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, подав, шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, декларацію особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування за минулий 2023 рік, за формою, що визначається Національним агентством з питань запобігання корупції, а саме подав таку декларацію 16 січня 2025 року, хоча зобов'язаний був подати не пізніше 31 березня 2024 року, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов?язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ст. 172-6 ч. 1 КУпАП.
У судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, надавши заяву, в якій просив розглянути справу за його відсутності, з протоколом згоден.
Із метою не порушення строків розгляду справи, враховуючи визнання ОСОБА_1 своєї вини, суд визнав можливим розглянути справу за відсутності останнього, проти чого прокурор також не заперечував.
Прокурор у судовому засіданні просив притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 172-6 ч. 1 КУпАП, оскільки скоєння ним корупційного діяння знайшло своє підтвердження в ході судового розгляду та просив накласти на нього стягнення у виді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 грн.
Заслухавши думку прокурора, та дослідивши матеріали справи, суд дійшов наступного висновку.
Частиною 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» (Далі-Закон) передбачено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Відповідно до пп. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови.
Так, судом установлено, що відповідно до рішення першої сесії восьмого скликання Ічнянської міської ради від 25.11.2020 року № 1-VІІІ ОСОБА_1 являється депутатом Ічнянської міської ради, а отже є суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов'язаних з корупцією.
За даними Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» встановлено, що ОСОБА_1 подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік лише 16.01.2025 року о 15-55 год.
Згідно ст. 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України.
Відповідно до п. 10 ст. 1 Закону правопорушення, пов'язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 ст. 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Відповідальність за ст. 172-6 ч. 1 КУпАП настає у разі несвоєчасного подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Отже, ОСОБА_1 , будучи депутатом 8-го скликання Ічнянської міської ради Прилуцького району Чернігівської області, тобто відповідно до пп. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» № 1700-VII від 14.10.2014 року є суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, у порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, подав, шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, декларацію особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування за минулий 2023 рік, за формою, що визначається Національним агентством з питань запобігання корупції, а саме подав таку декларацію 16 січня 2025 року, хоча зобов'язаний був подати не пізніше 31 березня 2024 року, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов?язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ст. 172-6 ч. 1 КУпАП, а тому повинен нести адміністративну відповідальність.
При накладенні стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника. Обставину, що пом'якшує відповідальність - визнання вини, відсутність обтяжуючих відповідальність обставин і вважає за необхідне накласти на ОСОБА_1 , адміністративне стягнення у виді штрафу, але у мінімальному розмірі, передбаченому санкцією статті, оскільки особі, що скоїла адміністративне правопорушення, необхідно призначити стягнення, необхідне і достатнє для її виправлення та попередження вчинення нових правопорушень.
На підставі ст. 40-1 КУпАП з ОСОБА_1 у дохід держави слід стягнути судовий збір у розмірі 605,60 грн.
Керуючись ст. 33, 34, 35, 40-1, 172-6 ч. 1, 221, 280, 283, 284 КУпАП, ст. 2, 3, 4, 12, 45, Закону України «Про запобігання корупції», суд
постановив:
Притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 172-6 ч. 1 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 (п'ятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір у розмірі 605 (шістсот п'ять) гривень 60 коп.
Особа, притягнута до адміністративної відповідальності, зобов'язана сплатити штраф не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення їй постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення і повідомити про це суд шляхом представлення документа про його сплату.
У разі несплати штрафу у зазначений строк в добровільному порядку, його стягнення проводиться примусово і з особи, притягнутої до адміністративної відповідальності, стягується подвійний розмір штрафу відповідно до положень ч. 2 ст. 308 КУпАП, який становитиме 1 700 гривень.
Постанова може бути оскаржена до Чернігівського апеляційного суду через Ічнянський районний суд протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя В. М. Овчарик