125/1737/25
1-в/125/17/2025
Іменем України
11.12.2025 року м. Бар Вінницька область
Суддя Барського районного суд Вінницької області ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засіданні подання начальника ВП №1 Жмеринського РВП ГУНП у Вінницькій області про встановлення адміністративного нагляду стосовно:
ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, уродженця с. Попівці Барського району Вінницької області, з повною загальною середньою освітою, не працюючого, не одруженого, має на утриманні одну неповнолітню дитину, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , громадянина України, раніше судимого:
- 24.06.2014 Барським районним судом Вінницької області за п. п. 6, 12, ч. 2 ст. 115, ч. 4 ст. 187 КК України до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна;
- 09.10.2023 Барським районним судом Вінницької області за ст. 126-1 КК України до позбавлення волі строком 1 рік, на підставі ст. 75 КК України звільнений від відбування покарання з іспитовим строком 1 рік, -
Начальник ВП №1 Жмеринського РВП ГУНП у Вінницькій області ОСОБА_3 звернувся до суду з поданням про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_2 .
Вимоги подання мотивовано тим, що ОСОБА_2 був засуджений вироком Барського районного суду Вінницької області від 24.06.2014 за п. п. 6, 12, ч. 2 ст. 115, ч. 4 ст. 187 КК України до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
24.04.2018 року ОСОБА_2 було звільнено з місць позбавлення волі. Однак, на шлях виправлення він не став, систематично порушує громадський порядок, зловживає спиртними напоями, схильний до скоєння правопорушень, неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності.
У судовому засіданні представник ВП №1 Жмеринського РВП ГУНП у Вінницькій області ОСОБА_4 подання підтримав повністю, наполягав на його задоволенні, обґрунтував викладені у ньому факти та обставини. Надав до суду повідомлення ІНФОРМАЦІЯ_2 стосовно ОСОБА_2 .
ОСОБА_2 у судове засідання не з'явився.
Дослідивши зміст подання та долучені до нього документи та докази, вважаю, що воно не підлягає до задоволення, з огляду на наступне.
ОСОБА_2 засуджений вироком Барського районного суду Вінницької області від 24.06.2014 за п. п. 6, 12, ч. 2 ст. 115, ч. 4 ст. 187 КК України до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
24.04.2018 року ОСОБА_2 було звільнено з місць позбавлення волі.
Відповідно до ч. 2 ст. 5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі» адміннагляд встановлюється районним судом лише щодо осіб, зазначених в пункті «в» ст. 3 зазначеного Закону.
Пунктом «в» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі» передбачено, що адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
В поданні не вказано в чому саме полягає небезпека для суспільства від останнього та в поданні не зазначено обґрунтування доцільності встановлення визначених обмежень.
До подання не додано вирок суду на який посилається ініціатор подання.
Відповідно до ч. 1 ст. 5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється щодо осіб, зазначених у пункті "в" статті 3 цього Закону, - в судовому засіданні одноособово суддею районного, районного у місті, міського та міськрайонного суду за місцем проживання особи, звільненої з місць позбавлення волі, за поданням начальника органу Національної поліції.
Однак, відповідно інформації ІНФОРМАЦІЯ_2 № 6011 від 11.12.2025 ОСОБА_2 призваний на військову службу по заходах загальної мобілізації із числа військовозобов'язаних та направлений для проходження військової служби до військової частини НОМЕР_1 АДРЕСА_2 .
Відтак, адміністративний нагляд не може бути встановлений за місцем проживання особи звільненої з місць позбавлення волі.
Відповідно до ст. 7-1 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд за особами, звільненими з установ виконання покарань на підставі, визначеній статтею 81-1 Кримінального кодексу України, здійснюється командиром військової частини, в якій особа проходить військову службу. Особи, стосовно яких встановлено адміністративний нагляд, беруться у військовій частині на окремий облік.
Керуючись Законом України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі», суд, -
У задоволенні подання начальника ВП №1 Жмеринського РВП ГУНП у Вінницькій області про встановлення адміністративного нагляду щодо ОСОБА_2 відмовити.
Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду протягом семи днів з дня її оголошення.
Суддя: