Справа № 392/482/25
Провадження № 2-а/392/22/25
11 листопада 2025 року Маловисківський районний суд Кіровоградської області у складі:
Головуючої: судді Кавун Т.В.,
секретар Стець Т.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Мала Виска справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення,
Позивач звернувся до суду з вказаним адміністративним позовом, посилаючись на те, що 24.02.2025 відносно нього начальником ІНФОРМАЦІЯ_3 винесено постанову № 76/2025 про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 3 ст. 210 КУпАП.
Вважає дану постанову необгрунтованою, винесеною з грубим порушенням процедури складання.
Працівниками ІНФОРМАЦІЯ_1 не з'ясовано чи є його вина у даному правопорушенні, адже справи про адміністративне правопорушення розглядаються в присутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи. Посадові особи ТЦК мають дотримуватися процедури повідомлення осіб, які притягуються до адміністративної відповідальності, інформувати про час та місце розгляду справи.
Тому просить суд скасувати постанову у справі про адміністративне правопорушення № 76/2025, якою його було визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення за ч. 3 ст. 210 КУпАП та накладено адміністративне стягнення.
Позивач в судове засідання не прибув, його представником подана заява про розгляд справи у їх відсутність, позовні вимоги підтримали.
Представник ІНФОРМАЦІЯ_1 в судове засідання не прибув, подав відзив на позов відповідно якого просив відмовити позивачу в задоволені позову, посилаючись на те, що 14.02.2025 до ІНФОРМАЦІЯ_3 звернувся ОСОБА_1 з метою оновлення облікових даних. Під час співбесіди з працівниками ІНФОРМАЦІЯ_3 , вивчення особи ОСОБА_1 та перевіркою по системі «Оберіг» було встановлено, що він з 27.09.2024 не пройшов медичний огляд, що згідно Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних силах України, затвердженого наказом Міністерства оборони України наказом № 402 від 17.11.2008, яке передбачає проходження ВЛК під час дії в України воєнного стану один раз на рік.
14.02.2025 уповноваженою особою на складання протоколу було складено протокол про адміністративне правопорушення № 76/2025 відносно ОСОБА_1 за ч. 3 ст. 210 КУпАП, зміст якого йому було озвучено. ОСОБА_1 також було забезпечено право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, про що свідчать його особисті підписи та письмові пояснення у протоколі. Крім того, особі було відомо про дату, час та місце розгляду справи, про що свідчать відмітки в протоколі про адміністративне правопорушення, а саме про розгляд справи 24.02.2025.
24.02.2025 відбувся розгляд справи про адміністративне правопорушення скоєного ОСОБА_1 .. Клопотань про відкладення розгляду справи до ІНФОРМАЦІЯ_3 не надходило. Згідно ст. 285 КУпАП працівниками ІНФОРМАЦІЯ_3 належним чином було проведено вручення ОСОБА_1 постанови № 76/2025.
Крім того, будь-яких доказів, які б свідчили, що позивач після ознайомлення з оскаржуваною ним постановою не зміг у 10-денний строк з поважної об'єктивної причини звернутися з позовом до суду, разом з адміністративним позовом не подав. Таким чином, ОСОБА_1 пропустив 10-денний строк для оскарження постанови № 76/2025. Представник ІНФОРМАЦІЯ_2 в судове засідання не прибув, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином.
Дослідивши матеріали справи, судом встановлено наступні обставини.
Згідно тимчасового посвідчення військовозобов'язаного № НОМЕР_1 від 12.07.2023, вбачається, що ОСОБА_1 призовною комісією ІНФОРМАЦІЯ_3 зарахований в запас по ст. 47 в наказ МОУ № 402-2008 без взяття на військовий облік.
Згідно пп. 9, 10 вказаного посвідчення, вбачається, що ОСОБА_1 підлягає повторному медичному пересвідченню - 27.09.2024. Тимчасове посвідчення видано відповідно до наказу МОУ № 610 від 21.11.2017.
Згідно довідки декана економічно-технологічного інституту за № 6д/25 від 21.01.2025, вбачається, що ОСОБА_1 навчається на ІІ курсі Економіко-технологічного інституту імені Роберта Ельворті за першим (бакалаврським) рівнем вищої освіти на комерційній основі денної форми навчання спеціальності 122 комп'ютерні науки. Період навчання - 3 (три) роки 10 (десять) місяців: з 01.09.2023 по 30.06.2027, зарахований згідно наказу № 65-с від 18.08.2023.
Відповідно до протоколу № 76/2025 про адміністративне правопорушення за ч. 3 ст. 210 КУпАП від 14.02.2025, вбачається, що 14.02.2025 о 15 год 00 хв до ІНФОРМАЦІЯ_3 звернувся ОСОБА_1 з метою оновлення даних, під час перевірки документів встановлено, що ОСОБА_1 порушив правила військового обліку, а саме: ОСОБА_1 підлягав повторному медичному пересвідченню 27.09.2024 відповідно до запису у його тимчасовому посвідченні військовозобов'язаного, проте він вчасно не з'явився до ІНФОРМАЦІЯ_3 та не пройшов медичний огляд, чим порушив правила обліку військовозобов'язаних. Таким чином ОСОБА_1 скоїв адміністративне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 210 КУпАП. ОСОБА_1 повідомлено про розгляд справи про адміністративне правопорушення відбудеться о: 11 год 30 хв 24.02.2025 в приміщенні ІНФОРМАЦІЯ_3 , а саме 17.02.2025.
Відповідно до постанови № 76/2025 по справі про адміністративне правопорушення за ч. 3 ст. 210 КУпАП від 24.02.2025 вбачається, що 14.02.2025, вбачається, що 14.02.2025 о 15 год 00 хв до ІНФОРМАЦІЯ_3 звернувся ОСОБА_1 з метою оновлення даних, під час перевірки документів встановлено, що ОСОБА_1 порушив правила військового обліку, а саме: ОСОБА_1 підлягав повторному медичному пересвідченню 27.09.2024 відповідно до запису у його тимчасовому посвідченні військовозобов'язаного, проте він вчасно не з'явився до ІНФОРМАЦІЯ_3 та не пройшов медичний огляд, чим порушив правила обліку військовозобов'язаних. Таким чином ОСОБА_1 скоїв адміністративне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 210 КУпАП. В результаті чого на ОСОБА_1 накладено штраф в сумі 17 000 гривень.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно ч. 1 ст. 5 КАС України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Згідно з вимогами ч. 1 ст. 9 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
За приписами ст. 235 КУпАП територіальні центри комплектування та соціальної підтримки розглядають справи про такі адміністративні правопорушення: про порушення призовниками, військовозобов'язаними, резервістами правил військового обліку, про порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію, про зіпсуття військово-облікових документів чи втрату їх з необережності (статті 210, 210-1, 211 (крім правопорушень, вчинених військовозобов'язаними чи резервістами, які перебувають у запасі Служби безпеки України або Служби зовнішньої розвідки України).
Від імені територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення мають право керівники територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.
Керуючись ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Положеннями ч.1 ст.283 КУпАП передбачено, що розглянувши справу про адміністративне правопорушення, орган (посадова особа) виносить постанову по справі.
Постанова повинна містити: найменування органу (прізвище, ім'я та по батькові, посада посадової особи), який виніс постанову; дату розгляду справи; відомості про особу, стосовно якої розглядається справа (прізвище, ім'я та по батькові (за наявності), дата народження, місце проживання чи перебування; опис обставин, установлених під час розгляду справи; зазначення нормативного акта, що передбачає відповідальність за таке адміністративне правопорушення; прийняте у справі рішення.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Згідно зі ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених ст. 255 цього Кодексу.
Керуючись ст.252 КУпАП орган (посадова особа), що розглядає справу про адміністративне правопорушення оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Таким чином, зміст постанови у справі про адміністративне правопорушення має відповідати вимогам, передбаченим статтям 283 і 284 КУпАП. У ній, зокрема, потрібно навести докази, на яких ґрунтується висновок про вчинення особою адміністративного правопорушення та зазначити мотиви відхилення інших доказів, на які посилався правопорушник, чи висловлених останнім доводів.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 288 КУпАП постанову по справі про адміністративне правопорушення про накладення адміністративного стягнення, може бути оскаржено у вищестоящий орган (вищестоящій посадовій особі) або в районний, районний у місті, міський чи міськрайонний суд.
Згідно з ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. У таких справах суб'єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.
Стаття 72 КАС України передбачає, що доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: 1) письмовими, речовими і електронними доказами; 2) висновками експертів; 3) показаннями свідків.
Відповідно до ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), що міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).
Відповідно до статті 1 Закону України «Про оборону України» особливий період це період, що настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.
Статтею 1 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» визначено, що воєнний стан це особливий правовий режим, що вводиться в Україні або в окремих її місцевостях у разі збройної агресії чи загрози нападу, небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності та передбачає надання відповідним органам державної влади, військовому командуванню, військовим адміністраціям та органам місцевого самоврядування повноважень, необхідних для відвернення загрози, відсічі збройної агресії та забезпечення національної безпеки, усунення загрози небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності, а також тимчасове, зумовлене загрозою, обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина та прав і законних інтересів юридичних осіб із зазначенням строку дії цих обмежень.
Указом Президента України від 24.02.2022 №64/2022, що затверджений Законом України від 24.02.2022 №2102-ІХ, у зв'язку із військовою агресією Російської Федерації проти України на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України введений воєнний стан з 05 год. 30 хв. 24.02.2022 строком на 30 діб, який надалі неодноразово продовжувався, і продовжує свою дію на час розгляду цієї справи.
Згідно з Указом Президента України №65/2022 від 24.02.2022 оголошено проведення загальної мобілізації.
Статтею 65 Конституції України проголошено, що захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, шанування її державних символів є обов'язком громадян України. Громадяни відбувають військову службу відповідно до закону.
Відповідно до абз. 2 ч. 1 ст. 22 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», громадяни зобов'язані з'являтися за викликом до територіального центру комплектування та соціальної підтримки у строк та місце, зазначені в повістці (військовозобов'язані, резервісти Служби безпеки України - за викликом Центрального управління або регіонального органу Служби безпеки України, військовозобов'язані, резервісти розвідувальних органів України - за викликом відповідного підрозділу розвідувальних органів України), для взяття на військовий облік військовозобов'язаних чи резервістів, визначення їх призначення на особливий період, направлення для проходження медичного огляду.
Відповідно до частини першої статті 1 Закону №2232-XII захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є конституційним обов'язком громадян України.
Згідно з частинами другою, третьою статті 1 Закону №2232-XII військовий обов'язок установлюється з метою підготовки громадян України до захисту Вітчизни, забезпечення особовим складом Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також правоохоронних органів спеціального призначення (далі - Збройні Сили України та інші військові формування), посади в яких комплектуються військовослужбовцями. Військовий обов'язок включає: підготовку громадян до військової служби; приписку до призовних дільниць; прийняття в добровільному порядку (за контрактом) та призов на військову службу; проходження військової служби; виконання військового обов'язку в запасі; проходження служби у військовому резерві; дотримання правил військового обліку.
Згідно з ч. 9 ст. 1 Закону №2232-XII щодо військового обов'язку громадяни України поділяються на такі категорії: допризовники - особи, які підлягають приписці до призовних дільниць; призовники - особи, приписані до призовних дільниць; військовослужбовці - особи, які проходять військову службу; військовозобов'язані - особи, які перебувають у запасі для комплектування Збройних Сил України та інших військових формувань на особливий період, а також для виконання робіт із забезпечення оборони держави; резервісти - особи, які проходять службу у військовому резерві Збройних Сил України, інших військових формувань і призначені для їх комплектування у мирний час та в особливий період.
Відповідно до ч. 10 ст. 1 Закону №2232-XII громадяни України, які приписані до призовних дільниць або перебувають у запасі Збройних Сил України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України чи проходять службу у військовому резерві, зобов'язані - прибувати за викликом районного (об'єднаного районного), міського (районного у місті, об'єднаного міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі - відповідні районні (міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки), Центрального управління або регіонального органу Служби безпеки України, відповідного підрозділу Служби зовнішньої розвідки України для оформлення військово-облікових документів (посвідчень про приписку до призовних дільниць, військових квитків, тимчасових посвідчень військовозобов'язаних), приписки, проходження медичного огляду, направлення на підготовку з метою здобуття або вдосконалення військово облікової спеціальності, призову на військову службу або на збори військовозобов'язаних та резервістів; проходити медичний огляд та лікування в лікувально-профілактичних закладах згідно з рішеннями комісії з питань приписки, призовної комісії або військово-лікарської комісії відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки, закладів охорони здоров'я Служби безпеки України, а у Службі зовнішньої розвідки України - за рішенням керівників відповідних підрозділів або військово-лікарської комісії Служби зовнішньої розвідки України; проходити підготовку до військової служби, військову службу і виконувати військовий обов'язок у запасі; виконувати правила військового обліку, встановлені законодавством.
Відповідно до ч. 10 ст. 2 Закону №2232-XII та з метою якісного проведення призову громадян на строкову військову службу за станом здоров'я, прийняття громадян на військову службу за контрактом, проведення медичного огляду військовослужбовців, військовозобов'язаних, резервістів для визначення ступеня придатності до військової служби та визначення ступеня придатності льотного складу до льотної роботи наказом Міністра оборони України 14.08.2008 № 402 затверджено Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України, яке зареєстровано в Міністерстві юстиції України 17.11.2008 р. за № 1109/15800 (далі - Положення № 402).
Відповідно до пункту 1.1 розділу І Положення №402 військово-лікарська експертиза визначає придатність за станом здоров'я до військової служби призовників, військовослужбовців, військовозобов'язаних та резервістів, установлює причинний зв'язок захворювань, травм (поранень, контузій, каліцтв) та визначає необхідність і умови застосування медико-соціальної реабілітації та допомоги військовослужбовцям. Згідно з пунктом 1.2 розділу І Положення №402 медичний огляд призовників; військовослужбовців та членів їхніх сімей (крім членів сімей військовослужбовців строкової військової служби); військовозобов'язаних, офіцерів запасу, які призиваються на військову службу за призовом осіб офіцерського складу, резервістів (кандидатів у резервісти); громадян, які приймаються на військову службу за контрактом; кандидатів на навчання у вищих військових навчальних закладах, військових навчальних підрозділах закладів вищої освіти та закладах фахової передвищої військової освіти, ліцеїстів військових (військово-морських, військово спортивних) ліцеїв; осіб, звільнених з військової служби; працівників Збройних Сил України, які працюють у шкідливих та небезпечних умовах праці та залучаються до роботи з джерелами іонізуючого випромінювання, компонентами ракетного палива, джерелами електромагнітних полів, лазерного випромінювання, мікроорганізмами I II груп патогенності, особливо небезпечними інфекційними хворобами; працівників допоміжного флоту Військово-морських Сил Збройних Сил України. Пунктом 2.1 розділу І Положення №402 передбачено, що для проведення військово лікарської експертизи створюються військово-лікарські комісії (далі - ВЛК), штатні та позаштатні (постійно і тимчасово діючі). Штатні та позаштатні (постійно і тимчасово діючі) ВЛК (лікарсько-льотні комісії (далі - ЛЛК)) приймають постанови. Постанови ВЛК (ЛЛК) оформлюються свідоцтвом про хворобу, довідкою військово-лікарської комісії, протоколом засідання військово лікарської комісії з визначення причинного зв'язку захворювань, поранень, контузій, травм, каліцтв у колишнього військовослужбовця. Постанови штатних та позаштатних ВЛК обов'язкові до виконання.
Відповідно до п. 1.1 розділу 2 Положення № 402 медичний огляд включає в себе вивчення та оцінку стану здоров'я і фізичного розвитку громадян на момент огляду в цілях визначення ступеня придатності до військової служби, навчання за військово-обліковими спеціальностями, вирішення інших питань, передбачених цим Положенням, з винесенням письмового висновку (постанови). Під придатністю до військової служби у цьому Положенні розуміється такий стан здоров'я і фізичного розвитку громадян, який дозволяє їм виконувати передбачені статутами, інструкціями службові обов'язки з конкретної військової спеціальності у виді Збройних Сил України та інших військових формуваннях, утворених відповідно до закону (далі - інші військові формування), у мирний та воєнний час.
Слід зазначити, що згідно п. 3.2 розділу 3 глави 2 Положення № 402 повторний медичний огляд військовозобов'язаних проводиться один раз на 5 років ВЛК районних, міських ТЦК та СП. Офіцери запасу підлягають повторному медичному огляду зазначеними ВЛК під час чергового атестування, а рядовий, сержантський та старшинський склад запасу - у разі зміни призначення. Кожний військовозобов'язаний оглядається хірургом, терапевтом, невропатологом, психіатром, офтальмологом, оториноларингологом, стоматологом, дерматологом, а за медичними показаннями - і лікарями інших спеціальностей. Під час дії правового режиму воєнного стану кожний військовозобов'язаний оглядається хірургом, терапевтом, невропатологом, психіатром, офтальмологом, оториноларингологом, а за медичними показаннями - і лікарями інших спеціальностей.
Згідно тимчасового посвідчення військовозобов'язаного № НОМЕР_1 від 12.07.2023, вбачається, що ОСОБА_1 призовною комісією ІНФОРМАЦІЯ_3 зарахований в запас по ст. 47 в наказ МОУ № 402-2008 без взяття на військовий облік.
Згідно пп. 9, 10 вказаного посвідчення, вбачається, що ОСОБА_1 підлягає повторному медичному пересвідченню - 27.09.2024. Тимчасове посвідчення видано відповідно до наказу МОУ № 610 від 21.11.2017.
При цьому, згідно з абзацом третім пункту 3.8 глави 3 розділу ІІ Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України, затвердженого наказом МОУ від 14.08.2008 № 402, постанова ВЛК районних, міських ТЦК та СП про придатність військовозобов'язаного до військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період та/або під час дії правового режиму воєнного стану дійсна протягом одного року з дня закінчення медичного огляду.
З огляду на викладене та відповідно до положень про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України, затвердженого наказом МОУ від 14.08.2008 № 402, позивач відповідно до тимчасового посвідчення військовозобов'язаного № НОМЕР_1 , був обізнаний про повторне медичне пересвідчення, а саме 17.09.2024, однак вчасно до ІНФОРМАЦІЯ_3 не прибув та не пройшов медичний огляд, внаслідок чого 14.02.2025 уповноваженою особою ІНФОРМАЦІЯ_3 (Мала Виска) було складено протокол № 76/2025 про адміністративне правопорушення за ч. 3 ст. 210 КУпАП, відповідно якого ОСОБА_1 повідомлено, що розгляд справи про адміністративне правопорушення, яке відбудеться о 11 год 30 хв 24.02.2025 в приміщенні ІНФОРМАЦІЯ_3 , а саме 17.02.2025, у якому останній розписався. У зв'язку з чим стосовно нього 24.02.2025 було винесено постанову № 76/2025 про адміністративне правопорушення за ч. 3 ст. 210 КУпАП.
У зв'язку з вище викладеним, суд вважає, що відповідачем правомірно притягнуто ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 210 КУпАП, посилання позивача, що викладені в позові, спростовуються матеріалами справи, через що відсутні правові підстави для скасування спірної постанови в справі про адміністративне правопорушення, а отже у задоволенні позову слід відмовити.
Щодо посилань представника відповідача на ту обставину, що ОСОБА_1 пропустив 10-денний строк для оскарження постанови № 76/2025, суд вважає їх безпідставними.
Відповідно до ч. 2 ст. 286 КАС України позовну заяву щодо оскарження рішень суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності може бути подано протягом десяти днів з дня ухвалення відповідного рішення (постанови), а щодо рішень (постанов) по справі про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксовані в автоматичному режимі, - протягом десяти днів з дня вручення такого рішення (постанови).
Перебіг строків у Кодексі адміністративного судочинства України починається з наступного дня після настання події або календарної дати, з якою пов'язано його початок.
Якщо останній день строку припадає на вихідний, святковий чи інший неробочий день, то останнім днем строку є перший після нього робочий день.
Копію постанови № 76/2025 від 24.02.2025 ОСОБА_1 отримав 26.02.2025, у якій він розписався.
Представник позивача - адвокат Беспалова Н.О. сформувала адміністративний позов в системі «Електронний суд» - 10.03.2025, який зареєстрований Маловисківським районним судом Кіровоградської області 11.03.2025, а тому позивач звернувся до суду з позовом про оскарження постанови в межах строку передбачених ч. 2 ст. 286 КАС України.
Керуючись статтями 77, 241-244, 246, 255, 286 КАС України,
У задоволенні позову ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення, - відмовити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів, з дня його проголошення.
Учасники справи:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , паспорт № НОМЕР_2 , реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_3 , місце проживання: АДРЕСА_1 .
ІНФОРМАЦІЯ_5 , ЄДРПОУ: НОМЕР_4 , місцезнаходження: АДРЕСА_2 .
ІНФОРМАЦІЯ_6 , ЄДРПОУ: НОМЕР_5 , місцезнаходження: АДРЕСА_3 .
Суддя Т.В. Кавун