21 листопада 2025 рокуЛьвівСправа № 380/6988/24 пров. № А/857/7032/25
Восьмий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого судді: Гуляка В.В.
суддів: Ільчишин Н.В., Матковської З.М.
розглянувши у письмовому провадженні апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області,
на рішення Львівського окружного адміністративного суду від 16 січня 2025 року (суддя - Морська Г.М., час ухвалення - не вказаний, місце ухвалення - м. Львів, дата складання повного рішення - не зазначено),
в адміністративній справі №380/6988/24 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області,
про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії,
встановив:
У квітні 2024 року позивач ОСОБА_1 звернувся в суд із адміністративним позовом до відповідача Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області, в якому просив: 1) визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області у відношенні до позивача щодо відмови перерахувати пенсію з врахуванням індексації грошового забезпечення; 2) зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області здійснити перерахунок та виплату з 16.07.2019 основного розміру пенсії позивача на підставі довідки про щомісячні додаткові види грошового забезпечення №482 та грошового атестату №1783 від 13.12.2023 з урахуванням індексації грошового забезпечення та із врахуванням раніше виплачених сум.
Відповідач подав відзив на позовну заяву, у якому висловив свої заперечення проти її задоволення. Просив відмовити в задоволенні позовної заяви в повному обсязі.
Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 16.01.2025 року позов задоволено повністю. Визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області щодо відмови ОСОБА_1 у перерахунку та виплаті пенсії з 16.07.2019 на підставі грошового атестату №1783 та довідки військової частини НОМЕР_1 Державної прикордонної служби України від 13.12.2023 №482. Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 з 16.07.2019 на підставі грошового атестату №1783 та довідки військової частини НОМЕР_1 Державної прикордонної служби України від 13.12.2023 №482 з урахуванням індексації. Стягнено на користь ОСОБА_1 судові витрати зі сплати судового збору в сумі 968 грн. 96 коп. за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області.
З цим рішенням суду першої інстанції не погодився відповідач та оскаржив його в апеляційному порядку, вважаючи, задоволені вимоги такими, що не відповідають чинному законодавству.
В обґрунтування апеляційних вимог апелянт зазначає, що формування грошового забезпечення, з якого проводиться призначення (перерахунок) пенсій військовослужбовцям силових відомств, не входить до компетенції Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області. На підставі заяви позивача та скерованих документів йому було призначено пенсію за вислугу років відповідно до Закону 2262, з 16.07.2019. Після призначення пенсії ОСОБА_1 . Кабінет Міністрів України не приймав рішень щодо перерахунку пенсій військовослужбовцям, так само як і не вносились зміни щодо розмірів грошового забезпечення відповідно до Постанови 704. Звертає увагу апелянт на те, що підставою для перерахунку пенсії відповідно до ст..63 Закону №2262-ХІІ є збільшення розміру складових грошового забезпечення, яке відбувається на підставі відповідного рішення Кабінету Міністрів України. Зокрема, звертає увагу апелянт на те, що пунктом 7 постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 №393 "Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським, співробітникам Служби судової охорони та членам їхніх сімей" передбачено, що пенсії обчислюються з розміру грошового забезпечення, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Апелянт зазначає, що індексація грошового забезпечення не є складовою частиною такого забезпечення, а відтак, враховуватись при обчисленні пенсії не може. Таким чином вважає апелянт безпідставними позовні вимоги про зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області здійснити перерахунок та виплату з 16.07.2019 основного розміру пенсії позивача на підставі довідки про щомісячні додаткові види грошового забезпечення №482 та грошового атестату №1783 від 13.12.2023 з урахуванням індексації.
За результатами апеляційного розгляду апелянт просить скасувати рішення Львівського окружного адміністративного суду від 16 січня 2025, постановити нове рішення, яким у задоволенні позовних вимог відмовити повністю.
Суд апеляційної інстанції заслухавши доповідь судді-доповідача, дослідивши матеріали справи та докази по справі, обговоривши доводи, межі та вимоги апеляційної скарги відповідача, перевіривши законність та обґрунтованість рішення суду першої інстанції, вважає, що апеляційна скарга відповідача задоволенню не підлягає.
Суд встановив такі фактичні обставини справи.
Позивач ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України у Львівській області та отримує пенсію з 16.07.2019 по інвалідності, призначену згідно із Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (а.с.7зв.).
Також встановлено, що рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 04.08.2023 у справі №380/20687/21 визнано протиправними дії ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо відмови ОСОБА_1 видати грошовий атестат та довідку про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії для обчислення пенсії, із обов'язковим зазначенням відомостей про індексацію грошового забезпечення, сплачену за період з березня по липень 2018 року; зобов'язано ІНФОРМАЦІЯ_2 скласти та подати до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області грошовий атестат та довідку про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії ОСОБА_1 для обчислення пенсії, із обов'язковим зазначенням відомостей про індексацію грошового забезпечення, сплачену за період з березня по липень 2018 року (а.с.9зв.-15).
На виконання згаданого рішення суду від 04.08.2023 №380/20687/21 військовою частиною НОМЕР_1 Державної прикордонної служби України складено та видано грошовий атестат №1783 та довідку від 13.12.2023 №482 про щомісячні додаткові види грошового забезпечення та премію для призначення пенсії відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», до складу яких було включено індексацію грошового забезпечення (а.с.16-17, а.с.17зв.).
22.12.2023 представник позивача звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області зі заявою про проведення перерахунку пенсії з урахуванням грошового атестату №1783 та уточненої довідки від 13.12.2023 №482, за результатами розгляду якої Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області листом від 05.01.2024 №481-37282/А-52/8-1300/24 повідомило позивача про відсутність підстав для проведення перерахунку пенсії. Зокрема, відповідачем зазначено, що ОСОБА_1 призначена пенсія з 16.07.2019 по інвалідності відповідно до Закону №2262, на підставі його заяви та скерованих Адміністрацією Державної прикордонної служби України документів, а саме грошового атестата від 11.11.2019 №99 та довідки про щомісячні додаткові види грошового забезпечення від 11.11.2019 №501. Поінформовано, що чинним законодавством не передбачене проведення індивідуального перерахунку пенсій військовослужбовцям за їхньою заявою та згідно із долученими документами про грошове забезпечення (а.с.18).
Надаючи правову оцінку обставинам справи у взаємозв'язку з нормами законодавства, що регулюють спірні правовідносини, в межах доводів та вимог апеляційної скарги, колегія суддів апеляційного суду виходить з наступного.
Враховуючи вимоги частини 2 статті 19 Конституції України та частини 2 статті 2 КАС України, законодавцем визначено критерії для оцінювання рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які одночасно є принципами адміністративної процедури, що вироблені у практиці європейських країн.
Наведена норма означає, що суб'єкт владних повноважень зобов'язаний діяти лише на виконання закону, за умов і обставин, визначених ним, вчиняти дії, не виходячи за межі прав та обов'язків, дотримуватися встановленої законом процедури, обирати лише встановлені законодавством України способи правомірної поведінки під час реалізації своїх владних повноважень.
Статтею 46 Конституції України передбачено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, є Закон України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 №2262-ХІІ (далі- Закон №2262-ХІІ). Цим Законом держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв'язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.
Так, згідно з частиною третьою статті 43 Закону №2262-ХІІ, пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до частини четвертої статті 63 Закону №2262-ХІІ, усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.
Аналіз наведених вище норм права в системному взаємозв'язку вказує, що підставою для проведення перерахунку пенсії особам, які отримують пенсію за нормами Закону №2262-ХІІ, є зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, або введення для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, проведені на підставі рішення Кабінету Міністрів України, оскільки саме цьому органу законодавчо надано право на встановлення умов та порядку перерахунку пенсій, а також розмірів грошового забезпечення для такого перерахунку. Перерахунок пенсії здійснюється головними управліннями Пенсійного фонду після надходження від уповноваженого органу відповідної довідки та виключно з урахуванням тих складових грошового забезпечення, які вказані у такій довідці.
Судом першої інстанції також вірно враховано, що статтею 1 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» від 20.12.1991 №2011-XII (далі -Закон №2011-XII) визначено, що соціальний захист військовослужбовців - діяльність (функція) держави, спрямована на встановлення системи правових і соціальних гарантій, що забезпечують реалізацію конституційних прав і свобод, задоволення матеріальних і духовних потреб військовослужбовців відповідно до особливого виду їх службової діяльності, статусу в суспільстві, підтримання соціальної стабільності у військовому середовищі.
Відповідно до статті 9 Закону №2011-XII, до складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення (частина друга).
Грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця (частина третя).
Частиною четвертою статті 9 Закону №2011-ХІІ передбачено, що грошове забезпечення виплачується у розмірах, що встановлюються Кабінетом Міністрів України, та повинно забезпечувати достатні матеріальні умови для комплектування Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів кваліфікованим особовим складом, враховувати характер, умови служби, стимулювати досягнення високих результатів у службовій діяльності.
01.03.2018 набула чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» від 30.08.2017 року №704 (далі - Постанова №704), якою було затверджено тарифну сітку розрядів і коефіцієнтів посадових окладів військовослужбовців з числа осіб рядового, сержантського і старшинського складу, офіцерського складу (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу згідно з додатком 1 та схему тарифних коефіцієнтів за військовим (спеціальним) званням військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу згідно з додатком 14.
Пунктом 2 Постанови №704 установлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
Пунктом 7 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 № 3-1, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.02.2007 за № 135/13402, визначено, що для призначення пенсії за вислугу років і по інвалідності подаються такі документи, зокрема грошовий атестат, або довідка про розмір грошового забезпечення, і довідка про додаткові види грошового забезпечення, які заявник отримував протягом останніх 24 місяців підряд перед місяцем звільнення з військової служби.
Відповідно до ст. 18 Закону України «Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії» від 05.10.2000 №2017-III (далі -Закон №2017-III) законами України з метою надання соціальної підтримки населенню України в цілому та окремим категоріям громадян встановлюються державні гарантії, зокрема, щодо індексації доходів населення з метою підтримання достатнього життєвого рівня громадян та купівельної спроможності їх грошових доходів в умовах зростання цін.
Частиною 2 статті 19 Закону №2017-III передбачено, що державні соціальні гарантії є обов'язковими для всіх державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності.
Відповідно до статті 1 Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» від 03.07.1991 №1282-XII (далі -Закон №1282-XII), індексація грошових доходів населення встановлений законами та іншими нормативно-правовими актами України механізм підвищення грошових доходів населення, що дає можливість частково або повністю відшкодовувати подорожчання споживчих товарів і послуг.
Згідно зі статтею 2 Закону №1282-XII індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані ними в гривнях на території України і які не мають разового характеру, зокрема, оплата праці (грошове забезпечення). Індексації підлягають грошові доходи населення у межах прожиткового мінімуму, встановленого для відповідних соціальних і демографічних груп населення.
Таким чином, суд першої інстанції дійшов вірного висновку про те, що оскільки індексація грошового забезпечення має систематичний (щомісячний) характер, а її правова природа полягає у підтриманні купівельної спроможності рівня заробітної плати (грошового забезпечення) внаслідок її знецінення через подорожчання споживчих товарів і послуг, вона має бути врахована у складі грошового забезпечення військовослужбовців для розрахунку пенсії за вислугу років, що забезпечує дотримання пенсійних прав осіб, звільнених з військової служби, як складової конституційного права на соціальний захист.
Наведена правова позиція висловлена також Верховним Судом, зокрема у постановах від 03.04.2019 у справі №638/9697/17, від 15.04.2019 у справі №522/9659/16-а, від 30.09.2019 у справі №751/4349/16-а.
Так судом першої інстанції вірно встановлено та враховано те, що у грошову атестаті №99 та довідці від 11.11.2019 №501 про щомісячні додаткові види грошового забезпечення, за якими позивачу призначалась пенсія відсутні відомості про індексацію грошового забезпечення (а.с.8).
Як уже зазначалось вище, рішенням Львівського окружного адміністративного суд від 04.08.2023 у справі №380/20687/21 визнано протиправними дії ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо відмови ОСОБА_1 видати грошовий атестат та довідку про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії для обчислення пенсії, із обов'язковим зазначенням відомостей про індексацію грошового забезпечення, сплачену за період з березня по липень 2018 року та зобов'язано скласти та подати до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області грошовий атестат та довідку про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії ОСОБА_1 для обчислення пенсії, із обов'язковим зазначенням відомостей про індексацію грошового забезпечення, сплачену за період з березня по липень 2018 року.
З матеріалів справи видно, що на виконання згаданого рішення Львівського окружного адміністративного суду у справі №380/20687/21, військовою частиною НОМЕР_1 Державної прикордонної служби України видано грошовий атестат №1783 та довідку від 13.12.2023 №482, до яких включено інформацію про нараховану та виплачену позивачу індексацію грошового забезпечення
Тому, враховуючи вищенаведені обставини, суд першої інстанції вірно зазначив, що у відповідача виник обов'язок у перерахунку пенсії позивача з урахуванням відомостей про складові грошового забезпечення, вказаних у згаданих документах.
З цього приводу, суд першої інстанції вірно врахував, що наведений висновок не суперечить правовій позиції Великої Палати Верховного Суду, висловленої в постанові від 06.02.2019 у справі № 522/2738/17, оскільки Велика Палата Верховного Суду відступила від висновку Верховного Суду України, викладеного у постанові від 10.03.2015 (справа № 21-70а15) щодо наявності підстав для включення до складу грошового забезпечення, з якого обчислюється пенсія, грошової допомоги на оздоровлення та матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань та сформулювала критерії включення до нього саме тих складових, які передбачені Законом № 2262-ХІІ.
Питання включення до складу грошового забезпечення, з якого обчислюється пенсія, отриманої індексації грошового забезпечення, не було предметом розгляду Великою Палатою Верховного Суду у справі № 522/2738/17.
Крім цього, суд вірно зазначив, що слід розрізняти спірні питання щодо врахування індексації грошового забезпечення особи при призначенні пенсії, що врегульовано положеннями ст. 43 Закону № 2262-ХІІ та її подальшому перерахунку, що врегульовано приписами ст. 63 Закону № 2262-ХІІ.
Тому вирішуючи питання здійснення перерахунку пенсії військовослужбовцям необхідно враховувати, що спірні правовідносини врегульовані спеціальними законодавчими актами, а саме Законом № 2262-ХІІ, яким передбачено порядок обчислення (призначення, перерахунку) пенсій військовослужбовцям, та Законом № 2011-ХІІ, яким безпосередньо визначені види (складові) грошового забезпечення військовослужбовців.
Оскільки наведені вище норми права не містять положень щодо віднесення індексації грошового забезпечення до видів грошового забезпечення, з якого обчислюється пенсія, з огляду на що при вирішенні цього питання слід субсидіарно застосовувати положення спеціальних законів щодо механізму проведення індексації, її мети та правової природи (суті), зокрема Закону України «Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії» № 2017-ІІІ, Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» № 1282-ХІІ та Порядку № 1078.
Таким чином, суд першої інстанції дійшов вірного висновку, що сума індексації грошового забезпечення повинна враховуватися при обрахунку пенсії територіальними органами Пенсійного фонду України та не повинна враховуватися при перерахунку пенсії, яка здійснюється відповідно до ч.3 ст.63 Закону №2262-ХІІ.
Аналогічна правова позиція встановлена Верховним Судом у постанові від 30 січня 2024 року у справі № 580/1974/23.
Також судом першої інстанції було враховано, що Верховний Суд у своїй постанові у справі №480/11090/21, зазначив, що особи, які отримують пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», мають право на включення до грошового забезпечення, з якого розраховується пенсія, сум отримуваної ними індексації доходів.
При цьому, Верховний Суд у справі №480/11090/21 посилається на постанови від 03.04.2019 у справі №638/9697/17, від 15.04.2019 у справі №522/9659/16-а, від 30.09.2019 у справі № 751/4349/16-а, від 30.12.2020 у справі №359/8843/16-а, від 08.02.2021 у справі № 820/4963/18, від 17.05.2021 у справі № 552/4951/17, від 26.08.2021 у справі № 240/7853/19, від 06.04.2023 у справі № 560/9664/21, предметом спору у яких були правовідносини, що стосувалися включення індексації до складових грошового забезпечення при розрахунку пенсії під час її призначення.
Тому, оскільки в даній справі спірним є не проведення перерахунку пенсії з дати її призначення провівши її обрахунок відповідно до грошового атестату №1783 та довідки від 13.12.2023 №482 до яких було включено індексацію грошового забезпечення, така індексація має братись до уваги під час розрахунку пенсії.
З врахуванням вищенаведеного, судом першої інстанції сформовано правильний висновок, який не спростовано доводами апеляційної скарги відповідача, про наявність підстав для задоволення адміністративного позову.
Статтею 316 КАС України передбачено, що суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
З врахуванням наведених вище норм законодавства та фактичних обставин справи, суд апеляційної інстанції приходить до висновку, що рішення суду першої інстанції є законним і обґрунтованим, ухваленим з дотриманням норм матеріального та процесуального права з повним встановленням обставин справи, що не спростовано доводами апеляційної скарги, які колегією суддів відхиляються як необґрунтовані з урахуванням наведеного вище правового регулювання спірних правовідносин.
Суд апеляційної інстанції також зазначає, що відповідно до п.2 ч.5 ст.328 КАС України, не підлягають касаційному оскарженню судові рішення у справах незначної складності та інших справах, розглянутих за правилами спрощеного позовного провадження (крім справ, які відповідно до цього Кодексу розглядаються за правилами загального позовного провадження).
Проаналізувавши характер спірних правовідносин, предмет доказування, склад учасників справи та враховуючи, що дану адміністративну справу було розглянуто судом першої інстанції в порядку спрощеного позовного провадження, суд апеляційної інстанції зазначає, що дана адміністративна справа є справою незначної складності, а тому рішення суду апеляційної інстанції не підлягає касаційному оскарженню, крім випадків, передбачених пунктом 2 частини 5 статті 328 КАС України.
Керуючись статтями 243, 308, 311, 315, 316, 321, 322, 325, 328 КАС України, суд
постановив:
Апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області - залишити без задоволення.
Рішення Львівського окружного адміністративного суду від 16 січня 2025 року в адміністративній справі №380/6988/24 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії - залишити без змін.
Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дати її ухвалення і касаційному оскарженню не підлягає, крім випадків, передбачених пунктом 2 частини 5 статті 328 КАС України, шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Головуючий суддя В. В. Гуляк
судді Н. В. Ільчишин
З. М. Матковська