Рішення від 13.11.2025 по справі 600/1472/25-а

ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 листопада 2025 р. м. Чернівці Справа № 600/1472/25-а

Чернівецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Анісімова О.В., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у Чернівецькій області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень - рішень,

ВСТАНОВИВ:

I. РУХ СПРАВИ

1.1. ОСОБА_1 (далі - позивач) звернулась до суду з позовом до Головного управління ДПС у Чернівецькій області (далі - відповідач або ГУ ДПС), в якому просить:

- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС у Чернівецькій області від 18.02.2025 №000004948/ж10/24-13-24-04;

- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС у Чернівецькій області від 18.02.2025 №000004949/ж10/24-13-24-04;

- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС у Чернівецькій області від 18.02.2025 №000004950/ж10/24-13-24-04;

- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС у Чернівецькій області від 18.02.2025 №000004951/ж10/24-13-24-04.

1.2. Ухвалою суду від 04.04.2025 року позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі, вирішено розгляд справи здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження.

1.3. 21.04.2025 року відповідачем до суду подано відзив на позовну заяву.

1.4. 25.04.2025 року до суду від позивача надійшла відповідь на відзив.

ІІ. ОБСТАВИНИ СПРАВИ ТА АРГУМЕНТИ СТОРІН

Позиція позивача

2.1. Так, обґрунтовуючи цей позов представник позивача зазначає, що вона отримала від Головного управління ДПС у Чернівецькій області низку листів щодо нібито отриманого нею доходу від британської компанії «Fenix International Ltd» за створення контенту на платформі «OnlyFans» у 2022 році. За результатами перевірки, проведеної на підставі наказу від 26.11.2024 №2073-п, податковий орган виніс чотири податкові повідомлення-рішення від 18.02.2025 на загальну суму 24 384,45 грн, які позивачка вважає протиправними.

2.2. Підставою для проведення перевірки став лише лист ДПС України від 02.10.2024 №27331/7/99-00-24-03-07, який не може вважатись належним доказом отримання доходу. Відповідно до Податкового кодексу, така підстава не передбачена для ініціювання документальної позапланової перевірки. Будь-яких підтверджень факту отримання доходу чи зв'язку позивачки з «Fenix International Ltd» або платформою «OnlyFans» податковий орган не надав.

2.3. Представник позивача зазначає, що запит ДПС щодо надання інформації був складений з порушенням вимог пункту 73.3 статті 73 Податкового кодексу України - без зазначення конкретних фактів можливих порушень та без посилання на документи, що їх підтверджують. Відтак платник податків був звільнений від обов'язку надавати відповідь на такий запит. Незаконність запитів і перевірок, проведених за їх результатами, неодноразово підтверджувалася у рішеннях Верховного Суду.

2.4. Крім того, наказ, повідомлення та акт перевірки містять суперечливі формулювання щодо її предмета, що свідчить про відсутність визначеності підстав для її проведення. Це порушує вимоги статей 75-79 Податкового кодексу України. Верховний Суд у своїй практиці неодноразово наголошував, що порушення порядку призначення перевірки робить її результати недопустимими доказами, а податкові повідомлення-рішення - незаконними.

2.5. Також, представник позивача звертає увагу суду, що документи, подані контролюючим органом як підтвердження доходу (таблиця з персональними даними та сумами в іноземній валюті), не містять реквізитів банківських рахунків чи джерел надходження коштів. Податкова не надала доказів відкриття позивачкою рахунків за кордоном або в Україні, а також не скористалася правом звернення до Національного банку України для перевірки цієї інформації.

2.6. ГУ ДПС також не змогло надати відомостей про зв'язок між компанією «Fenix International Ltd» та платформою «OnlyFans» чи доказів участі позивачки у діяльності, пов'язаній із цією платформою. Таким чином, твердження податкового органу про отримання доходу за створення контенту на OnlyFans є бездоказовими і ґрунтуються лише на припущеннях.

Позиція відповідача

2.7. Головне управління ДПС у Чернівецькій області вважає позовні вимоги ОСОБА_1 безпідставними, виходячи із наступного. Так, позивачка оскаржує податкові повідомлення-рішення, винесені за результатами документальної позапланової невиїзної перевірки, якою встановлено факт отримання нею доходів від компанії «Fenix International Ltd» (платформа «OnlyFans»). Підставою для проведення перевірки стали дані, отримані від ДПС України, що свідчать про надходження на користь позивачки грошових коштів із-за кордону.

2.8. При проведенні перевірки податковий орган діяв у межах та спосіб, передбачені Податковим кодексом України. Згідно зі статтями 73, 75, 78 Податкового кодексу України, контролюючі органи мають право отримувати податкову інформацію від інших державних органів, у тому числі щодо доходів, отриманих за межами України. Отримані дані стали достатньою підставою для призначення документальної перевірки. Всі процесуальні вимоги при її проведенні були дотримані.

2.9. Перевіркою встановлено, що позивачка отримувала дохід від іноземного суб'єкта, але не задекларувала його та не сплатила податок на доходи фізичних осіб і військовий збір. Це свідчить про порушення вимог статей 162, 167, 170 ПКУ. Податкові повідомлення-рішення винесено у межах компетенції, на підставі акту перевірки та відповідно до встановлених розрахунків.

2.10. Посилання позивачки на те, що лист ДПС України не є належним доказом, є безпідставним, оскільки податкова інформація, отримана від центрального органу виконавчої влади, є офіційним джерелом і використовується для виконання функцій податкового контролю. Також позивачка не надала жодних доказів, які б спростовували факт отримання нею доходів з-за кордону.

2.11. Аргументи позивачки про порушення порядку направлення запиту та видання наказу на перевірку є необґрунтованими. Запит відповідав вимогам пункту 73.3 статті 73 Податкового кодексу України, а наказ про перевірку видано належним чином керівником контролюючого органу. Позивачка була повідомлена про перевірку у встановленому законом порядку та мала можливість подати заперечення.

2.12. З огляду на викладене, Головне управління ДПС у Чернівецькій області вважає, що перевірку проведено правомірно, акт перевірки є допустимим доказом, а податкові повідомлення-рішення - законними та обґрунтованими.

ІІІ. ОБСТАВИНИ ВСТАНОВЛЕНІ СУДОМ

3.1. Так, 02.10.2024 року до ГУ ДПС з ДПС України надійшов лист №27331/7/99-00-24-04-03-07, яким надіслано для опрацювання інформацію, надану компетентним органом Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії у порядку передбаченому Конвенцією між Урядом України і Урядом Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії про усунення подвійного оподаткування та запобігання податковим ухиленням стосовно податків на доход і на приріст вартості майна, яка набула чинності 11.08.1993, стосовно одержання доходів фізичними особами - резидентами України від британського суб'єкта господарювання «Fenix International Ltd» за створення контенту на платформі «OnlyFans» за 2020 - 2022 роки.

До листа додані відомості щодо загальної кількості та вартості транзакцій в доларах США при одержання доходів платником податків - фізичною особою ОСОБА_1 від британського суб'єкта господарювання «Fenix International Ltd» за створення контенту на платформі «OnlyFans».

3.2. У зв'язку із наведеним 10.10.2024 року ГУ ДПС відповідно до положень підпункту 19-1.1.2 пункту 19.1 статті 19-1 підпункту 20.1.2. пункту 20.1 статті 20, абзацу 1, підпункту 73.3.1 пункту 73.3 статті 73 Податкового кодексу України сформувало письмовий запит про надання інформації, в якому просило ОСОБА_1 надати обґрунтоване пояснення та документальне підтвердження щодо одержання доходів від британського суб'єкта господарювання «Fenix International Ltd» за створення контенту на платформі «OnlyFans» протягом 2022 року, у тому числі, але не виключно договори, угоди, контракти з суб'єктом господарювання «Fenix International Ltd», банківські документи, що підтверджують отримання коштів за здійснення послуг / реалізацію товару, інші документи, які стосуються зазначеного питання.

Цей письмовий запит про надання інформації отриманий власноруч позивачем 22.10.2024 року, що підтверджується її підписом в рекомендованому повідомленні про вручення поштового відправлення, виплату поштового переказу.

Однак, будь-якої відповіді позивач на отриманий нею запит до ГУ ДПС не надала.

3.3. У зв'язку із наведеним, Головним управлінням ДПС у Чернівецькій області відповідно до наказу №2073-п від 26.11.2024 року «Про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки ОСОБА_1 », прийнято рішення провести документальну позапланову невиїзну перевірку позивача з питань своєчасності, достовірності, повноти нарахування та своєчасності сплати до податку на доходи фізичних осіб та військового збору з доходів, отриманих з джерел їх походження за межами України, створивши контент на інтерактивній онлайн-платформі OnlyFans, за період з 01.01.2022 року по 31.12.2022 року тривалістю 10 робочих днів з 08.01.2025 року.

Цей наказом разом з повідомленням від 26.11.2024 № 401/Ж4/24-13-24-04 про дату початку та місце проведення перевірки був надісланий позивачу та отриманий нею 05.12.2025 року, що підтверджується її підписом в рекомендованому повідомленні про вручення поштового відправлення, виплату поштового переказу.

3.4. У подальшому, посадовими особами ГУ ДПС в період часу з 08.01.2025 року по 21.01.2025 року на підставі підпункту 20.1.4 пункту 20.1 статті 20, підпункту 75.1.2 пункту 75.1 статті 75, підпункту 78.1.2 пункту 78.1, пункту 78.4 статті 78, пункту 79.1 статті 79, пункту 82.2 статті 82, підпункту 69.35- пункту 69 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України, наказу Головного управління ДПС у Чернівецькій області № 2073-п від 26.11.2024 року «Про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки ОСОБА_1 », повідомлення від 26.11.2024 № 401/Ж4/24-13-24-04 про дату початку та місце проведення перевірки, проведено документальну позапланову невиїзну перевірку з питань достовірності, повноти нарахування та своєчасності сплати до бюджету податків, зборів і платежів платника податків - фізичної особи ОСОБА_1 , за період з 01.01.2022 року по 31.12.2022 року, яка задокументована актом №4608/Ж5/24-13-24-04-05/3735605627 від 28.01.2025 року (далі - акт перевірки).

3.5. Згідно акту перевірки, в діяльності позивача виявлені наступні порушення вимог податкового законодавства:

- пп. 16.1.3 п. 16.1 ст. 16, пп. 49.18.4 п. 49.18 ст. 49, пп. «в» п. 176.1 ст. 176, п. 179.1 ст. 179 Податкового кодексу України, а саме: неподання податкової декларації про майновий стан і доходи за результатами звітного (податкового) 2022 року;

- п. 6.1 ст. 6, п. 22.1 ст. 22, п. 36.1 ст. 36, пп. 162.1.1 п. 162.1 ст. 162, пп. 163.1.1, пп. 163.1.3 п. 163.1ст. 163, пп. 168.1.3 п. 168.1, пп. 168.2.1 п. 168.2 ст. 168, пп. 170.11.1 п. 170.11 ст. 170, пп. «б» п. 171.2 ст. 171 ПК України, а саме: заниження за звітний (податковий) 2022 рік оподатковуваного доходу, отриманого з джерел походження за межами України від британського суб'єкта господарювання «Fenix International Ltd», створивши контент на інтерактивній онлайн - платформі OnlyFans, на суму 65823,48 грн, в результаті чого визначено суму податкових зобов'язань з податку на доходи фізичних осіб за період з 01.01.2022 по 31.12.2022 на суму 11 848,22 грн;

- п. 6.1 ст. 6, п. 22.1 ст. 22, п. 36.1 ст. 36, пп. 162.1.1 п. 162.1 ст. 162, пп. 163.1.1, пп. 163.1.3 п. 163.1ст. 163, пп. 168.1.3 п. 168.1, пп. 168.2.1 п. 168.2 ст. 168, пп. 170.11.1 п. 170.11 ст. 170, пп. «б» п. 171.2 ст. 171, пп. 1.2, 1.4, 1.5 пп. 16-1 підрозділу 10 Розділу XX Податкового кодексу України, а саме: заниження за звітні (податкові) 2022 рік оподатковуваного доходу, отриманого з джерел походження за межами України від британського суб'єкта господарювання «Fenix International Ltd», створивши контент на інтерактивній онлайн - платформі OnlyFans, на суму 65 823,48 грн., в результаті чого визначено суму податкових зобов'язань з військового збору за період з 01.01.2022 по 31.12.2022 на загальну суму 987,35 грн;

пп. 16.1.7 п. 16.1 ст. 16, пп. 20.1.2 п. 20.1 ст. 20, пп. 20.1.14 п. 20.1 ст. 20, пп. 73.3.3 п. 73.3 ст.73 Податкового кодексу України, не надано інформацію, визначену в запиті контролюючого, органу, та її документальне підтвердження.

3.6. За наслідками виявлених порушень, відповідачем складено:

- податкове повідомлення-рішення від 18.02.2025 №000004948/ж10/24-13-24-04 на суму 14 810,27 грн;

- податкове повідомлення-рішення від 18.02.2025 №000004949/ж10/24-13-24-04 на суму 1 234,18 грн;

- податкове повідомлення-рішення від 18.02.2025 №000004950/ж10/24-13-24-04 на суму 8 000,00 грн;

- податкове повідомлення-рішення від 18.02.2025 №000004951/ж10/24-13-24-04 на суму 340,00 грн.

ІV. ПОЗИЦІЯ СУДУ

4.1. Сутність цього спору полягає у тому, що на думку відповідача ОСОБА_1 отримала дохід із-за кордону від британського суб'єкта господарювання «Fenix International Ltd», створивши контент на інтерактивній онлайн - платформі OnlyFans, який не декларувала та відповідно не сплачувала свої податкові зобов'язання з цього доходу.

Спростовуючи наведене, представник позивача звертає увагу, що ГУ ДПС у Чернівецькій області не надало належних доказів отримання ОСОБА_1 доходів із-за кордону, а підставою для перевірки став лише службовий лист без доказової сили. Також податковий орган не довів зв'язку між компанією «Fenix International Ltd» і платформою «OnlyFans».

4.2. Перш ніж надати оцінку цим правовідносинам, суд вважає за необхідним, роз'яснити, що таке платформа «OnlyFans» і як вона працює, для чого використає загальнодоступну інформацію у мережі Інтернет.

Так, відповідно до української та англійської версії «Вікіпедії» OnlyFans - компанія, що базується в Лондоні, Англія. Творці контенту запускають на ресурсі послугу платної підписки, що дозволяє налагоджувати стосунки та надавати ексклюзивний контент своїм підписникам або «фанам».

Він популярний в індустрії розваг для дорослих], але також приймає творців контенту з інших жанрів, таких як фахівці з фітнесу та інші творці, які регулярно публікують в Інтернеті. Це дозволяє творцям контенту щомісяця отримувати фінансування безпосередньо від своїх шанувальників, а також за чайові та платні трансляції.

OnlyFans свідомо не має обмежувальної політики щодо вмісту і дозволяє користувачам ділитися відвертими або повністю оголеними фотографіями себе в обмін на щомісячний членський внесок. 80 % внеску, зібраного за кожну підписку, спрямовуються творцю контенту (тобто особі), а решта 20 % - ресурсу OnlyFans.

Відповідно до англійської версії «Вікіпедії» власником платформи «OnlyFans» є компанія «Fenix International Ltd» (https://en.wikipedia.org/wiki/OnlyFans).

Отже, творець контенту на платформі OnlyFans отримує за кожну підписку грошові кошти, які в розумінні податкового законодавства України є доходом.

4.3. 11.08.1993 року набрала чинності Конвенція між Урядом України і Урядом Сполученого Королівства Великобританії і Північної Ірландії про усунення подвійного оподаткування та запобігання податковим ухиленням стосовно податків на доход і на приріст вартості майна, яка відповідно до статті 1 буде застосовуватись до осіб, які є резидентами однієї або обох Договірних Держав та стосується податків на доход і на приріст вартості майна, стягнені від імені Договірних Держав або їх політичних підрозділів, або місцевої влади, незалежно від способу стягнення податків.

4.4. Відповідно до статті 27 цієї Конвенції компетентні органи Договірних Держав обмінюються інформацією, необхідною для виконання положень цієї Конвенції або національних законодавств Договірних Держав, що стосуються податків, на які поширюється Конвенція в тій мірі, доки оподаткування не суперечить цій Конвенції, зокрема, щоб попереджувати шахрайство і полегшувати застосування встановлених законом положень проти легальних ухилень. Будь-яка інформація, одержана Договірною Державою, буде розглядатися як конфіденційна і буде розкрита тільки особам або властям (включаючи суди і органи управління), зайнятим оцінкою або збиранням, примусовим стягненням або судовим переслідуванням, або розглядом апеляції стосовно податків, на які поширюється ця Конвенція. Такі особи або органи будуть використовувати інформацію тільки з цією метою. Вони можуть розкривати інформацію в публічних судових засіданнях і юридичних рішеннях.

4.5. На реалізацію наведених положень, договірна сторона - компетентний орган Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії надав України в особі ДПС України інформацію стосовно одержання доходів фізичними особами - резидентами України від британського суб'єкта господарювання «Fenix International Ltd» за створення контенту на платформі «OnlyFans» за 2020 - 2022 роки.

До листа додані відомості щодо загальної кількості та вартості транзакцій в доларах США при одержання доходів платником податків - фізичною особою ОСОБА_1 від британського суб'єкта господарювання «Fenix International Ltd» за створення контенту на платформі «OnlyFans».

4.6. Тобто, згідно цього листа ОСОБА_1 була творцем контенту на платформі OnlyFans за що одержала відповідний доход, зокрема на загальну суму 1800 доларів США, що в перерахунку у гривню за валютним курсом Національного банку України, що діяв на 31.12.2022 року склав 65 823,48 грн.

4.7. Водночас суд звертає увагу, що позивач не заперечує того, що вона була творцем контенту на платформі «OnlyFans», а лише стверджує, що ГУ ДПС не довело наведене відповідно до вимог законодавства України.

4.8. 02.10.2024 року до ГУ ДПС з ДПС України надійшов лист №27331/7/99-00-24-04-03-07, яким надіслано для опрацювання вищенаведену інформацію, у тому числі стосовно ОСОБА_1 .

4.9. Відповідно до пункту 73.3 статті 73 Податкового кодексу України контролюючі органи мають право звернутися до платників податків та інших суб'єктів інформаційних відносин із письмовим запитом про надання інформації (вичерпний перелік та підстави надання якої встановлено законом), необхідної для виконання покладених на контролюючі органи функцій, завдань, та її документального підтвердження, а згідно підпункту 73.3.1. пункту 73.3. цієї ж статті Податкового кодексу України письмовий запит про надання інформації надсилається платнику податків або іншому суб'єкту інформаційних відносин за наявності хоча б однієї з таких підстав: 1) за результатами аналізу податкової інформації, отриманої у встановленому законом порядку, виявлено факти, які можуть свідчити про порушення платником податків податкового, валютного законодавства, законодавства у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, із обов'язковим зазначенням таких фактів у запиті.

4.10. Такому праву позивача кореспондує обов'язок платника податків та інших суб'єктів інформаційних відносин надавати інформацію, визначену в запиті контролюючого органу, та її документальне підтвердження (крім проведення зустрічної звірки) протягом 15 робочих днів з дня, наступного за днем отримання запиту (якщо інше не передбачено цим Кодексом), у порядку, визначеному статтею 42 цього Кодексу (підпункту 73.3.3. пункту 73.3. статті 73 Податкового кодексу України).

4.11. На реалізацією цих норм 10.10.2024 року ГУ ДПС відповідно до положень підпункту 19-1.1.2 пункту 19.1 статті 19-1 підпункту 20.1.2. пункту 20.1 статті 20, абзацу 1, підпункту 73.3.1 пункту 73.3 статті 73 Податкового кодексу України сформувало письмовий запит про надання інформації, в якому просило ОСОБА_1 надати обґрунтоване пояснення та документальне підтвердження щодо одержання доходів від британського суб'єкта господарювання «Fenix International Ltd» за створення контенту на платформі «OnlyFans» протягом 2022 року, у тому числі, але не виключно договори, угоди, контракти з суб'єктом господарювання «Fenix International Ltd», банківські документи, що підтверджують отримання коштів за здійснення послуг / реалізацію товару, інші документи, які стосуються зазначеного питання.

Цей письмовий запит про надання інформації отриманий власноруч позивачем 22.10.2024 року, що підтверджується її підписом в рекомендованому повідомленні про вручення поштового відправлення, виплату поштового переказу.

Однак, будь-якої відповіді позивач на отриманий нею запит до ГУ ДПС не надала.

4.12. Обґрунтовуючи цей позов, представник позивача зазначає, що «… начебто отримання позивачем доходу від «Fenix International Ltd» надані відповідачем у вигляді таблиці не є документами або належними доказами, що підтверджуються отримання фізичною особою доходу вираженого у грошовій формі».

4.13. З цього приводу суд звертає увагу на те, що відповідно до підпункту 72.1.4 пункту 72.1 статті 72 Податкового кодексу України до податкової інформації відноситься інформація від органів влади інших держав, міжнародних організацій або нерезидентів.

4.14. Приписами підпункту 53-1.4 пункту 53-1 підрозділу 10 Перехідні положення ПК України встановлено, що не вважається податковою інформацією, яка може бути використана контролюючим органом для визначення суми податкових зобов'язань платника податків, отримана контролюючим органом від іноземних компетентних органів відповідно до Багатосторонньої угоди CRS, та яка стосується фінансового рахунку або рахунків громадянина України, відкритих у фінансових установах іноземних юрисдикцій, якщо сукупний залишок або вартість усіх фінансових рахунків, власником яких є одна особа - громадянин України, не перевищує еквівалент 250 тисяч доларів США станом на 31 грудня календарного року, який припадає на період дії воєнного стану в Україні, введеного Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24.02.2024 №64/2022, затвердженого Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24.02.2022 №2102-IX.

4.15. 20.03.2023 року Верховна Рада України прийняла Закон України № 2970-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо імплементації міжнародного стандарту автоматичного обміну інформацією про фінансові рахунки» (далі - Закон), який набрав чинності 28.04.2023 року.

4.16. З 01.07.2023 року Закон вимагає від підзвітних фінансових установ України застосовувати заходи належної перевірки до фінансових рахунків для встановлення того, чи є рахунки підзвітними. Якщо рахунок є підзвітним, фінансова установа зобов'язана включити відомості про рахунок до звіту про підзвітні рахунки, та подати цей звіт до Державної податкової служби України.

4.17. Таким чином, нові вимоги щодо перевірки фінансових рахунків та подання за ними звітності до ДПС застосовуються до чотирьох категорій організацій, визначених розділом VII Загального стандарту звітності CRS: депозитарна установа (банки, кредитні спілки, та ін.); кастодіальна установа (депозитарні установи, що здійснюють депозитарну діяльність, номінальні утримувачі); інвестиційна компанія (інвестиційні форми, інститути спільного інвестування, компанії з управління активами та ін.); визначена страхова компанія (страховики, недержавні пенсійні фонди).

4.18. У відповідності до підпункту 83.1.2. пункту 83.1 статті 83 Податкового кодексу України, матеріали, які є підставами для висновків під час проведення перевірок є податкова інформація.

4.19. Для інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності також використовується інша інформація, оприлюднена відповідно до законодавства та/або добровільно чи за запитом надана контролюючому органу в установленому законом порядку, а також інформація, наведена у скарзі покупця (споживача) щодо порушення платником податків встановленого порядку проведення розрахункових операцій із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій (підпункт 72.1.6. пункту 72.1. статті 72 ПК України).

4.20. Стаття 5 («Обмін інформацією на прохання») Конвенції про взаємну адміністративну допомогу в податкових справах зі змінами, внесеними Протоколом про внесення змін і доповнень до Конвенції про взаємну адміністративну допомогу в податкових справах від 27.05.2010 (далі Багатостороння конвенція), яка ратифікована Верховною Радою України із застереженням Законами України від 17.12.2008 №677-VI та від 11.01.2013 №21-VII та є чинною з 01.07.2009 (зі змінами з 01.09.2013), визначає, що на прохання запитуючої держави запитувана держава надає запитуючій державі будь-яку інформацію, що згадується у статті 4 Багатосторонньої конвенції та стосується конкретних осіб чи операцій. Відповідно до зазначених положень Конвенції між Урядом України і Урядом Сполученого Королівства Великобританії і Північної Ірландії про усунення подвійного оподаткування та запобігання податковим ухиленням стосовно податків на доход і на приріст вартості майна та Багатосторонньої конвенції та згідно з Порядком обміну податковою інформацією з компетентними органами іноземних країн, затверджений наказом Мінфіна від 16.04.2022 №118, ДПС України отримано інформацію, надану компетентним органом Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії у порядку, передбаченому Конвенцією між Урядом України і Урядом Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії про усунення подвійного оподаткування та запобігання податковим ухиленням стосовно податків на доход і на приріст вартості майна, яка набула чинності 11.08.1993, стосовно одержання доходів фізичними особами резидентами України від британського суб'єкта господарювання «Fenix International Ltd» за створення контенту на платформі OnlyFans за 2020-2022 роки.

4.21. Порядок обміну податковою інформацією з компетентними органами іноземних країн, затверджений наказом Мінфіна від 16.04.2022 №118 ( далі - Порядок №118).

4.22. Порядок №118 спрямований на забезпечення ефективного обміну податковою інформацією з компетентними органами іноземних держав за спеціальними запитами про надання податкової інформації.

4.23. Згідно підпункту 51 пункту 4 Положення про Державну податкову службу України, затвердженого постановою КМУ від 06.03.2019 №227, Державна податкова служба України відповідно до покладених на неї завдань організовує та здійснює взаємодію та обмін інформацією з компетентними органами іноземної юрисдикції згідно із законодавством, міжнародними договорами України.

4.24. Як зазначалося судом вище, на сьогодні між Україною та Сполученим Королівством Великої Британії та Північної Ірландії здійснюється обмін податковою інформацією відповідно до Конвенції між Урядом України і Урядом Сполученого Королівства Великобританії і Північної Ірландії про усунення подвійного оподаткування та запобігання податковим ухиленням стосовно податків на доход і на приріст вартості майна та Конвенції про взаємну адміністративну допомогу в податкових справах.

4.25. Аналізуючи наведене у своїй сукупності, суд вважає, що лист ДПС України від 02.10.2024 року, №27331/7/99-00-24-03-07 з наданням відомостей щодо загальної кількості та вартості транзакцій в доларах США, отриманих від компетентного органу Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії щодо одержання доходів від британського суб'єкта господарювання «Fenix International Ltd» за створення контенту на платформі OnlyFans, відповідно до якого платник податків - ОСОБА_1 отримала доходи від британського суб'єкта господарювання «Fenix International Ltd» за створення контенту на платформі OnlyFans на загальну суму 1800 доларів США, який підлягає обов'язковому річному декларуванню та самостійному визначенню і сплаті до бюджету податку на доходи фізичних осіб та військового збору, є належною податковою інформацією, що свідчила про можливі порушення платником податків податкового законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

Тобто, інформація отримана на підставі міжнародного запиту від компетентного органу іноземної держави і яка містить конкретні дані про платника (персональні дані позивачки, суму нарахованого їй доходу) підпадає під ознаки податкової інформації, а тому суд відхиляє твердження позивача про те, що інформація ДПС України не є первинним документом в розумінні норм Податкового кодексу України.

(Така сама позиція викладена у постанові Сьомого апеляційного адміністративного суду від 21.10.2025 року, справа № 560/4741/25).

4.26. Відповідно до пп.20.1.4 п.20.1 ст.20 Податкового кодексу України контролюючі органи мають право проводити відповідно до законодавства перевірки і звірки платників податків (крім Національного банку України), у тому числі після проведення процедур митного контролю та/або митного оформлення.

4.27. Пунктом 75.1 статті 75 Податкового кодексу України передбачено, що контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.

4.28. За приписами пп. 75.1.2 п. 75.1 ст. 75 Податкового кодексу України документальною перевіркою вважається перевірка, предметом якої є своєчасність, достовірність, повнота нарахування та сплати усіх передбачених цим Кодексом податків та зборів, а також дотримання валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами) та яка проводиться на підставі податкових декларацій (розрахунків), фінансової, статистичної та іншої звітності, регістрів податкового та бухгалтерського обліку, ведення яких передбачено законом, первинних документів, які використовуються в бухгалтерському та податковому обліку і пов'язані з нарахуванням і сплатою податків та зборів, виконанням вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також отриманих в установленому законодавством порядку контролюючим органом документів та податкової інформації, у тому числі за результатами перевірок інших платників податків.

Документальна позапланова перевірка не передбачається у плані роботи контролюючого органу і проводиться за наявності хоча б однієї з підстав, визначених цим Кодексом.

Документальною невиїзною перевіркою вважається перевірка, яка проводиться в приміщенні контролюючого органу.

4.29. Відповідно до пп. 78.1.1, 78.1.2 п.78.1 ст.78 Податкового кодексу України документальна позапланова перевірка здійснюється за наявності хоча б однієї з таких підстав:

- отримано податкову інформацію, що свідчить про порушення платником податків валютного, податкового законодавства, законодавства у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення та іншого не врегульованого цим Кодексом законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, якщо платник податків не надасть пояснення та їх документальні підтвердження на обов'язковий письмовий запит контролюючого органу, в якому зазначаються порушення цим платником податків відповідно валютного, податкового та іншого не врегульованого цим Кодексом законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, протягом 15 робочих днів з дня, наступного за днем отримання запиту;

- платником податків не подано в установлений законом строк податкову декларацію, розрахунки, звітність для податкового контролю за трансфертним ціноутворенням відповідно до пункту 39.4 статті 39 цього Кодексу, якщо їх подання передбачено законом.

4.30. Пунктом 79.1 статті 79 Податкового кодексу України передбачено, що документальна невиїзна перевірка здійснюється у разі прийняття керівником (його заступником або уповноваженою особою) контролюючого органу рішення про її проведення та за наявності підстав для проведення документальної перевірки, визначених статтями 77 та 78 цього Кодексу. Документальна невиїзна перевірка здійснюється на підставі зазначених у підпункті 75.1.2 пункту 75.1 статті 75 цього Кодексу документів та даних, наданих платником податків у визначених цим Кодексом випадках, або отриманих в інший спосіб, передбачений законом.

4.31. Відповідно до п.79.2 ст.79 Податкового кодексу України документальна позапланова невиїзна перевірка проводиться посадовими особами контролюючого органу виключно на підставі рішення керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу, оформленого наказом, та за умови вручення платнику податків (його представнику) у порядку, визначеному статтею 42 цього Кодексу, копії наказу про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки та письмового повідомлення про дату початку та місце проведення такої перевірки.

4.32. На реалізацію цих положень Податкового кодексу України Головним управлінням ДПС у Чернівецькій області відповідно до наказу №2073-п від 26.11.2024 року «Про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки ОСОБА_1 », прийнято рішення провести документальну позапланову невиїзну перевірку позивача з питань своєчасності, достовірності, повноти нарахування та своєчасності сплати до податку на доходи фізичних осіб та військового збору з доходів, отриманих з джерел їх походження за межами України, створивши контент на інтерактивній онлайн-платформі OnlyFans, за період з 01.01.2022 року по 31.12.2022 року тривалістю 10 робочих днів з 08.01.2025 року.

Цей наказом разом з повідомленням від 26.11.2024 № 401/Ж4/24-13-24-04 про дату початку та місце проведення перевірки був надісланий позивачу та отриманий нею 05.12.2025 року, що підтверджується її підписом в рекомендованому повідомленні про вручення поштового відправлення, виплату поштового переказу.

4.33. Судом досліджено зміст цього наказу та встановлено, що в ньому чітко визначено правову (юридичну) підставу проведення такої перевірки та існує відповідна фактична підстава, яка є передумовою для її проведення.

При цьому суд звертає увагу, що відповідно до існуючої доктрини сформованої Верховним Судом у подібних правовідносинах, необхідно відмежовувати у спорах цієї категорії питання «наявності підстав для проведення перевірки» від питання «достатності відображення підстав для проведення перевірки у наказі» та/або «недоліків в оформленні рішення про проведення перевірки».

Недоліки у формулюванні наказу не завжди є істотними.

Якщо підстава існувала, наказ вважається правомірним навіть без повного розкриття змісту інформації.

4.34. Отже, підсумовуючи наведене суд стверджує, що жодних істотних процедурних порушень, які стали б підставою для скасування оскаржуваних податкових повідомлень-рішень, відповідач при організації позапланової документальної перевірки не допустив.

4.35. Щодо правомірності нарахування безпосередньо податкового зобов'язання то суд звертає увагу, що відповідно до акту перевірки в діяльності ОСОБА_1 виявлені наступні порушення вимог податкового законодавства України:

- пп. 16.1.3 п. 16.1 ст. 16, пп. 49.18.4 п. 49.18 ст. 49, пп. «в» п. 176.1 ст. 176, п. 179.1 ст. 179 Податкового кодексу України, а саме: неподання податкової декларації про майновий стан і доходи за результатами звітного (податкового) 2022 року;

- п. 6.1 ст. 6, п. 22.1 ст. 22, п. 36.1 ст. 36, пп. 162.1.1 п. 162.1 ст. 162, пп. 163.1.1, пп. 163.1.3 п. 163.1ст. 163, пп. 168.1.3 п. 168.1, пп. 168.2.1 п. 168.2 ст. 168, пп. 170.11.1 п. 170.11 ст. 170, пп. «б» п. 171.2 ст. 171 ПК України, а саме: заниження за звітний (податковий) 2022 рік оподатковуваного доходу, отриманого з джерел походження за межами України від британського суб'єкта господарювання «Fenix International Ltd», створивши контент на інтерактивній онлайн - платформі OnlyFans, на суму 65823,48 грн, в результаті чого визначено суму податкових зобов'язань з податку на доходи фізичних осіб за період з 01.01.2022 по 31.12.2022 на суму 11 848,22 грн;

- п. 6.1 ст. 6, п. 22.1 ст. 22, п. 36.1 ст. 36, пп. 162.1.1 п. 162.1 ст. 162, пп. 163.1.1, пп. 163.1.3 п. 163.1ст. 163, пп. 168.1.3 п. 168.1, пп. 168.2.1 п. 168.2 ст. 168, пп. 170.11.1 п. 170.11 ст. 170, пп. «б» п. 171.2 ст. 171, пп. 1.2, 1.4, 1.5 пп. 16-1 підрозділу 10 Розділу XX Податкового кодексу України, а саме: заниження за звітні (податкові) 2022 рік оподатковуваного доходу, отриманого з джерел походження за межами України від британського суб'єкта господарювання «Fenix International Ltd», створивши контент на інтерактивній онлайн - платформі OnlyFans, на суму 65 823,48 грн., в результаті чого визначено суму податкових зобов'язань з військового збору за період з 01.01.2022 по 31.12.2022 на загальну суму 987,35 грн;

пп. 16.1.7 п. 16.1 ст. 16, пп. 20.1.2 п. 20.1 ст. 20, пп. 20.1.14 п. 20.1 ст. 20, пп. 73.3.3 п. 73.3 ст.73 Податкового кодексу України, не надано інформацію, визначену в запиті контролюючого, органу, та її документальне підтвердження.

4.36. Аналізуючи перших три порушення, слід прийти до висновку, що ОСОБА_1 отримала дохід на суму 1800,00 доларів США від резидента Великої Британії суб'єкта господарювання «Fenix International Ltd» за створення контенту на платформі «OnlyFans» у 2022 році.

При цьому:

- доказів сплати позивачем податків з отриманого доходу в країні його походження, з метою застосовування положень Конвенції між Урядом України і Урядом Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії про усунення подвійного оподаткування та запобігання податковим ухиленням стосовно податків на дохід і на приріст вартості майна, яка набула чинності 11.08.1993 року, позивачем не надано;

- податкова декларація про майновий стан і доходи за 2022 рік до податкового органу не подана;

- податок на доходи фізичних осіб та військовий збір із суми отриманого доходу не нараховано та не сплачено ще не заперечує позивач.

4.37. Підпунктом 170.11.1 пункту 170.11 статті 170 ПК України визначено, що у разі якщо джерело виплат будь-яких оподатковуваних доходів є іноземним, сума такого доходу включається до загального річного оподатковуваного доходу платника податку отримувача, який зобов'язаний подати річну податкову декларацію, та оподатковується за ставкою, визначеною пунктом 167.1 статті 167 цього Кодексу.

4.38. Пунктом 167.1.ст. 167 ПК України визначено, що ставка податку становить 18 відсотків бази оподаткування щодо доходів, нарахованих (виплачених, наданих) (крім випадків, визначених у пунктах 167.2 - 167.5 цієї статті) у тому числі, але не виключно у формі: заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв'язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами.

4.39. Згідно із п. 164.4 ст. 164 ПК України під час нарахування (отримання) доходів, отриманих у вигляді валютних цінностей або інших активів (вартість яких виражена в іноземній валюті або міжнародних розрахункових одиницях), такі доходи перераховуються у гривні за валютним курсом НБУ, що діє на момент нарахування (отримання) таких доходів.

4.40. Також зазначені доходи є об'єктом оподаткування військовим збором (п.п. 1.2 п. 161 підрозділу 10 розділу XX ПК).

4.41. Враховуючи вищевикладене суд вважає доведеним факт отримання позивачем доходу джерелом походження за межами України, але при цьому вказаний дохід позивачем не декларувався, обов'язкові податки і платежі не сплачено.

4.42. Позивач не надала жодного доказу, які б спростували висновки перевірки, а тому підстав для визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень, а саме 18.02.2025 №000004948/ж10/24-13-24-04 на суму 14810,27 грн, від 18.02.2025 №000004949/ж10/24-13-24-04 на суму 1 234,18 грн, від 18.02.2025 №000004951/ж10/24-13-24-04 на суму 340,00 грн, немає.

4.43. Щодо податкового повідомлення-рішення від 18.02.2025 року №000004950/ж10/24-13-24-04 на суму 8 000,00 грн, то суд повторно звертає увагу, що 10.10.2024 року ГУ ДПС відповідно до положень підпункту 19-1.1.2 пункту 19.1 статті 19-1 підпункту 20.1.2. пункту 20.1 статті 20, абзацу 1, підпункту 73.3.1 пункту 73.3 статті 73 Податкового кодексу України сформувало письмовий запит про надання інформації, в якому просило ОСОБА_1 надати обґрунтоване пояснення та документальне підтвердження щодо одержання доходів від британського суб'єкта господарювання «Fenix International Ltd» за створення контенту на платформі «OnlyFans» протягом 2022 року, у тому числі, але не виключно договори, угоди, контракти з суб'єктом господарювання «Fenix International Ltd», банківські документи, що підтверджують отримання коштів за здійснення послуг / реалізацію товару, інші документи, які стосуються зазначеного питання.

Цей письмовий запит про надання інформації отриманий власноруч позивачем 22.10.2024 року, що підтверджується її підписом в рекомендованому повідомленні про вручення поштового відправлення, виплату поштового переказу.

Однак, будь-якої відповіді позивач на отриманий нею запит до ГУ ДПС не надала.

4.44. Оскільки позивач у встановлені строки запитувані документи не подала, вищевказаним податковим повідомленням-рішенням до неї застосовано штрафні санкції на підставі пункту 121.2 статті 121 Податкового кодексу України.

4.45. Проаналізувавши зміст запиту, суд вважає, що надісланий запит містив усі необхідні реквізити та інформацію, передбачену статтею 73 Податкового кодексу України, у тому числі покликання на підстави надіслання запиту (пп. 73.3.1 п. 73.3 ст. 73 Кодексу).

4.46. Згідно з пунктом 121.2 статті 121 Податкового кодексу України ненадання відповіді на запит, неподання або подання не в повному обсязі платником податків, фінансовим агентом або іншою особою документів чи іншої інформації на запит контролюючого органу, надісланий відповідно до підстав, передбачених підпунктами 6-8 підпункту 73.3.1 пункту 73.3 статті 73 Кодексу, - тягне за собою накладення штрафу у 5 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, за кожний такий факт.

Неподання або подання не в повному обсязі платником податків документів чи іншої інформації на запит контролюючого органу в інших випадках, передбачених статтею 73 Кодексу, - тягне за собою накладення штрафу в розмірі однієї мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, за кожний такий факт.

Сплата таких фінансових санкцій (штрафів) не звільняє особу від обов'язку подання інформації.

4.47. Отже, ГУ ДПС доведено порушення позивачем вимог підпункту 73.3.3 пункту 73.3 статті 73 Податкового кодексу України в частині ненадання відповіді на обов'язковий запит податкового органу, що стало підставою для застосування до ОСОБА_1 штрафних санкцій в сумі 8000,00 грн.

4.48. Водночас суд звертає увагу, що відповідно до висновку щодо застосування права Верховного Суду, який викладений в постанові 24.04.2023 року в справі №560/2210/19, платник податків, який не згоден із відповідністю такої інформації дійсним обставинам справи або ж вважає, що розмір заниженого ним податкового зобов'язання є меншим, вправі подати до контролюючого органу в ході перевірки або ж в ході судового розгляду справи відповідні докази, що спростовують доводи суб'єкта владних повноважень.

Це зумовлено специфікою поставленого в провину платнику податків порушення, а саме заниження загального оподатковуваного доходу, у зв'язку з чим контролюючому органу достатньо довести саме факт отримання останнім доходу у періоді, що перевірявся.

Поряд з цим, у разі заперечення таких обставин платник податків повинен надати докази, які свідчитимуть про: відсутність такого доходу взагалі; наявність підстав вважати його неоподатковуваним або його зменшення; застосування ставки податку, відмінної від базової тощо.

Це узгоджується з нормою абзацу першого пункту 85.2 статті 85 ПК України, згідно з якою платник податків зобов'язаний надати посадовим (службовим) особам контролюючих органів у повному обсязі всі документи, що належать або пов'язані з предметом перевірки. Такий обов'язок виникає у платника податків після початку перевірки.

4.49. Крім того, за правилами частин першої, другої статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Водночас, у разі надання контролюючим органом доказів, які свідчать про те, що задекларовані платником податків податкові зобов'язання не відповідають дійсності або він не виконав обов'язок щодо подання декларації за наявності об'єкта для декларування, платник податків має спростовувати ці доводи.

4.50. Втім ОСОБА_1 на спростування обставини про отримання нею доходу від британського суб'єкта господарювання Fenix International Ltd за створення контенту на платформі OnlyFans не надала жодного доказу ані під час проведення перевірки, ні суду.

4.51. За таких обставин, суд вважає, що у задоволенні цього позову необхідно відмовити повністю, із міркувань наведених вище.

V. ВИСНОВКИ СУДУ

5.1. Статтею 19 Конституції України визначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. На розвиток зазначених положень Конституції України частиною 2 статті 2 КАС України визначені критерії законності рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень, яким є відповідач.

5.2. Відповідно до частини 1 статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

5.3. При розгляді цієї справи судом встановлено, що лист ДПС України від 02.10.2024 року, №27331/7/99-00-24-03-07 з наданням відомостей щодо загальної кількості та вартості транзакцій в доларах США, отриманих від компетентного органу Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії щодо одержання доходів від британського суб'єкта господарювання «Fenix International Ltd» за створення контенту на платформі OnlyFans, відповідно до якого платник податків - ОСОБА_1 отримала доходи від британського суб'єкта господарювання «Fenix International Ltd» за створення контенту на платформі OnlyFans на загальну суму 1800 доларів США, який підлягає обов'язковому річному декларуванню та самостійному визначенню і сплаті до бюджету податку на доходи фізичних осіб та військового збору, є належною податковою інформацією, що свідчила про можливі порушення платником податків податкового законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

5.4. Дослідженням змісту цього наказу ГУ ДПС №2073-п від 26.11.2024 року «Про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки ОСОБА_1 », встановлено, що в ньому чітко визначено правову (юридичну) підставу проведення такої перевірки та існує відповідна фактична підстава, яка є передумовою для її проведення.

Жодних істотних процедурних порушень, які стали б підставою для скасування оскаржуваних податкових повідомлень-рішень, відповідач при організації позапланової документальної перевірки не допустив.

5.5. Позивач не надала жодного доказу, які б спростували висновки перевірки, а тому підстав для визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень, а саме 18.02.2025 №000004948/ж10/24-13-24-04 на суму 14810,27 грн, від 18.02.2025 №000004949/ж10/24-13-24-04 на суму 1 234,18 грн, від 18.02.2025 №000004951/ж10/24-13-24-04 на суму 340,00 грн, немає.

5.6. ГУ ДПС доведено порушення позивачем вимог підпункту 73.3.3 пункту 73.3 статті 73 Податкового кодексу України в частині ненадання відповіді на обов'язковий запит податкового органу, що стало підставою для застосування до ОСОБА_1 штрафних санкцій в сумі 8000,00 грн.

5.7. За таких обставин суд прийшов до висновку, що зазначений позов не підлягає задоволенню повністю.

VІ. РОЗПОДІЛ СУДОВИХ ВИТРАТ

6.1. Оскільки у задоволенні позову відмовлено повністю суд не стягує та не присуджує на користь позивача судові витрати.

На підставі викладеного, керуючись статтями 73-77, 90, 241-246, 250 КАС України, суд -

ВИРІШИВ:

1. У задоволенні позову ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у Чернівецькій області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень - рішень, відмовити повністю.

У відповідності до статей 255, 293, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України рішення може бути оскаржене до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його складання.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Повне найменування учасників процесу:

Позивач - ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 НОМЕР_1 );

Відповідач - Головне управління ДПС у Чернівецькій області (вул. Героїв Майдану, 200 А, м. Чернівці, 58013 код ЄДРПОУ 44057187).

Суддя О.В. Анісімов