Постанова від 25.09.2025 по справі 711/5977/25

Справа № 711/5977/25

Номер провадження 3/711/1691/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 вересня 2025 року м.Черкаси

Суддя Придніпровського районного суду м. Черкаси Остапенко Ю.А., розглянувши адміністративні матеріали, які надійшли з Головного управління ДПС у Полтавській та Дніпропетровській областях, про притягнення

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце реєстрації: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , керівника ТОВ «ЛІДЕР ФІНАНС»,

до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 163-2 КпАП України,

ВСТАНОВИВ :

Керівник ТОВ «ЛІДЕР ФІНАНС» ОСОБА_1 (податкова реєстрація м. Черкаси, бульв. Шевченка, 336А) вчинив порушення п. 57.1 ст. 57 та п. 287.3 ст. 287 Податкового кодексу України, а саме: неподання платіжної інструкції до установи банку на сплату податкового зобов?язання по орендній платі за землю до Миргородської територіальної громади Полтавської області по (UA 53060190000015369), яке підлягає сплаті за березень 2025 року в розмірі 6038,12 грн, граничний термін сплати - 30.04.2025. Фактично податкове зобов?язання не сплачене, що зафіксовано в акті № 6710/16-31-04-08-11/40264058 від 20.05.2025, який є додатком до протоколу.

Також, ОСОБА_1 , будучи керівником ТОВ «ЛІДЕР ФІНАНС» (податкова реєстрація м. Черкаси, бульв. Шевченка, 336А), вчинив порушення п. 57.1 ст. 57 та п. 287.3 ст. 287 Податкового кодексу України, а саме: неподання платіжної інструкції до установи банку на сплату податкового зобов'язання по орендній платі за землю до Полтавської територіальної громади Полтавської області по (UA53080370000025447), яке підлягає сплаті за березень 2025 року в розмірі 4604,28 грн, граничний термін сплати - 30.04.2025. Фактично податкове зобов'язання несплачено, що зафіксовано в акті № 6710/16-31-04-08-11/40264058 від 20.05.2025, який є додатком до протоколу.

Крім того, посадова особа ТОВ «ЛІДЕР ФІНАНС» - керівник ОСОБА_1 (податкова реєстрація м. Черкаси, бульв. Шевченка, 336А) порушив п. 57.1 ст. 57 та п. 287.3 ст. 287 Податкового кодексу України, що полягало у неподанні платіжної інструкції до установи банку на сплату податкового зобов'язання по орендній платі за землю до Кременчуцької територіальної громади Полтавської області по (UA53020110000092487), яке підлягає сплаті за березень 2025 року в розмірі 52682,56 грн, граничний термін сплати - 30.04.2025. Фактично податкове зобов'язання несплачено, що зафіксовано в акті № 6710/16-31-04-08-11/40264058 від 20.05.2025, який є додатком до протоколу.

Також, керівник ТОВ «ЛІДЕР ФІНАНС» ОСОБА_1 (податкова реєстрація м. Черкаси, бульв. Шевченка, 336А) у порушення п. 57.1 ст. 57 та п. 287.3 ст. 287 Податкового кодексу України, не подав платіжну інструкцію до установи банку на сплату податкового зобов'язання по орендній платі за землю до Котелевської територіальної громади Полтавської області по (UA53080170000047487), яке підлягає сплаті за березень 2025 року в розмірі 15504,64 грн, граничний термін сплати - 30.04.2025. Фактично податкове зобов'язання несплачено, що зафіксовано в акті № 6710/16-31-04-08-11/40264058 від 20.05.2025, який є додатком до протоколу.

Керівником ТОВ «ЛІДЕР ФІНАНС» ОСОБА_1 (податкова реєстрація м. Черкаси, бульв. Шевченка, 336А) порушено п. 57.1 ст. 57 та п. 287.3 ст. 287 Податкового кодексу України, а саме не подано платіжну інструкцію до установи банку на сплату податкового зобов'язання по орендній платі за землю до Глобенської територіальної громади Полтавської області по (UA53020010000035494), яке підлягає сплаті за березень 2025 року в розмірі 6623,21 грн, граничний термін сплати - 30.04.2025. Фактично податкове зобов'язання несплачено, що зафіксовано в акті № 6710/16-31-04-08-11/40264058 від 20.05.2025, який є додатком до протоколу.

За результатами камеральної перевірки з питання порушення терміну сплати узгодженої суми податкового зобов'язання по орендній платі за землю установлено, що керівник ТОВ «ЛІДЕР ФІНАНС» ОСОБА_1 (податкова реєстрація м. Черкаси, бульв. Шевченка, 336А), порушивши п. 57.1 ст. 57 та п. 287.3 ст. 287 Податкового кодексу України, не подав платіжну інструкцію до установи банку на сплату податкового зобов'язання по орендній платі за землю до Миргородської територіальної громади Полтавської області по (UA53060230000098362), яке підлягає сплаті за березень 2025 року в розмірі 23024,65 грн, граничний термін сплати за яким - 30.04.2025. Фактично податкове зобов'язання несплачено, що зафіксовано в акті № 6710/16-31-04-08-11/40264058 від 20.05.2025, який є додатком до протоколу.

Також керівник ТОВ «ЛІДЕР ФІНАНС» ОСОБА_1 , вчинив порушення вимог п. 57.1 ст. 57 та п. 287.3 ст. 287 Податкового кодексу України, а саме неподання платіжної інструкції до установи банку на сплату податкового зобов'язання по орендній платі за землю до Лубенської територіальної громади Полтавської області по (UA53040110000034949), яке підлягає сплаті за березень 2025 року в розмірі 16,95 грн, граничний термін сплати - 30.04.2025. Фактично податкове зобов'язання несплачено, що зафіксовано в акті № 6710/16-31-04-08-11/40264058 від 20.05.2025, який є додатком до протоколу.

Крім того, відповідно до протоколу № 40789/04-36-04-12/40264058 від 09.07.2025 керівник ТОВ «ЛІДЕР ФІНАНС» ОСОБА_1 вчинив правопорушення, а саме:

- несвоєчасне подання платіжних доручень до установ банку на перерахування належної до сплати орендної плати з юридичних осіб по Личківській ТГ Самарівського району Дніпропетровської області згідно з податковими деклараціями з плати за землю за 2024 рік: від 19.02.2024 № 9033178967 за січень 2024 року по терміну сплати 01.03.2024, сума заборгованості склала 120,13 грн та фактично сплачена 26.03.2024; за лютий 2024 року по терміну сплати 01.04.2024 сума заборгованості склала 120,13 грн та фактично сплачена 25.04.2024; за березень 2024 року по терміну сплати 30.04.2024 сума заборгованості склала 120,13 грн та фактично сплачена 29.05.2024; за квітень 2024 року по терміну сплати 30.05.2024 сума заборгованості склала 120,13 грн та фактично сплачена 26.06.2024; за травень 2024 року по терміну сплати 01.07.2024 сума заборгованості склала 120,13 грн та фактично сплачена 12.07.2024; за листопад 2024 року по терміну сплати 30.12.2024 сума заборгованості склала 2913,15 грн та фактично сплачена 21.01.2025;

- несвоєчасне подання платіжних доручень до установ банку на перерахування належної до сплати орендної плати з юридичних осіб по Магдалинівській ТГ Самарівського району Дніпропетровської області згідно з податковими деклараціями з плати за землю за 2024 рік: від 19.02.2024 № 9033179767 за січень 2024 року по терміну сплати 01.03.2024 сума заборгованості склала 237,41 грн та фактично сплачена 26.03.2024; за лютий 2024 року по терміну сплати 01.04.2024 сума заборгованості склала 237,41 грн та фактично сплачена 25.04.2024; за березень 2024 року по терміну сплати 30.04.2024 сума заборгованості склала 237,41 грн та фактично сплачена 29.05.2024; за квітень 2024 року по терміну сплати 30.05.2024 сума заборгованості склала 237,41 грн та фактично сплачена 30.05.2024; за травень 2024 року по терміну сплати 01.07.2024 сума заборгованості склала 237,41 грн та фактично сплачена 12.07.2024 та 29.07.2024; за червень 2024 року по терміну сплати 30.07.2024 сума заборгованості склала 0,25 грн та фактично сплачена 28.08.2024; за липень 2024 року по терміну сплати 30.08.2024 сума заборгованості склала 0,25 грн та фактично сплачена 30.09.2024; за серпень 2024 року по терміну сплати 30.09.2024 сума заборгованості склала 0,25 грн та фактично сплачена 29.10.2024; за вересень 2024 року по терміну сплати 30.10.2024 сума заборгованості склала 0,25 грн та фактично сплачена 27.11.2024; за жовтень 2024 року по терміну сплати 02.12.2024 сума заборгованості склала 0,25 грн та фактично сплачена 21.01.2025; за листопад 2024 року по терміну сплати 30.12.2024 сума заборгованості склала 5732,71 грн та фактично сплачена 21.01.2025 з порушенням термінів сплати. Таким чином, ОСОБА_1 було порушено п.287.3 ст. 287, п. 57.1 статті 57 Податкового Кодексу України.

Своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративні правопорушення, передбачені ч. 1 ст. 163-2 КУпАП.

Вісім протоколів про адміністративні правопорушення складені відносно однієї особи та знаходяться у провадженні одного органу, уповноваженого на їх розгляд, тому розглядаються з дотриманням ст. 36 КУпАП.

ОСОБА_1 на призначену дату судового засідання 25.09.2025 не з'явився, поштове відправлення із судовою повісткою було направлене на відомі з протоколів адресу проживання та місце роботи порушника, однак повернуті без отримання ОСОБА_1 через відсутність адресата. Оскільки відомості про особу, в тому числі про засоби зв'язку із нею, посадова особа органу, уповноваженого на складання протоколу про адміністративне правопорушення, отримує на підставі відомостей, поданих платником податків до Державної податкової служби, тому за достовірність вказаних відомостей несе відповідальність як сам платник податків, такі і особа, що склала адміністративний протокол. У зв'язку з цим, суд вважає наявну у справі інформацію про засоби зв'язку із порушником достовірною.

Згідно із ч. 2 ст. 268 КУпАП при розгляді справ про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 163-2 КУпАП, присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, не є обов'язковою.

Ураховуючи, що ОСОБА_1 належним чином повідомлявся про час і місце розгляду справи, клопотань про відкладення розгляду справи до суду не направив, суд розцінює його поведінку як ухилення від прибуття до суду і вважає за можливе розглянути цю справу за його відсутності у судовому засіданні, оскільки надмірне і безпідставне затягування розгляду справи може призвести до закінчення строків накладення адміністративного стягнення.

Безпідставне умисне затягування розгляду справи нівелює завдання КУпАП, яким є охорона прав і свобод громадян, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством.

Суд також враховує практику Європейського суду з прав людини, яка визначає, що сторона, яка задіяна в ході судового розгляду справи, зобов'язана з розумним інтервалом часу сама цікавитися провадженням у її справі, добросовісно користуватися належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов'язки.

Як зазначено у рішенні Європейського суду з прав людини в справі «Пономарьов проти України» сторони мають вживати заходи, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження.

ОСОБА_1 під час складання протоколів ГУ ДПС у Полтавській області про адміністративне правопорушення не був присутнім, однак про їхнє складання був належним чином проінформований, про що складений акт № 8074/16-31-04-08-11 від 25.06.2025, підписаний головними державними інспекторами відділу податків і зборів з юридичних осіб у галузях транспорту, складського господарства, операцій з нерухомим майном, освіти, професійної, наукової та технічної діяльності, охорони здоров'я управління оподаткування юридичних осіб ГУ ДПС у Полтавській області В. Бондаренко, ОСОБА_2 , ОСОБА_3 .

Крім того, був складений аналогічний акт неявки для підписання протоколу про адміністративне правопорушення № 40788/04-36-04-12/40264058 від 09.07.2025, підписаний головними державними інспекторами відділу податків і зборів з юридичних осіб у класі вирощування зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур з юридичних осіб управління з оподаткування юридичних осіб ГУ ДПС у Дніпропетровській області О. Мансуровою, ОСОБА_4 та В. Шашковою.

Таким чином, суд виконав свій обов'язок щодо повідомлення ОСОБА_1 про судовий розгляд справи відносно нього. У свою чергу, ОСОБА_1 , достеменно знаючи про складання відносно нього протоколу про адміністративне правопорушення, не вжив достатніх і розумних заходів, щоб дізнатись про стан відомого йому судового провадження.

Згідно зі статтею 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності до закону, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Недотримання строків розгляду справ про адміністративне правопорушення порушує конституційне право на судовий захист, гарантований ст. 55 Конституції України, і негативно впливає на ефективність правосуддя та на авторитет судової влади.

З огляду на наведене, суд вважає за необхідне провести розгляд справи за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.

Дослідивши письмові матеріали справи, приходжу до наступного.

Стаття 9 КУпАП визначає поняття адміністративного правопорушення, яким визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, що посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Згідно зі ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Частиною 1 ст. 163-2 КУпАП передбачена відповідальність за неподання або несвоєчасне подання посадовими особами підприємств, установ та організацій платіжних доручень на перерахування належних до сплати податків та зборів (обов'язкових платежів).

Норма частини 1 статті 163-2 КУпАП є бланкетною, тобто нормою, яка лише називає або описує правопорушення, а для повного визначення його ознак відсилає до інших галузей права. Основна особливість бланкетної диспозиції полягає в тому, що така норма має загальний зміст. Конкретизований зміст бланкетної диспозиції передбачає певну деталізацію відповідних положень інших нормативно-правових актів, що наповнює норму більш конкретним змістом, для встановлення саме тих ознак, які мають значення для правової кваліфікації за відповідною статтею чи частиною статті КУпАП.

Так, відповідно до п. 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Згідно з п. 287.3 ст. 287 Податкового кодексу України, податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.

Відповідно до ст. 36 Податкового кодексу України, податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи. Податковий обов'язок виникає у платника за кожним податком та збором і є безумовним і першочерговим стосовно інших неподаткових обов'язків платника податків, крім випадків, передбачених законом. Виконання податкового обов'язку може здійснюватися платником податків самостійно або за допомогою свого представника чи податкового агента. Відповідальність за невиконання або неналежне виконання податкового обов'язку несе платник податків, крім випадків, визначених цим Кодексом або законами з питань митної справи.

Винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень передбачених ч. 1 ст. 163-2 КУпАП підтверджується:

- протоколами про адміністративні правопорушення № 8084/16-31-04-08-12, від 25.06.2025, № 8083/16-31-04-08-12 від 25.06.2025, № 8079/16-31-04-08-12 від 25.06.2025, № 8080/16-31-04-08-12 від 25.06.2025, № 8081/16-31-04-08-12 від 25.06.2025, № 8076/16-31-04-08-12 від 25.06.2025, № 8082/16-31-04-08-12 від 25.06.2025, складеними ГУ ДПС у Полтавській області, та № 40789/04-36-04-12/40264058 від 09.07.2025, складеним ГУ ДПС у Дніпропетровській області, які відповідають вимогам ст. 256 КУпАП;

- копією акта № 6710/16-31-0408/40264058 від 20.05.2025 про результати камеральної перевірки щодо порушення термінів сплати (перерахування) узгодженого податкового зобов'язання з орендної плати за землю за березень 2025 року, проведеної відділом податків і зборів з юридичних осіб у галузях транспорту, складського господарства, операцій з нерухомим майном, освіти, професійної, наукової та технічної діяльності, охорони здоров?я управління оподаткування юридичних осіб управління оподаткування юридичних осіб Головного управління ДПС у Полтавській області, якою встановлено несплату та неподання платіжних інструкцій на сплату узгоджених сум податкових (грошових) зобов'язань по орендній платі за землю ТОВ «ЛІДЕР ФІНАНС» за березень 2025 року: за КАТОТТГ UA53020010000035494 (декларація № 9034256950) в розмірі 6623,21 грн з граничним терміном сплати - 30.04.2025; за КАТОТТГ UA53020110000092487 (декларація № 9034256176) в розмірі 52682,56 грн з граничним терміном сплати - 30.04.2025; за КАТОТТГ UA53040110000034949 (декларація № 9033171480) в розмірі 16,95 грн з граничним терміном сплати - 30.04.2025; за КАТОТТГ UA53060190000015369 (декларація № 9033176752) в розмірі 6038,12 грн з граничним терміном сплати - 30.04.2025; за КАТОТТГ UA53060230000098362 (декларація № 9033171484) в розмірі 23024,65 грн з граничним терміном сплати - 30.04.2025; за КАТОТТГ UA53080170000047487 (декларація № 9033176957) в розмірі 15504,64 грн з граничним терміном сплати - 30.04.2025; за КАТОТТГ UA53080370000025447(декларація № 9033176968) в розмірі 4604,28 грн з граничним терміном сплати - 30.04.2025;

- копією акту № 8074/16-31-04-08-11 від 25.06.2025 про неприбуття ОСОБА_1 за викликом до ГУ ДПС у Полтавській області для підписання та надання пояснень до протоколів про адміністративні правопорушення;

- копією супровідного листа про направлення ТОВ «ЛІДЕР ФІНАНС» актів № 6706/16-31-04-08-11/40264058 та № 6710/16-31-04-08-11/40264058 від 20.05.2025 про результати камеральної перевірки, повідомлення про запрошення платника податків № 6600/12/16-31-04-08-04 від 20.05.2025, листа щодо роз'яснень прав особи, яка притягується до адміністративної відповідальності;

- копією листа на адресу ТОВ «ЛІДЕР ФІНАНС» щодо роз'яснень прав особи, яка притягується до адміністративної відповідальності № 15817/6/16-31/04-08-04 від 20.05.2025;

- копією корінця повідомлення від 20.05.2025 № 6600/12/16-31-04-08-04 про запрошення ОСОБА_1 для прибуття 02.06.2025, об 10:30 годині, до Головного управління ДПС у Полтавській області з метою складання протоколів про адміністративні правопорушення за ч. 1 ст. 163-2 КУпАП;

- копією поштового конверту та реєстру відправки поштової кореспонденції;

- копією супровідного листа про направлення ТОВ «ЛІДЕР ФІНАНС» протоколів про адміністративні правопорушення, складених стосовно посадової особи ТОВ «ЛІДЕР ФІНАНС» за фактом неподання платіжних інструкцій до установи банку на сплату податкових зобов'язань по орендній платі за землю за березень 2025 року з граничним терміном сплати 30.04.2025.

До протоколу про адміністративне правопорушення № 40789/04-36-04-12/40264058 від 09.07.2025 ГУ ДПС у Дніпропетровській області додано:

- копію акту № 33754/04-36-04-12/40264058 від 10.06.2025 про результати камеральної перевірки щодо порушення термінів сплати узгодженої суми податкового зобов'язання з плати за землю (орендної плати з юридичних осіб) за 2024 рік, проведеної відділом податків і зборів з юридичних осіб у класі вирощування зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур з юридичних осіб управління з оподаткування юридичних осіб ГУ ДПС у Дніпропетровській області, якою встановлено порушення ТОВ «ЛІДЕР ФІНАНС» вимог п.п. 16.1.4 п. 16.1 ст. 16, п. 287.3 ст. 287 Податкового кодексу України щодо порушення термінів сплати узгодженої суми податкового зобов'язання з плати на землю за період січня-листопада 2024 року;

-копію корінця повідомлення від 11.06.2025 № 55521/6/04-36-04-12-18 про запрошення ОСОБА_1 для прибуття 09.07.2025 об 11:30 годині, до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області з метою складання та підписання протоколу про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 163-2 КУпАП;

-копію реєстру відправки ГУ ДПС у Дніпропетровській області поштової кореспонденції від 11.06.2025 з повідомленням про вручення;

-копію акта № 40788/04-36-04-12/40264058 від 09.07.2025 про неприбуття ОСОБА_1 за запрошенням до ГУ ДПС у Дніпропетровській області для складання протоколу про адміністративне правопорушення;

-копію реєстру відправки ГУ ДПС у Дніпропетровській області поштової кореспонденції від 11.07.2025.

Зазначені вище докази сумнівів щодо їх достовірності та допустимості не викликають, оскільки вони оформлені у визначеному процесуальним законом порядку.

Як вбачається із копії акту № 6710/16-31-0408/40264058 від 20.05.2025 ГУ ДПС у Полтавській області при проведенні камеральної перевірки виявлено порушення ТОВ «ЛІДЕР ФІНАНС» (податкова реєстрація м. Черкаси, бульв. Шевченка, 336А), яке є платником за неосновним місцем обліку, термінів сплати (перерахування) з орендної плати за землю за березень 2025 року, зокрема, несплату та неподання платіжних інструкцій на сплату узгоджених сум податкових (грошових) зобов'язань по орендній платі за землю за березень 2025 року до Миргородської територіальної громади в розмірі 6038,12 грн та 23024,65 грн, до Полтавської територіальної громади в розмірі 4604,28 грн, до Кременчуцької територіальної громади в розмірі 52682,56 грн, до Котелевської територіальної громади в розмірі 15504,64 грн, до Глобенської територіальної громади в розмірі 6623,21 грн, до Лубенської територіальної громади Полтавської області в розмірі 16,95 грн, граничний термін сплати яких визначений 30.04.2025.

Крім того, з копії акту № 33754/04-36-04-12/40264058 від 10.06.2025 встановлено порушення ТОВ «ЛІДЕР ФІНАНС» (податкова реєстрація м. Черкаси, бульв. Шевченка, 336А), яке є платником за неосновним місцем обліку, вимог п.п. 16.1.4 п. 16.1 ст. 16, п. 287.3 ст. 287 Податкового кодексу України та термінів сплати узгодженої суми податкового зобов'язання з плати на землю за період січень-листопад 2024 року по Личківській та Магдалинівській територіальних громадах Самарівського району Дніпропетровської області.

Вказані порушення допущені керівником та головним бухгалтером ТОВ «ЛІДЕР ФІНАНС» ОСОБА_1 .

Відповідно до статті 14 КУпАП, посадові особи підлягають адміністративній відповідальності за адміністративні правопорушення, зв'язані з недодержанням установлених правил у сфері охорони порядку управління, державного і громадського порядку, природи, здоров'я населення та інших правил, забезпечення виконання яких входить до їх службових обов'язків.

Дослідивши матеріали справи, вважаю, що в діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-2 КУпАП, а саме несвоєчасне подання посадовими особами підприємств, установ та організацій платіжних доручень на перерахування належних до сплати податків та зборів (обов'язкових платежів).

Відповідно до ч. 2 ст. 38 КУпАП, якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частинах третій - восьмій цієї статті.

Оскільки вказані вище правопорушення виявлені за результатами проведення перевірок контролюючим органом, про що складені відповідні протоколи, суддя вважає, що в цьому випадку визначені ст. 38 КУпАП строки дотримано.

Пом'якшуючих та обтяжуючих відповідальність правопорушника обставин не вбачається.

З урахуванням характеру вчиненого правопорушення, відсутності суспільної шкоди та шкідливих наслідків, особи порушника, ступеня його вини, відсутності обставин, що обтяжують відповідальність ОСОБА_1 , суддя вважає за необхідне накласти на останнього адміністративне стягнення у вигляді штрафу у межах санкції ч. 1 ст. 163-2 КУпАП, яке буде достатнім для його виховання в дусі додержання законів України, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як ним самим, так і іншими особами.

Частиною 1 ст. 307 КУпАП передбачено, що штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтями 300-1, 300-2 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

Згідно з ч. 1 і 2 ст. 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу.

Положеннями ст. 40-1 КУпАП передбачено, що у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується судовий збір особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.

Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення ставка судового збору встановлюється у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Вичерпний перелік осіб, які звільняються від сплати судового збору, міститься у ст. 5 вказаного Закону.

Відтак, із ОСОБА_1 у дохід держави підлягає стягненню судовий збір в розмірі 605 грн 60 коп., оскільки судом не встановлено підстав для його звільнення від сплати цього збору.

Керуючись статтями 40-1, ч. 1 ст. 163-2, 280, 283, 284 КУпАП, суддя

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративні матеріали № 711/5977/25, провадження № 3/711/1691/25;

№ 711/5979/25, провадження № 3/711/1692/25; № 711/5983/25, провадження № 3/711/1693/25; № 711/5989/25, провадження № 3/711/1694/25; № 711/5990/25, провадження № 3/711/1695/25; № 711/5993/25, провадження № 3/711/1696/25; № 711/5994/25, провадження № 3/711/1697/25; № 711/6584/25, провадження № 3/711/1879/25, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 163-2 КУпАП - об'єднати в одне провадження, присвоївши йому номер 711/5977/25.

Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , винуватим у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 163-2 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 170 (сто сімдесят) гривень.

Реквізити для сплати: одержувач платежу ГУК у Черк. обл./тг м. Черкаси/21081100, код ЄДРПОУ 37930566, банк отримувача Казначейство України, МФО: 899998, рахунок отримувача UA108999980314030542000023759.

Стягнути з ОСОБА_1 , на користь держави судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 605 (шістсот п'ять) грн 60 коп.

Реквізити для сплати: одержувач платежу ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, код класифікації 22030106.

У разі несплати правопорушником штрафу у п'ятнадцятиденний термін з дня вручення йому постанови, постанова надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби.

У порядку примусового виконання постанови стягнути із ОСОБА_1 подвійний розмір штрафу в сумі 340 (триста сорок) грн.

Строк пред'явлення постанови до виконання - протягом трьох місяців з моменту її винесення.

Постанова може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду через Придніпровський районний суд м. Черкаси протягом десяти днів з дня її винесення.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не буде подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.

Суддя: Ю. А. Остапенко