Справа № 592/12600/25
Провадження № 3/592/2771/25
03 листопада 2025 року м.Суми
Суддя Ковпаківського районного суду м. Суми Косолап М.М., за участю: секретаря судового засідання - Мойсенко Ю.О., прокурора - Чухна А.В., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 , захисника - Кондратенка М.М., розглянувши матеріали, що надійшли від Національного агентства з питань запобігання корупції про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Суми, громадянина України, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , голови правління ОСББ «Загальна справа», ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , за частиною 1 статті 172 - 6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
З 06.12.2022 ОСОБА_1 приступив до виконання повноважень голови Сумської районної державної адміністрації Сумської області відповідно до розпорядження Сумської районної державної адміністрації Сумської області від 06.12.2022 № 46-К на підставі розпорядження Президента України від 01.12.2022 № 315/2022-рп «Про призначення Р.Гученка головою Сумської районної державної адміністрації Сумської області».
Згідно розпорядження Сумської районної державної адміністрації Сумської області від 01.06.2023 № 47-К ОСОБА_1 припинив повноваження голови Сумської районної державної адміністрації Сумської області відповідно до розпорядження Президента України від 30.05.2023 № 98/2023-рп «Про звільнення ОСОБА_2 з посади голови Сумської районної державної адміністрації Сумської області» 01.06.2023.
Будучи суб'єктом подання декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави, ОСОБА_1 був зобов'язаний подати декларацію при звільненні до 31.01.2024, шляхом заповнення відповідної форми на офіційному веб-сайті Національного агентства.
Згідно з відомостями з Реєстру, декларацію при звільненні, ОСОБА_1 подав 31.03.2024 о 23:16 (унікальний ідентифікатор декларації - Icfb346b-b2a9- 4310-a525-fda60343d5a6).
Відповідно до послідовності дій користувача Реєстру, які вчинив ОСОБА_1 дії по заповненню декларації при звільненні, останній розпочав лише 31.03.2024.
Згідно з інформацією про послідовність дій користувача Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування ОСОБА_1 здійснював вхід до Реєстру та вчиняв дії щодо подання щорічної декларації за 2022 рік в січні 2024 року, що свідчить про технічну та фізичну можливість виконати вимоги Закону щодо подання декларації при звільненні.
Інших обставин, які можуть бути визнані як поважні причини несвоєчасного подання декларації, не встановлено.
Таким чином, ОСОБА_1 несвоєчасно без поважних причин подав декларацію при звільненні, що є порушенням вимог абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» (далі- Закон).
У суді ОСОБА_1 пояснення відмовився надавати з посиланням на статтю 63 Конституції України, просив закрити провадження у справі через відсутність в його діях складу адміністративного правопорушення та складання протоколу поза межами строку, визначеного у статті 38 КУпАП.
Захисник Кондратенко М.М. вказував, що на день звільнення ОСОБА_1 - 01.06.2023 частиною 1 статті 45 Закону чітко визначено строк і порядок подачі особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування декларації - до 01 квітня, у випадках, передбачених частиною 2 вказаної норми, у разі припинення здійснення діяльності цей термін не визначено. Відсутність законодавчо визначеного терміну подання декларації в разі припинення діяльності унеможливлює безумовну констатацію несвоєчасності такого подання. У протоколі НАЗК посилається на редакцію ч.2 ст.45 Закону, що почала діяти через 4 місяці з дати звільнення ОСОБА_1 . Вважає незаконними та необґрунтованими посилання НАЗК на п.27 розділу XIII «Прикінцеві положення» Закону в частині того, що особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», подають такі декларації не пізніше 31.01.2024 року. Дана норма містить чітке посилання, що в строк до 31.01.2024 подаються лише не подані декларації за 2022-2023 роки, строк подання котрих настав. Оскільки станом на 01.06.2023 редакція ч. 2 ст. 45 Закону не містила нормовано визначених строків для подання декларації після звільнення, тому строки подання станом на 31.01.2024 не настали та норми «Перехідних положень» не можуть бути застосовані до цих правовідносин.
За відсутності встановленого кінцевого терміну, коли уповноважені на те особи, які припинили здійснення діяльності зобов'язані подати декларацію, особа позбавлена змоги відокремити правомірну поведінку від протиправної.
Повідомленням головного спеціаліста з питань запобігання та виявлення корупції Сумської РДА, зареєстрованим НАЗК 14.12.2024 за №170377/0/06-24, повідомлено про факт несвоєчасної подачі декларації при звільненні за 2023 рік ОСОБА_1 , що вважає днем виявлення правопорушення, складання протоколу відбулося 23.07.2025, тобто з порушенням ст. 254 КУпАП, тому він не може бути доказом по справі про адміністративне правопорушення.
Днем обізнаності НАЗК про виявлене правопорушення є дата повідомлення уповноваженого з запобігання корупції та дата реєстрації цього повідомлення 14.12.2024, тому шестимісячний строк для притягнення ОСОБА_1 сплив 15.06.2025, тобто ще до складання протоколу.
Прокурор у судовому засіданні підтримав протокол, у порядку частини 1 статті 250 КУпАП надав висновок.
Вислухавши особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, захисника, думку прокурора, дослідивши протокол про адміністративне правопорушення та долучені до нього докази, суд дійшов наступного висновку.
Суд вважає доведеним факт вчинення ОСОБА_1 правопорушення, що підтверджується дослідженими у судовому засіданні доказами:
Протоколом про адміністративне правопорушення № 47-01/130/25 від 23.07.2025, складеним уповноваженою посадовою особою НАЗК (а.с. 1-7, 48-60).
Розпорядженням Президента України від 01.12.2022 № 315/2022-рп «Про призначення Р.Гученка головою Сумської районної державної адміністрації Сумської області» (а.с. 28).
Розпорядженням Сумської районної державної адміністрації Сумської області від 06.12.2022 № 46-К «Про виконання повноважень голови Сумської районної державної адміністрації Сумської області».
06.12.2022 ОСОБА_1 попереджений про спеціальні обмеження, встановлені Законом України «Про запобігання корупції» щодо службових осіб та осіб, які претендують на посади в органах державної влади (а.с. 36).
Розпорядженням Президента України від 30.05.2023 № 98/2023-рп «Про звільнення ОСОБА_2 з посади голови Сумської районної державної адміністрації Сумської області» 01.06.2023 (а.с. 29).
Розпорядженням Сумської районної державної адміністрації Сумської області від 01.06.2023 № 47-К «Про припинення повноважень голови Сумської районної державної адміністрації Сумської області» (а.с. 23).
Досліджені докази у своїй сукупності вказують на те, що ОСОБА_1 відносився до суб'єктів, на яких поширюються дія Закону України «Про запобігання корупції».
Подання декларації ОСОБА_1 перед звільненням 31.03.2024 о 23-16 год. підтверджується даними послідовності дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функції держави або місцевого самоврядування», які вчинив ОСОБА_1 , у період 01.06.2023-31.03.2024, де був зареєстрований 28.04.2017.
Повідомленням головного спеціаліста з питань запобігання та виявлення корупції Сумської районної державної адміністрації ОСОБА_3 на адресу Національного агентства з питань запобігання корупції про факт неподання чи несвоєчасного подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а саме декларації при звільненні за 2023 рік ОСОБА_1 зареєстроване НАЗК 14.12.2024 за № 170377/0/06-24 (а.с. 22).
Письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 23.07.2025, згідно яких йому стало відомо про обов'язок подання декларації при звільненні у березні 2024 року, коли отримав повідомлення від державної адміністрації. Декларація при звільненні не була подана протягом 20 днів після звільнення, оскільки законодавство на той час (червень 2023 року) того не вимагало, у зв'язку з введенням воєнного стану на території України. У зв'язку з тим, що подання декларації згідно законодавства не було обов'язковим, і як з'ясувалося у березні 2024 року, декларація мала б бути подана до кінця січня 2024, тобто 10 місяців після звільнення, згідно змін до законодавства України, вона була подана по факту, коли він про це дізнався, через 13 місяців після звільнення (а.с. 40).
Поважних причин несвоєчасного подання декларації після припинення діяльності, пов'язаної з виконанням функцій держави несвоєчасно подав без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, судом не встановлено.
Щодо доводів сторони захисту про відсутність складу адміністративного правопорушення.
Частина 1 статті 172 - 6 КУпАП передбачає відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування урегульовано статтю 45 Закону України «Про запобігання корупції».
Частина 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», у редакції на момент припинення ОСОБА_1 діяльності, пов'язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, передбачала обов'язок осіб, зазначених у пункті 1, підпунктах "а", "в" і "г" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Отже, вказана норма містила обов'язок суб'єкта декларування, який припиняв діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Підпунктом 2 пункту 2 розділу II Порядку заповнення та подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», затвердженого наказом Національного агентства з питань запобігання корупції № 449/21 від 23.07.2021, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 29.07.2021 за № 987/36609 (далі - Порядок), який діяв на момент звільнення ОСОБА_1 визначено, що декларація при звільненні - декларація, яка подається відповідно до абзацу першого частини другої статті 45 Закону - не пізніше 30 календарних днів з дня припинення діяльності. Така декларація подається за період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими суб'єктом декларування, та містить інформацію станом на останній день такого періоду, яким є останній день здійснення діяльності. Під раніше поданими деклараціями розуміються декларації, що були подані до Реєстру відповідно до Закону, крім декларації кандидата на посаду.
Декларація при звільненні не подається у таких випадках: особа, яка припинила здійснення діяльності на одній посаді, продовжує здійснювати діяльність на іншій посаді; особа, яка припинила здійснення діяльності, упродовж 30 календарних днів з дня припинення діяльності знову розпочала здійснення діяльності.
Вказаний Порядок затверджено НАЗК відповідно до пункту 5 частини 1 статті 12 Закону України «Про запобігання корупції».
Пункт 2-7 Розділу XIII «ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ» Закону України «Про запобігання корупції» станом на 01.06.2023 передбачав, що суб'єкт декларування зобов'язаний подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, кінцевий строк подання якої припадає на період дії воєнного стану, введеного Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженим Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні», протягом дев'яноста календарних днів з дня його припинення чи скасування.
Пунктом 1 частини 1 Закону України «Про захист інтересів суб'єктів подання звітності та інших документів у період дії воєнного стану або стану війни», фізичні особи подають документи, подання яких вимагається відповідно до норм чинного законодавства в документальній та/або в електронній формі, протягом трьох місяців після припинення чи скасування воєнного стану або стану війни за весь період неподання звітності чи обов'язку подати документи.
12.10.2023 набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану» від 20.09.2023 № 3384-IX, яким частину 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» викладено у новій редакції: «Особи, особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а», «в»-«ґ» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Також пункт 2-7 Розділу XIII «ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ» Закону України «Про запобігання корупції» викладено у новій редакції: «особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року. Суб'єкти декларування, зазначені у частинах сьомій - чотирнадцятій статті 45 цього Закону, подають відповідні декларації у строки, встановлені частинами сьомою - чотирнадцятою статті 45 цього Закону, якщо відповідні декларації не було подано раніше.
Отже, з 12.10.2023 для осіб, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування до 11.10.2023 і у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, пунктом 2-7 Розділу XIII «ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ» Закону України «Про запобігання корупції» визначено термін подачі декларації - не пізніше 31 січня 2024 року.
Наведені положення закону достатньо чіткі, щоб у особи була можливість регулювати свою поведінку.
У статті 68 Конституції України проголошено, що кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Аналіз наведених положень законодавства спростовує доводи сторони захисту про ненастання для ОСОБА_1 строку для подання декларації перед звільненням до дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану».
Оцінивши наведені докази в їх сукупності, відповідно до вимог статей 251, 252 КУпАП суддя дійшла висновку, що ОСОБА_1 після припинення діяльності, пов'язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування несвоєчасно подав без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, а саме 31.03.2024, чим вчинив правопорушення, передбачене частиною 1 статті 172-6 КУпАП.
Обставин, що пом'якшують чи обтяжують відповідальність ОСОБА_1 судом не встановлено.
Щодо доводів сторони захисту про сплив строку накладення адміністративного стягнення.
Частиною 4 статті 38 КУпАП визначено, що адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, а також правопорушень, передбачених статтями 51, 212-15,-212-21-21цього Кодексу, може бути накладено протягом шести місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.
Датою вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення є дата фактичного подання декларації особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування - 31.03.2024.
14.12.2024 НАЗК зареєстровано повідомлення про факт неподання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, направленого Сумською районною державною адміністрацією - районною військовою адміністрацією Сумської області, а саме головним спеціалістом з питань запобігання та виявлення корупції Сумської районної державної адміністрації (а.с. 22).
Уповноважена особа Управління проведення спеціальних перевірок та контролю за своєчасністю подання декларацій Національного агентства з питань запобігання корупції, листом №47-01/49462-25 від 06.06.2025, у зв'язку зі здійсненням контролю за своєчасністю подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування ОСОБА_1 витребувала у Сумської районної державної (військової) адміністрації Сумської області копії документів на останнього (а.с. 24).
Витребувані документи отримані НАЗК 01.07.2025 (а.с. 25).
У листі від 08.07.2025 №47-01/59097-25 НАЗК запрошувало ОСОБА_1 для надання пояснень на 23.07.2025, зазначало про несвоєчасне подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період не охоплений раніше поданими деклараціями (при звільненні) і, що його дії підпадають під ознаки правопорушення, пов'язаного з корупцією, відповідальність за яке передбачена ст. 172-6 КУпАП (а.с. 37-38).
Сумська районна державна адміністрація - районна військова адміністрація на запит адвоката повідомила, що 10.04.2024, вихідним листом №01-16/446 до Національного агентства з питань запобігання корупції направлялося повідомлення про встановлений факт несвоєчасного подання ОСОБА_1 декларації при звільненні за 2023 рік, яке скероване за допомогою електронної системи документообігу, так і у паперовому вигляді поштовим відправленням (а.с. 85-86, 98-106).
На адвокатський запит, листом від 02.10.2025 №47-09/80904-25, НАЗК повідомило про надходження з Сумської районної державної адміністрації повідомлення про факт несвоєчасного подання декларації при звільненні ОСОБА_1 , яке зареєстроване за №170377/0/06-24 від 14.12.2024, проте не повідомило дату надходження вказаного повідомлення з посиланням на Правила надання послуг поштового зв'язку, затверджених постановою КМУ від 05.03.2009 №270 та зберіганням інформації протягом шести місяців (а.с. 97).
У судовому засіданні головний спеціаліст відділу контролю за своєчасністю подання декларацій Управління проведення спеціальних перевірок та контролю за своєчасністю подання декларацій НАЗК ОСОБА_4 , допитана як свідок пояснила, що повідомлення про факт несвоєчасного подання декларації при звільненні ОСОБА_1 зареєстроване 14.12.2024. Після відновлення декларування у 2023 році надійшло більше 100000 повідомлень від роботодавців щодо несвоєчасного подання декларацій і кожне підлягало перевірці. Після реєстрації повідомлення розглядаються у порядку черговості. Отримавши повідомлення нею розпочата перевірка для встановлення чи спростування факту несвоєчасного подання декларації, розпочато збір доказів. Датою виявлення правопорушення вважає дату складання протоколу - коли зібрано всі дані, отримано пояснення від особи.
Встановлення своєчасності подання декларацій врегульовано статтею 51-2 Закону, а процедуру перевірки визначено Порядком перевірки факту подання суб'єктами декларування декларацій відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» та повідомлення Національного агентства з питань запобігання корупції про випадки неподання чи несвоєчасного подання таких декларацій, затвердженим наказом Національного агентство з питань запобігання корупції, 20.08.2021 №539/21, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 06.10.2021 за № 1303/36925.
У пункті 6 Порядку визначено чіткі строки - 3 робочі дні для повідомлення Національного агентства при встановлення факту несвоєчасного подання декларацій суб'єктами декларування відповідальним підрозділом (особою) відповідного органу.
На виконання наведених норм Сумська районна державна адміністрація - районна військова адміністрація направила Національному агентству з питань запобігання корупції Повідомлення про факт неподання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування 10.04.2024 (вихідний №01-16/446), яке зареєстровано 14.12.2024.
Суд не погоджується з доводами особи, яка склала протокол про адміністративне правопорушення, що датою виявлення правопорушення є дата складання протоколу - 23.07.2025, тобто момент з'ясування всіх необхідних даних для встановлення ознак складу правопорушення за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Сам факт виявлення адміністративного правопорушення не є тотожним факту складання протоколу. Це різні юридичні факти: виявлення факту адміністративного правопорушення - це отримання органом, уповноваженим на складання відповідного протоколу, відомостей про вчинення такого правопорушення та особу, яка його вчинила. У той же час, складання протоколу про адміністративне правопорушення є процесуальним наслідком факту виявлення, це процесуальні дії суб'єкта владних повноважень, які спрямовані на фіксацію адміністративного правопорушення.
Таким чином, виявлення адміністративного правопорушення та його фіксування в результаті заходів, проведених уповноваженим органом (посадовою особою), спрямованих на встановлення обставин справи, шляхом складання протоколу про адміністративне правопорушення, є двома різними юридичними фактами, які не можна ототожнювати.
Складання протоколу про адміністративне правопорушення - це остаточний, завершальний етап складання процесуального документу на підставі раніше виявлених фактів щодо встановлених порушень, які підпадають під ознаки визначені законодавством у сфері боротьби з корупцією.
У пункті 5 листа Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 22.05.2017 № 223-943/0/4-17 «Щодо притягнення до адміністративної відповідальності за окремі правопорушення, пов'язані з корупцією» зазначено, що для визначення початку перебігу строку давності притягнення особи до адміністративної відповідальності за адміністративні правопорушення, пов'язане з корупцією, важливу роль відіграють як день вчинення, так і день виявлення правопорушення. Будь-якого продовження перебігу строків накладення адміністративних стягнень законом не передбачено, тому в разі їх закінчення провадження у справі закривається. Якщо на момент розгляду справи в суді закінчились строки притягнення особи до адміністративної відповідальності, то суд в разі заперечення особою своєї вини чи наявності у її діях складу адміністративного правопорушення спочатку в повному обсязі досліджує всі обставини справи, встановлює, чи містить діяння ознаки та склад адміністративного корупційного правопорушення, чи належить особа до суб'єктів цього корупційного правопорушення, чи винна вона в його вчиненні, і лише після цього закриває провадження у справі.
Зареєструвавши 14.12.2024 повідомлення про встановлений факт несвоєчасного подання ОСОБА_1 декларації при звільненні за 2023 рік, уповноважена особа НАЗК на перевірку повідомлення лише 06.06.2025, тобто після спливу п'яти місяців, направила вимогу Сумської районної державної (військової) адміністрації Сумської області щодо надання документів.
Будь - яких об'єктивних даних, які б перешкоджали уповноваженій особі НАЗК здійснити перевірку у період з 14.12.2024 до 15.06.2025 матеріали справи про адміністративне правопорушення не містять.
Частиною 3 статті 62 Конституції України проголошено, що усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
За встановлених обставин у даній справи суд дійшов висновку, що 14.12.2024 року є моментом виявлення правопорушення НАЗК, як органом, який уповноважений на складання відповідного протоколу про адміністративне правопорушення.
Отже, визначений частиною 4 статті 38 КУпАП шестимісячний строк з дня виявлення адміністративного правопорушення пов'язаного з корупцією сплив 15.06.2025 року.
Сплив строку визначеного частиною 4 статті 38 КУпАП до складання протоколу про адміністративне правопорушення не є підставою для визнання недопустимим доказом Протоколу про адміністративне правопорушення № 47-01/130/25 від 23.07.2025, як зазначає сторона захисту.
Проаналізувавши надані докази, суд дійшов висновку, що ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене частиною 1 статті 172 - 6 КУпАП, але на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення закінчився строк, передбачений частиною 4 статті 38 КУпАП, у зв'язку із чим провадження у справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю на підставі пункту 7 частини 1 статті 247 КУпАП.
Керуючись статтями 33, 40-1, 172-6 ч. 1, 247 ч. 1 п. 7, 283, 284 ч. 1 п. 3 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 172 - 6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за частиною 1 статті 172 - 6 Кодексу України про адміністративні правопорушення закрити на підставі пункту 7 частини 1 статті 247 Кодексу України про адміністративні правопорушення, у зв'язку з закінченням строку накладення адміністративного стягнення, передбаченого частиною 4 статті 38 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови до Сумського апеляційного суду.
Суддя М.М. Косолап