ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
"20" жовтня 2025 р. справа № 300/5774/24
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі судді Панікара І.В.,
при секретарі Подольській Т.М.,
за участю:
представника позивача - Савчука В.Р.,
представника відповідача - Пітеляк В.Я.,
розглянувши у порядку загального позовного провадження у підготовчому судовому засіданні клопотання представника відповідача про закриття провадження в адміністративній справі за позовом ТзОВ "Паркувальний Сервіс" до Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради про визнання протиправним та скасування рішення, -
ТзОВ "Паркувальний Сервіс" звернулося до суду з адміністративним позовом до Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради про визнання протиправним та скасування рішення Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради № 711 від 07.06.2024 "Про внесення змін у рішення комітету Івано-Франківської міської ради від 27.04.2023 № 505".
Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 19.08.2024 відкрито спрощене позовне провадження у справі без повідомлення (виклику) сторін (а.с.19).
Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 15.07.2025 здійснено перехід до розгляду адміністративної справи № 300/5774/24 за правилами загального позовного провадження та призначено підготовче засідання у справі (а.с.45).
05.08.2025 від представника відповідача на адресу суду, через підсистему «Електронний суд», надійшло клопотання про закриття провадження по справі (а.с.57-58).
Клопотання обґрунтоване тим, що спірні правовідносини виникли у зв'язку з прийняттям Виконавчим комітетом Івано-Франківської міської ради рішення № 711 від 07.06.2024 «Про режим роботи майданчиків для паркування, що перебувають у комунальній власності». Однак, пунктом 3 рішення Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради від 28.03.2025 №336 «Про режим роботи майданчиків для паркування, що перебувають у комунальній власності» визнано оскаржуване рішення таким, що втратило чинність. Таким чином, нормативний акт, який на час розгляду справи в суді, вже визнаний таким, що втратив чинність, а для регулювання даних суспільних відносин прийнято новий нормативний акт, оскаржуване рішення не підлягає повторному скасуванню, оскільки нормативний акт, що є нечинним, не може бути оскаржений, а отже і скасованим в судовому порядку.
Представник позивача у підготовчому судовому засіданні проти задоволення про клопотання про закриття провадження по справі заперечив.
Представник відповідача у підготовчому засіданні клопотання про закриття провадження по справі підтримав.
Розглянувши в клопотання про закриття провадження в адміністративній справі, перевіривши матеріали справи, суд зазначає наступне.
Відповідно до пункту 8 частини 1 статті 238 КАС України суд закриває провадження у справі щодо оскарження рішень, дій або бездіяльності суб'єкта владних повноважень, якщо оскаржувані порушення були виправлені суб'єктом владних повноважень і при цьому відсутні підстави вважати, що повне відновлення законних прав та інтересів позивача неможливе без визнання рішень, дій або бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправними після такого виправлення.
Як встановлено судом, 10.11.2021 між Управлінням транспорту та зв'язку виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради та ТзОВ «Паркувальний сервіс» укладено Договір про обладнання та утримання місць для паркування за № 71-П (а.с.7-9).
Відповідно до пункт 1.1. Уповноважений орган надає Оператору право на надання послуги з платного паркування на майданчиках для паркування, визначених у додатку до цього договору, а Оператор зобов'язується обладнати та утримувати майданчики для паркування відповідно до Правил паркування транспортних засобів, затверджених постановою КМУ від 03.12.2009 № 1342.
27.05.2023 Виконавчий комітетом Івано-Франківської міської ради прийнято рішення «Про режим роботи майданчиків для паркування, що перебувають у комунальній власності» за № 505, яким встановлено режим роботи майданчиків для паркування, що перебувають у комунальній власності на території міста Івано-Франківська (а.с.6).
В подальшому, Виконавчим комітетом Івано-Франківської міської ради прийнято рішення від 07.06.2024 за № 711 «Про внесення змін у рішення комітету Івано-Франківської міської ради від 27.04.2023 № 505 Про режим роботи майданчиків для паркування, що перебувають у комунальній власності»», яким внесено зміни до рішення № 505 та доповнено пунктом 1 підпунктом 1.1. (а.с.5).
28.03.2025 Виконавчим комітетом Івано-Франківської міської ради прийнято нове рішення за № 336 «Про режим роботи майданчиків для паркування, що перебувають у комунальній власності», відповідно до якого встановлено новий режим роботи майданчиків для паркування, що перебувають у комунальній власності на території Івано-Франківської міської територіальної громади. Зокрема, пунктом 3 даного рішення, рішення Виконавчого комітету від 27.04.2023 № 505 «Про режим роботи майданчиків для паркування, що перебувають у комунальній власності» визнано таким, що втратило чинність (а.с.53).
В даному аспекті суд вказує, що перевірці підлягають правовідносини, які виникли з 27.04.2023, внаслідок чого, внесення відповідачем змін у березні 2025 року, згідно якого з 28.03.2025 встановлено інший режим роботи майданчиків для паркування, що перебувають у комунальній власності на території Івано-Франківської міської територіальної громади не свідчать про відновлення прав позивача, заявлених у позові, оскільки сам факт прийняття спірного рішення Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради № 711 від 07.06.2024 "Про внесення змін у рішення комітету Івано-Франківської міської ради від 27.04.2023 № 505", на думку позивача, мав своїм наслідком завдання шкоди останньому за період з 28.04.2023 по 27.03.2025.
Водночас, відповідачем не доведено, що спірні порушення прав позивача у даній справі були повністю відновленні внаслідок прийняття рішення від 28.03.2025 за № 336 «Про режим роботи майданчиків для паркування, що перебувають у комунальній власності», а відтак відсутні підстави для закриття провадження по справі на підставі пункту 8 частини 1 статті 238 КАС України.
З вказаного слідує, що перевірка підтвердження обставин порушення прав та інтересів позивача у спірних правовідносинах та в межах заявлених позовних вимог можлива лише за результатом розгляду справи по суті, внаслідок чого, відсутні підстави для закриття провадження у даній справі.
З вказаних підстав суд відмовляє у задоволенні клопотання представника відповідача про закриття провадження по справі.
Керуючись статтями 238, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У задоволенні клопотання представника відповідача про закриття провадження у справі - відмовити.
Ухвала суду набирає законної сили негайно після проголошення суддею та оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя /підпис/ Панікар І.В.
Ухвала складена в повному обсязі « 27» жовтня 2025 року.