Рішення від 21.10.2025 по справі 240/3952/25

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 жовтня 2025 року м. Житомир справа № 240/3952/25

категорія 108120000

Житомирський окружний адміністративний суд у складі судді Черноліхова С.В., розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом Управління капітального будівництва Житомирської міської ради до Північного офісу Держаудитслужби про визнання дій протиправними та скасування висновку,

встановив:

Управління капітального будівництва Житомирської міської ради звернулося до суду з позовом, у якому просить визнати протиправним і скасувати висновок Управління Північного офісу Держаудитслужби в Житомирській області про результати моніторингу процедури закупівлі № UA-2024-12-23-012527-а від 03.02.2025.

В обґрунтування позовних вимог зазначило, що не погоджується з висновком про результати моніторингу процедури закупівлі та порушеннями, вказаними у ньому. Наказом Управління Північного офісу Держаудитслужби в Житомирській області від 13.01.2025 № 2-з та додатком до нього визначено, що об'єктом моніторингу є процедура закупівель UA-2024-12-23-012527-a. Однак затребувані документи, а саме: акти приймання виконаних будівельних робіт (форма КБ-2в), стосуються робіт, виконаних згідно з договором підряду від 08.11.2023 № 146, укладеним за результатами процедури закупівлі UA-2023-10-06-012482-a, яка не є об'єктом цього моніторингу. Станом на 31.12.2024, тобто до початку моніторингу (13.01.2025), сторони виконалисвої зобов'язання за Договором підряду № 78 від 23.12.2024 у повному обсязі. Управлінням капітального будівництва Житомирської міської ради провело процедуру закупівлі по предмету закупівлі: «Капітальний ремонт споруд цивільного захисту (найпростішого укриття) в будівлі Ліцею № 21 міста Житомира за адресою: м. Житомир, вул. Святослава Ріхтера, 6-а» (коригування) (CPV ДК 021:2015:45453000-7 Капітальний ремонт і реставрація) (ідентифікатор закупівлі: UA-2024-12-23-012527-a) з дотриманням законодавства у сфері публічних закупівель, та замовником не було порушено норм ч. 5 ст. 8 Закону.

Ухвалою суду від 18.02.2025 відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання та виклику учасників справи.

Представником Північного офісу Держаудитслужби подано відзив на позовну заяву, в якому просить у його задоволенні вімовити. Зазначив, що за результатами проведеного моніторингу встановлено виконання підрядником всього обсягу робіт лише за 7 днів, що є неможливим. Таким чином, моніторинг проведено, а її резултати відображені в межах повноважень, у спосіб та на підставі, визначених законом.

Розглянувши документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено наступне.

На підставі наказу начальника Управління Північного офісу Держаудитслужби в Житомирській області від 13.01.2025 №2-з з 13.01.2025 по 03.06.2025 проведено моніторинг процедури закупівлі без використання електронної системи за предметом: «Капітальний ремонт споруд цивільного захисту (найпростішого укриття) вбудівлі Ліцею № 21 міста Житомира за адресою: м. Житомир, вул. Святослава Ріхтера,6-а» (коригування) (CPV ДК 021:2015:45453000-7 Капітальний ремонт і реставрація)(ідентифікатор закупівлі: UA-2024-12-23-012527-a).

Результати проведеного моніторингу викладені у висновку від 03.02.2025.

Предметом аналізу були питання: дотримання Управління капітального будівництва Житомирської міської ради (далі - Замовник) законодавства у сфері публічних закупівель при плануванні закупівлі, визначенні предмета закупівлі, відображенні закупівлі у річному плані, оприлюдненні інформації щодо закупівлі,укладанні договору, в тому числі його відповідності вимогам законодавства, своєчасності надання інформації та документів у випадках, передбачених законодавством.

Під час моніторингу проаналізовані: річний план закупівель на 2024 рік,обгрунтування підстави здійснення закупівлі без використання електронної системизакупівель від 23.12.2024 № 49, експертний звіт (позитивний) від 22.11.2024 №241101-19/А, лист щодо укладання договору про закупівлю від 19.12.2024 № 531/вих,договір про закупівлю від 23.12.2024 № 78, пояснення Замовника з копіямидокументів, отримані через електронну систему закупівель 22.01.2025 та 30.01.2025.

З метою дослідження питання щодо наявності підстав, передбачених підпунктом 8пункту 13 Особливостей, для укладення договору про закупівлю без застосуваннявідкритих торгів, посадовою особою органу державного фінансового контролю,відповідальною за проведення моніторингу процедури закупівель, 17.01.2025 та27.01.2025 через електронну систему закупівель, надано, запити про наданняЗамовником пояснень (інформації, документів), зокрема, щодо надання переліку(найменування та обсяг) додаткових робіт, які виникли в ході виконання будівельнихробіт по об'єкту: «Капітальний ремонт споруд цивільного захисту (найпростішогоукриття) в будівлі Ліцею № 21 міста Житомира за адресою: м. Житомир, вул. Святослава Ріхтера, 6-а», що є предметом даної закупівлі.

Проте, Замовником 22.01.2025 та 30.01.2025 надані через електронну систему закупівель відповіді, а саме: «Щодо переліку робіт, відповідно до робочого проекту на додаткові роботи за договором від 23.12.2024 № 78, який пройшов експертизу (Зведені кошторисні розрахунки вартості об'єкта будівництва, Локальні кошториси набудівельні роботи) повідомляємо, що із затребуваною інформацією можна ознайомитись на порталі Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва за реєстраційними номерами, наведеними вище (див. п. 1). Таким чином доступ у режимі реального часу до відомостей та документів Реєстру будівельної діяльності, зокрема первісної та скоригованої проектної документації, кошторисної документації, експертного звіту по об'єкту будівництва: «Капітальний ремонт споруд цивільногозахисту (найпростішого укриття) в будівлі Ліцею № 21 міста Житомира за адресою: м. Житомир, вул. Святослава Ріхтера, 6-а» забезпечено на порталі Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва за реєстраційними номерами: - проектнадокументація (усі редакції): PD01:6698-2148-4564-6039, - кошторисна документація до коригування:EM01:8292-5874-3336-2764, -кошторисна документація після коригування: EM01:7096-2592-6759-3237, - експертний звіт: EX01:7113-9599-1834-0078».

Таким чином, в порушення вимог частини 5 статті 8 Закону, Замовником наданопояснення, в якому відсутня інформація (документи) щодо переліку робіт, яківиконані за початковим проектом по даному предмету закупівлі згідно основногодоговору від 08.11.2023 № 146 (акти приймання виконаних будівельних робіт (формиКБ-2В)).

З огляду на встановлені порушення законодавства у сфері публічних закупівель,керуючись статтями 5 та 10 Закону України «Про основні засади здійсненнядержавного фінансового контролю в Україні» та статтею 8 Закону України «Пропублічні закупівлі» Держаудитслужба зобов'язує здійснити заходи щодонедопущення встановлених порушень у подальшому, зокрема притягнення довідповідальності осіб, якими допущені порушення, та протягом п'яти робочих днів здня оприлюднення висновку оприлюднити через електронну систему закупівельінформацію та/або документи, що свідчать про вжиття таких заходів.

За результатами аналізу питання щодо своєчасності надання інформації тадокументів Замовником у випадках, передбачених законодавством установленопорушення вимог частини 5 статті 8 Закону. За результатами аналізу питаннядотримання Замовником законодавства у сфері публічних закупівель при плануваннізакупівлі, визначенні предмета закупівлі, відображенні закупівлі у річному плані,оприлюдненні інформації щодо закупівлі, укладанні договору, в тому числі йоговідповідності вимогам законодавства, своєчасності надання інформації та документіву випадках, передбачених законодавством, - порушень не встановлено.

Не погоджуючись із вказаним висновком позивач звернувся з позовом до суду.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, що виникли між сторонами, суд зазначає наступне.

Правові та організаційні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні визначає Закон України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» від 26.01.1993 № 2939-XII (далі - Закон №2939-XII).

Згідно з частиною 1 статті 1 Закону №2939-XII, здійснення державного фінансового контролю забезпечує центральний орган виконавчої влади, уповноважений Кабінетом Міністрів України на реалізацію державної політики у сфері державного фінансового контролю (далі - орган державного фінансового контролю).

Відповідно до статті 2 Закону №2939-XII, головними завданнями органу державного фінансового контролю є: здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяттям зобов'язань, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності у міністерствах та інших органах виконавчої влади, державних фондах, фондах загальнообов'язкового державного соціального страхування, бюджетних установах і суб'єктах господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах, в установах та організаціях, які отримують (отримували у періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів, державних фондів та фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно (далі - підконтрольні установи), за дотриманням бюджетного законодавства, дотриманням законодавства про закупівлі, діяльністю суб'єктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені законодавством до підконтрольних установ, за судовим рішенням, ухваленим у кримінальному провадженні.

Державний фінансовий контроль забезпечується органом державного фінансового контролю через проведення державного фінансового аудиту, інспектування, перевірки закупівель та моніторингу закупівлі.

Порядок проведення органом державного фінансового контролю через проведення державного фінансового аудиту, інспектування установлюється Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до статті 5 Закону №2939-XII, контроль за дотриманням законодавства у сфері закупівель здійснюється, зокрема, шляхом проведення моніторингу закупівлі у порядку, встановленому Законом України «Про публічні закупівлі». Моніторинг закупівлі здійснюється за місцезнаходженням органу державного фінансового контролю.

Правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави, територіальних громад та об'єднаних територіальних громад визначає Закон України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 №922-VIII (ділі - Закон №922-VIII).

За приписами п. 9 частини 1 статті 1 Закону №922-VIII визначено, що замовники органи державної влади, органи місцевого самоврядування та органи соціального страхування, створені відповідно до закону, а також юридичні особи (підприємства, установи, організації) та їх об'єднання, які забезпечують потреби держави або територіальної громади, якщо така діяльність не здійснюється на промисловій чи комерційній основі, за наявності однієї з таких ознак: юридична особа є розпорядником, одержувачем бюджетних коштів; органи державної влади чи органи місцевого самоврядування або інші замовники володіють більшістю голосів у вищому органі управління юридичної особи; у статутному капіталі юридичної особи державна або комунальна частка акцій (часток, паїв) перевищує 50 відсотків.

До замовників також належать юридичні особи та/або суб'єкти господарювання, які здійснюють діяльність в окремих сферах господарювання та відповідають хоча б одній з таких ознак: органам державної влади, органам влади Автономної Республіки Крим, органам місцевого самоврядування належить частка у статутному капіталі суб'єкта господарювання в розмірі більше ніж 50 відсотків або такі органи володіють більшістю голосів у вищому органі суб'єкта господарювання чи правом призначати більше половини складу виконавчого органу або наглядової ради суб'єкта господарювання; наявність спеціальних або ексклюзивних прав.

Пунктом 6 частини 1 статті 1 Закону №922-VIII передбачено, що електронна система закупівель інформаційно-телекомунікаційна система, що забезпечує проведення процедур закупівель, створення, розміщення, оприлюднення та обмін інформацією і документами в електронному вигляді, до складу якої входять веб-портал Уповноваженого органу, авторизовані електронні майданчики, між якими забезпечено автоматичний обмін інформацією та документами.

Відповідно до п. 14 статті 1 Закону №922-VIII, моніторинг процедури закупівлі - аналіз дотримання замовником законодавства у сфері публічних закупівель під час проведення процедури закупівлі, укладення договору про закупівлю та протягом його дії з метою запобігання порушенням законодавства у сфері публічних закупівель.

Порядок здійснення моніторингу процедур публічних закупівель врегульовано положеннями статті 8 Закону №922-VIII.

Частиною 1 зазначеної статті визначено, що моніторинг процедури закупівлі здійснюють центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного фінансового контролю, та його міжрегіональні територіальні органи (далі - органи державного фінансового контролю).

Моніторинг процедури закупівлі здійснюється протягом проведення процедури закупівлі, укладення договору про закупівлю та його дії (частина 2).

Згідно з частиною 3 статті 8 Закону №922-VIII, повідомлення про прийняття рішення про початок моніторингу процедури закупівлі орган державного фінансового контролю оприлюднює в електронній системі закупівель протягом двох робочих днів з дня прийняття такого рішення із зазначенням унікального номера оголошення про проведення конкурентної процедури закупівлі, присвоєного електронною системою закупівель, та/або унікального номера повідомлення про намір укласти договір про закупівлю у разі застосування переговорної процедури закупівлі, а також опису підстав для здійснення моніторингу процедури закупівлі.

Строк здійснення моніторингу процедури закупівлі не може перевищувати 15 робочих днів з наступного робочого дня від дати оприлюднення повідомлення про початок моніторингу процедури закупівлі в електронній системі закупівель (частина 4).

У відповідності до частини 5 статті 8 Закону №922-VIII, протягом строку проведення моніторингу процедури закупівлі посадова особа органу державного фінансового контролю, відповідальна за проведення моніторингу процедури закупівель, має право через електронну систему закупівель запитувати у замовника пояснення (інформацію, документи) щодо прийнятих рішень та/або вчинених дій чи бездіяльності, які є предметом дослідження в рамках моніторингу процедури закупівлі. Усі такі запити про надання пояснень автоматично оприлюднюються електронною системою закупівель. Замовник протягом трьох робочих днів з дня оприлюднення запиту про надання пояснень щодо прийнятих рішень та/або вчинених дій чи бездіяльності, які є предметом дослідження в рамках моніторингу процедури закупівлі, повинен надати відповідні пояснення (інформацію, документи) через електронну систему закупівель.

Замовник у межах строку здійснення моніторингу процедури закупівлі має право з власної ініціативи надавати пояснення щодо прийнятих рішень та/або вчинених дій чи бездіяльності, які є предметом дослідження в рамках моніторингу процедури закупівлі.

Відповідно до частини 6 статті 8 Закону №922-VIII, за результатами моніторингу процедури закупівлі посадова особа органу державного фінансового контролю складає та підписує висновок про результати моніторингу процедури закупівлі, що затверджується керівником органу державного фінансового контролю або його заступником. Такий висновок підлягає оприлюдненню в електронній системі закупівель протягом трьох робочих днів з дня його складання.

Аналіз вказаних норм дає підстави для висновку, що органу державного фінансового контролю надано можливість здійснювати контроль за дотриманням законодавства у сфері публічних закупівель шляхом їх моніторингу, за результатами здійснення якого посадовою особою складається висновок про результати моніторингу закупівлі.

При цьому, відповідно до пункту 3-7 розділу X «Прикінцеві та перехідні положення» Закону №922-VIII установлено, що на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування особливості здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених цим Законом, визначаються Кабінетом Міністрів України із забезпеченням захищеності таких замовників від воєнних загроз.

На виконання цієї норми права Кабінетом Міністрів України винесено постанову від 12 жовтня 2022 року № 1178, якою затверджено Особливості здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування (далі -Постанова №1178).

Згідно з пунктом 23 Постанови №1178, Держаудитслужба та її міжрегіональні територіальні органи здійснюють моніторинг процедур закупівель, спрощених закупівель, а також закупівель, за якими в електронній системі закупівель оприлюднюється звіт про договір про закупівлю, укладений без застосування електронної системи закупівель, у порядку, встановленому статтею 8 Закону України «Про публічні закупівлі».

Відповідно до пункту 3 Особливостей здійснення публічних закупівель, замовники, що зобов'язані здійснювати публічні закупівлі товарів, робіт і послуг відповідно до Закону, проводять закупівлі з урахуванням цих Особливостей.

Підпунктом 4 пункту 13 Особливостей здійснення публічних закупівель передбачено, що придбання замовниками товарів і послуг (крім послуг з поточного ремонту), вартість яких становить або перевищує 100 тис. гривень, послуг з поточного ремонту, вартість яких становить або перевищує 200 тис. гривень, робіт, вартість яких становить або перевищує 1,5 млн. гривень, може здійснюватися шляхом укладення договору про закупівлю без застосування відкритих торгів та/або електронного каталогу для закупівлі товару зокрема у разі, коли існує нагальна потреба у здійсненні закупівлі у зв'язку з виникненням об'єктивних обставин, що унеможливлюють дотримання замовником строків для проведення закупівлі із застосуванням відкритих торгів та/або електронного каталогу, яка повинна бути документально підтверджена замовником.

Аналіз підпункту 4 пункту 13 Особливостей здійснення публічних закупівель свідчить про те, що Уряд передбачив можливість укладати договір зокрема про закупівлю послуг без застосування процедури закупівлі у формі відкритих торгів за наявності в сукупності таких умов: 1) існування нагальної потреби у здійснення закупівлі; 2) виникнення об'єктивних обставин, що унеможливлюють дотримання замовником строків для проведення закупівлі із застосуванням відкритих торгів; 3) наявність наведених вище умов має бути підтверджена замовником документально.

Як вбачається з матеріалів справи, 23.12.2024 між позивачем (Замовник) та Приватною ремонтно-будівельною фірмою «Комунальник» (Підрядник) укладено договір підряду № 78, за умовами якого Підрядник зобов'язується за завданням Замовника на свій ризик виконати і здати в установлений строк закінчені та якісні роботи з будівництва по об'єкту: «Капітальний ремонт споруд цивільного захисту (найпростішого укриття) в будівлі Ліцею № 21 міста Житомира за адресою: м. Житомир, вул. Святослава Ріхтера, 6-а» (коригування) (CPV ДК 021:2015:45453000-7 Капітальний ремонт і реставрація), а Замовник зобов'язується передати Підряднику дозвільну документацію, а також затверджену в установленому порядку проектну документацію, прийняти від Підрядника закінчені роботи належної якості та оплатити їх.

Термін виконання робіт - до 31.12.2024, але в будь-якому випадку до повного виконання Сторонами своїх зобов'язань.

Ціна договору - 2110178,57 грн.

При обгрунтуванні позивачем наявності підстав для укладення договору прозакупівлю без використання електронної системи закупівель, затвердженого наказом начальника управління від23.12.2024 № 49 (далі - Обґрунтування), завантаженого в електроннійсистеми закупівель, здійснено посилання на такі підстави:

- підпункт 8 пункту 13 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіті послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», наперіод дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня йогоприпинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів Українивід 12.10.2022 № 1178 (далі - Особливості), а саме: у замовника після укладеннядоговору про закупівлю виникла необхідність у закупівлі додаткових робіт чи послуг,пов'язаних з предметом закупівлі основного договору, в того самого виконавця робіт/надавача послуг. Можливість і умови виконання таких додаткових робіт чи наданняпослуг можуть бути передбачені в основному договорі про закупівлю, укладеному зарезультатами проведення закупівлі. Закупівля додаткових робіт чи послуг у тогосамого виконавця робіт/надавача послуг здійснюється протягом трьох років післяукладення договору про закупівлю, якщо загальна вартість таких робіт чи послуг неперевищує 50 відсотків ціни основного договору про закупівлю, укладеного зарезультатами проведення закупівлі;

- пункт 6.1.13 Договору підряду № 146 від 08.11.2023 - у випадкувиникнення необхідності у закупівлі додаткових робіт за цим Договором. Замовникможе закупити додаткові роботи у того самого підрядника (виконавця робіт)протягом трьох років після укладення Договору про закупівлю (договору підряду),якщо загальна вартість таких робіт не перевищує 50 відсотків ціни цього Договорупідряду, укладеного за результатами проведення закупівлі.

В Обґрунтуванні також зазначено, що «відповідно до договору підряду № 146 від08.11.2023 Приватна ремонтно-будівельна фірма «Комунальник» (далі - ПРБФ«Комунальник») виконує будівельні роботи по об'єкту: «Капітальний ремонт спорудцивільного захисту (найпростішого укриття) в будівлі Ліцею № 21 міста Житомира заадресою: м. Житомир, вул. Святослава Ріхтера, 6-а».

Як свідчить висновок ТОВ «Перша будівельна експертиза», в ході виконання будівельнихробіт, передбачених договором підряду № 146 від 08.11.2023, виникла необхідністьздійснити ряд додаткових робіт, що не були передбачені початковим проектом, узв'язку з чим змінилися обсяги ряду будівельних робіт.

Зокрема, додаткові аналогічні роботи в ході виконання будівельних робіт по об'єкту:«Капітальний ремонт споруд цивільного захисту (найпростішого укриття) в будівліЛіцею № 21 міста Житомира за адресою: м. Житомир, вул. Святослава Ріхтера, 6-а», асаме: влаштування додаткових перегородок, зміна опоряджувальних робіт, установлення додаткових дверей у нових перегородках, зміна проектних рішень поогорожі сходів, ганків, благоустрою території, вдосконалено улаштування системимереж інтернету, враховано пусконалагодження усіх інженерних систем,доопрацьовано системи пожежної сигналізації та системи оповіщення про пожежу,змінено склад технологічного обладнання.

Дані роботи являються початком та продовженням ряду розрізнених та вжерозпочатих видів робіт за основним договором, які є невідокремними та технологічнопов'язаними.

Дані роботи являються аналогічними додатковими роботами, що виникли в ході реконструкції об'єкту за рахунок змін в проектних рішеннях та виявлення додаткових робіт, що не були враховані первинним проектом.

Зміна попереднього виконавця робіт може призвести до несумісності та виникнення проблем технічного характеру, пов'язаних з експлуатацією та обслуговуванням і відповідно до збільшення вартості виконання робіт.

Відтак, додаткові обсяги робіт внесені в робочий проект (скоригований) (реєстраційнийномер проектної документації PD01:6698-2148-4564-6039 на порталі Єдиноїдержавної електронної системи у сфері будівництва), який пройшов експертизу таотримав позитивний Експертний звіт (позитивний) щодо розгляду проектноїдокументації на будівництво від 22.11.2024 № 241101-19/А Товариства зобмеженою відповідальністю «Перша будівельна експертиза» м. Київ».

В оскаржуваному висновку зазначено, що при плануваннізакупівлі, визначенні предмета закупівлі, відображенні закупівлі у річному плані,оприлюдненні інформації щодо закупівлі, укладанні договору, в тому числі йоговідповідності вимогам законодавства, своєчасності надання інформації та документіву випадках, передбачених законодавством, - порушень не встановлено.

Управління Північного офісу Держаудитслужби в Житомирській області у висновку від 03.02.2025фактично вказує на порушення позивачем вимог частини 5 статті 8 Закону, а саме: Замовником наданопояснення, в якому відсутня інформація (документи) щодо переліку робіт, яківиконані за початковим проектом по даному предмету закупівлі згідно основногодоговору від 08.11.2023 № 146.

Визначаючись із обгрунтованістю таких аргументів органу фінансового контролю, суд звертає увагу на те, що в спірних правовідносинах необхідно встановити, чи були законні підстави для витребування у замовника вказаних актів та чи стосуються вони рішень, дій, бездіяльності, які повинен був вчинити замовник в процесі публічної закупівлі, внаслідок чого вони увійшли до предмету дослідження моніторингу та могли бути витребувані органом державного фінансового контролю.

Проведена процедура закупівлі на підставі договору підряду № 78 від 23.12.2024 проведена за ідентифікатором UA-2024-12-23-012527-а.

Запитувані відповідачем акти виконаних робіт стосуються іншої процедури закупівлі з ідентифікатором UA-2023-10-06-012482-а, що, відповідно до частини 5 статті 8 Закону №922-VIII, унеможливлює їх надання під час проведення моніторингу процедури закупівлі UA-2024-12-23-012527-а.

Суд вважає за необхідне зазначити, що ненадання замовником запитуваних актів на запит органу державного фінансового контролю, що стосуються іншої процедури закупівлі, не може бути підставою для складання висновку за відсутності зауважень щодо плануваннязакупівлі, визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані,оприлюднення інформації щодо закупівлі, укладання договору, в тому числі йоговідповідності вимогам законодавства, своєчасності надання інформації та документів у випадках, передбачених законодавством.

Оскільки суд дійшов висновку про необґрунтованість виявлених контролюючим органом порушень, тому висновок відповідача від 03.02.2025 про результати моніторингу процедури закупівлі № UA-2024-12-23-012527-а слід визнати таким, що не відповідає критеріям обґрунтованості та вмотивованості, а тому є протиправним та підлягає скасуванню.

Відповідно до частини 1 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Згідно частини 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість доводів сторін, оцінивши докази суб'єкта владних повноважень на підтвердження правомірності свого рішення та докази, надані позивачем, суд дійшов висновку, що за наведених у позовній заяві мотивів і підстав позовні вимоги підлягають задоволенню.

Розподіл судових витрат здійснюється відповідно до ст. 139 КАС України.

Керуючись статтями 6-9, 77, 90, 139, 242-246, 255, 257, 262, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

вирішив:

Адміністративний позов Управління капітального будівництва Житомирської міської ради (вул. Б.Лятошинського, 15 б, м. Житомир, 10014, код ЄДРПОУ 36072499) до Північного офісу Держаудитслужби (вул. Січових Стрільців, 18, м. Київ, 04053, код ЄДРПОУ 40479560) про визнання протиправним і скасування висновку задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати висновок Управління Північного офісу Держаудитслужби в Житомирській області про результати моніторингу процедури закупівлі № UA-2024-12-23-012527-а від 03.02.2025.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Північного офісу Держаудитслужби на користь Управління капітального будівництва Житомирської міської ради сплачений судовий збір у розмірі 3028, 00 грн.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Рішення суду може бути оскаржене шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя С.В. Черноліхов

21.10.25