Справа № 307/3290/25
Провадження № 3/307/1264/25
10 жовтня 2025 року м. Тячів
Суддя Тячівського районного суду Закарпатської області Бряник М.М. розглянувши справу про адміністративне правопорушення, що надійшла з Головного управління ДПС у Закарпатській області, відносно фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , мешканця АДРЕСА_1 , за ч. 1 ст. 155-1 КУпАП,
06.08.2025 року о 15 год. 31 хв. в АДРЕСА_2 , база відпочинку " ІНФОРМАЦІЯ_2 " кафе "Smachno Po-Rumunsky" ОСОБА_1 порушив порядок проведення розрахунків, а саме непроведення розрахункової операції через РРО та невидача відповідних розрахункових документів, а саме під час реалізації соку "Томатний" 0,6 літра на суму 120,00 грн. (розрахунок за готівку), а також встановлено наявність готівкових коштів у розмірі 11 880,00, які також не проведені через РРО. Отже встановлено факти не проведення розрахункової операції через РРО/ПРРО та невидачі відповідних розрахункових документів на загальну суму 12000,00 грн. (з урахуванням контрольно розрахункової операції), чим порушив, п. 1, 2 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування, та послуг» від 6.07.1995 р. №265/95-ВР відповідальність за що передбачена ч.1 ст. 155-1 КУпАП.
Відповідно до ст. 3 п. 1, 2 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для виконання платіжної операції зобов'язані:
- проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій або через зареєстровані фіскальним сервером контролюючого органу програмні реєстратори розрахункових операцій зі створенням у паперовій та/або електронній формі відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.
- надавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, включаючи ті, замовлення або оплата яких здійснюється з використанням мережі Інтернет, при отриманні товарів (послуг) в обов'язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми та змісту на повну суму проведеної операції, створений в паперовій та/або електронній формі (у тому числі, але не виключно, з відтворюванням на дисплеї реєстратора розрахункових операцій чи дисплеї пристрою, на якому встановлений програмний реєстратор розрахункових операцій QR-коду, який дозволяє особі здійснювати його зчитування та ідентифікацію із розрахунковим документом за структурою даних, що в ньому міститься, та/або надсиланням електронного розрахункового документа на наданий такою особою абонентський номер або адресу електронної пошти).
На розгляд справи ОСОБА_1 будучи належним чином повідомленим про дату, час та місце розгляду справи, що підтверджується розміщення оголошення на офіційному веб-сайті судової влади, в судове засідання не з'явився. ОСОБА_1 також повідомлявся про дату, час та місце розгляду справи шляхом надсилання повістки про виклик до суду за адресою місця проживання, однак до суду повернулося рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення за штрих кодовим ідентифікатором №0610276999152, з відміткою "адресат відсутній за вказаною адресою". Клопотань про відкладень справи до суду не подавав.
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення вважаю, що у діях ОСОБА_1 є склад адміністратвиного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 155-1 КУпАП - порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 155-1 КУпАП, стверджується протоколом про адміністративне правопорушення №2234/07-16-07-05 від 15.08.2025 (а.с.1), актом (довідкою) фактичної перевірки №14104/Ж5/07/16/713/РРО/ НОМЕР_1 від 18.08.2025, з якого вбачається, встановлення факту невидача відповідних розрахункових документів, а саме під час реалізації сік "Томатний" 0,6 літра на суму 120,00 грн. (розрахунок за готівку), а також встановлено наявність готівкових коштів у розмірі 11 880,00, які також не проведені через РРО. Отже встановлено факти не проведення розрахункової операції через РРО/ПРРО та невидачі відповідних розрахункових документів на загальну суму 12000,00 грн. (а.с.2-3) та письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 06.08.2025 (а.с.4).
Обираючи адміністративне стягнення для ОСОБА_1 , у відповідності до вимог ст. 33 КУпАП, враховую характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь її вини, вважаю необхідним накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір у сумі 605,60 грн.
Керуючись ст. ст. 283, 284 КУпАП,
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 155-1 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 85 (вісімдесят п'ять) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на користь держави 605 (шістсот п'ять) гривень 60 (шістдесят) копійок судового збору.
Роз?яснити, що у разі несплати правопорушником штрафу протягом п?ятнадцяти днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, у порядку примусового виконання постанови з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу відповідно до положень ст. 308 КУпАП.
Постанова про адміністративне правопорушення може бути оскаржена до Закарпатського апеляційного суду через Тячівський районний суд Закарпатської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя М.М. Бряник