03 жовтня 2025 рокусправа № 380/21757/24
Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Кравціва О.Р. розглянув у порядку спрощеного позовного справу за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 до Департаменту архітектури та просторового розвитку Львівської міської ради, про визнання протиправною бездіяльності, зобов'язання вчинити дії.
Суть справи.
До Львівського окружного адміністративного суду звернулися ОСОБА_1 (далі - позивач 1), ОСОБА_2 (далі - позивач 2), ОСОБА_4 (далі - позивач 3) з позовом до Департаменту архітектури та просторового розвитку Львівської міської ради (далі - відповідач), в якому просять:
- визнати протиправною бездіяльність Департаменту архітектури та просторового розвитку Львівської міської ради, що полягає у невнесенні інформації про містобудівні умови та обмеження, що затверджені наказом Департаменту містобудування Львівської міської ради від 15.07.2013 №217;
- зобов'язати Департамент архітектури та просторового розвитку Львівської міської ради внести до Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва інформацію про містобудівні умови та обмеження, що затверджені наказом Департаменту містобудування Львівської міської ради від 15.07.2013 №217 «Про затвердження гр.гр. ОСОБА_1 , ОСОБА_4 , ОСОБА_2 містобудівних умов та обмежень на проектування та реконструкцію квартири АДРЕСА_1 , з розширенням за рахунок горища з частковою надбудовою, влаштуванням балкону та зміною пічного опалення на двоконтурний котел».
Ухвалою суду від 25.10.2024 відкрито спрощене позовне провадження у справі без виклику сторін.
В обґрунтування позовних вимог позивачі зазначили, що з метою реалізації права на завершення реконструкції квартири через електронний кабінет замовника будівництва в Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва заявку на реєстрацію затверджених містобудівних умов та обтяжень, однак отримали відмову. Також, ОСОБА_1 повторно звернулася до відповідача з метою затверджених містобудівних умов та обмежень, однак такі надалі відсутні в Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва.
Відповідач проти позову заперечив з підстав викладених у відзиві. Вказав, що враховуючи відсутність запитуваних містобудівних умов та обмежень в архіві Департаменту архітектури та просторового розвитку Львівської міської ради, уповноваженим органом містобудування та архітектури відмовлено в підтвердженні містобудівних умов та обтяжень на підставі відсутності наказу департаменту містобудування від 15.07.2013 №217 в архіві.
Представник позивачів подав до суду відповідь на відзив, в якій позовні вимоги підтримав в повному обсязі. Додатково вказав, що чинність спірних містобудівних умов та обмежень підтверджено постановою Великої Палати Верховного Суду від 25.05.2021 №461/9578/15-ц, учасником (відповідачем) в якій є Департамент містобудування Львівської міської ради.
Розгляд справи по суті за правилами спрощеного позовного провадження починається з відкриття першого судового засідання. Якщо судове засідання не проводиться, розгляд справи по суті розпочинається через тридцять днів, а у випадках, визначених статтею 263 цього Кодексу, - через п'ятнадцять днів з дня відкриття провадження у справі (частина 2 статті 262 КАС України).
Суд на підставі позовної заяви, відзиву, відповіді на відзив, а також долучених письмових доказів,-
ОСОБА_1 , ОСОБА_4 та ОСОБА_2 є співвласниками квартири АДРЕСА_1 . м. Львів.
Департаментом містобудування Львівської міської ради видано наказ №217 від 15.07.2023 «Про затвердження гр.гр. ОСОБА_1 , ОСОБА_4 , ОСОБА_2 містобудівних умов та обмежень на проектування та реконструкцію квартири АДРЕСА_1 з розширенням за рахунок горища з частковою надбудовою, влаштування балкону та зміною пічного опалення на двоконтурний котел».
Також, 05.08.2013 Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області зареєстровано декларацію про початок виконання будівельних робіт реконструкції горища з влаштуванням мансардного поверху квартири АДРЕСА_1 ; вид будівництва - реконструкція.
Під час реалізації проекту позивачами встановлено, що у містобудівних умовах та обмеженнях допущено технічні описки, які унеможливлюють реалізацію проектних рішень, завершення будівництва та здачі об'єкта в експлуатацію.
Оскільки внесенню змін до містобудівних умов та обмежень передує їх реєстрація в Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва позивачі через електронний кабінет замовника будівництва подали відповідну заяву 01.05.2024.
Проте в електронному кабінеті отримали лист про внесення недостовірних відомостей до містобудівних умов та обмежень, в якому підставою відмови вказано: «Підстава відмови в підтвердженні: Документ відсутній в архіві. Примітка - В департаменті архітектури та просторового розвитку Львівської міської ради відсутня інформація про містобудівні умови та обмеження №217 від 15.07.2013, видані Департаментом містобудування Львівської міської ради, враховуючи наведене в департаменті архітектури та просторового розвитку відсутні підстави для підтвердження вказаних містобудівних умов та обмежень».
Також, ОСОБА_1 через Центр надання адміністративних послуг звернулася 21.05.2024 повторно із заявою щодо внесення згаданих містобудівних умов та обмежень до Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва. Проте на день подання позову такі не внесені до системи.
У відповідь на адвокатський запит відповідач повідомив, що позивачам відмовлено в внесенні містобудівних умов та обмежень до Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва, оскільки: «В департаменті архітектури та просторового розвитку Львівської міської ради відсутня інформація про містобудівні умови та обмеження №217 від 15.07.2013, видані Департаментом містобудування Львівської міської ради, враховуючи наведене в департаменті архітектури та просторового розвитку відсутні підстави для підтвердження вказаних містобудівних умов та обмежень».
Вважаючи свої права порушеними, позивачі звернулися за їх захистом до суду.
Вирішуючи спір, суд застосовує такі норми права.
Завданням адміністративного судочинства України відповідно до частини 1 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
В Україні визнається і гарантується місцеве самоврядування (стаття 7 Конституції України).
Згідно з частиною 1 статті 140 Конституції України місцеве самоврядування є правом територіальної громади - жителів села чи добровільного об'єднання у сільську громаду жителів кількох сіл, селища та міста - самостійно вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України.
Конституційний Суд України в рішенні від 18.06.2002 №12-рп/2002 у пункті 1 резолютивної частини зазначив, що положення частини 1 статті 140 Конституції України в аспекті порушених у конституційному поданні питань необхідно розуміти так, що ці положення дають визначення місцевого самоврядування як права територіальної громади вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України.
Згідно статті 4 Європейської хартії місцевого самоврядування від 15.10.1985, ратифікованої Законом України від 15.07.1997 №452/97-ВР, головні повноваження і функції органів місцевого самоврядування визначаються конституцією або законом. Однак це положення не перешкоджає наділенню органів місцевого самоврядування повноваженнями і функціями для спеціальних цілей відповідно до закону. Органи місцевого самоврядування в межах закону мають повне право вільно вирішувати будь-яке питання, яке не вилучене зі сфери їхньої компетенції і вирішення якого не доручене жодному іншому органу.
Систему та гарантії місцевого самоврядування в Україні, засади організації та діяльності, правового статусу і відповідальності органів та посадових осіб місцевого самоврядування відповідно до Конституції України визначає Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.1997 №280/97-ВР (далі - Закон №280/97-ВР).
Згідно з положеннями статті 24 Закону №280/97-ВР правовий статус місцевого самоврядування в Україні визначається Конституцією України, цим та іншими законами, які не повинні суперечити положенням цього Закону (частина 1).
Правовий статус місцевого самоврядування в містах Києві та Севастополі, а також в Автономній Республіці Крим визначається Конституцією України та цим Законом з особливостями, передбаченими законами про міста Київ і Севастополь (частина 2).
Органи місцевого самоврядування та їх посадові особи діють лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією і законами України, та керуються у своїй діяльності Конституцією і законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, а в Автономній Республіці Крим - також нормативно-правовими актами Верховної Ради і Ради міністрів Автономної Республіки Крим, прийнятими у межах їхньої компетенції (частина 3).
Відповідно до статті 25 Закону №280/97-ВР сільські, селищні, міські ради правомочні розглядати і вирішувати питання, віднесені Конституцією України, цим та іншими законами до їх відання.
Згідно з приписами статті 11 Закону №280/97-ВР виконавчими органами сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх створення) рад є їх виконавчі комітети, відділи, управління та інші створювані радами виконавчі органи.
Виконавчі органи сільських, селищних, міських, районних у містах рад є підконтрольними і підзвітними відповідним радам, а з питань здійснення делегованих їм повноважень органів виконавчої влади - також підконтрольними відповідним органам виконавчої влади.
До відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать, зокрема: розгляд і внесення до відповідних органів виконавчої влади пропозицій до планів і програм будівництва та реконструкції об'єктів на відповідній території; надання відповідно до закону містобудівних умов і обмежень забудови земельних ділянок (підпункти 3, 9 пункту «а» статті 31 Закону №280/97-ВР).
Також, пунктами підпунктами 1, 2 пункту «б» статті 31 Закону №280/97-ВР до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать делеговані повноваження, такі як надання (отримання, реєстрація) документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт, здійснення державного архітектурно-будівельного контролю та прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів у випадках та відповідно до вимог, встановлених Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності»; організація роботи, пов'язаної зі створенням і веденням містобудівного кадастру населених пунктів.
Відповідно до ухвали Львівської міської ради від 28.03.2024 №4532 керуючись Конституцією України, Законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про регулювання містобудівної діяльності», «Про архітектурну діяльність», «Про правовий режим воєнного стану», ухвалою міської ради від 08.07.2021 №1081 «Про розмежування повноважень між виконавчими органами Львівської міської ради», міська рада ухвалила:
« 1. Визначити департамент архітектури та просторового розвитку спеціально уповноваженим органом містобудування та архітектури.
2. Внести зміни у додаток 1 до ухвали міської ради від 06.12.2022 №2632 «Про затвердження Переліків адміністративних послуг та внесення змін до ухвали міської ради від 04.02.2021 №32», виклавши розділ «З питань архітектури» у новій редакції згідно з додатком до цієї ухвали».
Постановою Кабінету Міністрів України від 23.06.2021 №681 «Деякі питання забезпечення функціонування Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва» (далі - Постанова №681, у редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин) затверджено Порядок ведення Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва (далі - Порядок, у редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин).
Згідно з пунктом 8 Постанови №681 рекомендувати органам місцевого самоврядування забезпечити:
1) внесення до Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва містобудівних умов та обмежень, будівельних паспортів, які видані до запровадження такої електронної системи;
2) підключення до Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва розроблених геопросторових наборів даних генеральних планів населених пунктів, планів зонування територій, детальних планів території, ортофотопланів, топографічних карт та планів відповідних рівнів у державній геодезичній системі координат УСК-2000, які оприлюднені як геопросторові сервіси відображення даних;
3) вжиття заходів для забезпечення інституційної та технічної спроможності для належного використання виконавчими органами відповідних рад Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва;
4) підключення центрів надання адміністративних послуг до Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва.
Пунктом 1 Порядку передбачено, що цей Порядок визначає процедуру та вимоги щодо ведення Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва (далі - електронна система).
Метою створення та ведення електронної системи є забезпечення створення, перегляду, надсилання, прийняття, збирання, внесення, накопичення, обробки, використання, розгляду, зберігання, захисту, обліку та надання інформації у сфері будівництва, у сфері надання будівельної продукції на ринку, а також електронна взаємодія між фізичними та юридичними особами, державними органами, органами місцевого самоврядування, центрами надання адміністративних послуг під час отримання/надання адміністративних послуг та інших послуг у сфері будівництва, передбачених цим Порядком, здійснення заходів щодо архітектурно-будівельного контролю та нагляду (пункт 3 Порядку).
Згідно з приписами пункту 15 Порядку функціональними можливостями електронної системи забезпечується доступ користувачів електронного кабінету до створення, оформлення, внесення або подання інформації (відомостей) та електронних документів до електронної системи під час надання/отримання адміністративних послуг та інших послуг, передбачених цим Порядком, здійснення заходів щодо державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду;
можливість внесення (реєстрація) інформації, відомостей (даних), у тому числі автоматичного внесення (реєстрація) відомостей (даних) до Реєстру будівельної діяльності електронної системи користувачами електронного кабінету в межах повноважень, визначених законодавством;
можливість створення, перегляду, відправлення, прийняття, збирання, внесення, накопичення, обробки, використання, розгляду, зберігання, захисту, обліку та надання інформації у сфері будівництва та електронних документів.
Пунктом 59 Порядку визначено, що реєстр будівельної діяльності електронної системи є компонентом електронної системи, який забезпечує створення, збирання, накопичення, обробку, захист, облік, зокрема, містобудівних умов та обмежень.
Відповідно до пункту 71 Порядку в разі коли під час формування документа для отримання адміністративної та іншої послуги у сфері будівництва замовником будівництва зазначено документ або дію, визначені пунктом 59 цього Порядку, повідомлення про початок виконання підготовчих/будівельних робіт, які створено/вчинено до запровадження його створення/вчинення з використанням електронної системи, відомості про такий документ надсилаються автоматично програмними засобами електронної системи до суб'єкта, який видав такий документ (правонаступнику - в разі його наявності), за умови авторизації такого користувача в електронному кабінеті.
Суб'єкт, який видав документ, протягом п'яти робочих днів з дня отримання відомостей підтверджує видачу такого документа та вносить відомості про такий документ та його скановану копію (за наявності) до Реєстру будівельної діяльності електронної системи або повідомляє про внесення замовником будівництва недостовірних відомостей.
Непідтвердження суб'єктом, який видав документ, відповідного документа протягом п'яти робочих днів з дня отримання відомостей не є підставою для відмови у наданні адміністративної чи іншої послуги у сфері будівництва.
Замовник будівництва отримує через електронний кабінет підтвердження щодо внесення відомостей до Реєстру будівельної діяльності електронної системи або про внесення недостовірних відомостей.
Також, пунктом 72 Порядку встановлено, що суб'єкт, який видав документ, визначений пунктом 59 цього Порядку, повідомлення про початок виконання підготовчих/будівельних робіт, до запровадження електронної системи вносить за зверненням замовника будівництва або власною ініціативою відомості про такі документи до Реєстру будівельної діяльності електронної системи.
Внесення відомостей на підставі звернення замовника будівництва здійснюється протягом п'яти робочих днів з дня отримання відповідного звернення.
Відповідно до пункту 158 Порядку через електронний кабінет посадової особи уповноваженого органу містобудування та архітектури здійснюється:
1) видача та реєстрація містобудівних умов та обмежень, зміни до них, відмова в їх наданні, видача листів про те, що містобудівні умови не надаються, облік відомостей про їх зміну, скасування або зупинення;
2) видача та реєстрація будівельних паспортів забудови земельної ділянки чи внесення змін до них, повідомлення про відмову в їх наданні, облік відомостей про їх зміну, скасування або зупинення;
3) підтвердження інформації про факт видачі або надсилання інформації про недостовірні відомості про видані раніше містобудівні умови та обмеження, видача листів про те, що містобудівні умови не надаються, і будівельних паспортів забудови земельних ділянок;
4) листування з користувачами електронної системи, держателем та технічним адміністратором;
5) оприлюднення для публічного обговорення проектів містобудівної документації на місцевому рівні;
6) отримання статистичних даних;
7) видача документа про відповідність місця розташування відповідно до державних будівельних норм самочинно збудованого об'єкта, на яке визнано право власності за рішенням суду;
8) завантаження містобудівної документації на місцевому рівні;
9) створення та видача висновку про можливість/неможливість розміщення на земельній ділянці виробничих потужностей підприємств, переміщених (евакуйованих) із зони бойових дій, або об'єктів для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб, відмова в його наданні;
10) погодження схем розміщення тимчасових споруд для життєзабезпечення населення;
11) зазначення описової інформації про наявні ортофотоплани, топографічні плани, місцеві масиви (набори) даних про поіменовані об'єкти, вулиці, адреси, будівлі та споруди або зазначення відомостей про відсутність відповідних матеріалів чи даних;
12) налаштування шарів геопросторових даних електронної системи для первинного наповнення даними та верифікації даних Єдиного державного реєстру адрес, Реєстру будівель та споруд і з іншою метою, передбаченою пунктом 3 цього Порядку;
13) завантаження в електронну систему ортофотопланів, топографічних планів в електронній формі, місцевих масивів (наборів) про поіменовані об'єкти, вулиці, адреси, будівлі та споруди, в тому числі наборів геопросторових даних;
14) здійснення заходів щодо первинного наповнення даними та верифікації даних Єдиного державного реєстру адрес і Реєстру будівель та споруд.
Згідно з вимогами статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
З доказів у справі суд встановив, що позивачами ще в 2013 році отримано наказ Департаменту містобудування Львівської міської ради №217 «Про затвердження гр.гр. ОСОБА_1 , ОСОБА_4 , ОСОБА_2 містобудівних умов та обмежень на проектування та реконструкцію квартири АДРЕСА_1 з розширенням за рахунок горища з частковою надбудовою, влаштування балкону та зміною пічного опалення на двоконтурний котел».
Також, 05.08.2013 Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області зареєстровано декларацію про початок виконання будівельних робіт реконструкції горища з влаштуванням мансардного поверху квартири АДРЕСА_1 ; вид будівництва - реконструкція.
З метою внесення містобудівних умов та обмежень до Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва позивачі через електронний кабінет замовника будівництва подали заяву 01.05.2024.
Проте в електронному кабінеті отримали лист про внесення недостовірних відомостей до містобудівних умов та обмежень, в якому підставою відмови вказано: «Підстава відмови в підтвердженні: Документ відсутній в архіві. Примітка - В департаменті архітектури та просторового розвитку Львівської міської ради відсутня інформація про містобудівні умови та обмеження №217 від 15.07.2013, видані Департаментом містобудування Львівської міської ради, враховуючи наведене в департаменті архітектури та просторового розвитку відсутні підстави для підтвердження вказаних містобудівних умов та обмежень».
Отже, підставою для відмови у внесенні до Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва містобудівних умов та обмежень стала відсутність в архіві відповідача інформації про містобудівні умови та обмеження №217 від 15.07.2013, видані Департаментом містобудування Львівської міської ради.
Суд зазначає, що наказ №217 від 15.07.2013 виданий Департаментом містобудування Львівської міської ради. Департамент архітектури та просторового розвитку згідно з ухвалою Львівської міської ради від 28.03.2024 №4532 визначено спеціально уповноваженим органом містобудування та архітектури. Отже, Департамент архітектури та просторового розвитку є правонаступником Департаменту містобудування Львівської міської ради, що не заперечується сторонами.
При цьому, на момент отримання позивачами містобудівних умов та обмежень у 2013 році чинним був Порядок надання містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки, їх склад та зміст, затверджений наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства від 07.07.2011 №109.
Згідно з положеннями згаданого Порядку містобудівні умови та обмеження складаються у двох примірниках. Перший примірник надається замовнику, а другий постійно зберігається в уповноваженому органі містобудування та архітектури, який їх видав.
Містобудівні умови та обмеження вносяться до містобудівного кадастру уповноваженим органом містобудування та архітектури або утвореними у його складі службами містобудівного кадастру (у разі наявності).
Також, положенням Закону України «Про регулювання містобудівельної діяльності» встановлено, що Містобудівні умови та обмеження є чинними до завершення будівництва об'єкта незалежно від зміни замовника (частина 8 статті 29).
Однак як свідчить лист відповідача в його архіві не зберігається містобудівних умов та обмежень, що видані позивачам Департаментом містобудування Львівської міської ради, та відповідно в архіві відсутня інформація про містобудівні умови та обмеження №217 від 15.07.2013. Причин відсутності вказаних містобудівних умов та обмежень відповідач жодним чином не обґрунтував.
З огляду на викладене суд критично оцінює покликання відповідача на відсутність в архіві інформації про містобудівні умови та обмеження №217 від 15.07.2013, як підставу для відмови в наданні позивачам адміністративної послуги. Крім того, суд зауважує, що позивачі не можуть зазнавати негативних наслідків у вигляді необґрунтованої відмови в наданні адміністративної послуги, через неналежне виконання органом місцевого самоврядування власних повноважень.
Також, відповідно до приписів пункту 71 Порядку суб'єкт, який видав документ, протягом п'яти робочих днів з дня отримання відомостей підтверджує видачу такого документа та вносить відомості про такий документ та його скановану копію (за наявності) до Реєстру будівельної діяльності електронної системи або повідомляє про внесення замовником будівництва недостовірних відомостей.
При цьому, непідтвердження суб'єктом, який видав документ, відповідного документа протягом п'яти робочих днів з дня отримання відомостей не є підставою для відмови у наданні адміністративної чи іншої послуги у сфері будівництва.
Пунктом 72 Порядку передбачено, що суб'єкт, який видав документ, визначений пунктом 59 цього Порядку (у т.ч. містобудівні умови та обмеження), повідомлення про початок виконання підготовчих/будівельних робіт, до запровадження електронної системи вносить за зверненням замовника будівництва або власною ініціативою відомості про такі документи до Реєстру будівельної діяльності електронної системи.
Внесення відомостей на підставі звернення замовника будівництва здійснюється протягом п'яти робочих днів з дня отримання відповідного звернення.
З огляду на викладені норми та встановлені обставини суд висновує, що містобудівні умови та обмеження позивачів, які видані до запровадження електронної системи, мають вноситися Реєстру будівельної діяльності електронної системи Департаментом архітектури та просторового розвитку, зокрема, за зверненням позивачів (замовників будівництва).
Водночас непідтвердження суб'єктом, який видав документ, відповідного документа протягом п'яти робочих днів з дня отримання відомостей не повинно бути підставою для відмови у наданні адміністративної чи іншої послуги у сфері будівництва.
Відповідно до частини 2 статті 245 КАС України у разі задоволення позову суд може прийняти рішення, зокрема, про: визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень (пункт 2); визнання дій суб'єкта владних повноважень протиправними та зобов'язання утриматися від вчинення певних дій (пункт 3); визнання бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправною та зобов'язання вчинити певні дії (пункт 4); інший спосіб захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень, який не суперечить закону і забезпечує ефективний захист таких прав, свобод та інтересів (пункт 10).
З огляду на викладене, суд вважає, що належним та ефективним способом захисту порушеного права позивачів є зобов'язати відповідача внести до Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва інформацію про містобудівні умови та обмеження, що затверджені наказом Департаменту містобудування Львівської міської ради від 15.07.2013 №217 «Про затвердження гр.гр. ОСОБА_1 , ОСОБА_4 , ОСОБА_2 містобудівних умов та обмежень на проектування та реконструкцію квартири АДРЕСА_1 з розширенням за рахунок горища з частковою надбудовою, влаштування балкону та зміною пічного опалення на двоконтурний котел».
Відповідно до статті 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Враховуючи зазначене, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог. Отже, позов необхідно задовольнити повністю.
Судовий збір відповідно до частини 1 статті 139 КАС України слід стягнути за рахунок бюджетних асигнувань відповідача на користь позивачів в повному обсязі по 1/3 кожному з позивачів.
Керуючись статтями 2, 8-10, 14, 72-77, 90, 139, 241-246, 255, 257, 293, 295 КАС України, суд, -
1. Позов задовольнити повністю.
2. Визнати протиправною відмову Департаменту архітектури та просторового розвитку Львівської міської ради щодо внесення ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_4 до Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва інформації про містобудівні умови та обмеження.
3. Зобов'язати Департамент архітектури та просторового розвитку Львівської міської ради (79008, пл. Ринок, 1, м. Львів; ЄДРПОУ 26256694) внести ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 ; РНОКПП НОМЕР_1 ), ОСОБА_2 ( АДРЕСА_2 ; РНОКПП НОМЕР_2 ), ОСОБА_4 ( АДРЕСА_2 ; РНОКПП НОМЕР_3 ) внести до Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва інформацію про містобудівні умови та обмеження, що затверджені наказом Департаменту містобудування Львівської міської ради від 15.07.2013 №217 «Про затвердження гр.гр. ОСОБА_1 , ОСОБА_4 , ОСОБА_2 містобудівних умов та обмежень на проектування та реконструкцію квартири АДРЕСА_1 з розширенням за рахунок горища з частковою надбудовою, влаштування балкону та зміною пічного опалення на двоконтурний котел».
4. Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Департаменту архітектури та просторового розвитку Львівської міської ради (79008, пл. Ринок, 1, м. Львів; ЄДРПОУ 26256694) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) судовий збір у сумі 403 (чотириста три) грн. 73 коп.
5. Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Департаменту архітектури та просторового розвитку Львівської міської ради (79008, пл. Ринок, 1, м. Львів; ЄДРПОУ 26256694) на користь ОСОБА_2 ( АДРЕСА_2 ; РНОКПП НОМЕР_2 ) судовий збір у сумі 403 (чотириста три) грн. 73 коп.
6. Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Департаменту архітектури та просторового розвитку Львівської міської ради (79008, пл. Ринок, 1, м. Львів; ЄДРПОУ 26256694) на користь ОСОБА_4 ( АДРЕСА_2 ; РНОКПП НОМЕР_3 ) судовий збір у сумі 403 (чотириста три) грн. 73 коп.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення до Восьмого апеляційного адміністративного суду.
Суддя Кравців Олег Романович