Рішення від 22.09.2025 по справі 240/21061/25

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 вересня 2025 року м. Житомир справа № 240/21061/25

категорія 105000000

Житомирський окружний адміністративний суд у складі судді Приходько О.Г., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області до Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Житомирській області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції України (м. Київ) про визнання протиправною та скасування постанови,

встановив:

До Житомирського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області до Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Житомирській області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції України (м. Київ), в якій позивач просить суд визнати протиправною та скасувати постанову головного державного виконавця відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Житомирській області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) Корнєєва М.М. від 15 серпня 2025 року ВП № 69238371 про накладення штрафу у розмірі 5100, 00 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що на виконання рішення Житомирського окружного адміністративного суду від 20 травня 2021 року у справі № 240/16326/20 ОСОБА_1 з 13 грудня 2019 року проведено перерахунок пенсії за вислугу років відповідно до статті 86 Закону України від 05 листопада 1991 року № 1697-VІІІ "Про прокуратуру" на підставі довідки прокуратури Житомирської області від 02 березня 2020 року № 18-290вих.-20 з виплатою різниці між фактично отриманою та перерахованою сумою пенсії. В результаті перерахунку розмір пенсії за вислугу років ОСОБА_1 склав 18371,69 грн та виплачується з обмеженням максимальним розміром згідно з частиною п'ятнадцятою статті 86 Закону України від 05 листопада 1991 року № 1697-VІІІ "Про прокуратуру" в розмірі 16380,00 грн. На виконання рішення № 240/16326/20 нараховано також доплату за період з 13 грудня 2019 року по 30 вересня 2020 року в сумі 114464,00 грн. З 01 жовтня 2020 року відповідно до заяви від 24 грудня 2020 року та на підставі довідки прокуратури Житомирської області від 18 грудня 2020 року № 21-745 вих.-20 проведено перерахунок пенсії й розмір пенсії становить 34430,76 грн та виплачується з обмеженням максимальним розміром у сумі 17120,00 грн.

Інформацію про виконання рішення Житомирського окружного адміністративного суду від 20 травня 2021 року у справі № 240/16326/20 про суму нарахованих, але невиплачених коштів (потребу) в розмірі 114464,00 грн надано Пенсійному фонду України шляхом включення 25 червня 2021 року за № 115429 до Реєстру судових рішень, фінансування яких здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України підсистеми "Реєстр судових рішень" ІКІС ПФУ. Зауважує, що виплата нарахованої заборгованості буде провадитись після надходження відповідного бюджетного фінансування, оскільки натепер профінансовано погашення заборгованості Пенсійного фонду у 2024 році у розмірі 40,1 млн грн, які повною мірою використано на виплати за судовими рішеннями, які набрали чинності по 19 листопада 2020 року. Натомість відповідачем не вжито належних заходів задля з'ясування причин невиплати суми заборгованості за рішенням суду у справі № 240/16326/20, що доводить безпідставність оскаржуваної постанови.

Ухвалою судді Житомирського окружного адміністративного суду від 01 вересня 2025 року відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін, у порядку, визначеному статтею 287 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі КАС України).

Відповідач у відзиві на позовну заяву проти доводів та вимог Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області заперечує. Зазначає, що рішення суду у справі № 240/16326/20 не виконується боржником у повному обсязі, адже станом на 15 серпня 2025 року сума доплати за судовим рішенням за період з 13 грудня 2019 року по 30 вересня 2020 року складає 114464 грн, яка не виплачена стягувачці без поважних, як стверджує відповідач, причин, що доводить ухилення боржника від виконання рішення суду. Тому оскаржувана постанова винесена з дотриманням статей 63, 75 Закону України "Про виконавче провадження" від 02 червня 2016 року № 1404-VIII (надалі Закон № 1404-VIII) та, на переконання відповідача, є правомірною.

Розглянувши доводи у позовній заяві та відзиві на позов, з'ясувавши усі обставини справи та перевіривши їх дослідженими доказами, визначаючись у цьому спорі суд виходить з такого.

Рішенням Житомирського окружного адміністративного суду від 20 травня 2021 року у справі № 240/16326/20 зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області з 13 грудня 2019 року здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії за вислугу років відповідно до статті 86 Закону України від 05 листопада 1991 року № 1789-ХІІ "Про прокуратуру" на підставі довідки прокуратури Житомирської області від 02 березня 2020 року № 18-290вих.-20 з виплатою різниці між фактично отриманою та перерахованою сумою пенсії.

Вказане рішення набрало законної сили 22 червня 2021 року, у зв'язку із чим Житомирським окружним адміністративним судом 17 травня 2022 року було видано ОСОБА_1 виконавчий лист.

Головним державним виконавцем Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Житомирській області Центрально-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Хмельницький) Корнєєвим М.М. винесено постанову від 16 червня 2022 року ВП № 69238371 про відкриття виконавчого провадження з виконання виконавчого листа № 240/16326/20, виданого 17 травня 2022 року Житомирським окружним адміністративним судом, та вказано про необхідність виконати рішення суду протягом 10 робочих днів.

11 червня 2024 року до відповідача звернулась стягувачка ( ОСОБА_1 ) із заявою щодо стану виконавчого провадження з виконання судового рішення у справі № 240/16326/20 та стягнення заборгованості.

Листом від 08 липня 2024 року за № 0600-0304-5/49168 Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області повідомило про перерахунок пенсії за вислугу років ОСОБА_1 відповідно до статті 86 Закону України від 05 листопада 1991 року № 1697-VІІІ "Про прокуратуру" на підставі довідки прокуратури Житомирської області від 02 березня 2020 року № 18-290вих.-20, в результаті якого розмір пенсії з 13 грудня 2019 року склав 18371,69 грн (30619,49 х 60 %) та виплачується в максимальному розмірі згідно з частиною п'ятнадцятою статті 86 Закону України від 05 листопада 1991 року № 1697-VІІІ "Про прокуратуру", а саме: з 13 грудня 2019 року - 16380,00 грн, з 01 липня 2020 року - 17120,00 грн. Сума донарахованих коштів за період з 13 грудня 2019 року по 30 вересня 2020 року складає 114464,00 грн. З 01 жовтня 2020 року відповідно до заяви та на підставі довідки про розмір заробітної плати проведено перерахунок пенсії ОСОБА_1 й розмір пенсії становить 34430,76 грн (57384,00 х 60 %) та виплачується в максимальному розмірі, а саме: з 01 жовтня 2020 року - 17120,00 грн, з 01 грудня 2020 року - 17690,00 грн, з 01 липня 2021 року - 18540,00 грн, з 01 грудня 2021 року - 19340,00 грн, з 01 липня 2022 року - 20270,00 грн. Рішення суду виконано добровільно, у межах компетенції та фінансування, а інформацію про виконання рішення Житомирського окружного адміністративного суду від 20 травня 2021 року у справі № 240/16326/20 про суму нарахованих, але невиплачених коштів (потребу) в розмірі 114464,00 грн надано Пенсійному фонду України шляхом включення до Реєстру судових рішень ІКІС ПФУ.

12 червня 2024 року винесено Вимогу виконавця за № 52256 щодо виконання у десятиденний термін з моменту отримання цієї вимоги рішення суду у справі № 240/16326/20 з наданням підтверджуючих документів, а у разі неможливості виконання - вказати причини й надати підтверджуючі документи.

20 березня 2025 року винесено Вимогу виконавця за № 11756 щодо виконання у п'ятнадцятиденний термін з моменту отримання цієї вимоги рішення суду у справі № 240/16326/20 з наданням підтверджуючих документів, а у разі неможливості виконання - вказати причини й надати підтверджуючі документи; повідомити суму заборгованості по вказаному судовому рішенню станом на день надання відповіді та надати розрахунок суми, що підлягає виплаті.

Листом від 27 березня 2025 року за № 0600-0305-5/29968 Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області повідомило про перерахунок пенсії за вислугу років ОСОБА_1 відповідно до статті 86 Закону України від 05 листопада 1991 року № 1697-VІІІ "Про прокуратуру" на підставі довідки прокуратури Житомирської області від 02 березня 2020 року № 18-290 вих.-20, в результаті якого розмір пенсії з 13 грудня 2019 року склав 18371,69 грн (30619,49 х 60 %) та виплачується в максимальному розмірі згідно з частиною п'ятнадцятою статті 86 Закону України від 05 листопада 1991 року № 1697-VІІІ "Про прокуратуру", а саме: з 13 грудня 2019 року - 16380,00 грн, з 01 липня 2020 року - 17120,00 грн. Сума донарахованих коштів за період з 13 грудня 2019 року по 30 вересня 2020 року складає 114464,00 грн. З 01 жовтня 2020 року відповідно до заяви та на підставі довідки про розмір заробітної плати проведено перерахунок пенсії ОСОБА_1 й розмір пенсії становить 34430,76 грн (57384,00 х 60 %) та виплачується в максимальному розмірі, а саме: з 01 жовтня 2020 року - 17120,00 грн, з 01 грудня 2020 року - 17690,00 грн, з 01 липня 2021 року - 18540,00 грн, з 01 грудня 2021 року - 19340,00 грн, з 01 липня 2022 року - 20270,00 грн, з 01 грудня 2022 року - 20930,00 грн, з 01 березня 2024 року - 23610,00 грн. Рішення суду виконано добровільно, у межах компетенції та фінансування, а інформацію про виконання рішення Житомирського окружного адміністративного суду від 20 травня 2021 року у справі № 240/16326/20 про суму нарахованих, але невиплачених коштів (потребу) в розмірі 114464,00 грн надано Пенсійному фонду України шляхом включення до Реєстру судових рішень ІКІС ПФУ.

До відповіді додано Розрахунок суми, що підлягає виплаті по пенсійній справі 918270144677 за період з 13 грудня 2019 року по 30 вересня 2020 року: 114464,00 грн.

24 липня 2025 року ОСОБА_1 звернулась до державного виконавця із заявою з вимогою виконання рішення суду у справі № 240/16326/20 та повідомлення дати та черги щодо виплати заборгованих коштів.

15 серпня 2025 року відповідач виніс спірну постанову про накладення на боржника штрафу у ВП № 69238371 керуючись статтями 63, 75 Закону № 1404-VIII у сумі 5100,00 грн, з підстав невиконання судового рішення станом на 15 серпня 2025 року без поважних причин: сума доплати по рішенню суду за період з 13 грудня 2019 року по 30 вересня 2020 року, яка складає 114464,00 грн, не виплачена стягувачці без поважних причин, що свідчить про ухилення від виконання рішення суду.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам суд виходить з того, що, насамперед, визначальним питанням у межах розгляду цієї справи є невиконання судового рішення без поважних причин - невиплата заборгованості по пенсії у розмірі 114464,00 грн, а відтак ключовим є надання оцінки підставам невиконання рішення суду в аспекті їх поважності у розумінні Закону № 1404-VIII. Тому, вирішуючи спір у цій справі суд враховує таке.

Умови і порядок виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), що відповідно до закону підлягають примусовому виконанню у разі невиконання їх у добровільному порядку, врегульовано Законом № 1404-VIII.

Відповідно до частин першої, другої статті 63 Закону № 1404-VIII за рішеннями, за якими боржник зобов'язаний особисто вчинити певні дії або утриматися від їх вчинення, виконавець наступного робочого дня після закінчення строку, визначеного частиною 6 статті 26 цього Закону, перевіряє виконання рішення боржником. Якщо рішення підлягає негайному виконанню, виконавець перевіряє виконання рішення не пізніш як на третій робочий день після відкриття виконавчого провадження.

У разі невиконання без поважних причин боржником рішення виконавець виносить постанову про накладення на боржника штрафу, в якій також зазначаються вимога виконати рішення протягом 10 робочих днів (за рішенням, що підлягає негайному виконанню, - протягом трьох робочих днів) та попередження про кримінальну відповідальність.

Статтею 75 Закону № 1404-VIII встановлено, що у разі невиконання без поважних причин у встановлений виконавцем строк рішення, що зобов'язує боржника виконати певні дії, та рішення про поновлення на роботі виконавець виносить постанову про накладення штрафу на боржника - фізичну особу у розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на посадових осіб - 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на боржника - юридичну особу - 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та встановлює новий строк виконання.

У разі повторного невиконання рішення боржником без поважних причин виконавець у тому самому порядку накладає на нього штраф у подвійному розмірі та звертається до органів досудового розслідування з повідомленням про вчинення кримінального правопорушення.

Правовою підставою для накладення державним виконавцем на боржника штрафу у межах виконавчого провадження є невиконання ним судового рішення у встановлений строк без поважних причин. При цьому, застосування такого заходу реагування є обов'язком державного виконавця і направлено на забезпечення реалізації мети виконавчого провадження, як завершальної стадії судового провадження.

Водночас для накладення зазначеного штрафу, законодавство передбачає установлення невиконання судового рішення без поважних причин. У залежності від характеру правовідносин і змісту зобов'язання, примусове виконання якого відбувається у межах виконавчого провадження, поважними причинами можуть визнаватися такі обставини, які створили об'єктивні перешкоди для невиконання зобов'язання, і подолання яких для боржника було неможливим або ускладненим.

Аналогічні праві висновки викладені у постанові Верховного Суду від 31 березня 2021 року у справі № 360/3573/20.

Разом з тим, Верховний Суд у постанові від 31 травня 2021 року у справі № 560/594/20 наголосив, що накладення штрафу за невиконання рішення суду жодним чином не захищає право особи на отримання бюджетних коштів, однак, без наявності об'єктивних підстав не може нівелювати Закон № 1404-VIIІ.

Переслідуючи мету забезпечення реалізації конституційного принципу обов'язковості судових рішень, адміністративні суди мають зважено підходити до вибору процесуальних засобів такого забезпечення, а саме: встановлювати дійсні причини виникнення затримки у виконанні судового рішення, аналізувати акти законодавства, враховувати здійснені відповідною посадовою особою дії, спрямовані на виконання судового рішення, та їх відповідність вимогам законодавства, встановлювати наявність та форму вини такої посадової особи, а також зазначати про співмірність розміру штрафу та доходів (фінансової спроможності) такої посадової особи. Це не повинно зумовлювати порушення основоположних засад адміністративного судочинства, зокрема, пропорційності, необхідності дотримання оптимального балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи та цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія) тощо. Такі засоби не можуть бути надмірними за визначених умов та не мають призводити до порушення прав, гарантованих Конституцією України та Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод.

Як встановлено судом, на виконання рішення Житомирського окружного адміністративного суду від 20 травня 2021 року у справі № 240/16326/20 Головним управлінням Пенсійного фонду України в Житомирській області з 13 грудня 2019 року проведено перерахунок пенсії ОСОБА_1 відповідно до статті 86 Закону України від 05 листопада 1991 року № 1697-VІІІ "Про прокуратуру" на підставі довідки прокуратури Житомирської області від 02 березня 2020 року № 18-290 вих.-20, в результаті якого розмір пенсії з 13 грудня 2019 року складав 18371,69 грн (30619,49 х 60 %), з подальшими відповідними перерахунками, що підтверджується розрахунком пенсійної виплати по пенсійній справі 918270144677.

При цьому на виконання рішення суду стягувачці нараховано доплату за період з 13 грудня 2019 року по 30 вересня 2020 року в розмірі 114464,00 грн. З метою отримання додаткового фінансування, інформацію про виконання зазначеного рішення суду та про суму нарахованих, але невиплачених ОСОБА_1 коштів надано Пенсійному фонду України, як розпоряднику бюджетних коштів вищого рівня, шляхом включення до реєстру судових рішень, фінансування яких здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України підсистеми "Реєстр судових рішень" ІКІС ПФУ.

Суми пенсії, донараховані на виконання судових рішень, що виплачуються за рахунок коштів, передбачених у державному бюджеті Пенсійному фонду України на цю мету, обліковуються в автоматизованих системах обробки пенсійної документації (електронних пенсійних справах) та на їх підставі в автоматизованій базі даних у підсистемі "Реєстр судових рішень" Інтегрованої комплексної інформаційної системи Пенсійного фонду України.

Відповідно до пункту 7 розділу ІІ Порядку розроблення, затвердження та виконання бюджету Пенсійного фонду України, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 31 серпня 2009 року № 21-2 (у редакції постанови правління Пенсійного фонду України від 09 грудня 2021 року № 35-1), видатки на погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішеннями суду, виданими або ухваленими після набрання чинності Законом України "Про гарантії держави щодо виконання судових рішень", плануються в межах коштів Державного бюджету України, передбачених у Державному бюджеті України на фінансування пенсійних програм. Черговість виплат на виконання рішень суду визначається датою набрання ними законної сили.

Фінансування видатків, пов'язаних з погашенням заборгованості з пенсійних виплат за рішенням суду, що здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України, передбачено у складі бюджетної програми за КПКВК 2506080 "Фінансування виплати пенсій, надбавок та підвищень до пенсії, призначених за пенсійними програмами, та дефіциту коштів Пенсійного фонду". Головним розпорядником коштів державного бюджету, що виділяються на забезпечення виплат по зазначеній бюджетній програмі, є Міністерство соціальної політики України, Пенсійний фонд України - відповідальний виконавець і розпорядник коштів нижчого рівня.

З 01 квітня 2021 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 16 грудня 2020 року № 1279 "Деякі питання організації виплати пенсій та грошової допомоги", якою вносяться зміни до Порядку виплати пенсій та грошової допомоги через поточні рахунки в банках, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 30 серпня 1999 року № 1596.

Пунктом 3 цієї постанови закріплено, що Пенсійному фонду України до 01 квітня 2021 року провести підготовчі технічні заходи для забезпечення переходу до централізованого фінансування виплати пенсій.

Постановою також внесено зміни до підпункту 4 пункту 4 Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 липня 2014 року № 280, відповідно до якого Пенсійний фонд України відповідно до покладених на нього завдань забезпечує своєчасне та у повному обсязі фінансування виплати пенсій.

Отже, з 01 квітня 2021 року функції з фінансування виплати пенсій покладені на Пенсійний фонд України, а не на його територіальні органи. Тому, відсутність у Головного управління повноважень щодо виплати пенсії (виплати заборгованості на виконання судового рішення) унеможливлює визнання протиправним дій чи бездіяльності, вчинених суб'єктом владних повноважень - відповідачем на виконання рішення суду у справі № 240/16326/20.

Фінансування пенсійних виплат відповідно до затвердженого на поточний рік бюджету Пенсійного фонду України здійснюється в порядку, визначеному розділом ІХ "Виконання бюджету Пенсійного фонду України" Постанови № 35-1.

Станом натепер Головним управлінням виплачена заборгованість за рішеннями судів, які набрали чинності по 19 листопада 2020 року.

Враховуючи викладене, збільшення видатків на фінансування вказаної бюджетної програми Міністерством соціальної політики України відповідно Пенсійному фонду України на даний час не проведено.

Частина друга статті 8 Закону України від 05 листопада 1991 року № 1788-XII "Про пенсійне забезпечення", частина друга статті 72 Закону України від 09 липня 2003 року № 1058-IV "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", частина четверта статті 3 Закону України від 26 червня 1997 року № 400/97-ВР "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" закріплюють положення, згідно з яким кошти Пенсійного фонду України не включаються до складу Державного бюджету України.

Згідно зі статями 23, 116 Бюджетного кодексу України, будь-які бюджетні зобов'язання та платежі з бюджету здійснюються лише за наявності відповідного бюджетного призначення, якщо інше не передбачено законом про Державний бюджет України.

Бюджетні призначення встановлюються законом про Державний бюджет України (рішенням про місцевий бюджет) у порядку, визначеному цим Кодексом. Взяття зобов'язань без відповідних бюджетних асигнувань або з перевищенням повноважень, встановлених цим Кодексом чи законом про Державний бюджет України є порушенням бюджетного законодавства.

За змістом частини першої статті 73 Закону № 1058-IV, кошти Пенсійного фонду використовуються на: 1) виплату пенсій, передбачених цим Законом; 2) надання соціальних послуг, передбачених цим Законом; 3) фінансування адміністративних витрат, пов'язаних з виконанням функцій, покладених на органи Пенсійного фонду; 4) оплату послуг з виплати та доставки пенсій; 5) формування резерву коштів Пенсійного фонду.

Таким чином, фактичне та у повному обсязі виконання судового рішення органом Пенсійного фонду України можливе за умови наявності відповідних бюджетних асигнувань на відповідні цілі за рахунок коштів Державного бюджету України.

Оцінюючи докази в матеріалах справи в їх сукупності суд доходить висновку про поважність причин відсутності повного виконання рішення суду у справі № 240/16326/20, а відтак у зв'язку з цим необґрунтованість оскаржуваної постанови у цій частині.

Відсутність безпосередньої виплати з Державного бюджету коштів пенсіонеру не свідчить про очевидну винну/бездіяльність позивача, як боржника, позаяк конкретні строки для такої виплати виконавчим документом не визначені. Окрім того, позивачем доведено до головного розпорядника бюджетних коштів у визначений законодавством спосіб про необхідність збільшенням такого фінансування. Отже, для вказаних правовідносин застосування штрафу не виконує спонукаючої, стимулюючої функції для боржника.

Такі висновки суду відповідають позиції Сьомого апеляційного адміністративного суду у постанові від 03 грудня 2024 року у справі № 240/19129/24.

Підсумовуючи, зважаючи на те, що позивачем вжито конкретні заходи, спрямовані на виконання рішення суду у справі № 240/16326/20, а саме здійснено перерахунок пенсії ОСОБА_1 , за наслідком такого перерахунку сформовано доплату за період 13 грудня 2019 року по 30 вересня 2020 року в сумі 114464,00 грн, яка підлягає виплаті стягувачці при отриманні позивачем бюджетних асигнувань, виділених з Державного бюджету на цю мету, суд дійшов висновку про відсутність підстав для накладення на позивача штрафу за невиконання судового рішення без поважних причин.

Таким чином, перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість доводів сторін, оцінивши докази суб'єктів владних повноважень на підтвердження правомірності їх дій, суд дійшов висновку, що за наведених у позовній заяві мотивів і підстав позовні вимоги підлягають задоволенню.

За правилами статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України та з урахуванням висновку Верховного Суду у постанові від 30 жовтня 2023 року у справі № 815/4246/17 судовий збір підлягає відшкодуванню позивачу за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.

Керуючись статтями 2, 77, 90, 139, 242-246, 272, 287 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

вирішив:

Позов Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області (вул. Ольжича, 7, м. Житомир, 10003, код ЄДРПОУ 13559341) до Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Житомирській області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції України (м. Київ) (майдан Соборний, 1, м. Житомир, 10014, код ЄДРПОУ 43315602) задовольнити.

Визнати протиправною та скасувати постанову головного державного виконавця відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Житомирській області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) Корнєєва М.М. від 15 серпня 2025 року ВП № 69238371 про накладення штрафу у розмірі 5100, 00 грн.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Київ) в особі Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Житомирській області на користь Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області судовий збір у сумі 2422,40 грн (дві тисячі чотириста двадцять дві гривні 40 коп.).

Рішення суду набирає законної сили в порядку, визначеному статтею 272 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів за правилами, встановленими статтями 287, 296-297 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя О.Г. Приходько

22.09.25