№2а-1641/10
про відмову у відкритті провадження у справі
19 липня 2010 року Суддя Залізничного районного суду м. Сімферополя Автономної Республіки Крим Воробйова С.О., розглянувши позовну заяву ОСОБА_2 до Виконавчого комітету Сімферопольської міської ради, КП «Приватизаційне бюро» виконавчого комітету Сімферопольської міської ради, третя особа по справі: КП «Сімферопольське міжміське бюро реєстрації та технічної інвентаризації», про визнання недійсним свідоцтва про право особистої власності, скасування реєстрації права власності та зобов'язання вчинення певних дій,-
ОСОБА_2 звернулася до суду із позовною заявою до Виконавчого комітету Сімферопольської міської ради, КП «Приватизаційне бюро» виконавчого комітету Сімферопольської міської ради, третя особа по справі: КП «Сімферопольське міжміське бюро реєстрації та технічної інвентаризації», про визнання недійсним свідоцтва про право особистої власності, скасування реєстрації права власності та зобов'язання вчинення певних дій.
Поняття «справа адміністративної юрисдикції» визначено у статті 3 КАС України, і під такою справою розуміється переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією з сторін є суб'єкт, що здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Отже, справою адміністративної юрисдикції є переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, який виник між двома (кількома) конкретними суб'єктами суспільних відносин стосовно їхніх прав та обов'язків у конкретних правових відносинах, у яких хоча б один суб'єкт законодавчо уповноважений владно керувати поведінкою іншого (інших) суб'єктів, а ці суб'єкти відповідно зобов'язані виконувати вимоги та приписи такого владного суб'єкта.
Поняття «суб'єкт владних повноважень» визначено статтею 3 КАС України, згідно з якою це - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Тобто, необхідною ознакою суб'єкта владних повноважень є здійснення цим суб'єктом владних управлінських функцій, причому ці функції повинні здійснюватися відповідним суб'єктом саме у тих правовідносинах, у яких виник спір.
Якщо суб'єкт (у тому числі орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа) у спірних правовідносинах не здійснює зазначених владних управлінських функцій (щодо іншої особи, яка є учасником спору), то такий суб'єкт не перебуває «при здійсненні управлінських функцій» і не має встановлених нормами КАС України ознак суб'єкта владних повноважень і, отже, спір за участю останнього не повинен вирішуватися адміністративним судом.
Позовна заява ОСОБА_2 до Виконавчого комітету Сімферопольської міської ради, КП «Приватизаційне бюро» виконавчого комітету Сімферопольської міської ради, третя особа по справі: КП «Сімферопольське міжміське бюро реєстрації та технічної інвентаризації», про визнання недійсним свідоцтва про право особистої власності, скасування реєстрації права власності та зобов'язання вчинення певних дій не відповідає наведеному вище нормативному визначенню справи адміністративної юрисдикції.
Фактично, виходячи із змісту позовної заяви між сторонами виник спір про житлові права позивача, тобто вказаний спір є спором про право цивільне, а не публічно-правовим спором, що виключає його розгляд у порядку адміністративного судочинства, оскільки згідно з ч. 1 ст. 15 ЦПК України суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи щодо захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також з інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.
На підставі викладеного, відповідно до п.1 ч.1 ст.109 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Виходячи з наведеного, керуючись п.1 ч.1 ст.109 КАС України,
Відмовити ОСОБА_2 у відкритті провадження у справі за її позовом до Виконавчого комітету Сімферопольської міської ради, КП «Приватизаційне бюро» виконавчого комітету Сімферопольської міської ради, третя особа по справі: КП «Сімферопольське міжміське бюро реєстрації та технічної інвентаризації», про визнання недійсним свідоцтва про право особистої власності, скасування реєстрації права власності та зобов'язання вчинення певних дій.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку, через суд першої інстанції шляхом подачі в 5-денний строк з дня винесення ухвали заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 10 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції.
Суддя