Постанова від 19.09.2025 по справі 724/3374/25

Справа № 724/3374/25

Провадження № 3/724/1871/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 вересня 2025 року м. Хотин

Суддя Хотинського районного суду Чернівецької області Скрипник С.М., розглянувши справу про адміністративне правопорушення щодо:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючий за адресою: АДРЕСА_1 , до адміністративної відповідальності протягом року не притягувався,

про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 185-10 КУпАП,-

ВСТАНОВИВ:

Згідно протоколу серії ЗхРУ№344647 від 16 липня 2025 року вбачається, що гр. ОСОБА_1 16:50 хв. 16.07.2025 року був затриманий прикордонним нарядом «Контрольний пост» на території Хотинської ОТГ, Дністровського району Чернівецької області в межах контрольованого прикордонного району, на напрямку н.п. Мамалига (Україна) -н.п. Корнешти (Румунія), під час перевірки документів вчинив злісну непокору законній вимозі військовослужбовця ДПСУ, а саме: на неодноразово повторену вимогу пред'явити документи, що посвідчують особу, вказаний громадянин не реагував, чим порушив вимоги п.8, п.10 Положення «Про прикордонний режим», затвердженого Постановою КМУ від 27.07.1998 року №1147, відповідальність за що передбачена ч. 1 ст. 185-10 КУпАП.

В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, на адресу суду надіслав клопотання, в якому просить суд закрити відносно нього провадження по справі за ч. 1 ст. 185 КУпАП у зв'язку із відсутністю в його діях події та складу адміністративного правопорушення, а також відсутністю доказів по справі.

Дослідивши матеріали справи, клопотання та оцінивши надані суду докази в їх сукупності та взаємозв'язку, суд приходить до висновку про відсутність в діях ОСОБА_1 ознак складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.185-10 КУпАП.

Відповідно до ст.7 КУпАП, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

Стаття 9 КУпАП передбачає, що адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Статтею 251 КУпАП регламентовано, що доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Диспозиція ч. 1 ст.185-10 КУпАП передбачає, що правопорушенням є злісна непокора законному розпорядженню чи вимозі військовослужбовця або працівника Державної прикордонної служби України під час виконання ним службових обов'язків, пов'язаних з охороною державного кордону, суверенних прав України в її виключній (морській) економічній зоні чи здійсненням прикордонного контролю в пунктах пропуску (пунктах контролю) через державний кордон України або контрольних пунктах в'їзду-виїзду, або члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону, який бере участь в охороні державного кордону України.

Як вбачається з протоколу серії ЗхРУ №344647 від 16.07.2025 року протиправні дії ОСОБА_1 виражались у тому, що на неодноразову законну вимогу військовослужбовця ДПСУ пред'явити документи, що посвідчують особу, останній не реагував.

На підтвердження вищевикладеного, до матеріалів справи долучено протокол про адміністративне затримання від 16.07.2025 року, рапорт інспектора прикордонної служби 1 категорії відділення моніторингу обстановки відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_2 » штаб-сержанта ОСОБА_2 від 16.07.2025 року. Інших належних та допустимих доказів, які підтверджували б вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 185-10 КУпАП до матеріалів справи не додано.

Одного лише протоколу про адміністративне правопорушення, протоколу про адміністративне затримання та рапорту інспектора прикордонної служби за відсутності інших доказів явно не достатньо для висновку про винуватість особи у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.185-10 КУпАП.

Суд вважає, що відмова виконувати вимогу військовослужбовців ДПСУ щодо пред'явлення документа, що посвідчує особу не утворює складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.185-10 КУпАП, що вказує на невідповідність протоколу про адміністративне правопорушення вимогам закону в частині викладення суті правопорушення.

Суд самостійно не може встановлювати склад адміністративного правопорушення та обставини його вчинення, та розглядає справу в межах складу та обставин адміністративного правопорушення, який зазначений в протоколі.

За таких обставин, в діях ОСОБА_1 , які зазначені в протоколі та не доведені письмовими доказами, не знайшли свого підтвердження подія та склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.185-10 КУпАП.

Аналізуючи докази по справі, суд дійшов висновку, що провадження по справі стосовно ОСОБА_1 вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.185-10 КУпАП підлягає закриттю на підставі п.1 ст.247 КУпАП, у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.

На підставі п.1 ст.247 КУпАП, керуючись ст.ст.185-10 ч.1, 221, 283, 284, 285, 287-289 КУпАП, Суд,

ПОСТАНОВИВ:

Провадження по адміністративній справі відносно ОСОБА_1 закрити на підставі п.1 ст.247 КУпАП України, у зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.185-10 КУпАП.

Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її захисником протягом десяти днів з дня її винесення до Чернівецького апеляційного суду через Хотинський районний суд Чернівецької області.

Суддя: Сергій Миколайович СКРИПНИК