Справа № 420/23121/25
18 вересня 2025 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд під головуванням судді Іванова Е.А, розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження в приміщені суду в м.Одесі справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до НОМЕР_1 прикордонного загону Державної прикордонної служби України (Військова частина НОМЕР_2 ), НОМЕР_3 прикордонного загону Державної прикордонної служби України (Військова частина НОМЕР_4 ) НОМЕР_5 прикордонного загону Державної прикордонної служби України (Військова частина НОМЕР_6 ) , НОМЕР_7 прикордонного загону Державної прикордонної служби України (Військова частина НОМЕР_8 ) про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії,
Позивач звернувся з вищевказаним позовом до суду у якому просить визнати протиправною бездіяльність НОМЕР_1 прикордонного загону Державної прикордонної служби України (військова частина НОМЕР_2 ) не щодо невиплати ОСОБА_1 грошової компенсації сум податку з доходів фізичних осіб, який утримано з грошової компенсації за піднайом житлового приміщення за період з 01.11.2016 року по 07.09.2017 року включно;
- зобов'язати НОМЕР_1 прикордонний загін Державної прикордонної служби України (військова частина НОМЕР_2 ) нарахувати та виплатити ОСОБА_1 грошову компенсацію сум податку з доходів фізичних осіб, який утримано з грошової компенсації за піднайом житлового приміщення за період з 01.11.2016 року по 07.09.2017 року включно;
- визнати протиправною бездіяльність НОМЕР_3 прикордонного загону Державної прикордонної служби України (військова частина НОМЕР_4 ) не щодо невиплати ОСОБА_1 грошової компенсації сум податку з доходів фізичних осіб, який утримано з грошової компенсації за піднайом житлового приміщення за період з 01.11.2017 року по 20.07.2020 року включно;
- зобов'язати НОМЕР_3 прикордонний загін Державної прикордонної служби України (військова частина НОМЕР_4 ) нарахувати та виплатити ОСОБА_1 грошову компенсацію сум податку з доходів фізичних осіб, який утримано з грошової компенсації за піднайом житлового приміщення за період з 01.11.2017 року по 20.07.2020 року включно;
- визнати протиправною бездіяльність НОМЕР_5 прикордонного загону Державної прикордонної служби України (військова частина НОМЕР_6 ) не щодо невиплати ОСОБА_1 грошової компенсації сум податку з доходів фізичних осіб, який утримано з грошової компенсації за піднайом житлового приміщення за період з 01.10.2020 року по 10.03.2023 року включно;
- зобов'язати НОМЕР_5 прикордонний загін Державної прикордонної служби України (військова частина НОМЕР_6 ) нарахувати та виплатити ОСОБА_1 грошову компенсацію сум податку з доходів фізичних осіб, який утримано з грошової компенсації за піднайом житлового приміщення за період з 01.10.2020 року по 10.03.2023 року включно;
- визнати протиправною бездіяльність НОМЕР_7 прикордонного загону Державної прикордонної служби України (військова частина НОМЕР_8 ) не щодо невиплати ОСОБА_1 грошової компенсації сум податку з доходів фізичних осіб, який утримано з грошової компенсації за піднайом житлового приміщення за період з 01.01.2024 року по 19.06.2025 року включно.;
- зобов'язати НОМЕР_7 прикордонний загін Державної прикордонної служби України (військова частина НОМЕР_8 ) нарахувати та виплатити ОСОБА_1 грошову компенсацію сум податку з доходів фізичних осіб, який утримано з грошової компенсації за піднайом житлового приміщення за період з 01.01.2024 року по 19.06.2025 року включно. В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що за час проходження військової служби йому виплачувалася грошова компенсація за піднайом житлового приміщення у відповідності до Постанови КМУ від 26 червня 2013 р. № 450 «Про розмір і порядок виплати грошової компенсації військовослужбовцям Збройних Сил, Національної гвардії, Служби безпеки, розвідувальних органів, Державної прикордонної служби, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації, Державної спеціальної служби транспорту. Управління державної охорони та військовослужбовцям, відрядженим до Міністерства освіти і науки, Державного космічного агентства, за піднайом (найом) ними житлових приміщень». Та під час цієї виплати відбувалось утримання податку на доходи фізичних осіб у розмірі 18 відсотків. Позивач звернувся із заявами до НОМЕР_3 Прикордонного загону та НОМЕР_7 Прикордонного загону які відмовили у компенсації сум податку на доходи фізичних осіб. Позивач не погодився з відмовами та звернувся до суду.
Ухвалою від 21.07.2025 року відкрито провадження у справі, та вирішено розглядати справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у письмовому провадженні). Також ухвалою зобов'язано НОМЕР_5 прикордонний загін Державної служби України (військова частина НОМЕР_6 ), НОМЕР_1 прикордонний загін Державної прикордонної служби України (Військова частина НОМЕР_2 ), НОМЕР_3 прикордонний загін Державної прикордонної служби України (Військова частина НОМЕР_4 ) в строк для надання відзиву надати до суду, засвідчені належним чином копії: картки грошового забезпечення (архівні відомості) отриманого грошового забезпечення ОСОБА_1 , за період що стосуються спірних правовідносин.
Від представника відповідача в/ч НОМЕР_4 надійшов відзив на позовну заяву, відповідно до якого останній вважає позов необґрунтованим та таким, що не підлягає задоволенню з підстав того, що посилання позивача на п. 2 Порядку № 44, що компенсація виплачується громадянам України звільненим зі служби для відшкодування утриманих сум податку з їх грошового забезпечення не може братися судом до уваги, адже п. 168.5 ст. 168 ПК України має вищу юридичну силу за норми Порядку № 44 і в ПК України не зазначено, що компенсація виплачується звільненим з військової служби громадянам України.
Тобто, позивач звільнений з військової служби та не отримує грошового забезпечення, а у відповідності до норм ПК України та Порядку № 44, виплата грошової компенсації здійснюється військовослужбовцям одночасно з виплатою їм грошового забезпечення та таке грошове забезпечення повинно бути одержано військовослужбовцями у зв'язку з виконанням ними обов'язків під час проходження служби, тому позивачка не має права на виплату їй грошової компенсації суми податку на доходи фізичних осіб.
Від представника військової частини НОМЕР_6 надійшов відзив на позовну заяву, відповідно до якого останній вважає позов необґрунтованим та таким, що не підлягає задоволенню з підстав того, що грошова компенсація за піднайом житлового приміщення є соціальною виплатою, спрямованою на підтримку можливості військовослужбовця жити в сприятливих умовах, наймаючи житлове приміщення у орендодавця за місцем проходження служби, а тому не пов'язана із виконанням обов'язків служби. Статтею 165 ПК України визначено вичерпний перелік доходів, які не включаються до загального місячного (річного) оподаткованого доходу платника податку.
Грошова компенсація за піднайом житлового приміщення до даних доходів не відноситься, а тому оподатковується податком на доходи фізичних осіб у відповідності до підпункту 164.2.20 пункту 164.2 статті 164 ПК України за ставкою 18 % встановленою пунктом 167.1 статті 167 ПК України.
Від представника військової частини НОМЕР_2 надійшов відзив на позовну заяву, відповідно до якого останній вважає позов необґрунтованим та таким, що не підлягає задоволенню з підстав аналогічних вищевказаним, та вказав, що документи щодо здійснення нарахування та виплати грошової компенсації за піднайом житла ОСОБА_1 , в ході бойових дій було захоплено або знищено. Тобто підтвердити або спростувати отримання грошової компенсації за піднайом житла не може.
Від представника військової частини НОМЕР_8 надійшов відзив на позовну заяву, відповідно до якого останній вважає позов необґрунтованим та таким, що не підлягає задоволенню з підстав аналогічних вищевказаним.
Дослідивши в письмовому провадженні наявні в матеріалах справи докази, суд встановив такі обставини.
20.06.2025 року наказом начальника НОМЕР_7 прикордонного загону Державної прикордонної служби України (Військова частина НОМЕР_8 ) №482-ОС п/полковника ОСОБА_1 виключено із списків особового складу та всіх видів забезпечення з 19.06.2025 року через звільнення з військової служби за п.п.б ст п.3 частини п'ятої статті 26 Закону.
Згідно архівних відомостей позивачу у період проходження служби з 01.10.2020 року по 19.06.2025 року виплачувалась НОМЕР_5 прикордонним загоном Державної прикордонної служби України (Військова частина НОМЕР_6 ) , та НОМЕР_7 прикордонним загоном Державної прикордонної служби України (Військова частина НОМЕР_8 ) грошова компенсація за піднайом житлового приміщення, що сторонами по справі не заперечувається та не спростовано.
Також відповідачі у відзиві не заперечують, що зі сплаченої позивачу компенсації за піднайом житлового приміщення утримувався податок на доходи фізичних осіб, компенсація якого в порядку, передбаченому Постановою КМ України від 15.01.2004 р. № 44 (в редакції Постанови Кабінету Міністрів України від 06.01.2005 р. № 17) не здійснювалася через відсутність, на думку відповідачів, для цього підстав.
Позивач звернувся до відповідачів із заявами, в якій просив здійснити виплату заборгованості у вигляді утримуваного податку за піднайом житлових приміщень у розмірі 18 відсотків, та йому було в цьому відмовлено.
Позивач не погодився із утриманням податку з компенсації за піднайом житлових приміщень та звернувся до суду з позовом.
Відповідно до статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Основні засади державної політики у сфері соціального захисту військовослужбовців та членів їх сімей, встановлює єдину систему їх соціального та правового захисту, гарантує військовослужбовцям та членам їх сімей в економічній, соціальній, політичній сферах сприятливі умови для реалізації їх конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни та регулює відносини у цій галузі визначає Закон України від 20 грудня 1991 року № 2011-XII Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей (далі Закон № 2011-ХІІ).
Відповідно до ст.1-2 Закону № 2011-XII, військовослужбовці користуються усіма правами і свободами людини та громадянина, гарантіями цих прав і свобод, закріпленими в Конституції України та законах України, з урахуванням особливостей, встановлених цим та іншими законами.
У зв'язку з особливим характером військової служби, яка пов'язана із захистом Вітчизни, військовослужбовцям надаються визначені законом пільги, гарантії та компенсації.
Згідно з абз.1 п.1 ст. 9 Закону № 2011-XII, держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів.
Абзацом першим пункту 1 статті 12 Закону № 2011-XII передбачено, що держава забезпечує військовослужбовців жилими приміщеннями або за їх бажанням грошовою компенсацією за належне їм для отримання жиле приміщення на підставах, у межах норм і відповідно до вимог, встановлених Житловим кодексом Української РСР, іншими законами, в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до абз. 5 п.1 ст.12 Закону № 2011-XII, у разі відсутності службового жилого приміщення військовослужбовці рядового, сержантського і старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом і не перебувають у шлюбі, розміщуються безплатно в спеціально пристосованих казармах у розташуванні військової частини, а сімейні - у сімейних гуртожитках. Житлово-побутові умови в таких казармах повинні відповідати вимогам, які пред'являються до гуртожитків, що призначені для проживання одиноких громадян. У разі відсутності можливості розміщення зазначених військовослужбовців у спеціально пристосованих казармах у розташуванні військової частини та сімейних гуртожитках військова частина зобов'язана орендувати для військовослужбовців та членів їх сімей жиле приміщення або за їх бажанням виплачувати грошову компенсацію за піднайом (найом) жилого приміщення. Для військовослужбовців офіцерського складу у разі відсутності службового жилого приміщення військова частина зобов'язана орендувати житло для забезпечення ним військовослужбовців та членів їх сімей або за їх бажанням виплачувати грошову компенсацію за піднайом (найом) жилого приміщення. Розмір і порядок виплати військовослужбовцям грошової компенсації за піднайом (найом) ними жилих приміщень визначаються Кабінетом Міністрів України.
Порядок виплати грошової компенсації військовослужбовцям Збройних Сил, Національної гвардії, Служби безпеки, розвідувальних органів, Державної прикордонної служби, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації, Державної спеціальної служби транспорту, Управління державної охорони та військовослужбовцям, відрядженим до Міністерства освіти і науки, Державного космічного агентства, за піднайом (найом) ними житлових приміщень затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 26 червня 2013 року № 450 (далі Порядок № 450).
Цей Порядок визначає розмір та механізм виплати грошової компенсації за піднайом (найом) житлових приміщень (далі - грошова компенсація) військовослужбовцям Збройних Сил, Національної гвардії, СБУ, розвідувальних органів, Державної прикордонної служби, Держспецзв'язку, Держспецтрансслужби, Управління державної охорони, у тому числі особам офіцерського (у тому числі особам, які проходять військову службу за призовом осіб офіцерського складу), рядового, сержантського і старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом, курсантам вищих військових навчальних закладів та військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів, які мають сім'ї, та зазначеним у цьому пункті особам, які відряджені до МОН, ДКА (п.1 Порядку №450).
Пунктом 2 Порядку №450 передбачено, що особам, зазначеним у пункті 1 цього Порядку (далі - військовослужбовці), грошова компенсація виплачується щомісяця (у поточному місяці за попередній) у розмірі, який не перевищує:
у м. Києві - двох розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого на 1 січня календарного року;
у мм. Сімферополі, Севастополі та обласних центрах - півтора розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого на 1 січня календарного року;
в інших населених пунктах - одного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого на 1 січня календарного року.
При цьому військовослужбовцям за наявності в них трьох і більше членів сім'ї зазначені розміри грошової компенсації збільшуються в 1,5 раза.
Якщо особа одночасно має право на отримання грошової компенсації, передбаченої цим Порядком, та інших компенсаційних виплат, встановлених іншими нормативно-правовими актами, виплата грошових сум здійснюється лише за однією з підстав за її вибором.
У відповідності до абз.1 п.4 Порядку №450, грошова компенсація виплачується починаючи з дня реєстрації поданого в установленому порядку рапорту військовослужбовця (незалежно від тривалості розгляду такого рапорту, перевірки інформації про нерухоме майно, яке належить військовослужбовцю та членам його сім'ї на праві власності, перевірки житлових умов) особам офіцерського (у тому числі особам, які проходять військову службу за призовом осіб офіцерського складу), рядового, сержантського і старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом, - за місцем проходження військової служби згідно з наказом командира (начальника) військової частини (підрозділу, органу, закладу, установи).
Відповідно до абз.3 п.7 Порядку №450, виплата грошової компенсації припиняється з дня, наступного за днем виключення із списків особового складу військової частини (підрозділу, органу, закладу, установи), Держспецзв'язку (за винятком військовослужбовців, направлених у складі підрозділів для участі в міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки).
Порядок виплати щомісячної грошової компенсації сум податку з доходів фізичних осіб, що утримуються з грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних військовослужбовцями, поліцейськими та особами рядового і начальницького складу, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 15 січня 2004 р. № 44 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 6 січня 2005 р. № 17 (17-2005-п) (далі Порядок № 44), визначає умови та механізм щомісячної грошової компенсації сум податку з доходів фізичних осіб, що утримуються з грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних військовослужбовцями, поліцейськими та особами рядового і начальницького складу (в тому числі відрядженими до органів виконавчої влади та інших цивільних установ), співробітниками Служби судової охорони у зв'язку з виконанням ними своїх обов'язків під час проходження служби (далі - грошова компенсація).
Відповідно до п.2 Порядку №44, грошова компенсація виплачується громадянам України, які відповідно до законодавства мають статус військовослужбовця, поліцейського або є особами рядового і начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби, ДСНС, податкової міліції, Національного антикорупційного бюро, Державного бюро розслідувань, співробітникам Служби судової охорони, а також особам, звільненим із служби, для відшкодування утриманих сум податку з їх грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, право на які вони набули у зв'язку з виконанням обов'язків під час проходження служби.
Згідно з п.п.3-5 Порядку №44, виплата грошової компенсації здійснюється установами (організаціями, підприємствами), що утримують військовослужбовців, поліцейських та осіб рядового і начальницького складу, за рахунок відповідних коштів, які є джерелом доходів цих осіб, шляхом рівноцінного та повного відшкодування втрат частини грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних у зв'язку з виконанням ними своїх обов'язків під час проходження служби (далі - грошове забезпечення), що пов'язані з утриманням податку з доходів фізичних осіб у порядку та розмірах, визначених Законом України "Про податок з доходів фізичних осіб".
Виплата грошової компенсації військовослужбовцям, поліцейським та особам рядового і начальницького складу здійснюється одночасно з виплатою їм грошового забезпечення.
Грошова компенсація виплачується за місцем одержання грошового забезпечення у розмірі суми податку з доходів фізичних осіб, утриманого з грошового забезпечення.
Системний аналіз положень Порядку № 44 у взаємозв'язку з положеннями пункту 1 статті 12 Закону № 2011-XII дає підстави для висновку, що грошова компенсація виплачується військовослужбовцям для відшкодування утриманих сум податку з їх грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, право на які вони набули у зв'язку з виконанням обов'язків під час проходження служби.
Отже, для набуття такого права необхідним є такі ознаки: статус військовослужбовця (позивач мав даний статус, що підтверджується витягом з наказом про виключення зі списків особового складу, листом відповідача); факт виплати коштів за час проходження військової служби; причинно-наслідковий зв'язок права на отримання коштів у зв'язку з виконанням обов'язків під час проходження служби (в даному випадку слід повернутись до п.1 Порядку, де визначено, що грошову компенсацію військовослужбовці отримують за час проходження військової служби, а відповідно до п.7 Постанови №450 виплата грошової компенсації припиняється з дня, наступного за днем виключення із списків особового складу військової частини).
Тобто законодавець чітко передбачив грошову компенсацію за піднайом житлових приміщень, як одне з прав військовослужбовців, яке вони набувають під час проходження військової служби, і така грошова компенсація відноситься до категорії «інших виплат, право на які вони набули у зв'язку з виконанням обов'язків під час проходження служби» в контексті п. 2 Постанови №44.
За таких обставин, суд погоджується з доводами позивача щодо наявності в нього права на компенсацію сум ПДФО, утриманих з виплаченої під час проходження служби грошової компенсації за піднайом житлових приміщень, як одного з прав військовослужбовців, яке вони набувають під час проходження військової служби.
Тому суд доходить висновку, що вимоги позивача в частині визнання протиправною бездіяльності НОМЕР_5 прикордонного загону Державної прикордонної служби України (Військова частина НОМЕР_6 ), НОМЕР_7 прикордонного загону Державної прикордонної служби України (Військова частина НОМЕР_8 ) щодо невиплати позивачу грошової компенсації сум податку з доходів фізичних осіб, який утримано з грошової компенсації за піднайом житлового приміщення за період з 01.11.2016 року по 07.09.2017 року з 01.11.2017 року по 20.07.2020 року 01.01.2024 року по 19.06.2025 року; та зобов'язання НОМЕР_5 прикордонний загін Державної прикордонної служби України (Військова частина НОМЕР_6 ), НОМЕР_7 прикордонний загін Державної прикордонної служби України (Військова частина НОМЕР_8 ) нарахувати та виплатити позивачу грошову компенсацію сум податку з доходів фізичних осіб, який утримано з грошової компенсації за піднайом житлового приміщення за період з 01.11.2016 року по 07.09.2017 року з 01.11.2017 року по 20.07.2020 року 01.01.2024 року по 19.06.2025 року- є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Що стосується вимог позивача -визнати протиправною бездіяльність НОМЕР_1 прикордонного загону Державної прикордонної служби України (військова частина НОМЕР_2 ) не щодо невиплати ОСОБА_1 грошової компенсації сум податку з доходів фізичних осіб, який утримано з грошової компенсації за піднайом житлового приміщення за період з 01.11.2016 року по 07.09.2017 року включно;
- зобов'язати НОМЕР_5 прикордонний загін Державної прикордонної служби України (військова частина НОМЕР_6 ) нарахувати та виплатити ОСОБА_1 грошову компенсацію сум податку з доходів фізичних осіб, який утримано з грошової компенсації за піднайом житлового приміщення за період з 01.11.2016 року по 07.09.2017 року включно;
-визнати протиправною бездіяльність НОМЕР_3 прикордонного загону Державної прикордонної служби України (військова частина НОМЕР_4 ) не щодо невиплати ОСОБА_1 грошової компенсації сум податку з доходів фізичних осіб, який утримано з грошової компенсації за піднайом житлового приміщення за період з 01.11.2017 року по 20.07.2020 року включно;
- зобов'язати НОМЕР_3 прикордонний загін Державної прикордонної служби України (військова частина НОМЕР_4 ) нарахувати та виплатити ОСОБА_1 грошову компенсацію сум податку з доходів фізичних осіб, який утримано з грошової компенсації за піднайом житлового приміщення за період з 01.11.2017 року по 20.07.2020 року включно, суд зазначає таке.
У відзиві НОМЕР_1 прикордонний загін Державної прикордонної служби України (військова частина НОМЕР_2 ) зазначила, що під час ведення дій по захисту м.Маріуполь, ПрАТ «Металургійний комбінат «Азовсталь» та ПрАТ «Маріупольський металургійний комбінат ім.ілліча» документи щодо нарахування та виплати грошової компенсації за піднайом житла були захоплено або знищено, а тому не можуть підтвердити або спростувати виплату позивачу компенсації за піднайом житла та утримання податку.
Водночас суд враховує, що з наявних в матеріалах справи архівних відомостях за 2016,2017 років відсутні виплати компенсації за підйом житла позивачем.
Також з наданих до суду НОМЕР_3 прикордонним загоном Державної прикордонної служби України (військова частина НОМЕР_4 ) архівних відомостей щодо грошових виплат позивачу відсутні виплати компенсації за підйом житла.
При цьому позивач також не надав суду докази того, що йому не надавалось військовою частиною службове житло у спірному періоді, та що він знімав (орендував) житло, та оплачував орендну плату за власні кошти та у якому розмірі, та що йому виплачувалась НОМЕР_1 прикордонним загоном Державної прикордонної служби України (військова частина НОМЕР_2 ) та НОМЕР_3 прикордонним загоном Державної прикордонної служби України (військова частина НОМЕР_4 ) компенсація та за який період та в якому розмірі, а тому суд в цій частині вважає недоведеними позивачем належними та допустимим доказами обставини на які він посилається як на підставу своїх вимог, а тому в цій частині позов не підлягає задоволенню.
Згідно з ч.ч. 1, 2 ст.77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Відповідно до ч.1 ст.90 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
За таких обставин, суд дійшов висновку, що позовні вимоги позивач підлягають частковому задоволенню.
Враховуючи те, що позивач звільнений від сплати судового збору відповідно до ст.139 КАС України розподіл судових витрат судом не здійснюється.
Керуючись вимогами ст.ст. 2, 6-11, 12, 77, 90, 241-246, 257, 258, 262, 291 КАС України, суд, -
Позовну заяву ОСОБА_1 до НОМЕР_1 прикордонного загону Державної прикордонної служби України (Військова частина НОМЕР_2 ), НОМЕР_3 прикордонного загону Державної прикордонної служби України (Військова частина НОМЕР_4 ) НОМЕР_5 прикордонного загону Державної прикордонної служби України (Військова частина НОМЕР_6 ) , НОМЕР_7 прикордонного загону Державної прикордонної служби України (Військова частина НОМЕР_8 ) задовольнити частково.
Визнати протиправною бездіяльність НОМЕР_5 прикордонного загону Державної прикордонної служби України (Військова частина НОМЕР_6 ), НОМЕР_7 прикордонного загону Державної прикордонної служби України (Військова частина НОМЕР_8 ) щодо невиплати ОСОБА_1 грошової компенсації сум податку з доходів фізичних осіб, який утримано з грошової компенсації за піднайом житлового приміщення за період з 01.10.2020 року по 10.03.2023 року та з 01.01.2024 року по 19.06.2025 року відповідно.
Зобов'язати НОМЕР_5 прикордонний загін Державної прикордонної служби України (Військова частина НОМЕР_6 ) нарахувати та виплатити ОСОБА_1 грошову компенсацію сум податку з доходів фізичних осіб, який утримано з грошової компенсації за піднайом житлового приміщення за період з 01.10.2020 року по 10.03.2023 року включно.
Зобов'язати НОМЕР_7 прикордонний загін Державної прикордонної служби України (Військова частина НОМЕР_8 ) нарахувати та виплатити ОСОБА_1 грошову компенсацію сум податку з доходів фізичних осіб, який утримано з грошової компенсації за піднайом житлового приміщення за період з 01.01.2024 року по 19.06.2025 року включно.
В іншій частині позовних вимог відмовити.
Рішення набирає законної сили згідно ст.255 КАС України та може бути оскарженедо суду апеляційної інстанції за правилами встановленими ст.ст. 293, 295 КАС України.
Позивач: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) рнокпп НОМЕР_9 .
Відповідач: НОМЕР_1 Прикордонний загін Державної прикордонної служби України (Військова частина НОМЕР_2 ) ( АДРЕСА_2 ) код ЄДРПОУ НОМЕР_10 .
Відповідач: НОМЕР_3 прикордонний загін Державної прикордонної служби України (Військова частина НОМЕР_4 ) ( АДРЕСА_3 ), код ЄДРПОУ НОМЕР_11
Відповідач: НОМЕР_5 прикордонний загін Державної прикордонної служби України (Військова частина НОМЕР_6 ) ( АДРЕСА_4 ), код ЄДРПОУ НОМЕР_12 .
Відповідач: НОМЕР_7 прикордонний загін Державної прикордонної служби України (Військова частина НОМЕР_8 ) ( АДРЕСА_5 ) код ЄДРПОУ НОМЕР_13 .
Суддя Е.А.Іванов