Справа № 420/21839/25
09 вересня 2025 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Марина П.П., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Міністерства освіти і науки України, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - державне підприємство «ІНФОРЕСУРС» про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії
До Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Міністерства освіти і науки України, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - державне підприємство «ІНФОРЕСУРС», в якому позивач просить:
визнати протиправною відмову Міністерства освіти і науки України (код за ЄДРПОУ 38621185) №3/5165-25 від 20.06.2025 р. року у внесенні змін до відомостей, що містяться в Єдиній державній електронній базі з питань освіти щодо ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ;
визнати протиправними дії Міністерства освіти і науки України (код за ЄДРПОУ 38621185) пов'язані із вжиттям організаційних заходів щодо забезпечення функціонування Єдиної державної електронної бази з питань освіти, за яких у Довідці про здобувача освіти за даними Єдиної державної електронної бази з питань освіти № 523582 від 14.11.2024 р. відображалися відомості про порушення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , послідовності навчання;
зобов'язати Міністерство освіти і науки України (код за ЄДРПОУ 38621185) вжити заходів щодо внесення змін до даних, що містяться в Єдиній державній електронній базі з питань освіти щодо порушення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , черговості здобуття освіти, визначеної статтею 10 Закону України «Про освіту», а саме: в розділі «На підставі даних, що містяться в ЄДЕБО, поточне здобуття освіти не порушує послідовності. визначеної ч.2 ст. 10 Закону України «Про освіту» вказати «Так, не порушує».
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що оскільки станом на день звернення до суду у позивача наявна (здобута) повна загальна середня освіта та те, що після її здобуття позивач навчається у вищому навчальному закладі для здобуття першого рівня освіти «Бакалаврат», процес здобуття освіти є послідовним у розумінні п. 1 ч. 3 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» та ч. 2 ст. 10 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», ч.2 ст. 10 Закону України «Про освіту», проте Міністерство освіти і науки України (далі - Відповідач) в порушення чинного законодавства України не забезпечило неналежного функціонування системи ЄДЕБО, що може призвести до неможливості позивачем отримати відстрочку від призову на період навчання у випадку зменшення призовного віку.
З огляду на викладене, 14.06.2025 р. представник Позивача - адвокат Богданова Я.О. звернулася до Міністерства оборони України (далі - Відповідач) з відповідною заявою про внесення змін до ЄДЕБО про не порушення позивачем послідовності здобуття освіти, визначеної ч.2 ст. ст. 10 Закону України «Про освіту». Водночас, листом-відповіддю №3/5165-25 від 20.06.2025 р. Відповідач повідомив позивача про те, що він здобуває освіту в непослідовному порядку. За позицією відповідача, саме тому у довідці, сформованій на підставі даних, що містяться в Єдиній державній електронній базі з питань освіти, у відповідному полі зазначено «Ні, порушує», що нібито відповідає дійсності.
Позивач вважає, що зазначена вище відмова відповідача про внесення змін до ЄДЕБО про не порушення позивачем послідовності здобуття освіти ч.2 ст. ст. 10 Закону України «Про освіту» є безпідставною та такою, що суперечить чинному законодавству України, у зв'язку з чим звернувся до суду з даним адміністративним позовом.
Вважаючи зазначену відмову протиправною, позивач звернувся до суду з даним адміністративним позовом.
Ухвалою суду від 09.07.2025 року відкрито провадження по справі за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи.
Від відповідача надійшов відзив, в якому представник зазначив, що Міністерство повністю заперечує проти задоволення позовних вимог та вважає заявлені вимоги безпідставними, необґрунтованими, а тому такими, що не підлягають задоволенню.
Міністерством освіти і науки України було розглянуто звернення позивача, за результатами розгляду якого листом Міністерства освіти і науки України від 20.06.2025 №3/5165-25 заявника проінформовано про відсутність підстав для внесення змін до електронної бази.
Представник відповідача вказує, що повторне зарахування на навчання на такий же самий освітній рівень означає, що особа знову формуватиме такі знання, уміння, навички та загальні компетентності, що в термінах визначення послідовності здобуття освіти свідчить про здобуття освіти в непослідовному порядку. Згідно з інформацією, яка міститься в Єдиній державній електронній базі з питань освіти, ОСОБА_1 01.09.2013 був зарахований для здобуття освітнього ступеня бакалавра (НРК 6) до Кримського економічного інституту Державного вищого навчального закладу «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана» та був відрахований з цього закладу освіти 25.06.2014; 01.09.2014 був поновлений (з поточного закладу освіти) для продовження здобуття освітнього ступеня бакалавра (НРК 6) до Одеського національного університету імені І. І. Мечникова та був відрахований з цього закладу освіти 01.02.2016. У 2024 році був зарахований для здобуття освітньо-професійного ступеня фахового молодшого бакалавра (НРК 5) до Відокремленого структурного підрозділу «Маслівський аграрний фаховий коледж ім. П.Х. Гаркавого Білоцерківського національного аграрного університету».
Таким чином, ОСОБА_1 здобуває освіту в непослідовному порядку. Саме тому у довідці, сформованій відповідно до вимог законодавства на підставі даних, що містяться в Єдиній державній електронній базі з питань освіти, у відповідному полі зазначено «Ні, порушує».
Третя особа не скористалась своїм правом подати пояснення щодо адміністративного позову.
Станом на день розгляду справи інших заяв по суті не надходило.
Розглянувши матеріали справи, всебічно та повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши надані учасниками судового процесу докази в їх сукупності, суд зазначає наступне.
Як вбачається з листа МОН від 20.06.2025 №3/5165-25, згідно з інформацією, що міститься в ЄДЕБО, ОСОБА_1 01.09.2013 був зарахований для здобуття освітнього ступеня бакалавра (НРК 6) до Кримського економічного інституту Державного вищого навчального закладу «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана» та був відрахований з цього закладу освіти 25.06.2014; 01.09.2014 був поновлений (з поточного закладу освіти) для продовження здобуття освітнього ступеня бакалавра (НРК 6) до Одеського національного університету імені І. І. Мечникова та був відрахований з цього закладу освіти 01.02.2016.
На підставі наказу №124 від 31.10.2024 році зарахований для здобуття освітньо-професійного ступеня фахового молодшого бакалавра (НРК 5) на денну форму навчання до Відокремленого структурного підрозділу «Маслівський аграрний фаховий коледж ім. П.Х. Гаркавого Білоцерківського національного аграрного університету». Період навчання 01.11.2024 - 30.01.2027.
14.11.2024 року закладом освіти сформована довідка №523582 про здобувача освіти за даними Єдиної державної електронної бази з питань освіти, в якій у графі "На підставі даних, що містяться в Єдиній державній електронній базі з питань освіти, поточне здобуття освіти не порушує послідовності, визначеної частиною другою статті 10 Закону України "Про освіту" вказано "Ні, порушує".
Також у довідці, в графі «Інформація про документи про освіту» вказано:
1. Атестат про повну загальну середню освіту;
2. Свідоцтво про базову загальну середню освіту.
Представник позивача звернулася з запитом до Міністерства освіти і науки України, з проханням внести відповідні зміни до ЄДЕБО.
Міністерство освіти і науки України листом №3/5165-25 від 20.06.2025 року повідомило, зокрема, що:
«…згідно із статтею 10 Закону «Про освіту» визначено рівні освіти, серед яких, зокрема: фахова передвища освіта, початковий рівень (короткий цикл) вищої освіти, перший (бакалаврський) рівень; другий (магістерський) рівень; третій (освітньо-науковий/освітньо-творчий) рівень.
Відповідно до статті 7 Закону України «Про фахову передвищу освіту» рівень фахової передвищої освіти передбачає здатність особи вирішувати типові спеціалізовані задачі в окремій галузі професійної діяльності або у процесі навчання, що вимагає застосування положень і методів відповідних наук та може характеризуватися певною невизначеністю умов; відповідальність за результати своєї діяльності; здійснення контролю інших осіб у визначених ситуаціях.
Фаховий молодший бакалавр - це освітньо-професійний ступінь, що здобувається на рівні фахової передвищої освіти і присуджується закладом освіти у результаті успішного виконання здобувачем фахової передвищої освіти освітньо-професійної програми.
Згідно із Законом України «Про вищу освіту» вища освіта визначається як сукупність систематизованих знань, умінь і практичних навичок, способів мислення, професійних, світоглядних і громадянських якостей, морально-стичних цінностей, інших компетентностей, здобутих у закладі вищої освіти (науковій установі) у відповідній галузі знань за певною кваліфікацією на рівнях вищої освіти, що за складністю є вищими, ніж рівень повної загальної середньої освіти.
Звертаємо увагу, що відповідно до пункту 21 розділу XIV Закону України «Про фахову передвищу освіту» у 2024-2025 роках прийом на навчання до закладів фахової передвищої освіти здійснюється в особливому порядку, визначеному МОН.
Так, згідно з інформацією, що міститься в ЄДЕБО, ОСОБА_1 , 01.09.2013 був зарахований для здобуття освітнього ступеня бакалавра (НРК 6) до Кримського економічного інституту Державного вищого навчального закладу «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана» та був відрахований з цього закладу освіти 25.06.2014; 01.09.2014 був поновлений (з поточного закладу освіти) для продовження здобуття освітнього ступеня бакалавра (НРК 6) до Одеського національного університету імені І. І. Мечникова та був відрахований з цього закладу освіти 01.02.2016. У 2024 році був зарахований для здобуття освітньо-професійного ступеня фахового молодшого бакалавра (НРК 5) до Відокремленого структурного підрозділу «Маслівський аграрний фаховий коледж ім. П.Х. Гаркавого Білоцерківського національного аграрного університету». Здобуття освіти на рівні, нижчому ніж рівень попереднього навчання, не вважається послідовним. Саме тому у довідці, сформованій на підставі даних, що містяться в ЄДЕБО у відповідному полі зазначено «Ні, порушує».
Враховуючи вищевикладене, повідомляємо про відсутність підстав для внесення змін до ЄДЕБО в частині формування відповідної довідки.»
Не погоджуючись з рішенням відповідача, позивач звернувся до суду з даним адміністративним позовом.
Надаючи оцінку спірним правовідносинам суд враховує наступне.
Відповідно до ч.2 ст.10 Закону України "Про освіту" рівнями освіти є: дошкільна освіта; початкова освіта; базова середня освіта; профільна середня освіта; перший (початковий) рівень професійної (професійно-технічної) освіти; другий (базовий) рівень професійної (професійно-технічної) освіти; третій (вищий) рівень професійної (професійно-технічної) освіти; фахова передвища освіта; початковий рівень (короткий цикл) вищої освіти; перший (бакалаврський) рівень вищої освіти; другий (магістерський) рівень вищої освіти; третій (освітньо-науковий/освітньо-творчий) рівень вищої освіти.
Частиною 1 Закону України "Про вищу освіту" визначено рівні та ступені вищої освіти, зокрема, підготовка фахівців з вищою освітою здійснюється за відповідними освітніми програмами на таких рівнях вищої освіти: початковий рівень (короткий цикл) вищої освіти; перший (бакалаврський) рівень; другий (магістерський) рівень; третій (освітньо-науковий/освітньо-творчий) рівень.
Згідно з частинами 1, 2 ст. 7 Закону України "Про вищу освіту", документ про вищу освіту видається особі, яка успішно виконала відповідну освітню програму та пройшла атестацію. Встановлюються такі види документів про вищу освіту за відповідними ступенями: - диплом молодшого бакалавра; - диплом бакалавра; - диплом магістра; - диплом доктора філософії/доктора мистецтва.
Для встановлення послідовності здобуття освіти беруться до уваги факти раніше здобутого рівня освіти, що підтверджується документом державного зразка - дипломом чи свідоцтвом, та теперішній рівень здобуття освіти, що є вищим за раніше здобутий.
Відповідно до ч. 10 ст.7 зазначеного Закону, інформація про видані дипломи вноситься закладами вищої освіти, крім вищих військових навчальних закладів, до Єдиної державної електронної бази з питань освіти.
Так, аналіз зазначених норм свідчить, що освітній ступінь "фаховий молодший бакалавр" присуджується лише у результаті успішного виконання здобувачем фахової передвищої освіти освітньопрофесійної програми, за наслідком чого здобувачу такої освіти видається відповідний документ, який підтверджує здобуття такого рівня вищої освіти.
Як встановлено судом та не заперечується сторонами, у 2013 році позивач закінчив Київський військовий ліцей імені Івана Богуна та здобув повну загальну середню освіту.
В подальшому, як вбачається з листа відповідача від 20.06.2024 та не заперечується позивачем, позивач 01.09.2013 був зарахований для здобуття освітнього ступеня бакалавра (НРК 6) до Кримського економічного інституту Державного вищого навчального закладу «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана» та був відрахований з цього закладу освіти 25.06.2014; 01.09.2014 був поновлений (з поточного закладу освіти) для продовження здобуття освітнього ступеня бакалавра (НРК 6) до Одеського національного університету імені І. І. Мечникова та був відрахований з цього закладу освіти 01.02.2016.
Диплом бакалавра не отримав.
31.10.2024 р. ОСОБА_1 був зарахований на денну форму навчання відокремленого структурного підрозділу «Маслівський аграрний фаховий коледж ім. П.Х. Гаркавого Білоцерківського національного аграрного університету» для здобуття освітнього рівня «молодший бакалавр». Дата завершення здобуття освіти 30.01.2027 року.
Із встановлених фактичних обставин випливає, що позивач має повну загальну середню освіту, про що ним отримано відповідний атестат. Доказів отримання позивачем вищої освіти будь-якого рівня матеріали справи не містять, стороною відповідача доказів про наявність відповідних фактів суду не надано та не повідомлено. Таким чином, отримавши атестат про повну загальну середню освіту, наразі здобуває фахову передвищу освіту за відповідним ступенем: "фаховий молодший бакалавр".
Таким чином, зазначення у довідці від 14.11.2024 №523582 про здобувача освіти за даними Єдиної державної електронної бази з питань освіти щодо ОСОБА_1 , що поточне здобуття освіти порушує послідовності, визначені частиною другою статті 10 Закону України "Про освіту", не відповідає фактичним обставинам.
Відповідно до ч. 1 ст. 74 Закону України "Про освіту", у системі освіти функціонує інтегрована інформаційна система Єдина державна електронна база з питань освіти.
Згідно з частиною 5 ст. 74 Закону України "Про освіту" визначено: "держателем Електронної бази та публічних електронних реєстрів у сфері освіти є центральний орган виконавчої влади у сфері освіти і науки, що здійснює організаційні заходи, пов'язані із забезпеченням функціонування Електронної бази та її складових".
Власником Електронної бази є держава в особі центрального органу виконавчої влади у сфері освіти і науки.
Адміністратором Електронної бази та публічних електронних реєстрів у сфері освіти є визначена Кабінетом Міністрів України юридична особа, що належить до сфери управління центрального органу виконавчої влади у сфері освіти і науки.
Адміністратор Електронної бази: - здійснює заходи із створення та супроводження програмного забезпечення Електронної бази; - відповідає за технічне і технологічне забезпечення Електронної бази, збереження та захист інформації (даних), що містяться в Електронній базі; - забезпечує надання та анулювання доступу до Електронної бази; - проводить навчання для роботи з Електронною базою; - здійснює інші заходи, передбачені законом.
Відповідно до абз. 2 ч. 2 ст. 74 Закону України "Про освіту", положення про Єдину державну електронну базу з питань освіти та порядок її ведення затверджуються Кабінетом Міністрів України.
Згідно п. 5 розділу І Положення про Єдину державну електронну базу з питань освіти, що затверджене МОН України від 08 червня 2018 року № 620, власником ЄДЕБО та виключних майнових прав на її програмне забезпечення є держава. Розпорядником ЄДЕБО є Міністерство освіти і науки України, технічним адміністратором державне підприємство "Інфоресурс", що належить до сфери управління розпорядника ЄДЕБО.
Розпорядник ЄДЕБО є володільцем інформації, що міститься в ЄДЕБО. Згідно з п. 2 розділу ІІІ Положення про ЄДЕБО, інформація вноситься до ЄДЕБО за допомогою спеціалізованого програмного забезпечення ЄДЕБО або спеціалізованого програмного забезпечення, що використовується уповноваженими суб'єктами, узгодженого з технічним адміністратором ЄДЕБО.
Відповідно до п. 1 розділу ІV Положення про ЄДЕБО, розпорядник ЄДЕБО: 1) вживає організаційних заходів, пов'язаних із забезпеченням функціонування ЄДЕБО; 2) здійснює контроль за забезпеченням захисту інформації в ЄДЕБО згідно із законодавством; 3) використовує інформацію, що міститься в ЄДЕБО, у тому числі персональні дані, з метою прийняття управлінських рішень та виконання повноважень, визначених законодавством; 4) вносить до ЄДЕБО інформацію щодо: - ліцензування (рішення про видачу, анулювання ліцензій на провадження освітньої діяльності, звуження, розширення освітньої діяльності) суб'єктів освітньої діяльності відповідно до ліцензійних умов на провадження освітньої діяльності; - результатів перевірок, ініційованих розпорядником ЄДЕБО, щодо дотримання суб'єктами освітньої діяльності - ліцензіатами ліцензійних умов на провадження освітньої діяльності; - акредитації спеціальностей, напрямів підготовки у закладах освіти, освітньо професійних програм, за якими здійснюється підготовка здобувачів освітньо кваліфікаційного рівня "молодший спеціаліст", а також освітньо-професійних програм у сфері фахової передвищої освіти (до затвердження положення про акредитацію освітньо-професійних програм у сфері фахової передвищої освіти); - іншу інформацію, визначену законодавством; 5) забезпечує верифікацію в ЄДЕБО інформації, визначеної підпунктами 1, 2 пункту 8, абзацами п'ятим - сьомим підпункту 1 та підпунктом 4 пункту 9 розділу III цього Положення, що підтверджується накладенням кваліфікованого електронного підпису; 6) встановлює вимоги до апаратного та програмного забезпечення ЄДЕБО; 7) визначає: - перелік інформації, доступ до якої надається уповноваженим суб'єктам; - вартість послуг з організації та підтримання доступу до ЄДЕБО, а також інших послуг, пов'язаних з ЄДЕБО та її реєстрами, що надаються технічним адміністратором ЄДЕБО.
Отже, в силу норм чинного законодавства, відповідач є відповідальною особою за організаційне забезпечення ЄДЕБО та встановлення вимог апаратного та програмного забезпечення ЄДЕБО.
На підставі викладеного, суд дійшов висновку, що відповідачем вчинено протиправні дії, які полягають у невірному відображенні в довідці інформації, що містяться в ЄДЕБО, про порушення послідовності здобуття освіти ОСОБА_1 .
При цьому суд враховує, що позивачем належним чином доведено факт послідовного навчання (здобуття освіти), а також порушення відповідачем чинного законодавства України в частині невірного відображення відомостей у Довідці про здобувача освіти за даними ЄДЕБО.
Відповідно до ч.1 ст.2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Відтак, належним та достатнім способом захисту прав позивача є:
визнання протиправною відмову Міністерства освіти і науки України (код за ЄДРПОУ 38621185) №3/5165-25 від 20.06.2025 р. року у внесенні змін до відомостей, що містяться в Єдиній державній електронній базі з питань освіти щодо ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ;
зобов'язання Міністерство освіти і науки України внести зміни до даних, що містяться в Єдиній державній електронній базі з питань освіти щодо порушення ОСОБА_1 черговості здобуття освіти, визначеної ст. 10 Закону України "Про освіту", а саме: в розділі "На підставі даних, що містяться у Єдиній державній електронній базі з питань освіти, поточне здобуття освіти не порушує послідовності, визначеної ч. 2 ст. 10 Закону України "Про освіту" - вказати "Так, не порушує".
Згідно з ч.1 ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Згідно з ч. 2 ст. 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Оцінивши кожен доказ, який є у справі щодо його належності, допустимості, достовірності та їх достатності і взаємного зв'язку у сукупності, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, та враховуючи всі наведені обставини, суд вважає позов таким, що підлягає задоволенню.
Відповідно до ч. 1 ст. 143 Кодексу адміністративного судочинства України суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі.
Відповідно до ч.1 ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Згідно з платіжною інструкцією №0.0.4434509441.1 від 30.06.2025 року позивач сплатив судовий збір в розмірі 1211,20 грн.
З урахуванням того, що адміністративний позов ОСОБА_1 до Міністерства освіти і науки України, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - державне підприємство «ІНФОРЕСУРС» підлягає частковому задоволенню на користь позивача слід стягнути сплачений ним судовий збір у розмірі 1211,20 грн.
Керуючись статтями 9, 12, 139, 242-246, 251, 255, 295, 297 КАС України, суд
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Міністерства освіти і науки України, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - державне підприємство «ІНФОРЕСУРС» про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити частково.
Визнання протиправною відмову Міністерства освіти і науки України (код за ЄДРПОУ 38621185) №3/5165-25 від 20.06.2025 р. року у внесенні змін до відомостей, що містяться в Єдиній державній електронній базі з питань освіти щодо ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 .
Зобов'язання Міністерство освіти і науки України внести зміни до даних, що містяться в Єдиній державній електронній базі з питань освіти щодо порушення ОСОБА_1 черговості здобуття освіти, визначеної ст. 10 Закону України "Про освіту", а саме: в розділі "На підставі даних, що містяться у Єдиній державній електронній базі з питань освіти, поточне здобуття освіти не порушує послідовності, визначеної ч. 2 ст. 10 Закону України "Про освіту" - вказати "Так, не порушує".
В задоволенні іншої частини позовних вимог - відмовити.
Стягнути з Міністерства освіти та науки України на користь ОСОБА_1 витрати зі сплати судового збору в розмірі 1211,20 грн.
Рішення суду набирає законної сили в порядку, визначеному ст.255 КАС України.
Відповідно до ст.295 КАС України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення суду, або розгляд справи проводився в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Позивач: ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_1 );
Відповідач: Міністерство освіти і науки України (код ЄДРПОУ 38621185, адреса: просп. Берестейський, 10, м. Київ, 01135);
Третя особа: державне підприємство «ІНФОРЕСУРС» (код ЄДРПОУ 37533381, адреса: вул. Олександра Довженка, 3, м. Київ, 03057)
Суддя П.П. Марин