Постанова від 08.09.2025 по справі 754/10771/25

Номер провадження 3/754/2908/25

Справа №754/10771/25

ПОСТАНОВА

Іменем України

08 вересня 2025 року суддя Деснянського районного суду м. Києва Вінтоняк Р.Я., розглянувши матеріали, які надійшли з Деснянського УП ГУНП у м. Києві про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,

проживаючого: АДРЕСА_1

за ст. 185 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

ВСТАНОВИВ:

Відносно ОСОБА_1 складено протокол про адміністративне правопорушення, згідно якого 26.06.2025 року о 07.40 год., за адресою АДРЕСА_2 вчинив злісну непокору законній вимозі поліцейського, що виражалось в невиконанні та ігноруванні законних вимог поліцейських, виражав відверту зневагу та виражався нецензурною лайкою, чим вчинив правопорушення, передбачене ст. 185 КУпАП.

На неодноразові виклики ОСОБА_1 , будучи належним чином повідомлений про місце і час розгляду справи, до суду не з'явився, клопотань та заяв про відкладення судового розгляду не надав. Враховуючи викладене, суддя вважає за можливе розглянути справу за відсутності ОСОБА_1 .

Дослідивши матеріали справи, суддя приходить до висновку, що провадження в справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю, виходячи з наступного.

Згідно п. 4 ч. 3 ст. 129 Конституції України однією із засад судочинства є змагальність сторін і закон не покладає на суд обов'язок збирати докази винуватості чи невинуватості особи.

Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи у його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- чи кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, що використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Відповідно до ст. 185 Кодексу про адміністративні правопорушення злісна непокора повинна проявлятись у відмові від виконання наполегливих, неодноразово повторених законних вимог чи розпоряджень працівників поліції при виконанні службових обов'язків, або у відмові, вираженій в зухвалій формі, що свідчить про явну зневагу до осіб, які охороняють громадський порядок.

В матеріалах справи, які надійшли до суду, на підтвердження можливої причетності ОСОБА_1 до адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 185 КУпАП, наявні протокол про адміністративне правопорушення та рапорт, який за своїм змістом повторює викладену у протоколі суть правопорушення та не містить конкретних відомостей про обставини його вчинення.

При цьому, викладена суть адміністративного правопорушення в протоколі викладена не повно та не конкретизовано, відсутні відомості які саме законні вимоги та розпорядження були висунуті працівниками поліції до ОСОБА_1 , у зв'язку з якими обставинами, в чому саме полягало невиконання ОСОБА_1 таких вимог та розпоряджень, у зв'язку з чим вказані протокол та рапорт суддя не може прийняти як належний доказ.

Інші належні та допустимі докази, передбачені ст. 251 КУпАП, на підтвердження винуватості ОСОБА_1 у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 185 КУпАП, зокрема матеріали відеофіксації правопорушення, в матеріалах справи відсутні, що унеможливлює об'єктивну та всебічну перевірку викладених у протоколі про адміністративне правопорушення обставин.

Таким чином, враховуючи відсутність в матеріалах справи доказів на підтвердження винуватості ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 185 КУпАП, даний адміністративний матеріал підлягає закриттю відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 247, 256, 283, 284 КУпАП,

ПОСТАНОВИВ:

Провадження в справі про адміністративне правопорушення за ст. 185 КУпАП відносно ОСОБА_1 закрити за відсутністю події та складу адміністративного правопорушення.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Деснянський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя:

Попередній документ
130080059
Наступний документ
130080061
Інформація про рішення:
№ рішення: 130080060
№ справи: 754/10771/25
Дата рішення: 08.09.2025
Дата публікації: 11.09.2025
Форма документу: Постанова
Форма судочинства: Адмінправопорушення
Суд: Деснянський районний суд міста Києва
Категорія справи: Справи про адмінправопорушення (з 01.01.2019); Адміністративні правопорушення, що посягають на встановлений порядок управління; Злісна непокора законному розпорядженню або вимозі поліцейського, члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону, військовослужбовця
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто (08.09.2025)
Дата надходження: 03.07.2025
Розклад засідань:
23.07.2025 09:10 Деснянський районний суд міста Києва
04.08.2025 09:20 Деснянський районний суд міста Києва
08.09.2025 09:10 Деснянський районний суд міста Києва
Учасники справи:
головуючий суддя:
ВІНТОНЯК РОМАН ЯРОСЛАВОВИЧ
суддя-доповідач:
ВІНТОНЯК РОМАН ЯРОСЛАВОВИЧ
особа, яка притягається до адмін. відповідальності:
Алієв Аваз Сулган Огли