про відмову у зупиненні провадження у справі
02 вересня 2025 р. м. Чернівці Справа № 600/3855/25-а
Чернівецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Брезіної Т.М., розглянувши у письмовому провадженні клопотання представника відповідача про зупинення провадження по справі за позовом ОСОБА_1 до Державної служби України з надзвичайних ситуацій про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії,-
В поданому до суду адміністративному позові позивач просить суд винести рішення, яким:
- визнати протиправною бездіяльність (відмову) Державної служби України з надзвичайних ситуацій від видачі ОСОБА_1 довідки про розмір грошового забезпечення станом на 19.06.2025 для перерахунку пенсії з 01.07.2025;
- зобов'язати Державну службу України з надзвичайних ситуацій підготувати і видати ОСОБА_1 довідку про розмір грошового забезпечення станом на 19.06.2025 за належною або прирівняною посадою з урахуванням розмірів посадового окладу та окладу за спеціальним званням, визначених шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого Законом України «Про Державний бюджет на 2025 рік», на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13, 14 до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», для проведення перерахунку пенсії з 01.07.2025.
26.08.2025 р. представник відповідача подав заяву про зупинення провадження в даній адміністративній справі до набрання законної сили судового рішення Верховного Суду по справі №320/29450/24. Клопотання мотивоване тим, що рішенням Київського окружного адміністративного суду від 14.03.2025 у справі №320/29540/24, яке залишено без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 18.06.2025. Визнано дії Кабінету Міністрів України при прийнятті постанови Кабінету Міністрів України від 12.05.2023 № 481 неправомірними. Визнано протиправним та нечинним пункт 2 Постанови Кабінету Міністрів України від 12.05.2023 № 481 стосовно внесення змін до пункту 4 постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб». Разом з тим, Кабінетом Міністрів України подано касаційну скаргу на зазначене рішення. За даними з Єдиного державного реєстру судових рішень ухвалою Верховного Суду у складі суддів колегії Касаційного адміністративного суду від 04.08.2025 у справі №320/29450/24 відкрито касаційне провадження.
Відповідач вважає, що розгляд Верховним Судом справи № 320/29450/24 впливає на прийняття рішення щодо підстав для видачі довідки про розмір грошового забезпечення станом на 19.06.2025 року.
Розглянувши заяву представника відповідача про зупинення провадження у адміністративній справі, перевіривши матеріали справи, суд приходить до наступних висновків.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст.236 Кодексу адміністративного суду України суд зупиняє провадження у справі у разі об'єктивної неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного провадження, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі; суд не може посилатися на об'єктивну неможливість розгляду справи у випадку, коли зібрані докази дозволяють встановити та оцінити обставини (факти), які є предметом судового розгляду.
Отже, зупинення провадження у справі з підстав, передбачених пунктом 3 частини першої статті 236 КАС України, допускається лише тоді, коли зібрані докази не дозволяють встановити та оцінити обставини (факти), які є предметом судового розгляду.
Суд звертає увагу, що предметом оскарження у цій адміністративній справі є бездіяльність відповідача щодо підготовки довідки про розмір грошового забезпечення позивача станом на 19.06.2025 року. З урахуванням закріплених Кодексом адміністративного судочинства України правил щодо втрати чинності нормативно-правовим актом (або його окремої частині) лише з моменту набрання законної сили відповідним рішенням суду, суд вважає, що рішення у справі № 320/29450/24 не впливає на спірні правовідносини, які виникли у цій справі.
При цьому, відповідач у клопотанні про зупинення провадження не конкретизував неможливість розгляду даної справи без попереднього розгляду адміністративної справи №320/29450/24, не довів неможливість встановити та оцінити обставини (факти), які є предметом судового розгляду на підставі наданих у даній справі доказів.
Таким чином, суд не вбачає об'єктивної неможливості вирішення цієї справи до набрання чинності судовим рішенням в адміністративній справі № 320/29450/24, що вказує на відсутність підстав, передбачених п. 3 ч. 1 ст. 236 КАС України, для зупинення провадження у цій справі.
У зв'язку із вказаним суд вважає, що відсутні підстави для зупинення провадження по даній справі з вказаних відповідачем підстав, а тому відмовляє у задоволенні заяви представника відповідача.
На підставі наведеного та керуючись статтями 236, 241-243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
1. У задоволені заяви представника відповідача про зупинення провадження по справі відмовити повністю.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя Т.М. Брезіна