Ухвала від 26.08.2025 по справі 127/26481/25

Справа №127/26481/25

Провадження №1-кс/127/10586/25

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 серпня 2025 року м. Вінниця

Слідчий суддя Вінницького міського суду Вінницької області ОСОБА_1 , при секретарі судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання слідчого відділу СУ ГУНП у Вінницькій області майор поліції ОСОБА_3 , про арешт майна,-

ВСТАНОВИВ:

Слідчий відділу СУ ГУНП у Вінницькій області майор поліції ОСОБА_3 звернулась до Вінницького міського суду Вінницької області з клопотанням про арешт майна.

Клопотання мотивовано тим, що проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12023020000000713 від 11.09.2023, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України.

В ході досудового розслідування встановлено, що службові особи військово-лікарських комісій зловживаючи своїм службовим становищем, з метою одержання неправомірної вигоди, всупереч вимогам чинного законодавства організували незаконну схему видачі висновків ВЛК щодо визнання обмежено придатними або непридатними осіб, які підпадають під дію Указу Президента "Про загальну мобілізацію."

Відповідно до рапорту старшого оперуповноваженого 4-го відділу УСР у Вінницькій області ДСР Національної поліції України майора поліції ОСОБА_4 , що надійшов до СУ ГУНП у Вінницькій області, в ході супроводження кримінального провадження № 12023020000000713 від 11.09.2023 здобуто оперативну інформацію щодо службових осіб військово - лікарських комісій Вінницької області, які у період дії воєнного стану на території держави, у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України, з метою особистого незаконного збагачення, перебуваючи в злочинній змові, зловживаючи службовим становищем в супереч вимогам чинного законодавства організували незаконну схему з видачі висновків ВЛК особам призовного віку, щодо визнання їх не придатними до військової служби або придатними до військової служби в частинах забезпечення ТЦК та СП, ВВНЗ, навчальних центрах, закладах (установах), медичних підрозділах, підрозділах логістики, зв'язку, оперативного забезпечення, охорони.

Вказані висновки стають підставою особам призовного віку в ухиленні від військової служби в Збройних силах України, які підпадають під дію Указу президента «Про загальну мобілізацію».

Так, в ході супроводження вказаного кримінального провадження становлено, що службові особи Літинської, Немирівської, Шаргородської, та Жмеринської районних військово - лікарських комісій організували незаконну схему, яка полягає у підготовці фіктивних історій захворювань та медичних довідок, які в подальшому слугують підставою для видачі висновків щодо визнання осіб призовного віку непридатними до військової служби або придатними до військової служби в частинах забезпечення ТЦК та СП, ВВНЗ, навчальних центрах, закладах (установах), медичних підрозділах, підрозділах логістики, зв'язку, оперативного забезпечення, охорони, що в свою чергу надає особам право виїзду за кордон та ухилення від військової служби в збройних силах України. При цьому, посадові особи ВЛК після підробки офіційних документів та впливу на всіх членів комісії при прийнятті відповідного рішення, отримують за це від осіб вказаної вище категорії грошові кошти в розмірі від 1000 до 5000 доларів США.

В подальшому посадові особи ВЛК повідомляють про прийняте рішення РТЦК та СП, відповідно до місця приписки особи, що в подальшому слугує підставою для зняття вказаних осіб з військового обліку, або визначення особи придатної до військової служби в частинах забезпечення ТЦК та СП, ВВНЗ, навчальних центрах, закладах (установах), медичних підрозділах, підрозділах логістики, зв'язку, оперативного забезпечення, охорони.

У ході документування кримінального правопорушення, 21.08.2025, на підставі ухвали слідчого судді Вінницького міського суду ОСОБА_5 від14.08.2025, в період часу з 10:16 год по 18:25 год, проведено обшук у приміщенні ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_1 ) за адресою: АДРЕСА_1 , в ході якого виявлено та вилучено наступне майно:

І. Картки обстеження та медичного огляду на осіб, визнані не придатними до військової служби:

1. ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ;

2. ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 ;

3. ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_4 ;

4. ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_5 ;

5. ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_6 ;

6. ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_7 ;

7. ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_8 ;

8. ОСОБА_13 , ІНФОРМАЦІЯ_6 ;

9. ОСОБА_14 , ІНФОРМАЦІЯ_9 ;

ІІ. Картки обстеження та медичного огляду на осіб, визнані придатними до військової служби в частинах забезпечення ТЦК та СП, ВВНЗ, навчальних центрах, закладах (установах), медичних підрозділах, підрозділах логістики, зв'язку, оперативного забезпечення, охорони:

1. ОСОБА_15 , ІНФОРМАЦІЯ_10 ;

2. ОСОБА_16 , ІНФОРМАЦІЯ_10 ;

3. ОСОБА_17 , ІНФОРМАЦІЯ_11 ;

4. ОСОБА_18 , ІНФОРМАЦІЯ_12 ;

5. ОСОБА_19 , ІНФОРМАЦІЯ_6 ;

6.. ОСОБА_20 , ІНФОРМАЦІЯ_13 ;

7. ОСОБА_21 , ІНФОРМАЦІЯ_8 ;

8. ОСОБА_22 , ІНФОРМАЦІЯ_14 ;

9. ОСОБА_23 , ІНФОРМАЦІЯ_15 ;

10. ОСОБА_24 , ІНФОРМАЦІЯ_16 ;

11. ОСОБА_25 , ІНФОРМАЦІЯ_17 ;

12. ОСОБА_26 , ІНФОРМАЦІЯ_18 ;

13. ОСОБА_27 , ІНФОРМАЦІЯ_8 ;

14. ОСОБА_28 , ІНФОРМАЦІЯ_19 ;

15. ОСОБА_29 , ІНФОРМАЦІЯ_20 ;

16. ОСОБА_30 , ІНФОРМАЦІЯ_21 ;

17. ОСОБА_31 , ІНФОРМАЦІЯ_22 ;

18. ОСОБА_32 , ІНФОРМАЦІЯ_21 ;

19. ОСОБА_33 , ІНФОРМАЦІЯ_23 ;

20. ОСОБА_34 , ІНФОРМАЦІЯ_24 ;

21. ОСОБА_35 , ІНФОРМАЦІЯ_25 ;

22. ОСОБА_36 , ІНФОРМАЦІЯ_26 ;

23. ОСОБА_37 , ІНФОРМАЦІЯ_27 ;

24. ОСОБА_38 , ІНФОРМАЦІЯ_28 ;

25. ОСОБА_39 , ІНФОРМАЦІЯ_29 ;

26. ОСОБА_40 , ІНФОРМАЦІЯ_30 ;

27. ОСОБА_41 , ІНФОРМАЦІЯ_31 ;

28. ОСОБА_42 , ІНФОРМАЦІЯ_26 ;

29. ОСОБА_43 , ІНФОРМАЦІЯ_32 ;

30. ОСОБА_44 , ІНФОРМАЦІЯ_33 ;

31. ОСОБА_45 , ІНФОРМАЦІЯ_34 ;

32. ОСОБА_46 , ІНФОРМАЦІЯ_35 ;

33. ОСОБА_47 , ІНФОРМАЦІЯ_36 ;

34. ОСОБА_48 , ІНФОРМАЦІЯ_37 ;

35. ОСОБА_49 , ІНФОРМАЦІЯ_38 ;

36. ОСОБА_50 , ІНФОРМАЦІЯ_39 ;

37. ОСОБА_51 , ІНФОРМАЦІЯ_40 ;

38. ОСОБА_52 , ІНФОРМАЦІЯ_41 ;

39. ОСОБА_53 , ІНФОРМАЦІЯ_42 ;

40. ОСОБА_54 , ІНФОРМАЦІЯ_43 ;

41. ОСОБА_55 , ІНФОРМАЦІЯ_44 ;

42. ОСОБА_56 , ІНФОРМАЦІЯ_45 ;

43. ОСОБА_57 , ІНФОРМАЦІЯ_46 ;

44. ОСОБА_58 , ІНФОРМАЦІЯ_47 ;

45. ОСОБА_59 , ІНФОРМАЦІЯ_48 ;

46. ОСОБА_60 , ІНФОРМАЦІЯ_49 ;

47. ОСОБА_54 , ІНФОРМАЦІЯ_43 ;

48. ОСОБА_61 , ІНФОРМАЦІЯ_50 ;

49. ОСОБА_62 , ІНФОРМАЦІЯ_51 ;

50. ОСОБА_63 , ІНФОРМАЦІЯ_8 ;

51. ОСОБА_64 , ІНФОРМАЦІЯ_52 ;

52. ОСОБА_65 , ІНФОРМАЦІЯ_53 ;

53. ОСОБА_66 , ІНФОРМАЦІЯ_54 ;

54. ОСОБА_67 , ІНФОРМАЦІЯ_55 ;

55. ОСОБА_68 , ІНФОРМАЦІЯ_56 .

56. ОСОБА_69 , ІНФОРМАЦІЯ_57 .

57. ОСОБА_70 , ІНФОРМАЦІЯ_58

ІІІ. Список (перелік) 55 осіб, які за результатами проходження ВЛК визнані придатними до військової служби в частинах забезпечення ТЦК та СП, ВВНЗ, навчальних центрах, закладах (установах), медичних підрозділах, підрозділах логістики, зв'язку, оперативного забезпечення, охорони, які на даний час проходять службу в ЗСУ на 5 арк.

ІV. Список (перелік) 41 особи, які за результатами проходження ВЛК визнані не придатними до військової служби на 3 арк.

V. Список (перелік) 151 особи, які за результатами проходження ВЛК визнані придатними до військової служби в частинах забезпечення ТЦК та СП, ВВНЗ, навчальних центрах, закладах (установах), медичних підрозділах, підрозділах логістики, зв'язку, оперативного забезпечення, охорони, які на даний час мають бронювання на 9 арк.

VІ. Список (перелік) 171 особи, які за результатами проходження ВЛК визнані придатними до військової служби в частинах забезпечення ТЦК та СП, ВВНЗ, навчальних центрах, закладах (установах), медичних підрозділах, підрозділах логістики, зв'язку, оперативного забезпечення, охорони, на 14 арк.

Вище вказані предмети дають можливість встановити обставини, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, а також інші обставини, що мають значення для провадження. У зв'язку з цим слідчим у кримінальному провадженні 22.08.2025 винесено постанову про визнання вказаного майна речовими доказами по кримінальному провадженні.

Арешт вищевказаного майна, яке вже вилучено, необхідний для попередження зміни чи знищення властивостей в результаті використання третіми особами, що може призвести до втрати ним значення речового доказу та перешкодить встановленню істини у провадженні, тому слідчий просила клопотання задовольнити.

Слідчий в судове засідання не з'явилась, подала заяву про розгляд клопотання за її відсутності, вимоги клопотання підтримала у повному обсязі.

Слідчий суддя, дослідивши матеріали клопотання, дійшов висновку, що клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ч. 1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.

Згідно ч. 2 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

Згідно ч. 10 ст. 170 КПК України арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.

Відповідно до ч. 11 ст. 170 КПК України заборона або обмеження користування, розпорядження майном можуть бути застосовані лише у разі, коли існують обставини, які підтверджують, що їх незастосування призведе до приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі майна.

На підставі вимог ч. 5 ст. 9 КПК України, слідчий суддя враховує, що виходячи з положень Першого протоколу та протоколів № 2, 4, 7 та 11 до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, дотримання принципу верховенства права є однією з підвалин демократичного суспільства.

Так, у ст. 1 Першого протоколу до Конвенції зазначено, що кожна фізична або юридична особа має право мирно володіти своїм майном. Ніхто не може бути позбавлений своєї власності інакше як в інтересах суспільства і на умовах, передбачених законом і загальними принципами міжнародного права.

При вирішенні питання про арешт майна для прийняття законного та справедливого рішення слідчий суддя, згідно ст.ст. 94, 132, 173 КПК України, повинен врахувати правову підставу для арешту майна, можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні або застосування щодо нього конфіскації, в тому числі і спеціальної, наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення, розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою, розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження, а також наслідки арешту майна для підозрюваного, третіх осіб.

Встановлені на даний час досудовим розслідуванням обставини кримінального провадження містять об'єктивні дані, які вказують на те, що вилучене майно відповідає критеріям, визначеним у ст. 170 КПК України, має істотне значення для кримінального провадження, оскільки безпосередньо містить відомості щодо обставин злочину та може бути використане під час проведення судових експертиз.

Зважаючи на вищевикладене, з метою забезпечення збереження речових доказів, враховуючи, що вилучене майно містить відомості щодо обставин, які досліджуються в ході кримінального провадження, слідчий суддя приходить до висновку, що слідчим доведено необхідність накладення арешту на майно, яке вилучено 21.08.2025 в ході обшуку у приміщенні ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_1 ) за адресою: АДРЕСА_1 ,при цьому слідчим доведено наявність ризиків, передбачених абзацом другим частини першої статті 170 КПК України, а тому клопотання про арешт майна є обґрунтованим та підлягає задоволенню.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 131, 132, 170, 171, 172, 173, 309 КПК України, слідчий суддя -

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання слідчого відділу СУ ГУНП у Вінницькій області майор поліції ОСОБА_3 задовольнити.

Накласти арешт на майно, яке виявлене та вилучене 21.08.2025 в ході обшуку у приміщенні ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_1 ) за адресою: АДРЕСА_1 , а саме:

І. Картки обстеження та медичного огляду на осіб, визнані не придатними до військової служби:

? ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ;

? ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 ;

? ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_4 ;

? ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_5 ;

? ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_6 ;

? ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_7 ;

? ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_8 ;

? ОСОБА_13 , ІНФОРМАЦІЯ_6 ;

? ОСОБА_14 , ІНФОРМАЦІЯ_9 .

ІІ. Картки обстеження та медичного огляду на осіб, визнані придатними до військової служби в частинах забезпечення ТЦК та СП, ВВНЗ, навчальних центрах, закладах (установах), медичних підрозділах, підрозділах логістики, зв'язку, оперативного забезпечення, охорони:

? ОСОБА_15 , ІНФОРМАЦІЯ_10 ;

? ОСОБА_16 , ІНФОРМАЦІЯ_10 ;

? ОСОБА_17 , ІНФОРМАЦІЯ_11 ;

? ОСОБА_18 , ІНФОРМАЦІЯ_12 ;

? ОСОБА_19 , ІНФОРМАЦІЯ_6 ;

?. ОСОБА_20 , ІНФОРМАЦІЯ_13 ;

? ОСОБА_21 , ІНФОРМАЦІЯ_8 ;

? ОСОБА_22 , ІНФОРМАЦІЯ_14 ;

? ОСОБА_23 , ІНФОРМАЦІЯ_15 ;

? ОСОБА_24 , ІНФОРМАЦІЯ_16 ;

? ОСОБА_25 , ІНФОРМАЦІЯ_17 ;

? ОСОБА_26 , ІНФОРМАЦІЯ_18 ;

? ОСОБА_27 , ІНФОРМАЦІЯ_8 ;

? ОСОБА_28 , ІНФОРМАЦІЯ_19 ;

? ОСОБА_29 , ІНФОРМАЦІЯ_20 ;

? ОСОБА_30 , ІНФОРМАЦІЯ_21 ;

? ОСОБА_31 , ІНФОРМАЦІЯ_22 ;

? ОСОБА_32 , ІНФОРМАЦІЯ_21 ;

? ОСОБА_33 , ІНФОРМАЦІЯ_23 ;

? ОСОБА_34 , ІНФОРМАЦІЯ_24 ;

? ОСОБА_35 , ІНФОРМАЦІЯ_25 ;

? ОСОБА_36 , ІНФОРМАЦІЯ_26 ;

? ОСОБА_37 , ІНФОРМАЦІЯ_27 ;

? ОСОБА_38 , ІНФОРМАЦІЯ_28 ;

? ОСОБА_39 , ІНФОРМАЦІЯ_29 ;

? ОСОБА_40 , ІНФОРМАЦІЯ_30 ;

? ОСОБА_41 , ІНФОРМАЦІЯ_31 ;

? ОСОБА_42 , ІНФОРМАЦІЯ_26 ;

? ОСОБА_43 , ІНФОРМАЦІЯ_32 ;

? ОСОБА_44 , ІНФОРМАЦІЯ_33 ;

? ОСОБА_45 , ІНФОРМАЦІЯ_34 ;

? ОСОБА_46 , ІНФОРМАЦІЯ_35 ;

? ОСОБА_47 , ІНФОРМАЦІЯ_36 ;

? ОСОБА_48 , ІНФОРМАЦІЯ_37 ;

? ОСОБА_49 , ІНФОРМАЦІЯ_38 ;

? ОСОБА_50 , ІНФОРМАЦІЯ_39 ;

? ОСОБА_51 , ІНФОРМАЦІЯ_40 ;

? ОСОБА_52 , ІНФОРМАЦІЯ_41 ;

? ОСОБА_53 , ІНФОРМАЦІЯ_42 ;

? ОСОБА_54 , ІНФОРМАЦІЯ_43 ;

? ОСОБА_55 , ІНФОРМАЦІЯ_44 ;

? ОСОБА_56 , ІНФОРМАЦІЯ_45 ;

? ОСОБА_57 , ІНФОРМАЦІЯ_46 ;

? ОСОБА_58 , ІНФОРМАЦІЯ_47 ;

? ОСОБА_59 , ІНФОРМАЦІЯ_48 ;

? ОСОБА_60 , ІНФОРМАЦІЯ_49 ;

? ОСОБА_54 , ІНФОРМАЦІЯ_43 ;

? ОСОБА_61 , ІНФОРМАЦІЯ_50 ;

? ОСОБА_62 , ІНФОРМАЦІЯ_51 ;

? ОСОБА_63 , ІНФОРМАЦІЯ_8 ;

? ОСОБА_64 , ІНФОРМАЦІЯ_52 ;

? ОСОБА_65 , ІНФОРМАЦІЯ_53 ;

? ОСОБА_66 , ІНФОРМАЦІЯ_54 ;

? ОСОБА_67 , ІНФОРМАЦІЯ_55 ;

? ОСОБА_68 , ІНФОРМАЦІЯ_59

? ОСОБА_69 , ІНФОРМАЦІЯ_60

? ОСОБА_70 , ІНФОРМАЦІЯ_58

ІІІ. Список (перелік) 55 осіб, які за результатами проходження ВЛК визнані придатними до військової служби в частинах забезпечення ТЦК та СП, ВВНЗ, навчальних центрах, закладах (установах), медичних підрозділах, підрозділах логістики, зв'язку, оперативного забезпечення, охорони, які на даний час проходять службу в ЗСУ на 5 арк.

ІV. Список (перелік) 41 особи, які за результатами проходження ВЛК визнані не придатними до військової служби на 3 арк.

V. Список (перелік) 151 особи, які за результатами проходження ВЛК визнані придатними до військової служби в частинах забезпечення ТЦК та СП, ВВНЗ, навчальних центрах, закладах (установах), медичних підрозділах, підрозділах логістики, зв'язку, оперативного забезпечення, охорони, які на даний час мають бронювання на 9 арк.

VІ. Список (перелік) 171 особи, які за результатами проходження ВЛК визнані придатними до військової служби в частинах забезпечення ТЦК та СП, ВВНЗ, навчальних центрах, закладах (установах), медичних підрозділах, підрозділах логістики, зв'язку, оперативного забезпечення, охорони, на 14 арк.

Виконання ухвали про арешт майна доручити слідчому відділу СУ ГУНП у Вінницькій області майору поліції ОСОБА_3 .

На ухвалу судді може бути подана апеляція протягом п'яти діб з дня її винесення до Вінницького апеляційного суду.

Слідчий суддя