Справа № 161/15479/25
Провадження № 3/161/4949/25
м.Луцьк 11 серпня 2025 року
Суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області Олексюк А.В., при секретарі Новак Л.В., за участю особи, яка притягається до відповідальності ОСОБА_1 , прокурора Поліщук Н.В., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення пов'язане з корупцією відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адреса: АДРЕСА_1 , -
- за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
З протоколу про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією №243 від 25.07.2025 вбачається, що ОСОБА_1 , будучи членом конкурсної комісії для проведення конкурсу на зайняття посади директора комунального підприємства «Волинської обласної клінічної лікарні» Волинської обласної ради, відповідно до п.п. «в», п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб?єктом на якого поширюється дія зазначеного Закону, несвоєчасно подала без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування «при звільненні». За таких обставин член конкурсної комісії для проведення конкурсу на зайняття посади директора комунального підприємства «Волинської обласної клінічної лікарні» Волинської обласної ради ОСОБА_1 , припинивши 12.01.2022 повноваження члена конкурсної комісії для проведення конкурсу на зайняття посади директора комунального підприємства «Волинської обласної клінічної лікарні» Волинської обласної ради, була зобов?язана до 00 годин 00 хвилин 01.02.2024 року подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування «при звільненні». Опрацюванням відомостей Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування встановлено, що ОСОБА_1 , декларація особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування «при звільненні» подана несвоєчасно, а саме 16.02.2024. ОСОБА_1 , маючи рівні можливості з іншими суб?єктами декларування (які за таких же умов подали декларації своєчасно) не була позбавлена можливості заповнити та подати декларацію «при звільненні» в будь-який із днів та місяців, що передували 31 січня 2024 року. Таким чином, ОСОБА_1 , будучи суб?єктом декларування, несвоєчасно подала без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування «при звільненні», чим порушила вимоги ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинив адміністративне правопорушення, пов?язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Крім того, з протоколу про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією №242 від 25.07.2025 вбачається, що ОСОБА_1 , будучи членом конкурсної комісії для проведення конкурсу на зайняття посади директора комунального підприємства «Волинської обласної клінічної лікарні» Волинської обласної ради, відповідно до п.п. «в», п. 2 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції» є суб?єктом на якого поширюється дія зазначеного Закону, несвоєчасно подала без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 рік (щорічна декларація (продовжується діяльність). Член конкурсної комісії для проведення конкурсу на зайняття посади директора комунального підприємства «Волинської обласної клінічної лікарні» Волинської обласної ради ОСОБА_1 , була зобов?язана до 00 годин 00 хвилин 01.02.2024 року подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 рік (щорічна декларація (продовжується діяльність)). Опрацюванням відомостей Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування встановлено, що ОСОБА_1 , декларація особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 рік (щорічна декларація (продовжується діяльність)) подана несвоєчасно, а саме 16.02.2024. Отже ОСОБА_1 , маючи рівні можливості з іншими суб?єктами декларування (які за таких же умов подали декларації своєчасно) не була позбавлена можливості заповнити та подати декларацію за 2021 рік (щорічна декларація (продовжується діяльність)) в будь-який із днів та місяців, що передували 31 січня 2024 року. Таким чином, ОСОБА_1 , будучи суб?єктом декларування, несвоєчасно подала без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 рік (щорічна декларація (продовжується діяльність)), чим порушила вимоги ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинив адміністративне правопорушення, пов?язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Крім того, з протоколу про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією №244 від 25.07.2025 вбачається, що ОСОБА_1 , будучи членом конкурсної комісії для проведення конкурсу на зайняття посади директора комунального підприємства «Волинської обласної клінічної лікарні» Волинської обласної ради, відповідно до п.п. «в», п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб?єктом на якого поширюється дія зазначеного Закону, несвоєчасно подала без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій звільнення)). За таких обставин член конкурсної комісії для проведення конкурсу на зайняття посади директора комунального підприємства «Волинської обласної клінічної лікарні» Волинської обласної ради ОСОБА_1 , припинивши 12.01.2022 повноваження члена конкурсної комісії для проведення конкурсу на зайняття посади директора комунального підприємства «Волинської обласної клінічної лікарні» Волинської обласної ради, була зобов?язана до 00 годин 00 хвилин 01.02.2024 року подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік (щорічна декларація (після звільнення)). Опрацюванням відомостей Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування встановлено, що ОСОБА_1 , декларація особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік (щорічна декларація (після звільнення)) подана несвоєчасно, а саме 16.02.2024. малозначне. Таким чином, ОСОБА_1 , будучи суб?єктом декларування, несвоєчасно подала без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік (щорічна декларація (після звільнення)) чим порушила вимоги ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинив адміністративне правопорушення, пов?язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні вищевказаних адміністративних правопорушень пов'язаних з корупцією визнала, суду пояснила, що подала декларації «при звільненні», але із запізненням, оскільки вважала, що під час воєнного стану терміни подання декларації продовжено. Крім того, в той час була у важкому психо-емоційному стані у зв'язку з сімейними обставинами (діагноз батька).
Прокурор Поліщук Н.В. в судовому засіданні суду пояснила, що ОСОБА_1 , знаючи про обов'язок подання декларацій особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, вчинивши без поважних причин дії, які виразилися у несвоєчасному поданні електронних декларацій, чим порушила вимоги ч. 1 ст. 45, абз.1,2 ч. 2 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції». Просила визнати винуватою ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та призначити стягнення у виді штрафу в розмірі 850 грн.
Заслухавши пояснення особи, яка притягається до відповідальності, прокурора, дослідивши письмові матеріали справи в їх сукупності, суд приходить до висновку про визнання ОСОБА_1 винуватою у вчиненні адміністративних правопорушень пов'язаних з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, з наступних підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 172-6 КУпАП несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, тягне за собою накладення штрафу від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування урегульовано статтю 45 Закону України «Про запобігання корупції».
Згідно частини 2 статті 45 Закону особи, особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а», «в»-«ґ» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Судом встановлено, що згідно розпорядження першого заступника голови Волинської обласної ради від 05.01.2022 року N?1 «Про утворення конкурсної комісії для проведення конкурсу на зайняття посади директора комунального підприємства «Волинська обласна клінічна лікарня» Волинської обласної ради», ОСОБА_1 було включено до складу конкурсної комісії для проведення конкурсу на зайняття посади директора комунального підприємства «Волинська обласна клінічна лікарня» Волинської обласної ради».
Згідно Протоколу №1 засідання конкурсної комісії для проведення конкурсу на зайняття посади директора комунального підприємства «Волинська обласна клінічна лікарня» Волинської обласної ради» від 11.01.2022 року, а саме у приміщенні Волинської обласної ради 11.01.2022 року відбулось засідання конкурсної комісії для проведення конкурсу на зайняття посади директора комунального підприємства «Волинська обласна клінічна лікарня» Волинської обласної ради, де була присутня в якості члена конкурсної комісії ОСОБА_1 .
Згідно листа Волинської обласної ради N?897/47/2-25 від 05.06.2025, з метою забезпечення прозорого та неупередженого відбору кандидатів на посаду керівника кожного окремого закладу охорони здоров?я створюється конкурсна комісія, в даному випадку - конкурсна комісія для проведення конкурсу на зайняття посади директора комунального підприємства «Волинська обласна клінічна лікарня» Волинської обласної ради», яка діє виключно на період організації та проведення відповідного конкурсу, що згідно Протоколу №1 засідання конкурсної комісії для проведення конкурсу на зайняття посади директора комунального підприємства «Волинська обласна клінічна лікарня» Волинської обласної ради» відбулось 11.01.2022 року, після чого відповідно повноваження члена конкурсної комісії ОСОБА_1 було припинено.
ОСОБА_1 була ознайомлена з попередженням про вимоги та обмеження, встановлені Законом України «Про запобігання корупції».
Суд звертає увагу, що ОСОБА_1 про наведені норми було відомі завчасно, їй наданий достатній час для виконання обов'язку, будь-яких поважних причин невиконання такого обв'язку не встановлено, декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування подала із запізненням.
Своїми умисними протиправними діями ОСОБА_1 вчинила адміністративні правопорушення пов'язані з корупцією, передбачені ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Досліджені докази є логічними і послідовними, а тому не викликають сумнівів та в сукупності поза розумним сумнівом підтверджують обставини викладені у протоколі.
Таким чином, винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень пов'язаних з корупцією, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, повністю підтверджується матеріалами справи та не заперечується нею безпосередньо.
Враховуючи характер скоєного правопорушення, особу, що притягується до адміністративної відповідальності, суд вважає за необхідне притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності та накласти стягнення у виді штрафу у розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до ч. 1 ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Згідно ч. 2 ст. 308 КУпАП у разі несплати штрафу протягом 15 днів в порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення, з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу.
На підставі ст. 40-1 КУпАП, п.5 ч.2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» з правопорушника слід також стягнути судовий збір у сумі 605,60 грн.
Керуючись ст.ст. 40-1, 172-6, 283, 284 КУпАП, суд, -
ОСОБА_1 визнати винуватою у вчиненні адміністративних правопорушень пов'язаних з корупцією, передбачених ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850,00 (вісімсот п'ятдесят гривень).
Роз'яснити ОСОБА_1 , що у разі несплати штрафу протягом 15 днів в порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення, з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в розмірі 605 (шістсот п'ять) гривень 60 копійок за наступними реквізитами: (отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО) 899998, рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106).
Постанова може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду через Луцький міськрайонний суд, шляхом подачі апеляційної скарги особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником упродовж десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Луцького міськрайонного суду А.В. Олексюк