Постанова від 11.08.2025 по справі 161/15494/25

Справа № 161/15494/25

Провадження № 3/161/4952/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м.Луцьк 11 серпня 2025 року

Суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області Олексюк А.В., при секретарі Новак Л.В., за участю особи, яка притягається до відповідальності ОСОБА_1 , прокурора Поліщук Н.В., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення пов'язане з корупцією відносно ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адреса: АДРЕСА_1 , -

- за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

З протоколу про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією №252 від 29.07.2025 вбачається, що ОСОБА_2 , будучи членом конкурсної комісії для проведення конкурсів на посади керівників комунальних закладів загальної середньої освіти Волинської обласної ради, відповідно до п.п. «в», п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб?єктом на якого поширюється дія зазначеного Закону, несвоєчасно подав без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік (щорічна декларація (продовжується діяльність)). За таких обставин член конкурсної комісії для проведення конкурсів на посади керівників комунальних закладів загальної середньої освіти Волинської обласної ради ОСОБА_2 , був зобов?язаний до 00 годин 00 хвилин 01.02.2024 року подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік (щорічна декларація (продовжується діяльність)). Опрацюванням відомостей Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування встановлено, що ОСОБА_2 , декларація особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік (щорічна декларація (продовжується діяльність)) подана несвоєчасно, а саме 27.02.2024. Відповідно до послідовності дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», які вчинив ОСОБА_2 встановлено, що дії щодо заповнення та подачі декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування ОСОБА_2 розпочав лише 26.02.2024 року в 10 год. 08 хв., після чого декларація особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік (щорічна декларація (продовжується діяльність)) ОСОБА_2 була подана до Реєстру 27.02.2024 в 09 год. 01 хв. Подальшою перевіркою встановлено, що ОСОБА_2 мав реальну можливість своєчасно подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік (щорічна декларація (продовжується діяльність)) у зв?язку з відсутністю будь-яких поважних причин несвоєчасності подання декларації. Таким чином, ОСОБА_2 , будучи суб'єктом декларування, несвоєчасно подав без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 рік (щорічна декларація (продовжується діяльність)), чим порушив вимоги ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинив адміністративне правопорушення, пов?язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Крім того, з протоколу про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією №251 від 29.07.2025 вбачається, що ОСОБА_2 , будучи членом конкурсної комісії для проведення конкурсів на посади керівників комунальних закладів загальної середньої освіти Волинської обласної ради, відповідно до п.п. «в», п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб?єктом на якого поширюється дія зазначеного Закону, несвоєчасно подав без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 рік (щорічна декларація (продовжується діяльність)). ОСОБА_2 , був зобов?язаний до 00 годин 00 хвилин 01.02.2024 року подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 рік (щорічна декларація (продовжується діяльність)). Опрацюванням відомостей Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування встановлено, що ОСОБА_2 , декларація особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 рік (щорічна декларація (продовжується діяльність)) подана несвоєчасно, а саме 27.02.2024. ОСОБА_2 маючи рівні можливості з іншими суб?єктами декларування (які за таких же умов подали декларації своєчасно) не була позбавлена можливості заповнити та подати декларацію за 2021 рік (щорічна декларація (продовжується діяльність)) в будь-який із днів та місяців, що передували 31 січня 2024 року. Таким чином, ОСОБА_2 , будучи суб'єктом декларування, несвоєчасно подав без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 рік (щорічна декларація (продовжується діяльність)), чим порушив вимоги ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинив адміністративне правопорушення, пов?язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

В судовому засіданні ОСОБА_2 свою вину у вчиненні вищевказаних адміністративних правопорушень пов'язаних з корупцією визнав, суду пояснив, що з вимогами антикорупційного законодавства ознайомлений, однак декларації особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 та 2022 роки подав несвоєчасно, у зв?язку із тим, що йому на той час не було відомо про необхідність подання декларацій до Реєстру.

Прокурор Поліщук Н.В. в судовому засіданні суду пояснила, що ОСОБА_2 , знаючи про обов'язок подання декларації особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, вчинивши без поважних причин дії, які виразилися у несвоєчасному поданні електронних декларацій за 2021-2022 роки, чим порушив вимоги ч. 1 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції». Просила визнати винуватим ОСОБА_2 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та призначити стягнення у виді штрафу в розмірі 850 грн.

Заслухавши пояснення особи, яка притягається до відповідальності, прокурора, дослідивши письмові матеріали справи в їх сукупності, суд приходить до висновку про визнання ОСОБА_2 винуватим у вчиненні адміністративних правопорушень пов'язаних з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, з наступних підстав.

Відповідно до ч. 1 ст. 172-6 КУпАП несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, тягне за собою накладення штрафу від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування урегульовано статтю 45 Закону України «Про запобігання корупції».

Згідно частини 2 статті 45 Закону особи, особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а», «в»-«ґ» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Судом встановлено, що згідно розпорядження голови Волинської обласної ради від 24.12.2020 року N?386 «Про персональний склад конкурсної комісії для проведення конкурсів на посади керівників комунальних закладів загальної середньої освіти Волинської обласної ради», затверджено персональний вищевказаної конкурсної комісії, згідно якого ОСОБА_2 було включено до складу конкурсної комісії для проведення конкурсів на посади керівників комунальних закладів загальної середньої освіти Волинської обласної ради».

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 45 особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"'" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов?язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Внесеними змінами до Закону України «Про запобігання корупції» на час дії воєнного стану встановлено, що особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року. Суб?єкти декларування, зазначені у частинах сьомій - чотирнадцятій статті 45 цього Закону, подають відповідні декларації у строки, встановлені частинами сьомою - чотирнадцятою статті 45 цього Закону, якщо відповідні декларації не було подано раніше.

Суд звертає увагу, що ОСОБА_2 про наведені норми було відомі завчасно, наданий достатній час для виконання обов'язку, будь-яких поважних причин невиконання такого обв'язку не встановлено, декларації особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування подав із запізненням.

Своїми умисними протиправними діями ОСОБА_2 вчинив адміністративні правопорушення пов'язані з корупцією, передбачені ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Досліджені докази є логічними і послідовними, а тому не викликають сумнівів та в сукупності поза розумним сумнівом підтверджують обставини викладені у протоколах.

Таким чином, винуватість ОСОБА_2 у вчиненні адміністративних правопорушень пов'язаних з корупцією, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, повністю підтверджується матеріалами справи та не заперечується ним безпосередньо.

Враховуючи характер скоєних правопорушень, особу, що притягується до адміністративної відповідальності, суд вважає за необхідне притягнути ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності та накласти стягнення у виді штрафу у розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до ч. 1 ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

Згідно ч. 2 ст. 308 КУпАП у разі несплати штрафу протягом 15 днів в порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення, з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу.

На підставі ст. 40-1 КУпАП, п.5 ч.2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» з правопорушника слід також стягнути судовий збір у сумі 605,60 грн.

Керуючись ст.ст. 40-1, 172-6, 283, 284 КУпАП, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_2 визнати винуватим у вчиненні адміністративних правопорушень пов'язаних з корупцією, передбачених ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850,00 (вісімсот п'ятдесят гривень).

Роз'яснити ОСОБА_2 , що у разі несплати штрафу протягом 15 днів в порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення, з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу.

Стягнути з ОСОБА_2 в дохід держави судовий збір в розмірі 605 (шістсот п'ять) гривень 60 копійок за наступними реквізитами: (отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО) 899998, рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106).

Постанова може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду через Луцький міськрайонний суд, шляхом подачі апеляційної скарги особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником упродовж десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя Луцького міськрайонного суду А.В. Олексюк