Ухвала від 20.05.2025 по справі 572/1326/25

Справа № 572/1326/25

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

про відмову у відкритті провадження у справі

20 травня 2025 року Суддя Сарненського районного суду Рівненської області Ведяніна Т.О., ознайомившись із матеріалами скарги ОСОБА_1 на постанову про накладення адміністративного стягнення,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до Головного управління Державної податкової служби у Рівненській області із скаргою про визнання протиправною і скасування постанови про накладення адміністративного стягнення 1433/Ж12/17-00-07-05-24 від 19 лютого 2025 року, прийняту ГУ ДПМ у Рівненській області про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності у вигляді накладення штрафу в сумі 3400 грн. за порушення ст.163-15 КУпАП та закрити провадження.

Вивчивши скаргу та додані до неї матеріали, суд приходить до висновку про наявність підстав для відмови у відкритті провадження з огляду на наступне.

Згідно з ч. 1 ст. 19 ЦПК України суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи, що виникають з цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин, крім справ, розгляд яких здійснюється в порядку іншого судочинства.

Приписами п.2 ч.1 ст.4 КАС України закріплено, що публічно-правовий спір - спір, у якому хоча б одна сторона здійснює публічно-владні управлінські функції, в тому числі на виконання делегованих повноважень, і спір виник у зв'язку із виконанням або невиконанням такою стороною зазначених функцій.

Згідно з правилами визначення юрисдикції адміністративних судів щодо вирішення адміністративних справ, закріпленими у ст.19 КАС України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження.

При цьому, п.7 ч.1 ст.4 КАС визначено, що суб'єкт владних повноважень - орган державної влади (у тому числі без статусу юридичної особи), орган місцевого самоврядування, орган військового управління, їх посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними публічно-владних управлінських функцій на підставі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, або наданні адміністративних послуг.

Отже, до компетенції адміністративних судів належать спори фізичних чи юридичних осіб з органом державної влади, органом місцевого самоврядування, їхньою посадовою або службовою особою, предметом яких є перевірка законності рішень, дій чи бездіяльності цих органів (осіб), прийнятих або вчинених ними при здійсненні владних управлінських функцій.

Як вбачається з матеріалів скарги предметом оскарження є постанова про накладення адміністративного стягнення, винесена суб'єктом владних повноважень.

Враховуючи вищевикладене, даний спір не носить цивільний, приватно-правовий характер, тому суд приходить до висновку, що позов не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства, тому у відкритті провадження у справі необхідно відмовити.

Згідно із п. 1 ч. 1 ст. 186 ЦПК України суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.

З врахуванням наведеного, суті спору, змісту заявлених вимог, а також суб'єктного складу учасників справи, суд дійшов до висновку про відмову у відкритті провадження у справі, оскільки вказаний спір необхідно розглядати за правилами адміністративного судочинства, що виключає можливість його розгляду у порядку цивільного судочинства.

Згідно з частиною п'ятою статті 186 ЦПК України, відмовляючи у відкритті провадження з підстави, встановленої пунктом 1 частини першої цієї статті, суд повинен роз'яснити заявнику, до юрисдикції якого суду віднесено розгляд справи.

Відповідно до ч.1 ст.20 КАС місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні: адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.

На виконання зазначених вимог, суд роз'яснює право ОСОБА_1 на звернення з даними вимогами в порядку адміністративного судочинства.

На підставі вище викладеного, керуючись п.1 ч.1 ст. 186 , ст. 260 ЦПК України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Відмовити у відкритті провадження у справі за скаргою ОСОБА_1 ( адреса проживання АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) на постанову про накладення адміністративного стягнення .

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Рівненського апеляційного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня проголошення ухвали.

Учасник справи, якому повна ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга на ухвали суду подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Суддя