Постанова від 25.06.2025 по справі 461/4951/25

Справа №461/4951/25

Провадження №3/461/1822/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 червня 2025 року м. Львів

Суддя Галицького районного суду м. Львова Кітов О.В., за участю прокурора Павленка Р., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, відносно:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , працюючої провідним спеціалістом Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області, зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 ,

за ч. 1ст. 172-6 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , будучи на посаді провідного спеціаліста відділу опрацювання документації №1 Управління з питань виплат Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області, являючись суб'єктом відповідальності, відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», та примітки до статті 172-6 КУпАП, за правопорушення, пов'язане з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2023 рік, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Крім цього, ОСОБА_1 , будучи на посаді провідного спеціаліста відділу опрацювання документації №1 Управління з питань виплат Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області, являючись суб'єктом відповідальності, відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», та примітки до статті 172-6 КУпАП, за правопорушення, пов'язане з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2024 рік, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

До суду надійшло дві справи про вчинення ОСОБА_1 адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП, та такі розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою).

Правила, встановлені ст. 36 КУпАП, допускають розгляд одним і тим же органом справ про адміністративні правопорушення відносно особи, яка вчинила кілька адміністративних правопорушень.

Адміністративні матеріали складені у відношенні однієї особи та знаходяться у провадженні одного органу, уповноваженого на їх розгляд, у зв'язку чим підлягають об'єднанню в одне провадження з присвоєнням єдиного унікального номера справи 461/4951/25 (провадження 3/461/1822/25).

ОСОБА_1 подала до суду заяву про розгляд справи за її відсутності, у якій зазначила про те, що визнає свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення.

За таких обставин, приймаючи до уваги скорочені строки на розгляд справ про адміністративні правопорушення, вважаю за можливе розглядати справу за відсутності ОСОБА_1 .

Прокурор підтримав складені відносно ОСОБА_1 протоколи та просив визнати останню винною у вчиненні адміністративних правопорушень та накласти на неї адміністративне стягнення в межах санкції ч. 1ст. 172-6 КУпАП.

Заслухавши доводи прокурора, дослідивши матеріали справи, суддя дійшов наступного висновку.

Диспозицією ч. 1 ст. 172-6 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Згідно із статтею 68 Конституції України, кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Відповідно до статей 167 та 169 Цивільного кодексу України, держава та територіальні громади можуть створювати юридичні особи публічного права (державні підприємства, комунальні підприємства тощо) у випадках та в порядку, встановлених Конституцією України та законом. Таким чином, державні та комунальні підприємства та інші юридичні особи, які створені розпорядчим актом Президента України, органу державної влади або органу місцевого самоврядування, є юридичними особами публічного права.

Відповідно до наказу начальника Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області №344-о від 14.03.2023 ОСОБА_1 призначено на посаду провідного спеціаліста відділу опрацювання документації №1 Управління з питань виплат Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області з 15 березня 2023 року.

Відповідно до ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Таким чином, ОСОБА_1 зобов'язана була подати щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2023 рік до 00:00 год. 01.04.2024.

Однак, як вбачається з даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 подала щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2023 рік, лише 22.05.2025 о 15:14 год., тобто несвоєчасно.

Крім цього, ОСОБА_1 зобов'язана була подати щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2024 рік до 00:00 год. 01.04.2025.

Однак, як вбачається з даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 подала щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2024 рік, лише 01.04.2025 о 13:38 год., тобто несвоєчасно.

Порушення ОСОБА_1 вимог щодо порушення вимог фінансового контролю, відповідальність за які передбачено ч.1 ст.172-6 КУпАП, стверджується зібраними по справі належними та допустимими доказами, згідно з вимогами ст.251 КУпАП, зокрема: протоколом № 520 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією; протоколом № 521 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією; рапортом оперуповноваженого 6-го відділу УСР у Львівській області ДСР НП України І. Соловей від 05.06.2025; повідомленням Національного агентства з питань запобігання корупції про факт неподання чи несвоєчасного подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування від 04.04.2025; наказом Головного управління ПФУ у Львівській області №344-о від 14.03.2023 про призначення ОСОБА_1 на посаду провідного спеціаліста відділу опрацювання документації №1 Управління з питань виплат Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області з 15 березня 2023 року; випискою про послідовність дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», які вчинила ОСОБА_1 ; копією особової картки ОСОБА_1 ; роздруківкою зі сайту НАЗК з результатами пошуку усіх поданих декларацій суб'єктом декларування ОСОБА_1 ; копією декларації ОСОБА_1 за 2023 рік від 22.05.2025; копією декларації ОСОБА_1 за 2024 рік від 01.04.2025 та іншими матеріалами справи, які знаходяться у об?єктивному взаємозв?язку між собою, нічим не спростовані, доповнюються та уточнюються іншими доказами.

Отже вина ОСОБА_1 є доведеною. Дії ОСОБА_1 за ч.1 ст.172-6 КУпАП кваліфіковані правильно, за що вона підлягає адміністративній відповідальності. Обставини, які б виключали провадження в справі, відповідно до ст.247 КУпАП відсутні.

Відповідно до ч.2 ст.36 КУпАП України, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.

За ч.1 ст.172-6 КУпАП передбачено відповідальність - накладення штрафу в розмірі від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Враховуючи дані про особу ОСОБА_1 , характер вчиненого правопорушення та ступінь її суспільної небезпеки, беручи до уваги те, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами, суд вважає, що з метою виховання останньої та запобігання вчинення нею нових правопорушень, необхідним та достатнім є адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що буде згідно зі ст.23 КУпАП достатньою та необхідною мірою відповідальності.

Окрім цього, у відповідності до ст.40-1 КУпАП, з ОСОБА_1 в дохід держави в особі Державної судової адміністрації України слід стягнути 605,60 гривень судового збору.

Керуючись ст.ст.36, 40-1, 221, 283, 284 КУпАП,

ПОСТАНОВИВ:

Об'єднати в одне провадження справи № 461/4951/25 (провадження № 3/461/1822/25), № 461/4951/25 (провадження № 3/461/1823/25) про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Присвоїти об'єднаній справі № 461/4951/25 (провадження № 3/461/1822/25).

ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти на неї стягнення у виді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 гривень 00 копійок.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави в особі Державної судової адміністрації України 605 гривень 60 копійок судового збору.

Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя Олександр КІТОВ