Дата документу 19.05.2025Справа № 554/5870/25
Провадження № 3/554/927/2025
19 травня 2025 року м.Полтава
Суддя Шевченківського районного суду міста Полтави Троцька А.І., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду протокол про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 163-1 КУпАП, відносно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , -
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення №4372 від 14.04.2025 року, слідує, що ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді керівника ТОВ «АВТОДЕТАЛЬКИ» (м.Полтава, пров. Керамічний, 11), вчинила порушення встановленого законом порядку ведення податкового обліку, передбачені: п.49.2, пп.49.18.1. п.49.18 ст.49, п.203.1 ст.203 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VІ, а саме: несвоєчасне подання податкової декларації з податку на додану вартість за січень 2025 року з граничним терміном подання 20.02.2025, фактично подано 21.03.2025 року, за що передбачена відповідальність відповідно до ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.
Після роз'яснення відповідно до ст. 268 КУпАП прав особі, що притягується до адміністративної відповідальності, в тому числі права на захист, ОСОБА_1 в судовому засіданні вину не визнала, зазначала, що керівник ТОВ «АВТОДЕТАЛЬКИ» ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_2 , а вона була призначена на посаду виконуючого обов'язки директора лише 18.03.2025 року.
Вирішуючи питання про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 163-1 КУпАП, суд виходить з наступного.
Так, зідно ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення,чи винна дана особа в його вчиненні,чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність,а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно вимог ст. 245 КУпАП, одним із завдань провадження у справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, повне та об'єктивне з'ясування обставин кожної справи.
За правилами ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку посадова особа встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються: протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, показаннями потерпілих, свідків, тощо.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255цього Кодексу.
Відповідно до ст. 252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Відповідно до ч.1 ст. 163-1 КУпАП передбачена відповідальність за відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України.
Суб'єкт адміністративного проступку - спеціальний (керівники та інші посадові особи підприємств, установ, організацій, зокрема, головні бухгалтери).
Як встановлено з рішення позачергових зборів ТОВ «АВТОДЕТАЛЬКИ» №18-03/2025 від 18.03.2025 року, 14.02.2025 року у зв'язку зі смертю було припинено роботу та повноваження директора ОСОБА_2 .
Крім того, вказаним рішенням призначено ОСОБА_1 на посаду виконуючого обов'язки директора товариства з 18.03.2025 року.
Таким чином, ОСОБА_1 не мала обов'язку та повноважень на подання податкової декларації з податку на додану вартість за січень 2025 року з граничним терміном подання 20.02.2025.
Згідно ч. 1 ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
Відповідно до п. 1 ч.1ст. 247 КУпАП провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Проаналізувавши зібрані по справі докази, приходжу до висновку про необхідність закриття провадження у справі у зв'язку із відсутністю в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-1 КУпАП.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 7, 9, 14, 163-1, 245, 247, 251, 283-285 КУпАП, суд, -
Провадження по адміністративній справі за ч.1 ст. 163-1 КУпАП відносно ОСОБА_1 закрити у зв'язку із відсутністю в її діях складу вказаного адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена протягом 10 діб до Полтавського апеляційного суду через Шевченківський районний суд міста Полтави.
Суддя Троцька А.І.