Постанова від 15.05.2025 по справі 161/8497/25

Справа № 161/8497/25

Провадження № 3/161/2866/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 травня 2025 року місто Луцьк

Суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області Смокович М.В., вивчивши матеріали, які надійшли від Головного управління ДПС у Волинській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП), -

ВСТАНОВИВ:

02 травня 2025 року до Луцького міськрайонного суду Волинської області із ГУ ДПС у Волинській області надійшов протокол про адміністративне правопорушення № 521/03-20-04-04 від 23 квітня 2025 року складений відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.

Відповідно до п. 2 ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.

Вимоги до протоколу про адміністративні право рушення визначаються ст.256 КУпАП та Інструкцією з оформлення податковими органами матеріалів про адміністративні правопорушення, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 02.06.2016 №566, згідно якої протокол складається у двох примірниках, один з яких під підпис вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності. У разі неможливості складання протоколу за місцем вчинення адміністративного правопорушення, протокол складається в податковому органі. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, запрошується до податкового органу для складання та підписання протоколу. У запрошенні зазначаються дата, час та місце складання протоколу. Запрошення вважається належним чином врученим, якщо воно надіслано за адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, рекомендованим листом з повідомленням про вручення або вручено особисто такій особі.

Згідно п.42.2 ст.42 Податкового кодексу України, документи вважаються належним чином врученими, якщо вони надіслані у порядку, визначеному пунктом 42.4 цієї статті, надіслані за адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) платника податків рекомендованим листом з повідомленням про вручення або особисто вручені платнику податків (його представнику).

Вивченням протоколу та доданих до нього матеріалів встановлено, що протокол про адміністративне правопорушення № 521/03-20-04-04 від 23 квітня 2025 року за наслідками документальної планової виїзної перевірки ТОВ «Металглобал Компані» складався в податковому органі за відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Підпису ОСОБА_1 протокол не містить, відомості про належне вручення йому запрошень до податкового органу для складання і підписання протоколу відсутні, а додане до протоколу сформоване повідомлення про запрошення ОСОБА_1 до податкового органу на 23.04.2025 року без будь-якого підтвердження про його направлення та вручення не свідчить про дотримання податковим органом встановленого порядку.

Відсутні відомості і про вручення ОСОБА_1 копії протоколу. Натомість, вручення копії протоколу про адміністративне правопорушення є важливою гарантією того, що особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, ознайомлена зі змістом обвинувачення у вчиненні адміністративного правопорушення та має можливість організувати ефективний захист своїх інтересів.

Крім того, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначено адресу проживача ОСОБА_1 , а саме: АДРЕСА_1 та номер телефону НОМЕР_1 за яким відсутній зв'язок, а тому суд позбавлений можливості належним чином повідомити особу, яка притягається до відповідальності про дату, час та місце розгляду справи.

Оскільки зазначені недоліки перешкоджають розгляду справи, а суд не може перебирати на себе функції обвинувачення та вчиняти процесуальні дії, обов'язок щодо яких покладено Законом на відповідну уповноважену особу, яка висуває обвинувачення та складає протокол про адміністративне правопорушення, є необхідність у поверненні протоколу податковому органу для його доопрацювання.

Враховуючи вищевикладене, керуючись п. 2 ч. 1 ст. 278 КУпАП, суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Матеріали про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення повернути до Головного управління ДПС у Волинській області на доопрацювання для усунення недоліків, зазначених в мотивувальній частині постанови.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя Луцького міськрайонного суду

Волинської області М.В. Смокович