Ухвала від 23.04.2025 по справі 760/10785/25

Справа №760/10785/25 1-кс/760/5991/25

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 квітня 2025 року м. Київ

Слідчий суддя Солом'янського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участі: прокурора ОСОБА_3 , захисника ОСОБА_4 , підозрюваного ОСОБА_5 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання прокурора відділу Київської міської прокуратури ОСОБА_6 про продовження строку дії обов'язків відносно ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Білгород-Дністровський, Одеської області, громадянина України, з вищою освітою, одружений, має на утриманні дитину інваліда - сина ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , не працює, зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимий,

підозрюваний у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 27, ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1 КК України.

Перевіривши надані матеріали клопотання, включаючи витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження № 22024101110000070 від 24.01.2024р., у рамках якого було подано клопотання, та, дослідивши докази по даних матеріалах, заслухавши думку прокурора, захисника та підозрюваного,

ВСТАНОВИВ:

До Солом'янського районного суду міста Києва надійшло клопотання прокурора про продовження строку дії обов'язків підозрюваному ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в рамках кримінального провадження № 22024101110000070 від 24.01.2024р.

Подане клопотання обґрунтовується тим, що слідчими слідчого управління Головного управління СБ України у м. Києві та Київській області, в ході досудового розслідування встановлено, що у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 17 липня 2020 року, невстановленою досудовим розслідуванням особою з використанням невстановленого технічного пристрою, який перебував у її користуванні та під'єднаний до глобальної мережі Інтернет, було створено канал на платформі загальнодоступного відеохостингу « ІНФОРМАЦІЯ_3 » під назвою « ІНФОРМАЦІЯ_4 » за посиланням: « ІНФОРМАЦІЯ_5 ».

В свою чергу, у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 13 січня 2023 року, невстановленою досудовим розслідуванням особою, використовуючи невстановлений технічний пристрій, що перебував у її користуванні та під'єднаний до глобальної мережа Інтернет у соціальній мережі «Facebook», було створено канал під назвою « ІНФОРМАЦІЯ_4 » за посиланням: « ІНФОРМАЦІЯ_6 », а також у програмі для обміну миттєвими повідомленнями «Telegram» було створено канал під назвою « ІНФОРМАЦІЯ_7 » за посиланням: « ІНФОРМАЦІЯ_8 ».

При цьому, після початку повномасштабного вторгнення ЗС РФ на територію України, незважаючи на вищевказані зобов'язання по неухильному додержанню Конституції та законів України у невстановленої досудовим розслідуванням особи, яка є засновником організації «Робітничий Фронт України», яка маючи негативне ставлення до внутрішньої політики та політичного курсу України, сумніваючись у правильності діяльності військово-політичного керівництва України, не бажаючи бути суспільно корисною для держави під час військового стану, яка свідомо, дотримуючись ідеологічних поглядів, які мають деструктивний характер, спрямований на деморалізацію осіб, які є військовозобов'язаними, з метою здійснення цілеспрямованої діяльності для створення перепон спрямованих на недопущення та/або припинення підготовки Збройних сил України до виконання покладених на них Конституцією України завдань, у невстановлений досудовим розслідуванням більш точний час, але не пізніше грудня 2023 року, виник та сформувався стійкий злочинний умисел на перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань в особливий період.

Надалі, невстановлена досудовим розслідуванням особа, усвідомлюючи, що самостійно реалізувати протиправні задуми не зможе, прийняла рішення про залучення інших осіб з числа громадян України до вказаної протиправної діяльності та у невстановлений досудовим розслідуванням більш точний час, але не пізніше грудня 2023 року, у не встановлений досудовим розслідуванням спосіб та місці, залучила осіб з якими існують довірливі відносини, а саме: ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_5 та ОСОБА_11 , які добровільно погодились на спільне перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань з корисливих мотивів.

Надалі, реалізуючи спільний злочинний умисел з невстановленою досудовим розслідуванням особою, ОСОБА_8 за попередньою змовою з ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_5 , ОСОБА_11 та іншими невстановленими досудовим розслідуванням особами, з метою формування у масового адресата (військовозобов'язаних громадян України та/або уже діючих військовослужбовців) негативного ставлення до виконання військових обов'язків та створення передумов до відмови військовозобов'язаних громадян та військовослужбовців від виконання своїх обов'язків у період ведення війни державою-агресором проти України, а також зміни поглядів на негативні щодо діяльності посадових осіб виконавчих органів держави розробили план дій, необхідний для досягнення мети протиправного механізму, який включав в себе: залучення інших осіб, які розділяють деструктивні погляди на дії державних органів інших учасників протиправного механізму та готові виконувати накази; здійснення підготовки текстових та фото/відео матеріалів, які висвітлюють негативну інформацію, яка за своїм змістом спрямована на протидію діяльності ЗСУ, зокрема протидію мобілізаційним заходам; публікацію вказаних текстових та фото/відео матеріалів в соціальних мережах та інтернет ресурсах, які є загальнодоступними; здійснення розклеювання фото матеріалів, які містять інформацію протиправного характеру у публічно-доступних місцях.

Крім того, встановлено, що ОСОБА_8 за попередньою змовою з ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_5 , ОСОБА_11 та іншими невстановленими досудовим розслідуванням особами, з метою чіткого, своєчасного та безперешкодного виконання відомого всім учасникам злочинного плану попередньо домовились про розподіл функціональних обов'язків між собою та щодо виконання завдань як самостійно так із залученням інших осіб на території Київської, Полтавської, Харківської, Одеської та Донецької областей. Одночасно із цим, без активної умисної участі кожного учасника не було б можливо доведення до кінця їх спільного злочинного умислу.

Для реалізації злочинного плану, спрямованого на перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань, ОСОБА_8 за попередньою змовою з ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_5 , ОСОБА_11 та іншими невстановленими досудовим розслідуванням особами, з метою конспірації та не викриття їх злочинної діяльності правоохоронними органами використовували програми для обміну миттєвими повідомленнями з акаунтами, де імена користувачів з вигаданими даними третіх осіб, а також здійснювали публікації та/або розповсюдження текстових та фото/відео матеріалів з інформацією для великого кола осіб без зазначення виконавця.

В свою чергу, у невстановлений досудовим розслідуванням час та спосіб, невстановленою досудовим розслідуванням особою для тісної комунікації з іншими учасниками протиправного механізму, з метою здійснення контролю та організації виконання останніми завдань для реалізації спільного злочинного плану у програмі для обміну миттєвими повідомленнями «Telegram» було створено групи з обмеженим колом осіб під назвами « ІНФОРМАЦІЯ_9 », « ІНФОРМАЦІЯ_10 », «ІНФОРМАЦІЯ_18», «ІНФОРМАЦІЯ_19», « ІНФОРМАЦІЯ_11 » та інші, куди як учасників було додано ОСОБА_8 , який використовував акаунт з іменем користувача « ОСОБА_12 » з прив'язаним до «Telegram ID - НОМЕР_2», ОСОБА_10 , який використовував акаунт з іменем користувача « ОСОБА_13 », з нік-неймом «ІНФОРМАЦІЯ_20» з прив'язаним до номеру телефону « НОМЕР_1 », ОСОБА_9 який використовувала акаунт з іменем користувача « ОСОБА_14 » з прив'язаним до «Telegram ID - НОМЕР_3», ОСОБА_5 , який використовував акаунт з іменем користувача « ОСОБА_15 » з прив'язаним до «Telegram ID - НОМЕР_4» та ОСОБА_11 , яка використовувала акаунт з іменем користувача « ОСОБА_16 » з прив'язаним до «Telegram ID - НОМЕР_5».

Згідно з розподіленими ролями та функціями у вказаному протиправному механізмі, який спрямований на здійснення перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань в особливий період: ОСОБА_8 відповідно до розробленого злочинного плану та відведеної йому ролі маючи безпосередній вплив на інших учасників протиправного механізму - контролював діяльність всіх учасників злочинного об'єднання, які діяли на території Київської та Харківської областей; організовував та надавав вказівки на здійснення розклеювання листівок, які містять інформацію щодо перешкоджання законній діяльності Збройним Силам України, на території м. Бровари Київської області у публічно доступних місцях; здійснював розклеювання листівок які містять інформацію щодо перешкоджання законній діяльності Збройним Силам України, на території м. Полтава та м. Кременчук; приймав активну участь в обговоренні планування, ефективності та організації вчинення на території України протиправних дій спрямованих на перешкоджання законній діяльності Збройним Силам України; ОСОБА_9 відповідно до розробленого злочинного плану та відведеної йому ролі - здійснював підготовку та редагування текстового і фото матеріалу для подальшого опублікування на платформі загальнодоступного інформаційного джерела у програмі для обміну миттєвими повідомленнями «Telegram» у чаті під назвою «Робітничий Фронт України»; контролював розклеювання листівок, які містять інформацію щодо перешкоджання законній діяльності Збройним Силам України, на території м. Бровари Київської області у публічно доступних місцях; ОСОБА_5 відповідно до розробленого злочинного плану та відведеної йому ролі - здійснював підготовку та редагування текстового і відеоматеріалу для подальшого опублікування на платформі загальнодоступного відеохостингу «YouTube» на сторінці під назвою « ІНФОРМАЦІЯ_4 »; ОСОБА_10 відповідно до розробленого злочинного плану та відведеної йому ролі на виконання вказівки ОСОБА_8 здійснював розклеювання листівок, які містять інформацію щодо перешкоджання законній діяльності Збройним Силам України, на території м. Бровари Київської області; приймав активну участь в обговоренні планування, ефективності та організації вчинення на території України протиправних дій спрямованих на перешкоджання законній діяльності Збройним Силам України; ОСОБА_11 відповідно до розробленого злочинного плану та відведеної їй ролі здійснювала підготовку та редагування текстових і фотоматеріалу для подальшого їх розклеювання у загальнодоступних місцях на території Київської, Полтавської, Харківської, Одеської та Донецької областей; приймала активну участь в обговоренні планування, ефективності та організації вчинення на території України протиправних дій спрямованих на перешкоджання законній діяльності Збройним Силам України.

Так, у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 19 листопада 2023 року, невстановлена досудовим розслідуванням особа, у невстановлений досудовим розслідуванням спосіб надала вказівку ОСОБА_5 здійснити підготовку текстового і відеоматеріалу, який містить негативну інформацію щодо діяльності органів військового управління України, що веде військовий облік та здійснює мобілізацію населення для подальшого опублікування на платформі загальнодоступного відеохостингу «YouTube», з метою здійснення перешкоджання законній діяльності Збройним Силам України.

Надалі, у невстановлений досудовим розслідуванням час та спосіб, невстановленою досудовим розслідуванням особою, з метою організації та контролю виконання завдання ОСОБА_5 , спрямованого на реалізацію спільного злочинного плану, у програмі для обміну миттєвими повідомленнями «Telegram» було створено групу з обмеженим колом осіб під назвами «ІНФОРМАЦІЯ_10», куди як учасників було додано ОСОБА_8 , який використовував акаунт з іменем користувача « ОСОБА_12 » з прив'язаним до «Telegram ID - НОМЕР_2», ОСОБА_10 , який використовував акаунт з іменем користувача « ОСОБА_13 », з нік-неймом «ІНФОРМАЦІЯ_20» з прив'язаним до номеру телефону « НОМЕР_1 », ОСОБА_9 який використовував акаунт з іменем користувача « ОСОБА_14 » з прив'язаним до «Telegram ID - НОМЕР_3», ОСОБА_5 , який використовував акаунт з іменем користувача « ОСОБА_15 » з прив'язаним до «Telegram ID - НОМЕР_4» та ОСОБА_11 , який використовував акаунт з іменем користувача « ОСОБА_16 » з прив'язаним до «Telegram ID - НОМЕР_5», де здійснювалось обговорення та редагування матеріалів для опублікування.

В подальшому, встановлено, що ОСОБА_5 за попередньою змовою з ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_8 , ОСОБА_11 та іншими невстановленими досудовим розслідуванням особами, перебуваючи на території України, у невстановлений досудовим розслідуванням більш точний час, але не пізніше 19 листопада 2023 року, з метою реалізації злочинного плану спрямованого на перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань в особливий період, використовуючи невстановлений технічний пристрій, який перебував у його користуванні розпочав здійснення підготовки та редагування текстового і відеоматеріалу, який містить негативну інформацію щодо діяльності органів військового управління України, що веде військовий облік та здійснює мобілізацію населення для подальшого опублікування на платформі загальнодоступного відеохостингу « ІНФОРМАЦІЯ_3 » на сторінці під назвою « ІНФОРМАЦІЯ_4 » за посиланням: ІНФОРМАЦІЯ_5 на якому підписано 13,2 тис. користувачів мережі.

Надалі, ОСОБА_5 за попередньою змовою з ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_8 , ОСОБА_11 та іншими невстановленими досудовим розслідуванням особами, у період часу з 19 листопада по 09 грудня 2023 року використовуючи програму для обміну миттєвими повідомленнями «Telegram» з використанням акаунту під назвою « ОСОБА_15 » з «Telegram ID - НОМЕР_4», будучи учасником чату « ІНФОРМАЦІЯ_10 » разом з іншими невстановленими досудовим розслідуванням особами вказаного інформаційного джерела з обмеженим колом учасників здійснював обговорення та редагування текстового матеріалу для опублікування, та за результатом чого було створено публікацію «Мобилизация в Украине. Военкомат против уклонистов».

В подальшому, ІНФОРМАЦІЯ_12 , протягом доби, в невстановлений досудовим розслідуванням більш точний час, невстановленою досудовим розслідуванням особою, на виконання спільного умислу, на сторінці під назвою «Робітничий Фронт України» на платформі загальнодоступного відеохостингу «You Tube», було опубліковано відео-файл з прикріпленим текстовим матеріалом із заголовком « ІНФОРМАЦІЯ_13 », за посиланням: « ІНФОРМАЦІЯ_14 ».

Згідно з висновком експертів Науково-дослідного центру судової експертизи у сфері інформаційних технологій та інтелектуальної власності Міністерства Юстиції України № 768/1/24 від 09.12.2024 за результатом проведення комісійної судової лінгвістичної експертизи мовлення у публікації під назвою «Мобилизация в Украине. Военкомат против уклонистов», є негативна інформація, яка за своїм змістом, контекстом, експресивно-емоційним забарвленням, мовленнєвою метою спрямована на протидію діяльності ЗСУ, зокрема протидію мобілізаційним процесам, дискредитацію чинної української влади та ЗСУ, поширення в суспільстві негативного ставлення (зневіри і недовіри) до уряду й ЗСУ.

Крім того, згідно з листом від ІНФОРМАЦІЯ_15 від 09.01.2025 № 10/173 встановлено, що розповсюдження у вільному доступі відеоматеріалу, розміщеного на відеохостингу «You Tube» ІНФОРМАЦІЯ_12 під назвою: « ІНФОРМАЦІЯ_13 » за посиланням: « ІНФОРМАЦІЯ_14 » створює реальні підвалини загрози національній безпеці через зрив комплектування особовим складом Збройних Сил України, що в свою чергу перешкоджає законній діяльності.

Так, ОСОБА_5 за попередньою змовою з ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_8 , ОСОБА_11 та іншими невстановленими досудовим розслідуванням особами, усвідомлюючи протиправний характер власних намірів та дій, у т.ч. сформованих в умовах швидкого розвитку інформаційного суспільства в Україні та глобального інформаційного простору, використання інформаційно-телекомунікаційних технологій у всіх сферах життя, де особливого значення набувають проблеми інформаційної безпеки, як складової державної безпеки України, умисно здійснив діяння, яке полягає у перешкоджанні законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань в особливий період, шляхом підготовки та редагування текстового і відеоматеріалу, який містить негативну інформацію яка за своїм змістом спрямована на протидію діяльності ЗСУ.

Крім цього, у невстановлений досудовим розслідуванням час та спосіб, невстановленою досудовим розслідуванням особою, з метою координації дій всіх учасників злочинного угрупування та обговорення порядку редагування текстових та фото/відео матеріалів для опублікування та/або розклеювання у загальнодоступних місцях у програмі для обміну миттєвими повідомленнями «Telegram» було створено групу з обмеженим колом осіб під назвами «ІНФОРМАЦІЯ_9», куди як учасників було додано ОСОБА_8 , який використовував акаунт з іменем користувача « ОСОБА_12 » з прив'язаним до «Telegram ID - НОМЕР_2», ОСОБА_10 , який використовував акаунт з іменем користувача « ОСОБА_13 », з нік-неймом «ІНФОРМАЦІЯ_20» з прив'язаним до номеру телефону « НОМЕР_1 », ОСОБА_9 який використовував акаунт з іменем користувача « ОСОБА_14 » з прив'язаним до «Telegram ID - НОМЕР_3», ОСОБА_5 , який використовував акаунт з іменем користувача « ОСОБА_15 » з прив'язаним до «Telegram ID - НОМЕР_4» та ОСОБА_11 , яка використовувала акаунт з іменем користувача « ОСОБА_16 » з прив'язаним до «Telegram ID - НОМЕР_5», де здійснювалось обговорення та редагування матеріалів для опублікування.

В подальшому, встановлено, що ОСОБА_8 за попередньою змовою з ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_5 , ОСОБА_11 та іншими невстановленими досудовим розслідуванням особами, у період часу з 18 квітня по 23 червня 2024 року здійснювали редагування фотоматеріалів на яких містяться висловлювання емоційно-експресивного характеру, що містять повідомлення про засудження дії/бездіяльності української влади, що нездатна забезпечити військових на фронті необхідним спорядженням, а також висловлювання, в яких військово-політичне керівництво країни представлене в образі ворога, за результатом чого було підготовлено фотоматеріали для друку на яких містяться написи «ЧОМУ Я ПОВИННА ВІДПРАВЛЯТИ МОГО ЧОЛОВІКА НА ФРОНТ І КУПУВАТИ ЙОМУ: СНАРЯГУ, ДРОНИ, ТЕПЛОВІЗОРИ ПОКИ МОЖНОВЛАДЦІ КРАДУТЬ» та «ЧОМУ МІЙ ЧОЛОВІК «ЗОБОВ'ЯЗАНИЙ» А ДЕРЖАВА - НІКОМУ НІЧОГО НЕ ВИННА».

В свою чергу, ОСОБА_11 за попередньою змовою з ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_5 та іншими невстановленими досудовим розслідуванням особами, яка використовувала акаунт у програмі для обміну миттєвими повідомленнями «Telegram» з іменем користувача « ОСОБА_16 » з прив'язаним до «Telegram ID - НОМЕР_5», у період часу з 18 квітня по 23 червня 2024 року, відповідно до розробленого злочинного плану та відведеної їй ролі здійснювала підготовку та редагування текстових і фото матеріалу на яких містяться написи «ЧОМУ Я ПОВИННА ВІДПРАВЛЯТИ МОГО ЧОЛОВІКА НА ФРОНТ І КУПУВАТИ ЙОМУ: СНАРЯГУ, - ДРОНИ, ТЕПЛОВІЗОРИ ПОКИ МОЖНОВЛАДЦІ КРАДУТЬ» та «ЧОМУ МІЙ ЧОЛОВІК «ЗОБОВ'ЯЗАНИЙ» А ДЕРЖАВА - НІКОМУ НІЧОГО НЕ ВИННА», які в подальшому іншими співучасниками злочину були роздруковані для подальшого їх розклеювання у загальнодоступних місцях на території Київської, Полтавської, Харківської, Одеської та Донецької областей, а також приймала активну участь в обговоренні планування, ефективності та організації вчинення на території України протиправних дій спрямованих на перешкоджання законній діяльності Збройним Силам України.

Надалі, ОСОБА_8 за попередньою змовою з ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_5 , ОСОБА_11 та іншими невстановленими досудовим розслідуванням особами, з метою виконання спільного злочинного плану спрямованого на перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України, у невстановлений досудовим розслідуванням більш точний час, але не пізніше 23 червня 2024 року, в ході листування у програмі для обміну миттєвими повідомленнями «Telegram» зі ОСОБА_10 , який використовував акаунт з іменем користувача « ОСОБА_13 », з нік-неймом «ІНФОРМАЦІЯ_20» з прив'язаним до номеру телефону « НОМЕР_1 », ОСОБА_8 надав вказівку останньому здійснити розклеювання підготовлених фотоматеріалів у загальнодоступних місцях на території м. Бровари Київської області, на що погодився та в подальшому склав план-схему вчинення протиправних дій.

У подальшому, 23 червня 2024 року у період часу з 8 год. 00 хв. до 22 год. 48 хв., ОСОБА_10 за попередньою змовою з ОСОБА_9 , ОСОБА_17 , ОСОБА_5 , ОСОБА_11 та іншими невстановленими досудовим розслідуванням особами на виконання спільного злочинного плану, на виконання вказівки ОСОБА_17 здійснив самостійно та із залученням інших невстановлених досудовим розслідуванням осіб розклеювання фотоматеріалів (листівок) на яких містяться написи «ЧОМУ Я ПОВИННА ВІДПРАВЛЯТИ МОГО ЧОЛОВІКА НА ФРОНТ І КУПУВАТИ ЙОМУ: СНАРЯГУ, ДРОНИ, ТЕПЛОВІЗОРИ ПОКИ МОЖНОВЛАДЦІ КРАДУТЬ» та «ЧОМУ МІЙ ЧОЛОВІК «ЗОБОВ'ЯЗАНИЙ» А ДЕРЖАВА - НІКОМУ НІЧОГО НЕ ВИННА» у загальнодоступних місцях на території м. Бровари Київської області, а саме та входах до під'їздів в будинки, електропровідних стовпах, що розташовані поряд з будинками та вхідних воротах на територію житлових комплексів вздовж вулиць Незалежності, Чорних Запорожців, Харківська, Степана Бендери та інші.

В свою чергу, 16 липня 2024 року, у період часу з 20 год. 00 хв. по 20 год. 42 хв., ОСОБА_8 за попередньою змовою з ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_5 , ОСОБА_11 та іншими невстановленими досудовим розслідуванням особами, на виконання спільного злочинного плану здійснив самостійно та із залученням інших невстановлених досудовим розслідуванням осіб розклеювання фотоматеріалів (листівок) на яких містяться написи «ЧОМУ Я ПОВИННА ВІДПРАВЛЯТИ МОГО ЧОЛОВІКА НА ФРОНТ І КУПУВАТИ ЙОМУ: СНАРЯГУ, ДРОНИ, ТЕПЛОВІЗОРИ ПОКИ МОЖНОВЛАДЦІ КРАДУТЬ» та «ЧОМУ МІЙ ЧОЛОВІК «ЗОБОВ'ЯЗАНИЙ» А ДЕРЖАВА - НІКОМУ НІЧОГО НЕ ВИННА» у загальнодоступних місцях на території м. Полтава, а саме: на стінах будинків за наступними адресами: м. Полтава, вул. Миру, буд. 9 та буд. 7; на рекламному щиті будівлі залізничного вокзалу «Полтава-Південна» за адресою: м. Полтава, площа Слави, буд. 1; на будівлі «Зооветмагазин» за адресою: м. Полтава, Площа Слави, буд. 5.

Крім того, 18 липня 2024 року, у період часу з 12 год. 40 хв. по 15 год. 25 хв. ОСОБА_8 за попередньою змовою з ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_5 , ОСОБА_11 та іншими невстановленими досудовим розслідуванням особами, на виконання спільного злочинного плану здійснив самостійно та із залученням інших невстановлених досудовим розслідуванням осіб розклеювання фотоматеріалів (листівок) на яких містяться написи «ЧОМУ Я ПОВИННА ВІДПРАВЛЯТИ МОГО ЧОЛОВІКА НА ФРОНТ І КУПУВАТИ ЙОМУ: СНАРЯГУ, ДРОНИ, ТЕПЛОВІЗОРИ ПОКИ МОЖНОВЛАДЦІ КРАДУТЬ» та «ЧОМУ МІЙ ЧОЛОВІК «ЗОБОВ'ЯЗАНИЙ» А ДЕРЖАВА - НІКОМУ НІЧОГО НЕ ВИННА» у загальнодоступних місцях на території м. Кременчук, а саме: на стінах будинків за наступними адресами: м. Кременчук, вул. В. Пугачова, буд. 49, м. Кременчук, вул. Миру, буд. 31, м. Кременчук, вул. Київська, буд. 24, м. Кременчук, вул. Київська, буд. 14, м. Кременчук, поряд з бульв. Пушкіна, буд. 1-А; на рекламному щиті поряд з будинками за наступними адресами: м. Кременчук, вул. Перемоги, буд. 1, буд. 3, м. Кременчук, вул. О. Халаменюка, буд.40/2; на зупинках громадського транспорту, що розташовані поряд з будинками за наступними адресами: м. Кременчук, вул. О. Халаменюка, буд. 40/2, м. Кременчук, вул. Київська, буд. 6; м. Кременчук, вул. Миру, буд. 31-А; м. Кременчук, вул. Київська, зупинка громадського транспорту «м/н Новоіванівка», м. Кременчук, просп. Свободи, зупинка громадського транспорту «Меморіал вічно живим».

Згідно з висновком експертів Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства Юстиції України № 9110/24-36/9201/24-61 від 16.12.2024 за результатом проведення комплексної судової психолого-лінгвістичної експертизи у текстових матеріалах, розміщених на листівках, а саме з написами «ЧОМУ Я ПОВИННА ВІДПРАВЛЯТИ МОГО ЧОЛОВІКА НА ФРОНТ І КУПУВАТИ ЙОМУ: СНАРЯГУ, ДРОНИ, ТЕПЛОВІЗОРИ ПОКИ МОЖНОВЛАДЦІ КРАДУТЬ» та «ЧОМУ МІЙ ЧОЛОВІК «ЗОБОВ'ЯЗАНИЙ» А ДЕРЖАВА - НІКОМУ НІЧОГО НЕ ВИННА» - містяться ознаки деструктивного інформаційно-психологічного впливу, спрямованого на перешкоджання діяльності Збройних Сил України.

Крім того, згідно з листом від ІНФОРМАЦІЯ_15 від 09.01.2025 № 10/172 встановлено, що поширення друкованих матеріалів з написами «ЧОМУ Я ПОВИННА ВІДПРАВЛЯТИ МОГО ЧОЛОВІКА НА ФРОНТ І КУПУВАТИ ЙОМУ: СНАРЯГУ, ДРОНИ, ТЕПЛОВІЗОРИ ПОКИ МОЖНОВЛАДЦІ КРАДУТЬ» та «ЧОМУ МІЙ ЧОЛОВІК «ЗОБОВ'ЯЗАНИЙ» А ДЕРЖАВА - НІКОМУ НІЧОГО НЕ ВИННА» у загальнодоступних громадських місцях створює реальні підвалини загрози національній безпеці через зрив комплектування особовим складом Збройних Сил України, що в свою чергу перешкоджає законній діяльності.

Так, ОСОБА_8 за попередньою змовою з ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_5 , ОСОБА_11 та іншими невстановленими досудовим розслідуванням особами, усвідомлюючи протиправний характер власних намірів та дій, у т.ч. сформованих в умовах дії воєнного стану на території України, умисно на виконання спільного злочинного плану здійснив діяння, яке полягає у перешкоджанні законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань в особливий період, шляхом організації та контролю розклеювання іншими співучасниками протиправного механізму, а також самостійним розклеюванням фотоматеріалів, які містять інформацію деструктивного інформаційно-психологічного характеру щодо здійснення мобілізаційних заходів органами військового управління України, що веде військовий облік та здійснює мобілізацію населення та в свою чергу перешкоджає законній діяльності Збройних Сил України.

Крім цього, встановлено, що 21 травня 2024 о 14 год. 29 хв. ОСОБА_9 в ході спілкування між учасниками чату у групі « ІНФОРМАЦІЯ_9 », отримав від невстановленої досудовим розслідуванням особи завдання сформувати матеріал для опублікування на платформі загальнодоступного інформаційного джерела «Telegram» у соціальній групі « ІНФОРМАЦІЯ_4 », які повинні дискредитувати юридичні та правові норми «Нового закону про мобілізацію № 10449».

Надалі, ОСОБА_9 за попередньою змовою зі ОСОБА_10 , ОСОБА_8 , ОСОБА_11 , ОСОБА_5 та іншими невстановленими досудовим розслідуванням особами, у період часу з 21 травня 2024 по 29 травня 2024 року, використовуючи програму для обміну миттєвими повідомленнями «Telegram» з використанням акаунту з іменем користувача « ОСОБА_14 » з прив'язаним до «Telegram ID - НОМЕР_3», будучи учасником чату « ІНФОРМАЦІЯ_9 » разом з іншими учасниками вказаного інформаційного джерела з обмеженим колом учасників здійснював обговорення та редагування текстового та фото матеріалу для опублікування та за результатом чого було створено публікацію « ІНФОРМАЦІЯ_16 ».

В подальшому, ІНФОРМАЦІЯ_17 о 15 год. 12 хв. невстановленою досудовим розслідуванням особою, на виконання спільного умислу, у програмі для обміну миттєвими повідомленнями «Telegram» за посиланням: ІНФОРМАЦІЯ_8 на якому підписано 7,875 тис. користувачів мережі, було опубліковано текстовий та фото матеріал із заголовком « ІНФОРМАЦІЯ_16 ».

Згідно з висновком експертів Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства Юстиції України № 9110/24-36/9201/24-61 від 16.12.2024 за результатом проведення комплексної судової психолого-лінгвістичної експертизи у текстовому матеріалі з назвою «#МОГИЛІЗУЄМО #ЗРОБИМО ЇХ РАЗОМ ЩЕ РАЗ!» на фотозображенні розміщеному на Telegram-каналі під назвою «Робітничий Фронт України/РФУ», який є загальнодоступним - містяться ознаки деструктивного інформаційно-психологічного впливу, спрямованого на перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України.

Так, ОСОБА_5 , за попередньою змовою з ОСОБА_8 , ОСОБА_11 , ОСОБА_18 , ОСОБА_9 та іншими невстановленими досудовим розслідуванням особами, усвідомлюючи протиправний характер власних намірів та дій, у т.ч. сформованих в умовах швидкого розвитку інформаційного суспільства в Україні та глобального інформаційного простору, використання інформаційно-телекомунікаційних технологій у всіх сферах життя, де особливого значення набувають проблеми інформаційної безпеки, як складової державної безпеки України, умисно на виконання спільного злочинного плану здійснив діяння, яке полягає у перешкоджанні законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань в особливий період, шляхом підготовки та редагування текстового і фотоматеріалу, який містить інформацію деструктивного інформаційно-психологічного характеру щодо здійснення мобілізаційних заходів органами військового управління України, що ведуть військовий облік та здійснюють мобілізацію населення та в свою чергу перешкоджає законній діяльності Збройних Сил України.

28.01.2025 року ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 затримано на підставі п. 2 ч. 1 ст. 208 КПК України, і того ж дня йому повідомлено про підозру у перешкоджанні законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань в особливий період за попередньою змовою групою осіб, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 114-1 КК України.

30.01.2025 року ухвалою слідчого судді Солом'янського районного суду м. Києва підозрюваному ОСОБА_5 обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком до 30.03.2025 включно, а також визначено розмір застави в розмірі 302800 грн.

31.01.2025 року ОСОБА_5 внесено заставу, у зв'язку з чим його звільнено з-під варти та покладено на нього визначені ухвалою наступні обов'язки строком до 30.03.2025 року:

21.03.2025 року постановою прокурора строк досудового розслідування у кримінальному провадженні №22024101110000070 продовжено до 3-х місяців, тобто до 28.04.2025 року.

27.03.2025 року ухвалою слідчого судді Солом'янського районного суду м. Києва підозрюваному ОСОБА_5 продовжено строк дії обов'язків, передбачених ч. 5 ст. 194 КПК України, строком до 28.04.2025 року.

На думку прокурора, існує необхідність в продовженні строку дії запобіжного заходу та продовження дії підозрюваному ОСОБА_5 покладених на нього процесуальних обов'язків з метою забезпечення його належної процесуальної поведінки та запобігання спробам: переховуватися від органів досудового розслідування та суду; знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; незаконного впливу на свідків та потерпілих у кримінальному провадженні; перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином.

Крім того, досудове розслідування в даному провадженні завершити до закінчення дії попередньої ухвали слідчого судді, а саме до 28.04.2025р. не можливо, у зв'язку з необхідністю проведення слідчих (процесуальних) дій в даному провадженні, а саме: отримати характеризуючі матеріали щодо підозрюваних ОСОБА_8 , ОСОБА_5 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 та ОСОБА_11 ; встановити свідків кримінального правопорушення з числа осіб, яким відомі обставини вчинення злочину, допитати останніх в якості свідків; провести слідчий експеримент за участі підозрюваних ОСОБА_8 , ОСОБА_5 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 та ОСОБА_11 з метою перевірки та уточнення відомостей, які мають значення для встановлення обставин вчинення кримінального правопорушення; провести повторні допити підозрюваних ОСОБА_8 , ОСОБА_5 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 та ОСОБА_11 з метою отримання додаткових відомостей, які мають значення для встановлення обставин вчинення кримінального правопорушення; за результатами проведення додаткових слідчих (розшукових) дій, з урахуванням наявних доказів отриманих під час проведення слідчих (розшукових) дій, вирішити питання про зміну раніше повідомленої підозри ОСОБА_8 , ОСОБА_5 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 та ОСОБА_11 в остаточній редакції; виконати вимоги ст. ст. 252, 256 КПК України та отримати дозвіл на зняття грифу таємності із процесуальних документів щодо проведення негласних слідчих (розшукових) дій у органів, що надавали гриф таємності; провести інші слідчі та процесуальні дії, в яких виникне необхідність в ході виконання вищезазначених слідчих дій. отримати характеризуючі матеріали щодо підозрюваних ОСОБА_8 , ОСОБА_5 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 та ОСОБА_11 ; встановити свідків кримінального правопорушення з числа осіб, яким відомі обставини вчинення злочину, допитати останніх в якості свідків; провести слідчий експеримент за участі підозрюваних ОСОБА_8 , ОСОБА_5 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 та ОСОБА_11 з метою перевірки та уточнення відомостей, які мають значення для встановлення обставин вчинення кримінального правопорушення; провести повторні допити підозрюваних ОСОБА_8 , ОСОБА_5 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 та ОСОБА_11 з метою отримання додаткових відомостей, які мають значення для встановлення обставин вчинення кримінального правопорушення; за результатами проведення додаткових слідчих (розшукових) дій, з урахуванням наявних доказів отриманих під час проведення слідчих (розшукових) дій, вирішити питання про зміну раніше повідомленої підозри ОСОБА_8 , ОСОБА_5 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 та ОСОБА_11 в остаточній редакції; виконати вимоги ст. ст. 252, 256 КПК України та отримати дозвіл на зняття грифу таємності із процесуальних документів щодо проведення негласних слідчих (розшукових) дій у органів, що надавали гриф таємності; провести інші слідчі та процесуальні дії, в яких виникне необхідність в ході виконання вищезазначених слідчих дій.

23.04.2025 року ухвалою слідчого судді Солом'янського районного суду м. Києва строк досудового розслідування у кримінальному провадженні № 22024101110000070 від 24.01.2024р. продовжено до шести місяців, а саме до 28 липня 2025 року.

У зв'язку з необхідністю виконанням вказаних слідчих дій, прокурор звернувся до слідчого судді з клопотанням про продовження, строком на два місяці, підозрюваному ОСОБА_5 строку дії обов'язків, передбачених ч. 5 ст. 194 КПК України, оскільки їх строк, ухвалою слідчого судді Солом'янського районного суду м. Києва був продовжений до 28.04.2025р., включно.

Під час судового розгляду прокурор підтримала подане клопотання та просила його задовольнити з підстав, зазначених у клопотанні.

Захисник та підозрюваний не заперечували проти задоволення клопотання.

Згідно ч. 4 ст. 107 КПК України фіксування судового засідання здійснювалось за допомогою технічних засобів кримінального провадження.

Вислухавши пояснення учасників процесу, дослідивши матеріали клопотання та надані в суді документи, слідчий суддя вважає, що клопотання прокурора підлягає задоволенню з наступних підстав.

В ході судового розгляду встановлено, що ОСОБА_5 підозрюється у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 27, ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1 КК України.

Враховуючи, що слідчий суддя на даному етапі кримінального провадження не вправі вирішувати ті питання, які повинен вирішувати суд під час розгляду кримінального провадження по суті, зокрема, не вправі оцінювати докази з точки зору їх достатності і допустимості для визнання особи винною чи невинною у вчиненні кримінального правопорушення, а лише зобов'язаний на підставі розумної оцінки сукупності отриманих доказів визначити, що причетність особи до вчинення кримінального правопорушення є вірогідною та достатньою для застосування щодо неї обмежувального заходу, то з огляду на наведені у клопотанні слідчого та доданих до нього матеріалах дані, слідчий суддя приходить для висновку про наявність обґрунтованої підозри у вчиненні ОСОБА_5 кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 27, ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1 КК України.

Більш того, якщо виходити з поняття «обґрунтована підозра», наведеного в п. 175 рішення Європейського суду з прав людини від 21 квітня 2011 року у справі «Нечипорук і Йонкало проти України», то обґрунтована підозра означає, що існують факти і інформація, які можуть переконати об'єктивного спостерігача, що особа, про яку йдеться, могла вчинити правопорушення. Фактів і інформації, які переконливо свідчать про причетність ОСОБА_5 до вчинення вищевказаних кримінальних правопорушень, в клопотанні слідчого та доданих до нього матеріалах міститься достатньо для висновку про обґрунтованість повідомленої йому підозри.

Вимога розумної підозри передбачає наявність доказів, які об'єктивно зв'язують підозрюваного з певним злочином і вони не повинні бути достатніми, щоб забезпечити засудження, але мають бути достатніми, щоб виправдати подальше розслідування або висунення звинувачення (рішення у справі «Джон Мюррей проти Сполученого Королівства» від 28.10.1994, «Фокс, Кемпбелл і Гартлі проти Сполученого Королівства» від 30.09.1990).

На обґрунтування пред'явленої ОСОБА_5 підозри, слідчим надані зібрані під час досудового розслідування докази та інші матеріали кримінального провадження, які на думку слідчого судді, обґрунтовано свідчать про причетність останнього до вчинення кримінального правопорушення, яке розслідуються.

28.01.2025 року ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 затримано на підставі п. 2 ч. 1 ст. 208 КПК України, і того ж дня йому повідомлено про підозру у перешкоджанні законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань в особливий період за попередньою змовою групою осіб, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 114-1 КК України.

30.01.2025 року ухвалою слідчого судді Солом'янського районного суду м. Києва підозрюваному ОСОБА_5 обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком до 30.03.2025 включно, а також визначено розмір застави в розмірі 302800 грн.

31.01.2025 року ОСОБА_5 внесено заставу, у зв'язку з чим його звільнено з-під варти та покладено на нього визначені ухвалою наступні обов'язки строком до 30.03.2025 року:

21.03.2025 року постановою прокурора строк досудового розслідування у кримінальному провадженні №22024101110000070 продовжено до 3-х місяців, тобто до 28.04.2025 року.

27.03.2025 року ухвалою слідчого судді Солом'янського районного суду м. Києва підозрюваному ОСОБА_5 продовжено строк дії обов'язків, передбачених ч. 5 ст. 194 КПК України, строком до 28.04.2025 року.

Згідно ч. 1 ст. 177 КПК України метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним покладення на нього процесуальних обов'язків, а також запобігання спробам переховуватися від органів досудового розслідування та суду; знищення, схову або спотворення будь-якої із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; незаконного впливу на свідків та інших підозрюваних у цьому ж кримінальному провадженні; перешкоджання кримінальному провадженню іншим чином; вчиненню іншого кримінального правопорушення чи продовження кримінального правопорушення, в якому підозрюється, обвинувачується.

Відповідно до ч. 6 ст. 194 КПК України обов'язки, передбачені частиною п'ятою цієї статті, можуть бути покладені на підозрюваного, обвинуваченого на строк не більше двох місяців. У разі необхідності цей строк може бути продовжений за клопотанням прокурора в порядку, передбаченому статтею 199 цього Кодексу.

Згідно ч. 3 ст. 199 КПК України клопотання про продовження строку тримання під вартою, крім відомостей, зазначених у статті 184 цього Кодексу, повинно містити: 1) виклад обставин, які свідчать про те, що заявлений ризик не зменшився або з'явилися нові ризики, які виправдовують тримання особи під вартою; 2) виклад обставин, які перешкоджають завершенню досудового розслідування до закінчення дії попередньої ухвали про тримання під вартою.

Відповідно до ст. 2 КПК України завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.

Пунктом 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод передбачено, що кожен має право на справедливий розгляд його справи незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.

Вирішуючи питання про застосування, продовження, зміну або скасування запобіжного заходу при розгляді відповідних клопотань, слідчий суддя зобов'язаний: здійснювати повноваження із судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні під час досудового розслідування і судового розгляду та враховувати, що запобіжні заходи у кримінальному провадженні обмежують права особи на свободу та особисту недоторканність, гарантовані ст. 5 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод 1950 року (Конвенція), а тому можуть бути застосовані тільки за наявності законної мети та підстав, визначених КПК України, з урахуванням відповідної практики Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ).

Крім того, як неодноразово зазначав Європейський суд з прав людини у своїх рішеннях, у випадках коли констатував порушення статті 5 Конвенції щодо розгляду доцільності продовження строків тримання особи під вартою, протягом як досудового розслідування, так і судового розгляду, продовження строків тримання під вартою повинно ґрунтуватися на презумпції, що з перебігом ефективного розслідування справи зменшуються ризики, які стали підставою для взяття особи під вартою на початковій стадії розслідування.

Беручи до уваги, що встановленні ризики, під час застосування ухвалою слідчого судді ОСОБА_19 запобіжного заходу у вигляді застави, суттєво зменшилися, проте продовжують існувати на даний час.

Крім того, слідчий суддя враховує доводи прокурора з приводу того, що досудове розслідування завершити до закінчення дії попередньої ухвали від 27.03.2025р. неможливо, у зв'язку із необхідністю проведення в рамках вказаного кримінального провадження ряду слідчих дій, а саме: отримати характеризуючі матеріали щодо підозрюваних ОСОБА_8 , ОСОБА_5 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 та ОСОБА_11 ; встановити свідків кримінального правопорушення з числа осіб, яким відомі обставини вчинення злочину, допитати останніх в якості свідків; провести слідчий експеримент за участі підозрюваних ОСОБА_8 , ОСОБА_5 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 та ОСОБА_11 з метою перевірки та уточнення відомостей, які мають значення для встановлення обставин вчинення кримінального правопорушення; провести повторні допити підозрюваних ОСОБА_8 , ОСОБА_5 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 та ОСОБА_11 з метою отримання додаткових відомостей, які мають значення для встановлення обставин вчинення кримінального правопорушення; за результатами проведення додаткових слідчих (розшукових) дій, з урахуванням наявних доказів отриманих під час проведення слідчих (розшукових) дій, вирішити питання про зміну раніше повідомленої підозри ОСОБА_8 , ОСОБА_5 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 та ОСОБА_11 в остаточній редакції; виконати вимоги ст. ст. 252, 256 КПК України та отримати дозвіл на зняття грифу таємності із процесуальних документів щодо проведення негласних слідчих (розшукових) дій у органів, що надавали гриф таємності; провести інші слідчі та процесуальні дії, в яких виникне необхідність в ході виконання вищезазначених слідчих дій. отримати характеризуючі матеріали щодо підозрюваних ОСОБА_8 , ОСОБА_5 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 та ОСОБА_11 ; встановити свідків кримінального правопорушення з числа осіб, яким відомі обставини вчинення злочину, допитати останніх в якості свідків; провести слідчий експеримент за участі підозрюваних ОСОБА_8 , ОСОБА_5 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 та ОСОБА_11 з метою перевірки та уточнення відомостей, які мають значення для встановлення обставин вчинення кримінального правопорушення; провести повторні допити підозрюваних ОСОБА_8 , ОСОБА_5 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 та ОСОБА_11 з метою отримання додаткових відомостей, які мають значення для встановлення обставин вчинення кримінального правопорушення; за результатами проведення додаткових слідчих (розшукових) дій, з урахуванням наявних доказів отриманих під час проведення слідчих (розшукових) дій, вирішити питання про зміну раніше повідомленої підозри ОСОБА_8 , ОСОБА_5 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 та ОСОБА_11 в остаточній редакції; виконати вимоги ст. ст. 252, 256 КПК України та отримати дозвіл на зняття грифу таємності із процесуальних документів щодо проведення негласних слідчих (розшукових) дій у органів, що надавали гриф таємності; провести інші слідчі та процесуальні дії, в яких виникне необхідність в ході виконання вищезазначених слідчих дій.

23.04.2025 року ухвалою слідчого судді Солом'янського районного суду м. Києва строк досудового розслідування у кримінальному провадженні № 22024101110000070 від 24.01.2024р. продовжено до шести місяців, а саме до 28 липня 2025 року.

Враховуючи вказане, слідчий суддя вважає, що встановлені раніше ризики, передбачені ст. 177 КПК України, у зв'язку із перебігом ефективного розслідування справи суттєво зменшилися, проте продовжують існувати, а також враховуючи особу підозрюваного ОСОБА_5 , його майновий та сімейний стан, наявність постійного місця проживання та реєстрації, тому, з метою забезпечення належної процесуальної поведінки підозрюваного ОСОБА_5 , слідчий суддя вважає необхідним продовжити підозрюваному строк дії обов'язків, визначених ч. 5 ст. 194 КПК України та покладених на підозрюваного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , строком на два місяці, тобто до 23.06.2025р. включно, а саме: прибувати до слідчого, прокурора, слідчого судді або суду за кожним їхнім викликом та вимогою, залежно від стадії кримінального провадження; не відлучатись із населеного пункту, де останній фактично проживає без дозволу слідчого, прокурора, слідчого судді або суду; повідомляти слідчого, прокурора, слідчого суддю або суд про зміну свого місця проживання; утримуватися від спілкування, що стосується обставин даного кримінального провадження, із свідками та іншими підозрюваними у кримінальному провадженні поза межами процесуальних дій; здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України та в'їзд з Україну, які в сукупності із застосованим запобіжним заходом, повинні достатньою мірою гарантувати та забезпечити, у подальшому, належну процесуальну поведінку підозрюваного ОСОБА_5 у даному провадженні.

За таких обставин, слідчий суддя вважає, що клопотання прокурора підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст. 2, 177, 178, 179, 193, 194, 195, 196, 199, 309, 372, 376, 395 КПК України, слідчий суддя,

УХВАЛИВ:

Клопотання прокурора відділу Київської міської прокуратури ОСОБА_6 - задовольнити.

Продовжити строк дії обов'язків, визначених ч. 5 ст. 194 КПК України та покладених на підозрюваного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , строком на два місяці, тобто до 23.06.2025р. включно, а саме:

- прибувати до слідчого, прокурора, слідчого судді або суду за кожним їхнім викликом та вимогою, залежно від стадії кримінального провадження;

- не відлучатись із населеного пункту, де останній фактично проживає без дозволу слідчого, прокурора, слідчого судді або суду;

- повідомляти слідчого, прокурора, слідчого суддю або суд про зміну свого місця проживання;

- утримуватися від спілкування, що стосується обставин даного кримінального провадження, із свідками та іншими підозрюваними у кримінальному провадженні поза межами процесуальних дій;

- здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України та в'їзд з Україну.

Контроль за виконанням ухвали покласти на Київську міську прокуратуру.

Ухвала слідчого судді підлягає негайному виконанню після її оголошення.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя: ОСОБА_1