Ухвала від 18.04.2025 по справі 728/527/24

Єдиний унікальний номер 728/527/24

Кримінальне провадження 1-в/728/25/25

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 квітня 2025 року місто Бахмач

Бахмацький районний суд у складі:

головуючого судді - ОСОБА_1

за участі:

секретаря судового засідання ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Бахмачі подання Ніжинського районного сектору № 3 філії ДУ “Центр пробації» в Чернігівській області про звільнення від відбування покарання в зв'язку з закінченням іспитового строку відносно засудженого

ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ром за національністю, громадянина України, уродженця с. Бистрик Бердичівського району Житомирської області, фактично проживаючого в АДРЕСА_1 , зареєстрованого в АДРЕСА_2 ,

засудженого 02.04.2024 вироком Бахмацького районного суду Чернігівської області за частиною першою статті 263 Кримінального кодексу України (далі також - КК України) до 3 років позбавлення волі, на підставі статті 75 КК України звільнений від відбування призначеного покарання з випробуванням строком на 1 рік,

особи, які беруть участь у справі, не з'явилися,

негайно після закінчення судового розгляду, перебуваючи у нарадчій кімнаті, постановив ухвалу про таке.

І. Суть питання, що вирішується.

1. До Бахмацького районного суду (далі також - Суд) 04.04.2025 звернулась фахівець Ніжинського районного сектору № 3 філії ДУ “Центр пробації» в Чернігівській області ОСОБА_4 із поданням про звільнення від відбування покарання в зв'язку з закінченням іспитового строку відносно ОСОБА_3 .

2. Подання обґрунтовано тим, що за час терміну випробування ОСОБА_3 зарекомендував себе негативно, за місцем проживання характеризується посередньо, повторних злочинів не скоїв, до кримінальної відповідальності не притягувався, обов'язки покладені судом виконав частково, але у зв'язку з закінченням іспитового строку підлягає звільненню від відбування покарання.

ІІ. Позиція осіб, які беруть участь у справі.

3. У судове засідання особи, які беруть участь у справі, не з'явилися, про час та місце проведення розгляду справи повідомлялись у встановленому законом порядку, надіслали заяви про розгляд справи без їх участі, проти задоволення подання не заперечували. Дані обставини не перешкоджають проведенню судового розгляду відповідно до статті 539 Кримінального процесуального кодексу України (далі також - КПК України).

4. Судом на підставі частини четвертої статті 107 КПК України у зв'язку із неприбуттям в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження не здійснювалося.

ІІІ. Встановлені Судом обставини.

5. Вироком Суду від 02.04.2024 у справі № 728/527/24 ОСОБА_3 був засуджений за частиною першою статті 263 КК України до трьох років позбавлення волі, на підставі статті 75 КК України звільнений від відбування покарання з випробуванням з іспитовим строком в один рік.

6. При цьому вироком Суду на ОСОБА_3 були покладені обов'язки, передбачені статтею 76 КК України: періодично з'являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації; повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи та навчання.

7. Із матеріалів особової справи ОСОБА_3 вбачається, що він не з'явився для реєстрації до Ніжинського районного сектору № 3 філії ДУ “Центр пробації» в Чернігівській області 02.07.2024, 06.08.2024, 20.08.2024, 14.03.2025 без поважної причини, за що йому було винесено письмове попередження та проведено бесіди профілактичного характеру.

Також, 19.09.2024 ухвалою Суду відмовлено у задоволенні подання Ніжинського районного сектору № 3 філії ДУ “Центр пробації» в Чернігівській області про скасування покарання з випробуванням і направлення для відбування призначеного покарання ОСОБА_3 . Підставою для відмови у задоволенні подання, Суд вважав, що доводи подання про небажання ОСОБА_3 стати на шлях виправлення та перевиховання, а також висновок про ухилення від обов'язку періодичної реєстрації є не досить переконливими та достатніми для скасування звільнення від покарання.

8. За місцем проживання ОСОБА_3 негативних характеристик не має.

ІV. Мотиви з яких виходить Суд і положення закону, якими він керується

9. За змістом пункту 9 статті 537 КПК України під час виконання вироків саме Суд має право вирішувати питання, зокрема про звільнення від призначеного покарання з випробуванням після закінчення іспитового строку.

10. Відповідно до частини першої статті 78 КК України та частини другої статті 165 Кримінально-виконавчого кодексу України після закінчення іспитового строку засуджений, який виконав покладені на нього обов'язки та не вчинив нового злочину, звільняється судом від призначеного йому покарання.

11. Судом встановлено, що за час перебування на обліку в Ніжинському районному секторі № 3 філії ДУ “Центр пробації» в Чернігівській області засуджений ОСОБА_5 зарекомендував себе посередньо, за місцем проживання негативних характеристик не має, до адміністративної відповідальності не притягався, засуджений за вчинення нових кримінальних правопорушень не був.

12. З огляду на вищевикладене, Суд приходить до висновку про наявність підстав для задоволення даного подання.

З цих підстав, керуючись частиною першою статті 78 Кримінального кодексу України, частиною другою статті 165 Кримінально-виконавчого кодексу України, статтями 537, 539 Кримінального процесуального кодексу України, Суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Подання Ніжинського районного сектору № 3 філії ДУ “Центр пробації» в Чернігівській області про звільнення від відбування покарання в зв'язку з закінченням іспитового строку засудженого ОСОБА_3 задовольнити повністю.

2. Засудженого ОСОБА_3 звільнити від відбування покарання, призначеного згідно з вироком Бахмацького районного суду Чернігівської області від 02.04.2024 у справі №728/527/24.

3. Копію ухвали до відома направити до Ніжинської окружної прокуратури, Ніжинського районного сектору № 3 філії ДУ “Центр пробації» в Чернігівській області та засудженому.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Чернігівського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги в семиденний строк з дня проголошення ухвали; у разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом семи днів з дня отримання копії цієї ухвали.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кримінальним процесуальним кодексом України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги, судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.

Суддя

Бахмацького районного суду ОСОБА_1

Попередній документ
126722601
Наступний документ
126722603
Інформація про рішення:
№ рішення: 126722602
№ справи: 728/527/24
Дата рішення: 18.04.2025
Дата публікації: 21.04.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Бахмацький районний суд Чернігівської області
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Справи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (18.04.2025)
Дата надходження: 04.04.2025
Розклад засідань:
11.03.2024 12:30 Бахмацький районний суд Чернігівської області
02.04.2024 14:30 Бахмацький районний суд Чернігівської області
19.09.2024 14:00 Бахмацький районний суд Чернігівської області
18.04.2025 09:30 Бахмацький районний суд Чернігівської області