Рішення від 11.04.2025 по справі 640/16575/22

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 квітня 2025 року Справа№640/16575/22

Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Волгіної Н.П., розглянувши в письмовому порядку за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу

за позовом ОСОБА_1

до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві

про визнання протиправними дій, зобов'язати вчинити дії, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 30 вересня 2022 року звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві, в якому просить суд:

- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві щодо нарахування і виплати позивачу щорічної разової грошової допомоги до 5 травня у 2022 році як інваліду війни 2-ої групи з порушенням вимог Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві здійснити перерахунок та виплату позивачу як інваліду війни 2-ої групи недоплаченої суми щорічної грошової допомоги до 5 травня 2022 року, виходячи з розміру восьми мінімальних пенсій за віком відповідно до вимог ст. 13 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» у розмірі 11 566 грн (з урахуванням вже виплаченої суми 3 906 грн).

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 3 жовтня 2022 року позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі; вирішено розгляд справи здійснювати в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін та проведення судового засідання за наявними у справі матеріалами; запропоновано відповідачу подати суду відзив на позовну заяву (а.с. 15-16).

13 грудня 2022 року Верховна Рада України прийняла Закон України № 2825-ІХ «Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду» (далі - Закон № 2825-ІХ), який набрав чинності 15 грудня 2022 року, статтею 1 якого встановлено ліквідувати Окружний адміністративний суд міста Києва.

На підставі п. 2 розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 2825-ІХ проведений автоматизований розподіл адміністративних справ, які не розглянуті Окружним адміністративним судом міста Києва, між окружними адміністративними судами України з урахуванням навантаження, за принципом випадковості та відповідно до хронологічного надходження справ згідно з Порядком передачі судових справ, нерозглянутих Окружним адміністративним судом міста Києва, затвердженим наказом Державної судової адміністрації України від 16 вересня 2024 року № 399.

За результатами автоматизованого розподілу адміністративних справ, які не розглянуті Окружним адміністративним судом міста Києва, між окружними адміністративними судами України, справа № 640/16575/22 передана на розгляд та вирішення Донецькому окружному адміністративному суду.

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 17 березня 2025 року адміністративна справа № 640/16575/22 прийнята до провадження суддею зазначеного суду Волгіною Н.П. (а.с. 21-22).

19 березня 2025 року до суду надійшов відзив на позов, направлений відповідачем 23 січня 2023 року на адресу Київського окружного адміністративного суду та перенаправлений останнім до Донецького окружного адміністративного суду для приєднання до матеріалів судової справи № 640/16575/22 (а.с. 23-27).

1 квітня 2025 року до Донецького окружного адміністративного суду від відповідача надійшов відзив на позовну заяву від 19 березня 2025 року (а.с. 33-36).

10 квітня 2025 року до Донецького окружного адміністративного суду від позивача надійшла відповідь на відзив (а.с. 40-43).

В обґрунтування позовних вимог у позові зазначено наступне.

Позивач знаходиться на обліку в територіальному органі Пенсійного фонду України як особа, якій призначено пенсію (щомісячне довічне грошове утримання), має статус учасника бойових дій Афганістану, ветерана ЗСУ та інваліда війни 2-ої групи та має право на нарахування та виплату разової грошової допомоги до 5 травня кожного року у розмірі 8-ми мінімальних пенсій за віком відповідно до положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

У 2022 році позивач одержав грошову допомогу до 5 травня у розмірі 3 906,00 грн.

Згідно зі ст. 13 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії соціального захисту» № 351-ХІІ від 22 жовтня 1993 року щорічно до 5 травня інвалідам війни 2-ої групи виплачується разова грошова допомога у розмірах, які визначаються Кабінетом Міністрів України в межах бюджетних призначень, встановлених законом про Державний бюджет України, у розмірі восьми мінімальних пенсій за віком.

Отже, позивачу у 2022 році мало бути сплачено допомогу до 5 травня у розмірі 15 472,00 грн, оскільки розмір мінімальної пенсії за віком згідно із Законом України «Про Державний бюджет на 2022 рік» станом на 1 січня 2022 року склав 1934,00 грн.

2 вересня 2022 року позивач звернувся до відповідача із заявою № 19258/Я-2600-22 щодо нарахування йому грошової допомоги до 5 травня згідно зі ст. 13 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії соціального захисту» № 3551-ХІІ від 22 жовтня 1993 року у розмірі восьми мінімальних пенсій за віком.

Листом від 20 вересня 2022 року (вих. № 20521-19258/Я-02/8-2600/22) Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві відмовило позивачу у задоволенні його заяви про нарахування грошової допомоги до 5 травня згідно зі ст. 13 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії соціального захисту».

Позивач вважає дії відповідача щодо не виплати йому щорічної грошової допомоги до 5 травня за 2022 рік у належному розмірі протиправними, так як цими діями порушуються його соціальні права (а.с. 1-5).

У відзиві на позов відповідач зазначає про відсутність підстав для задоволення заявлених позивачем позовних вимог, обґрунтовуючи заперечення наступним.

Позивач перебуває на обліку в Головному управлінні та отримує пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» № 2262-ХІІ.

На виконання приписів Бюджетного кодексу України та з метою забезпечення виплати разової грошової допомоги ветеранам війни, особам, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» № 3551-ХІІ, одноразово здійснюється виплата грошової допомоги до 5 травня у 2022 році у розмірах згідно з додатком до постанови Кабінету Міністрів України від 7 травня 2022 року № 540 «Деякі питання виплати у 2022 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту і «Про жертви нацистських переслідувань» № 540, зокрема особам з інвалідністю внаслідок війни ІІ групи - 3906,00 грн.

Наголошує, що як слідує з чинного законодавства, зокрема зі ст.ст. 46, 64 Конституції України, у зв'язку із тривання в країні воєнного стану можуть бути обмежені права громадян у сфері соціального захисту.

Посилається на висновки Верховного Суду, висловлені у постанові від 1 грудня 2022 року у справі № 580/2869/22.

Відповідач наголошує на тому, що Головним розпорядником коштів на виплату грошової допомоги є Мінсоцполітики, що розмір грошової допомоги визначено не Головним управлінням, а Постановою № 540, при цьому дії Головного управління щодо виплати грошової допомоги у 2022 році полягають в одноразовому включенні суми грошової допомоги до відомостей (списку) на виплату пенсій за червень 2022 року.

Просить суд відмовити позивачу у задоволені його позовних вимог (а.с. 24-27, 33-36).

У відповіді на відзив позивач наводить пояснення, аналогічні поясненням у адміністративному позові, та зазначає, що станом на квітень 2025 року відповідачем не усунуті порушення прав позивача та не виплачено допомогу до 5 травня за 2022 рік у належному розмірі.

Наполягає на задоволенні позовних вимог (а.с. 40-43).

Дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне.

Позивач, ОСОБА_1 , є громадянином України, РНОКПП НОМЕР_1 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 , є ветераном війни - особою з інвалідністю внаслідок війни ІІ групи відповідно до посвідчення серії НОМЕР_2 від 17 лютого 2019 року, перебуває на обліку у відповідача як пенсіонер по інвалідності відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» як особа з інвалідністю внаслідок війни 2 групи (а.с. 6-8, 12).

Відповідач, Головне управління Пенсійного фонду України в місті Києві, код ЄДРПОУ 42098368, зареєстроване місцезнаходження: 04053, м. Київ, вул. Бульварно-Кудрявська, буд. 16, є органом державної влади та належним відповідачем у справі (а.с. 37).

Як встановлено судом на підставі матеріалів справи, в тому числі письмових пояснень сторін, 4 червня 2022 року позивач отримав грошову допомогу до 5 травня 2022 року у розмірі 3 906,00 грн, сплачену йому відповідачем відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 7 травня 2022 року № 540 «Деякі питання виплати у 2022 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту і «Про жертви нацистських переслідувань».

Будучи не згодним з розміром грошової допомоги, позивач звернувся до відповідача із заявою від 2 вересня 2022 року (вх. 19258/Я-2600-22), в якій просив провести донарахування недоотриманої ним суми щорічної грошової допомоги як інваліду війни 2 групи за 2022 рік у розмірі 11 566,00 грн (а.с. 9-11).

Листом від 20 вересня 2022 року (вих. № 20521-19258/Я-02/8-2600/22) Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві повідомило позивачу, що він перебуває на обліку в Головному управлінні та отримує пенсію по інвалідності, призначену йому відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» як особа з інвалідністю внаслідок війни 2 групи. Відповідно до ст. 13 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії соціального захисту» щорічно до 5 травня особи з інвалідністю внаслідок війни виплачується разова грошова допомога у розмірі, визначеному Кабінетом Міністрів України, в межах бюджетного призначення, встановленого законом про Державний бюджет України. Згідно з постановою Кабінету Міністрів України № 540 розмір разової грошової допомоги у 2022 році особам з інвалідністю внаслідок війни 2 групи становить 3906,00 грн. Зазначена сума разової грошової допомоги перерахована позивачу у червні 2022 року на банківський рахунок в АТ «Ощадбанк України» (а.с. 12).

Вважаючи протиправними дії Київського міського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат щодо виплати йому у неповному обсязі щорічної разової грошової допомоги до 5 травня як інваліду 2 групи внаслідок війни, позивач звернувся до суду із даним позовом.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з наступного.

Частиною 2 ст. 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно ст. 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

За приписами п. 6 ч. 1 ст. 92 Конституції України основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення визначаються виключно законами України.

Правовий статус ветеранів війни визначає Закон України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» № 3551-XII від 22 жовтня 1993 року (далі - Закон України №3551-XII).

Відповідно до ч. 5 ст. 13 Закону України № 3551-XII (в редакції Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 25 грудня 1998 року № 367-XIV) щорічно до 5 травня особам з інвалідністю внаслідок війни виплачується разова грошова допомога у розмірах: інвалідам I групи - десять мінімальних пенсій за віком; II групи - вісім мінімальних пенсій за віком; III групи - сім мінімальних пенсій за віком.

Пунктом 20 Розділу ІІ Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік» згадану вище норму права викладено в такій редакції: «Щорічно до 5 травня інвалідам війни виплачується разова грошова допомога у розмірах, які визначаються Кабінетом Міністрів України в межах бюджетних призначень, встановлених законом про Державний бюджет України".

Рішенням Конституційного Суду України від 22 травня 2008 року № 10-рп/2008 визнано неконституційними зокрема положення ст. 67 розділу І, пунктів 2-4, 6-8, 10-18, підпункту 7 пункту 19, пунктів 20-22, 24-34, підпунктів 1-6, 8-12 пункту 35, пунктів 36-100 розділу «Внесення змін до деяких законодавчих актів України» та пункту 3 розділу «Прикінцеві положення» Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України».

Відповідно до ч. 2 ст. 152 Конституції України закони, інші акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність, якщо інше не встановлено самим рішенням, але не раніше дня його ухвалення.

Поряд із цим, законодавцем правовідносини щодо нарахування, виплати та розмірів одноразової грошової допомоги до 5 травня були з 1 січня 2015 року також врегульовані пунктом 26 розділу VI Бюджетного кодексу України, відповідно до якого норми і положення статей 12, 13, 14, 15 та 16 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України, виходячи з наявних фінансових ресурсів державного і місцевого бюджетів та бюджетів фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Отже, Кабінету Міністрів України були делеговані повноваження встановлювати розмір разової грошової допомоги до 5 травня.

На реалізацію приписів цієї норми закону Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 11 травня 2022 року № 540 «Про деякі питання виплати разової грошової допомоги у 2022 році, передбаченої Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» і «Про жертви нацистських переслідувань», якою затверджено Порядок використання у 2022 році коштів державного бюджету, передбачених для виплати щорічної разової грошової допомоги ветеранам війни і жертвам нацистських переслідувань, додатком до якого передбачено, що особам з інвалідністю ІІ групи внаслідок війни виплата разової грошової допомоги до 5 травня, передбаченої Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», проводиться у розмірі 3906,00 грн.

Відповідно до п. 5 цього Порядку бюджетні кошти розподіляються Мінсоцполітики в межах бюджетних призначень і спрямовуються: Пенсійному фонду України - відповідно до поданої ним заявки щодо сум грошової допомоги, що включені у відомості (списки) на виплату пенсій за червень 2022 року, на підставі інформації, що обробляється в базах даних одержувачів пенсій (електронних пенсійних справах), та витрат на оплату послуг, пов'язаних із виплатою та доставкою грошової допомоги, що проводиться організацією, що здійснює виплату і доставку пенсій та грошової допомоги за місцем фактичного проживання; регіональним органам соціального захисту населення […]. Кошти для виплати грошової допомоги та оплати послуг, пов'язаних із виплатою та доставкою грошової допомоги територіальними органами Пенсійного фонду України, перераховуються Мінсоцполітики на окремий рахунок Пенсійного фонду України, відкритий в АТ “Ощадбанк».

Рішенням Конституційного Суду України від 27 лютого 2020 року у справі 1-247/2018 (3393/18) визнано таким, що не відповідає Конституції України, окреме положення п. 26 розділу VI «Прикінцеві та перехідні положення» Бюджетного кодексу України у частині, яка передбачає, що норми і положення ст.ст. 12, 13, 14, 15 та 16 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 22 жовтня 1993 року № 3551-ХІІ (далі - Закон № 3551-ХІІ) застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України, виходячи з наявних фінансових ресурсів державного і місцевого бюджетів та бюджетів фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Конституційний Суд України зазначив, що встановлення п. 26 розділу VI «Прикінцеві та перехідні положення» Кодексу іншого, ніж у ст.ст. 12, 13, 14, 15 та 16 Закону № 3551-ХІІ, законодавчого регулювання відносин у сфері надання пільг ветеранам війни спричиняє юридичну невизначеність при застосуванні зазначених норм Кодексу та Закону № 3551, що суперечить принципу верховенства права, установленому ст. 8 Конституції України.

Частиною 2 ст. 152 Конституції України встановлено, що закони, інші акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність, якщо інше не встановлено самим рішенням, але не раніше дня його ухвалення.

З огляду на викладене, суд дійшов висновку, що у 2022 році позивач як особа з інвалідністю ІІ групи внаслідок війни мав право на грошову допомогу до 5 травня в редакції Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 25 грудня 1998 року № 367-ХІV, яка передбачала розмір цієї допомоги вісім мінімальних пенсій за віком.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне забезпечення» № 1058-IV від 9 липня 2003 року (далі - Закон № 1058-IV) мінімальна пенсія - державна соціальна гарантія, розмір якої визначається цим Законом.

Згідно ч. 1 ст. 28 вказаного Закону мінімальний розмір пенсії за віком за наявності у чоловіків 35 років, а у жінок 30 років страхового стажу встановлюється в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом.

Вихідним критерієм обрахунку щорічної разової грошової допомоги до 5 травня є мінімальний розмір пенсії за віком.

Відповідно до ч. 1 ст. 28 Закону № 1058-ІV мінімальний розмір пенсії за віком за наявності у чоловіків 35 років, а у жінок 30 років страхового стажу встановлюється в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом.

Таким законом є закон України про Державний бюджет України на відповідний рік.

Згідно із ч. 4 ст. 28 Закону № 1058-ІV мінімальний розмір пенсії за віком, встановлений частинами першою - третьою цієї статті, застосовується виключно для визначення розмірів пенсій, призначених згідно з цим Законом.

Закон № 1058-ІV є єдиним законодавчим актом, який визначає розмір мінімальної пенсії за віком.

Разом з цим держава, запроваджуючи певний механізм правового регулювання відносин, зобов'язана забезпечити його реалізацію. У протилежному випадку всі негативні наслідки відсутності правового регулювання покладаються на державу.

Таким чином, при врегулюванні спірних правовідносин щодо обрахунку щорічної разової грошової допомоги до 5 травня у 2022 році застосуванню підлягає саме ч. 1 ст. 28 Закону № 1058-ІV.

Зазначений висновок суду узгоджується із правовим висновком Великої Палати Верховного Суду, викладеним у постанові від 13 січня 2021 року (справа № 440/2722/20).

Статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2022 рік» встановлено, що з 1 січня 2022 року прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, складає 1934,00 грн.

Таким чином, розмір щорічної разової грошової допомоги особам з інвалідністю внаслідок війни ІІ групи у 2022 році становить 15 472,00 грн (1934,00 грн х 8).

На підставі викладеного вище, суд дійшов висновку про те, що відповідачем неправомірно виплачено позивачу щорічну разову грошову допомогу як особі з інвалідністю внаслідок війни ІІ групи за 2022 рік в розмірі меншому, ніж передбачено ч. 5 ст. 13 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Щодо посилань відповідача на висновки, викладені у постанові Верховного Суду від 1 грудня 2022 року у справі № 580/2869/22, суд зазначає наступне.

У постанові від 1 грудня 2022 року у справі № 580/2869/22 Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду сформулював висновки у подібних правовідносинах, відповідно до яких враховуючи положення ч. 2 ст. 20 Закону № 389-VІІІ, ч. 7 ст. 20 та абз. 3 пп. 2 п. 22 розділу«Прикінцеві та перехідні положення» Бюджетного кодексу України, у 2022 році виплата щорічної разової грошової допомоги до 5-го травня має здійснюватися у розмірах, визначених в додатку до Порядку, затвердженого Постановою № 540.

Разом із цим у постанові від 13 червня 2023 року у адміністративній справі № 560/8064/22 Верховний Суд складі Судової палати з розгляду справ щодо захисту соціальних прав Касаційного адміністративного суду відступив від висновків, викладених у постанові Верховного Суду від 1 грудня 2022 року у справі № 580/2869/22, та зазначив, що оскільки на час виплати позивачу у 2022 році щорічної разової грошової допомоги до 5 травня одночасно діяли положення ст. 13 Закону № 3551-XII і Порядку № 540, які по-різному визначають розмір виплати щорічної разової грошової допомоги до 5 травня, з огляду на положення ч. 3 ст. 7 КАС України, якою визначаються загальні засади пріоритетності законів над підзаконними актами, для визначення розміру разової грошової допомоги особам з інвалідністю внаслідок війни у 2022 році слід застосовувати не Порядок № 540, а Закон № 3551-XII, який має вищу юридичну силу та є спеціальним законом у цій сфері відносин.

Суд враховує правовий висновок Великої Палати Верховного Суду, викладений у постанові від 30 січня 2019 у справі № 755/10947/17, відповідно до якого, під час вирішення тотожних спорів суди мають враховувати саме останню правову позицію.

Як встановлено судом сума недоплаченої позивачу допомоги до 5 травня за 2022 рік становить 11 566,00 грн.

Стосовно посилання відповідача на те, що виплата щорічної разової грошової допомоги до 5 травня 2022 рік провадиться відповідачем в межах доведених планових асигнувань, які фінансуються в межах бюджетних призначень, суд зазначає наявність певних умов для виплати такої допомоги (зокрема, отримання відповідного фінансування) не звільняє управління від виконання обов'язків по сплаті нарахованої допомоги, а лише зобов'язує своєчасно вчиняти дії, спрямовані на виконання покладених на них законодавством обов'язків (в тому числі обов'язків по нарахуванню та сплаті щорічної грошової допомоги до 5 травня у визначеному законодавством розмірі) зокрема, шляхом своєчасного направлення відповідних запитів щодо такого фінансування.

Зазначений висновок суду узгоджується із правовою позицією Верховного Суду, викладеної у рішенні від 29 вересня 2020 року у зразковій справі № 440/272/20, та постанові Великої Палати Верховного Суду від 13 січня 2021 року, якою дане рішення залишено без змін.

Отже, позовні вимоги позивача про визнання протиправними дій відповідача щодо виплати йому у 2022 році у неповному обсязі щорічної разової грошової допомоги до 5 травня як особі з інвалідністю внаслідок війни ІІ групи та про зобов'язання відповідача виплатити на користь позивача недоплачену частину грошової допомоги до 5 травня за 2022 рік - підлягають задоволенню.

Визначаючись щодо розподілу судових витрат суд виходить з такого.

Відповідно до п. 9 ч. 1 ст. 5 Закону України від 8 липня 2011 року № 3674-VI «Про судовий збір» позивач є звільнений від сплати судового збору.

Згідно ч. 2 ст. 139 КАС України якщо сторону, на користь якої ухвалено рішення, звільнено від сплати судових витрат, з іншої сторони стягуються судові витрати на користь осіб, що їх понесли, пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимог, а інша частина компенсується за рахунок коштів, передбачених Державним бюджетом України, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Оскільки позивач звільнений від сплати судового збору, тому в силу вимог ст. 139 КАС України питання щодо розподілу судових витрат судом не вирішується.

Керуючись ст. 19 Конституції України, ст.ст. 2, 6, 72-77, 94, 139, 192-193, 242-246, 262, 293, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві (код ЄДРПОУ 42098368, зареєстроване місцезнаходження: 04053, м. Київ, вул. Бульварно-Кудрявська, буд. 16) про визнання протиправними дій, зобов'язати вчинити дії - задовольнити.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві щодо нарахування та виплати ОСОБА_1 у неповному обсязі щорічної разової грошової допомоги до 5 травня як особі з інвалідністю внаслідок війни ІІ групи за 2022 рік.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві нарахувати та виплатити ОСОБА_1 щорічну разову грошову допомогу до 5 травня за 2022 рік як особі з інвалідністю внаслідок війни ІІ групи у розмірі восьми мінімальних пенсій за віком з урахуванням раніше виплаченої суми, а саме - у розмірі 11 566 (одинадцять тисяч п'ятсот шістдесят шість) грн 00 коп.

Рішення суду може бути оскаржено до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя Н.П. Волгіна