10 квітня 2025 рокуСправа № 640/20291/21
Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Сліпець Надія Євгенівна, перевіривши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Національної поліції України третя особа: Головне управління Пенсійного фонду України в м.Києві про визнання протиправними дій, зобов'язати вчинити дії, -
До Окружного адміністративного суду міста Києва звернувся ОСОБА_1 з адміністративним позовом до Національної поліції України, в якому просить суд:
- визнати протиправними дії Національної поліції України щодо не складання та не подання до Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві (Відділ обслуговування військовослужбовців та деяких інших категорій громадян), оновленої довідки про розмір грошового забезпечення станом на 01 березня 2021 року, на ім'я Позивача для проведення перерахунку основною розміру пенсії;
- зобов'язати Національну поліцію України виготовити та подати до Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві (Відділ обслуговування військовослужбовців та деяких інших категорій громадян) оновлену довідку про розмір грошового забезпечення на ім'я ОСОБА_1 , станом на 01 березні 2021 року, відповідно до вимог статей 43 та 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" від 09.04.92 № 2262-ХІІ. із урахуванням постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції", із обов'язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, зокрема, середнього розміру надбавки за специфічні умови проходження служби в поліції за посадою, для проведення перерахунку основного розміру пенсії ОСОБА_1 з 01 березня 2021 року;
- зобов'язати Національну поліцію України відповідно завірену копію оновленої довідки про розмір грошового забезпечення на ім'я ОСОБА_1 надіслати ОСОБА_1 на адресу: АДРЕСА_1 та на електронну пошту: ІНФОРМАЦІЯ_1 ;
- застосувати процесуальний інститут судового контролю за виконанням рішення суду, а саме зобов'язати Відповідача, який є суб'єктом владних повноважень, при ухваленні рішення не на користь Відповідача, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 26.07.2021 року відкрито провадження у справі в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін та проведення судового засідання за наявними у справі матеріалами.
Законом України від 13.12.2022 року № 2825-IX "Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду" (далі - Закон № 2825-IX) Окружний адміністративний суд міста Києва ліквідовано, утворено Київський міський окружний адміністративний суд із місцезнаходженням у місті Києві.
Відповідно до положень абзаців другого-четвертого пункту 2 розділу ІІ Закону № 2825-IX до початку роботи Київського міського окружного адміністративного суду справи, підсудні окружному адміністративному суду, територіальна юрисдикція якого поширюється на місто Київ, розглядаються та вирішуються Київським окружним адміністративним судом, крім випадку, передбаченого абзацом четвертим цього пункту.
Не розглянуті Окружним адміністративним судом міста Києва адміністративні справи, які були передані до Київського окружного адміністративного суду та розподілені між суддями до набрання чинності Законом України "Про внесення зміни до пункту 2 розділу II "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду" щодо забезпечення розгляду адміністративних справ", розглядаються та вирішуються Київським окружним адміністративним судом.
Інші адміністративні справи, які не розглянуті Окружним адміністративним судом міста Києва, у тому числі ті, що передані до Київського окружного адміністративного суду до набрання чинності Законом України "Про внесення зміни до пункту 2 розділу II "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду" щодо забезпечення розгляду адміністративних справ", але не розподілені між суддями (крім справ, підсудність яких визначена частиною першою статті 27, частиною третьою статті 276, статтями 289-1, 289-4 Кодексу адміністративного судочинства України), передаються на розгляд та вирішення іншим окружним адміністративним судам України шляхом їх автоматизованого розподілу між цими судами з урахуванням навантаження, за принципом випадковості та відповідно до хронологічного надходження справ у порядку, визначеному Державною судовою адміністрацією України. Справи, підсудність яких визначена частиною першою статті 27, частиною третьою статті 276, статтями 289-1, 289-4 Кодексу адміністративного судочинства України, до початку роботи Київського міського окружного адміністративного суду розглядаються та вирішуються Київським окружним адміністративним судом.
Відповідно до пункту 6 частини першої статті 152 та частини п'ятої статті 153 Закону України "Про судоустрій і статус суддів", Закону України "Про внесення зміни до пункту 2 розділу II "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України №2825 "Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду" щодо забезпечення розгляду адміністративних справ", з метою відновлення належного доступу громадян та юридичних осіб до правосуддя у публічно-правових спорах, наказом Державної судової адміністрації України від 16.09.2024 року №399 затверджено Порядок передачі судових справ, нерозглянутих Окружним адміністративним судом міста Києва (далі - Порядок № 399).
На виконання положень п. 2 розділу ІІ Прикінцевих та перехідних положень Закону України №2825 Окружним адміністративним судом міста Києва скеровано за належністю матеріали адміністративної справи №640/20291/21.
31.01.2025 року на адресу Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшли матеріали адміністративної справи №640/20291/21.
Згідно з протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 31.01.2025 року дана адміністративна справа передана судді Сліпець Н.Є. для розгляду.
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 05.02.2025 прийнято до провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Національної поліції України, третя особа: Головне управління Пенсійного фонду України в м.Києві про визнання протиправними дій, зобов'язати вчинити дії. Призначено розгляд справи по суті за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами з 21 лютого 2025 року.
09.04.2025 від представника ОСОБА_1 - адвоката Васюка Миколи Миколайовича до суду через підсистему "Електронний суд" надійшло клопотання про залишення позову без розгляду відповідно до ст.240 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суд звертає увагу на те, що клопотання про залишення позову без розгляду у справі, підписані уповноваженим представником позивача Васюком Миколою Миколайовичем, на підтвердження повноважень, якого надано ордер, копія якого міститься в матеріалах справи.
Згідно ч. 1 ст. 47 КАС України, крім прав та обов'язків, визначених у ст. 44 цього Кодексу, позивач має право на будь-якій стадії судового процесу відмовитися від позову.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 240 КАС України, суд своєю ухвалою залишає позов без розгляду, якщо надійшла заява позивача про залишення позову без розгляду.
Згідно з ч.2, 3 ст. 240 Кодексу адміністративного судочинства України, заява про залишення позову без розгляду може бути подана лише до початку розгляду справи по суті. Про залишення позову без розгляду суд постановляє ухвалу.
Відповідно до ч.3 ст. 9 Кодексу адміністративного судочинства України кожна особа, яка звернулась за судовим захистом, розпоряджається своїми вимогами на свій розсуд, крім випадків встановлених цим Кодексом.
Отже, з урахуванням того, що подання заяви про залишення позову без розгляду є одним із процесуальних прав позивача, приймаючи до уваги наявність повноважень представника позивача на звернення до суду з заявою про залишення позову без розгляду, суд доходить висновку про обґрунтованість клопотання представника позивача про залишення позову без розгляду.
Відповідно до ч. 4 ст. 243 Кодексу адміністративного судочинства України, судове рішення, постановлене у письмовому провадженні, повинно бути складено у повному обсязі не пізніше закінчення встановлених цим Кодексом строків розгляду відповідної справи, заяви або клопотання.
Згідно із ч. 5 ст. 250 Кодексу адміністративного судочинства України датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.
Керуючись ст. ст. 9, 240, 241-243, 248, 250, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Заяву представника ОСОБА_1 - адвоката Васюка Миколи Миколайовича про залишення без розгляду позовної заяви ОСОБА_1 до Національної поліції України, третя особа: Головне управління Пенсійного фонду України в м.Києві про визнання протиправними дій, зобов'язати вчинити дії - задовольнити.
Позовну заяву ОСОБА_1 до Національної поліції України, третя особа: Головне управління Пенсійного фонду України в м.Києві про визнання протиправними дій, зобов'язати вчинити дії - залишити без розгляду.
Відповідно до статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена в порядку та у строки, встановлені ст.ст.294-297 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Н.Є. Сліпець