Справа № 953/9227/24
н/п 1-кс/953/2305/25
"25" березня 2025 р. Київський районний суд м. Харкова у складі:
слідчого судді - ОСОБА_1
за участю секретаря - ОСОБА_2 ,
прокурора - ОСОБА_3 ,
захисників - ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17
підозрюваних - ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_23 , ОСОБА_24 , ОСОБА_25 , ОСОБА_26 , ОСОБА_27 , ОСОБА_28 , ОСОБА_29 , ОСОБА_30 , ОСОБА_31 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Харкова клопотання слідчого в особливо важливих справах 2 відділення слідчого відділу УСБУ в Харківській області майора юстиції ОСОБА_32 по кримінальному провадженню № 22023220000001560 від 30.11.2023, за підозрою:
ОСОБА_28 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_33 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_29 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_34 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , ОСОБА_18 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , ОСОБА_19 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , ОСОБА_20 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , ОСОБА_21 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , у вчинені кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 114-1, ч. 3, ч. 4 ст. 358 КК України, за підозрою ОСОБА_22 , ІНФОРМАЦІЯ_9 , у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 114-1, ч. 3 ст. 358 КК України, за підозрою ОСОБА_23 , ІНФОРМАЦІЯ_10 , ОСОБА_24 , ІНФОРМАЦІЯ_11 , ОСОБА_25 , ІНФОРМАЦІЯ_12 , ОСОБА_26 , ІНФОРМАЦІЯ_13 , у вчинені кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 114-1 КК України, за підозрою ОСОБА_27 , ІНФОРМАЦІЯ_14 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 358 КК України,-
встановив:
24.03.2025р. до Київського районного суду м. Харкова надійшло клопотання Слідчий в особливо важливих справах 2 відділення слідчого відділу УСБУ в Харківській області майора юстиції ОСОБА_35 , погоджене із першим заступником Генерального прокурора ОСОБА_36 , про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні № 22023220000001560 від 30.11.2023 № 22023220000001560 від 30.11.2023, до десяти місяців, тобто до 03.08.2025 включно.
В обґрунтування поданого клопотання зазначає, СВ УСБ України в Харківській області, проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні № 22023220000001560 від 30.11.2023 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 332, ч. 3 ст. 27 ч. 1 ст. 366, ч. 5 ст. 27 ч. 1 ст. 114-1, 368-5, ч. 1 ст. 366-2 КК України.
20.11.2024 постановою заступника керівника Харківської обласної прокуратури продовжено строк досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні до 3 місяців, тобто до 03.01.2025.
Ухвалою слідчого судді від строк досудового розслідування продовжений до чотирьох місяців, тобто до 03.04.2025р.
Визначений строк досудового розслідування спливає, але для встановлення всіх обставин, які підлягають доказуванню у даному кримінальному провадженні, зокрема події та складу злочину, необхідно:
-повідомити ОСОБА_26 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_23 , ОСОБА_22 та ОСОБА_27 про нову підозру у вчинені додаткових 20 епізодів злочинної діяльності у складі злочинної організації;
-повідомити ОСОБА_28 , ОСОБА_29 , ОСОБА_30 , ОСОБА_31 , ОСОБА_18 та ОСОБА_19 про нову підозру з урахуванням встановлених нових 20 епізодів злочинної діяльності у складі злочинної організації;
-встановити всіх свідків злочинної діяльності ОСОБА_28 , ОСОБА_29 , ОСОБА_37 , ОСОБА_31 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_24 , ОСОБА_25 , ОСОБА_26 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_23 , ОСОБА_22 ОСОБА_27 та допитати про відомі їм обставини вчинення кримінальних правопорушень;
-встановити та допитати осіб, яким у період з листопада 2023 року по жовтень 2024 року членами міжрайонної Слобідської МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» встановлено інвалідність;
-перевірити ОСОБА_28 , ОСОБА_29 , ОСОБА_38 , ОСОБА_39 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_24 , ОСОБА_25 , ОСОБА_26 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_23 , ОСОБА_22 та ОСОБА_27 , на причетність до вчинення інших злочинів, виявлених в ході проведення досудового розслідування;
-завершити огляди речей, предметів і документів, вилучених в ході понад 80 обшуків, проведених за місцем мешкання та у транспортних засобах підозрюваних, у приміщеннях міжрайонній Слобідській МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», у тому числі 1918 медичних справ про встановлення групи інвалідності;
-оглянути та проаналізувати отриману інформацію з реєстру медичних записів, Національної служби здоров'я України щодо осіб, яким встановлена інвалідність на підставі підроблених медичних документів;
-зняти показання технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото-, кінозйомки, відеозапису у оператора поштового зв'язку ТОВ «Нова Пошта» щодо підтвердження обставин надсилання/отримання медичних документів між членами злочинної організації;
-додатково провести тимчасові доступи до інформації операторів мобільного зв'язку ПрАТ «Київстар», ПрАТ «ВФ Україна» та ТОВ «Лайфселл, з метою підтвердження або спростування факту перебування військовозобов'язаних осіб на стаціонарному лікуванні, при проходженні медико соціальної-експертної комісії, а також зав'язків із членами злочинної організації;
-отримати висновки у 25 призначених судових експертиз аудіо, - звукозапису за результатами НСРД;
-отримати висновки у 13 призначених судово - технічних експертиз медичних документів;
-призначити та провести судово - технічні та почеркознавчі експертизи документів по 30 об'єктам - медичної документації, виготовленої ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_23 , ОСОБА_22 та ОСОБА_27 ;
-отримати відповіді на запити від районних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки щодо надання відстрочки військовозобов'язаним особам, які отримали інвалідність в міжрайонній Слобідській МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ»;
-отримати відповіді на запити від прикордонних загонів Державної прикордонної служби України, щодо підстав виїзду за кордон військовозобов'язаних осіб, які отримали інвалідність в міжрайонній Слобідській МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ»;
-отримати відповідь з кріптобіржи «Binance» щодо руху грошових коштів та інформації про власників криптогаманців, які використовували учасники злочинної організації;
-отримати додаткову інформацію з банківських установ по рахункам, які використовувалися членами злочинної організації у період з листопада 2023 року по жовтень 2024 року;
-ознайомити усіх підозрюваних з матеріалами досудового розслідування у кримінальному провадженні, скласти обвинувальний акт і реєстр матеріалів досудового розслідування;
-виконати інші слідчі дії та процесуальні рішення направлені на закінчення досудового розслідування у кримінальному провадженні.
Проведення даних процесуальних та слідчих (розшукових) дій дасть змогу провести об'єктивне досудове розслідування, встановити додаткові обставини вини або невинуватості підозрюваних, а також виконати завдання кримінального провадження.
Завершити всі слідчі та процесуальні дії у шестимісячний строк неможливо через те, що під час досудового розслідування дотримувалася хронологія призначення та проведення необхідних судових експертиз речей та документів, вилучених за результатами обшуків.
Відповідно до листа Національного наукового центру «Інститут судових експертиз ім. Засл. проф. М.С. Бокаріуса» Міністерства юстиції України від 12.03.2025 орієнтовний строк виконання судових експертиз відео-, звукозапису у зв'язку із завантаженістю судових експертів -вересень 2025 року.
Крім того, велика кількість підозрюваних у вчиненні кримінальних правопорушень, а також великі об'єми матеріалів досудового розслідування, в тому числі цифрових носіїв інформації, унеможливлюють надання останнім матеріалів для ознайомлення в порядку ст. 290 КПК України у стислі строки.
Результати проведення вказаних слідчих дій та висновки експертів мають суттєве значення для встановлення істини у кримінальному провадженні та можуть бути використані під час судового розгляду, однак їх отримання потребує додаткового часу.
В судовому засіданні прокурор підтримав клопотання.
Захисники ОСОБА_4 , ОСОБА_5 ОСОБА_6 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_17 , ОСОБА_40 , проти задоволення клопотання заперечували, зазначаючи, що клопотання є необґрунтоване. Група слідчих визначена по даному кримінальному провадженню є достатня для завершення досудового розслідування.
Захисники ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_16 , ОСОБА_15 зазначили, що продовження строку досудового розслідування до 10 місяців є необґрунтованим. Досудове розслідування може бути завершено протягом значно меншого строку.
Захисник ОСОБА_41 , проти задоволення клопотання не заперечував.
Підозрювані підтримали захисників.
Слідчий суддя, вислухавши думку сторін кримінального провадження та дослідивши надані матеріали , встановив наступне.
Слідчим відділом Управління СБ України в Харківській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 22023220000001560 від 30.11.2023 за підозрою ОСОБА_28 у вчиненні кримінальних правопорушень передбачених ч. 3 ст. 255, ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1, ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 366, ч. 4 ст.28 ч. 3 ст. 332, ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1 КК України, за підозрою ОСОБА_29 , ОСОБА_30 , ОСОБА_19 , ОСОБА_18 , ОСОБА_31 у вчиненні кримінальних правопорушень передбачених ч. 3 ст. 255, ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1, ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 366, ч. 4 ст.28 ч. 3 ст. 332 КК України, за підозрою ОСОБА_24 , ОСОБА_25 у вчиненні кримінальних правопорушень передбачених ч. 2 ст. 255, ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1 КК України, за підозрою ОСОБА_21 та ОСОБА_20 у вчинені кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 114-1, ч. ч. 3, 4 ст. 358 КК України, ОСОБА_22 , у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 114-1, ч. 3 ст. 358 КК України, за підозрою ОСОБА_23 , ОСОБА_26 у вчинені кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 114-1 КК України, за підозрою ОСОБА_27 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 358 КК України, а також за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених, ч. 3 ст. 332, ч. 3 ст. 27 ч. 1 ст. 366, ч. 5 ст. 27 ч. 1 ст. 114-1, ч. 1 ст. 368-5, ч. 1 ст. 366-2 КК України.
Під час досудового розслідування встановлено, що у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України, указом Президента України від 24.02.2022 за № 64/2022 введено в Україні воєнний стан із 05:30 24.02.2022 строком на 30 діб, який неодноразово продовжувався та діє дотепер.
Крім того, Указом Президента України від 24.02.2022 за № 65/2022, затвердженого Законом України від 03.03.2022 № 2105-ІХ, у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України та з метою забезпечення оборони держави, підтримання бойової і мобілізаційної готовності Збройних Сил України та інших військових формувань, оголошено проведення загальної мобілізації, строк якої продовжувався та діє дотепер.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про Збройні Сили України» Збройні Сили України - це військове формування, на яке відповідно до Конституції України покладаються оборона України, захист її суверенітету, територіальної цілісності і недоторканності.
Згідно зі ст. 12 указаного Закону основними складовими діяльності Збройних Сил України є підготовка Збройних Сил України до виконання покладених на них Конституцією України завдань, організація та забезпечення їх виконання, підтримання на належному рівні бойової і мобілізаційної готовності та боєздатності, виховна робота, збереження життя і здоров'я особового складу, забезпечення законності та військової дисципліни у Збройних Силах України, що здійснюються органами військового управління, командирами і начальниками всіх рівнів відповідно до вимог Конституції України та законів України, інших нормативно-правових актів, що регулюють відносини у сфері оборони.
Відповідно до п.2 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов'язані, визнані в установленому порядку особами з інвалідністю.
Відповідно до п. 1 «Положення про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.02.2022 № 154 (далі - Положення №154) Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки є органами військового управління, що забезпечують виконання законодавства з питань військового обов'язку і військової служби, мобілізаційної підготовки та мобілізації.
Пунктом 8 Положення №154 визначено, що завданнями територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки відповідно до покладених обов'язків є, серед іншого, проведення в особливий період мобілізації людських ресурсів.
Відповідно до п.1 Положення «Про медико-соціальну експертизу», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.12.2009 № 1317 (далі Положення №1317), серед іншого, визначає процедуру проведення медико-соціальної експертизи хворим, що досягли повноліття, особам з інвалідністю (особи, що звертаються для встановлення інвалідності) з метою виявлення ступеня обмеження життєдіяльності, причини, часу настання, групи інвалідності.
Відповідно до п. 15 Положення №1317 комісії проводять своєчасно огляд (повторний огляд) осіб, що звертаються для встановлення інвалідності, за місцем їх проживання або лікування, за направленням відповідного лікувально-профілактичного закладу охорони здоров'я після пред'явлення паспорта чи іншого документа, що засвідчує особу.
Пунктом 17 Положення №1317 визначено, що медико-соціальна експертиза проводиться після повного медичного обстеження, проведення необхідних досліджень, оцінювання соціальних потреб особи з інвалідністю, визначення клініко-функціонального діагнозу, професійного, трудового прогнозу, одержання результатів відповідного лікування, реабілітації за наявності даних, що підтверджують стійке порушення функцій організму, обумовлених захворюваннями, наслідками травм чи вродженими вадами, які спричиняють обмеження життєдіяльності.
Таким чином, забезпечення мобілізаційної готовності є невід'ємною частиною законної діяльності Збройних сил України, а визнання осіб призивного віку, які підлягають або можуть підлягати призову за мобілізацією, з інвалідністю без наявних на те правових підстав та в супереч установленого порядку з подальшим наданням відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період перешкоджає законній діяльності Збройних сил України щодо підтримання належної мобілізаційної готовності.
Враховуючи вимоги Закону України «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні», Положення «Про медико-соціальну експертизу» Положення «Про порядок, умови та критерії встановлення інвалідності», члени МСЕК, приймаючи юридично значущі рішення щодо встановлення ступеня стійкого обмеження життєдіяльності - групи інвалідності, причини і часу їх настання - виконують функцій держави.
З огляду на викладене, член МСЕК відповідно до ч. 3 ст. 18 КК України, є службовою особою, що постійно обіймає в установі посаду яка здійснює функції представника влади та наділеною відповідно до закону правом у межах своєї компетенції приймати рішення, обов'язкові для виконання юридичними і фізичними особами незалежно від їх відомчої належності чи підлеглості.
На підставі наказу Комунального закладу охорони здоров'я «Обласний центр медико-соціальної експертизи» № 13-к від 30.06.2022, ОСОБА_28 з 04.07.2022 призначений на посаду лікаря-невропатолога (в.о. завідувача) Міжрайонної Слобідської медико-соціальної експертної комісії Комунального закладу охорони здоров'я «Обласний центр медико-соціальної експертизи» (далі міжрайонна Слобідська МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ»).
Так, ОСОБА_28 будучи службовою особою, виконуючи обов'язки завідуючого міжрайонної Слобідської МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» у листопаді 2023 року, достовірно знаючи про встановлені на період воєнного стану положення Закону України «Про військовий обов'язок та військову службу», Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» та вимоги Указу Президента України «Про загальну мобілізацію» № 69/2022 від 24.02.2022 щодо загальної мобілізації військовозобов'язаних громадян України у віці від 18 до 60 років, створив та очолив злочинну організацію діяльність якої спрямована на перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України, шляхом встановлення особам призовного віку інвалідності, без наявних для цього підстав та сприяння вказаним особам у незаконному переправленні через державний кордон України.
Для реалізації свого злочинного плану ОСОБА_28 до складу злочинної організації залучив як виконавців кримінального правопорушення членів міжрайонної Слобідської МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ»:
-лікаря- експерта ОСОБА_42 ;
-лікаря-гастроентеролога (реабілітолога) ОСОБА_29 ;
-лікаря-терапевта (спеціаліста з медико-соціальної реабілітації) ОСОБА_43 ;
-старшу медичну сестру ОСОБА_18 ;
-медичного реєстратора ОСОБА_19 .
Крім того, залучив до злочинної організації як пособників ОСОБА_24 та ОСОБА_25 .
На даний час слідством встановлено, що у червні 2024 року, у невстановлений досудовим розслідуванням день, ОСОБА_24 , виконуючи свою роль у злочинній змові, підшукав військовозобов'язаного ОСОБА_44 , ІНФОРМАЦІЯ_15 , який висловив бажання отримати групу інвалідності без наявності стійкого порушення функцій організму, з метою протиправного отримання відстрочки від призиву на військову службу під час мобілізації на особливий період.
ОСОБА_24 упродовж червня - липня 2024 року, використовуючи корупційні зв'язки у лікувальних закладах, забезпечив складання та видачу лікувальними закладами міста Харкова медичних документів про нібито наявність у ОСОБА_45 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності.
09.07.2024 ОСОБА_24 за погодженням з ОСОБА_25 , перебуваючи в службовому кабінеті міжрайонної Слобідської МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», за адресою: м. Харків, просп. Героїв Харкова, 195 передав ОСОБА_28 медичні документи про наявність у ОСОБА_45 стійкого порушення функцій організму та документи про особу для їх реєстрації та організації подальшого проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_46 групу інвалідності.
ОСОБА_19 , реалізуючи злочинний план, за вказівкою ОСОБА_28 , здійснила реєстрацію наданих ОСОБА_24 медичних документів ОСОБА_45 , які передала ОСОБА_28 , ОСОБА_47 , ОСОБА_29 та ОСОБА_48 для проведенні медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення ОСОБА_46 групи інвалідності.
26.07.2024 ОСОБА_49 , ОСОБА_29 , ОСОБА_50 та ОСОБА_28 , перебуваючи у приміщені міжрайонної Слобідської МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», в період з 08:42 по 08:44 під час проведення медико-соціальної експертизи ОСОБА_46 , в порушення вимог: ст. 3 Закону України «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні», п.п. 3, 15, 17 «Положення про медико-соціальну експертизу», п. 1.10 «Інструкції про встановлення груп інвалідності», без об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму, необхідних лабораторних, функціональних та інших методів дослідження усіма членами медико-соціальною експертною комісією, прийняли необґрунтоване рішення про встановлення ОСОБА_46 другої групи інвалідності, про що склали акт №2075 огляду медико-соціальною експертною комісією, до якого внесли завідомо неправдиві відомості щодо об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму ОСОБА_45 , підписали акт та посвідчили його відбитком печатки міжрайонної Слобідської МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».
Після внесення ОСОБА_51 , ОСОБА_29 , ОСОБА_52 та ОСОБА_28 до акту №2075 огляду медико-соціальною експертною комісією завідомо неправдивих відомостей, вказаний акт передали ОСОБА_18 для реєстрації в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії».
26.07.2024 у період з 08:44 до 09:27 ОСОБА_18 , перебуваючи у приміщені міжрайонної Слобідської МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», за вказівкою ОСОБА_28 достовірно знаючи, що в акті №2075 огляду медико-соціальною експертною комісією стосовно ОСОБА_53 внесені завідомо неправдиві відомості, склала довідку № 954088 про встановлення ОСОБА_46 другої групи інвалідності, зареєструвала в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії» та видала ОСОБА_46 для подачі її до ТЦК та СП для безпідставного отримання відстрочки від призиву на військову службу під час мобілізації на особливий період.
В цей же день ОСОБА_19 за вказівкою ОСОБА_28 достовірно знаючи, що в акті № 2075 огляду медико-соціальною експертною комісією стосовно ОСОБА_54 , внесені завідомо неправдиві відомості, внесла до протоколу № 92 засідання медико-соціальної експертної комісії від 26.07.2024 про встановлення ОСОБА_55 другої групи інвалідності, після чого всі члени медико-соціальної експертної комісії підписали протокол та посвідчили його відбитком печатки міжрайонної Слобідської МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».
В результаті протиправних дій злочинної організації, ОСОБА_54 отримав відстрочку від призиву на військову службу під час мобілізації на особливий період, що призвело до перешкоджання законній діяльності територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки щодо виконання обов'язків з питань мобілізаційної підготовки та мобілізації, функціонування системи військового обліку призовників, призову громадян на військову службу, підготовки та проведення в особливий період мобілізації людських ресурсів.
За аналогічних обставинах злочинна організація у період часу з листопада 2023 року по 03.10.2024, відповідно до злочинного плану, встановили групу інвалідності: ОСОБА_56 , ІНФОРМАЦІЯ_16 , ОСОБА_57 , ІНФОРМАЦІЯ_17 , ОСОБА_58 , ІНФОРМАЦІЯ_18 , ОСОБА_59 , ІНФОРМАЦІЯ_19 , ОСОБА_60 , ІНФОРМАЦІЯ_20 , ОСОБА_61 , ІНФОРМАЦІЯ_21 , ОСОБА_62 , ІНФОРМАЦІЯ_22 , ОСОБА_63 , ІНФОРМАЦІЯ_23 , ОСОБА_64 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , ОСОБА_65 , ІНФОРМАЦІЯ_24 , ОСОБА_66 , ІНФОРМАЦІЯ_22 , ОСОБА_67 , ІНФОРМАЦІЯ_25 , внаслідок чого вказані особи безпідставно отримали відстрочку від призиву на військову службу під час мобілізації що призвело до штучного створення перешкод законній діяльності територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки щодо виконання обов'язків з питань мобілізаційної підготовки та мобілізації, функціонування системи військового обліку призовників, призову громадян на військову службу, підготовки та проведення в особливий період мобілізації людських ресурсів.
Крім того, ОСОБА_28 у березні 2024 року вступив в злочинну змову з раніше знайомою ОСОБА_26 , яка обіймала посаду медичної сестри Комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Малоданилівської селищної ради (далі КНП «ЦПМСД» Малоданилівської селищної ради), для вчинення дій направлених на перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України, шляхом необґрунтованого встановлення групи інвалідності особам призовного віку.
В свою чергу, ОСОБА_26 з метою забезпечення підробленої медичної документації, залучила працівників КНП «ЦПМСД» Малоданилівської селищної ради: директора ОСОБА_20 , медичного директора ОСОБА_21 , сімейного лікаря ОСОБА_23 , а також реєстраторів медичного приймального відділення стаціонару Харківської клінічної лікарні на залізничному транспорті №2 філії «Центр охорони здоров'я» АТ «Українська залізниця» ОСОБА_22 та ОСОБА_27 .
У період з березня по жовтень 2024 року ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_23 , ОСОБА_22 , ОСОБА_68 за попередньою змовою з ОСОБА_26 склали медичні документи із завідомо недостовірними даними про наявність ознак обмеження життєдіяльності, спричиненої порушенням здоров'я, зі стійким розладом функцій організму у військовозобов'язаних осіб, які мали намір отримати групу інвалідності з метою отримання відстрочки від призиву на військову службу під час мобілізації щодо ОСОБА_69 , ОСОБА_70 , ОСОБА_71 , ОСОБА_72 , ОСОБА_73 , ОСОБА_74 , ОСОБА_75 .
Складені медичні документації ОСОБА_20 , використовуючи послуги поштового оператора ТОВ «Нова Пошта», направив ОСОБА_26 , яка у свою чергу перенаправила їх ОСОБА_28 для організації подальшого проведення медико-соціальної експертизи та встановлення інвалідності.
Надалі, у період з червня по жовтень 2024 року ОСОБА_49 , ОСОБА_29 , ОСОБА_50 та ОСОБА_28 на підставі наданих ОСОБА_26 медичної документації, без об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму, а також без наявності медичних документів про достатній обсяг обстежень і лікувальних заходів, які підтверджують стійкі, вираженої важкості функціональні порушення в організмі, прийняли необґрунтовані рішення про встановлення військовозобов'язаним: ОСОБА_76 , ОСОБА_77 , ОСОБА_78 , ОСОБА_79 , ОСОБА_80 , ОСОБА_81 та ОСОБА_82 другої групи інвалідності, про що склали відповідні акти огляду медико-соціальною експертною комісією із завідомо неправдивими відомостями щодо об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму.
Після цього ОСОБА_18 , виконуючи свою роль у злочинній змові, склала довідки за формою № 157-1/о до актів огляду медико-соціальною експертною комісією про встановлення вказаним особам другої групи інвалідності та зареєструвала їх в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії».
В свою чергу ОСОБА_19 , виконуючи свою роль у злочинній змові, внесла у протоколи засідань медико-соціальної експертної комісії про встановлення ОСОБА_76 , ОСОБА_77 , ОСОБА_78 , ОСОБА_79 , ОСОБА_80 , ОСОБА_81 , ОСОБА_82 стійкого порушення функцій організму та встановлення другої групи інвалідності, після чого всі члени медико-соціальної експертної комісії підписали протоколи та посвідчили їх відбитком печатки міжрайонної Слобідської МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».
В результаті протиправних дій, члени злочинної організації, за пособництвом ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_23 , ОСОБА_22 , ОСОБА_83 , ОСОБА_26 необґрунтовано встановили групу інвалідності ОСОБА_76 , ОСОБА_77 , ОСОБА_78 , ОСОБА_79 , ОСОБА_80 , ОСОБА_81 , ОСОБА_82 внаслідок чого вказані особи безпідставно отримали відстрочку від призиву на військову службу під час мобілізації, що призвело до штучного створення перешкод законній діяльності територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки щодо виконання обов'язків з питань мобілізаційної підготовки та мобілізації, функціонування системи військового обліку призовників, призову громадян на військову службу, підготовки та проведення в особливий період мобілізації людських ресурсів.
03.10.2024 ОСОБА_29 , ОСОБА_84 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 та ОСОБА_21 затримано у порядку ст. ст. 208, 615 КПК України за підозрою у вчинені кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 114-1, ч. 3, ч. 4 ст. 358 КК України.
03.10.2024 ОСОБА_22 затримано у порядку ст. ст. 208, 615 КПК України за підозрою у вчинені кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 114-1, ч. 3 ст. 358 КК України.
03.10.2024 ОСОБА_26 , ОСОБА_23 , ОСОБА_24 та ОСОБА_25 затримано у порядку ст. ст. 208, 615 КПК України за підозрою у вчинені кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 114-1 КК України.
03.10.2024 ОСОБА_29 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 114-1, ч. ч. 3, 4 ст. 358 КК України.
03.10.2024 ОСОБА_22 повідомлено про підозру у вчинені кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 114-1, ч. 3 ст. 358 КК України.
03.10.2024 ОСОБА_27 повідомлено про підозру у вчинені кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 28, ч. 3 ст. 358 КК України.
03.10.2024 ОСОБА_23 , ОСОБА_24 , ОСОБА_25 повідомлено про підозру у вчинені кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 114-1 КК України.
04.10.2024 ОСОБА_28 та ОСОБА_20 затримано у порядку ст. ст. 208, 615 КПК України за підозрою у вчинені кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 114-1, ч. ч.. 3, 4 ст. 358 КК України.
04.10.2024 ОСОБА_28 , ОСОБА_85 , ОСОБА_21 , ОСОБА_20 , повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 114-1, ч. ч. 3, 4 ст. 358 КК України.
04.10.2024 ОСОБА_26 повідомлено про підозру у вчинені кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 114-1 КК України.
04.10.2024 Київським районним судом м. Харкова ОСОБА_18 , ОСОБА_26 , ОСОБА_25 , ОСОБА_86 , ОСОБА_29 обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без визначення застави, які у подальшому продовжувалися, востаннє 19.02.2025 та 20.02.2025.
06.11.2024 суддею Харківського апеляційного суду м. Харкова частково задоволено апеляційну скаргу захисника та змінено запобіжний захід стосовно ОСОБА_29 на тримання під вартою з правом внесення застави, 07.11.2024 ОСОБА_29 була звільнена з ДУ «Харківський слідчий ізолятор» по сплаті застави, проте 19.02.2025 ухвалою слідчого судді Київського районного суду м. Харкова, ОСОБА_29 змінено раніше застосований захід на тримання під вартою без визначення застави.
05.10.2024 Київським районним судом м. Харкова ОСОБА_19 , ОСОБА_23 , ОСОБА_22 обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без визначення застави, які у подальшому продовжувалися, востаннє 19.02.2025 та 20.02.2025.
06.10.2024 Київським районним судом м. Харкова ОСОБА_28 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_24 обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без визначення застави, які у подальшому продовжувалися, востаннє 19.02.2025 та 20.02.2025.
24.10.2024 ОСОБА_48 повідомлено про підозру у вчинені кримінальних правопорушень передбачених ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 114-1, ч. ч. 3, 4 ст. 358 КК України.
25.10.2024 Київським районним судом м. Харкова ОСОБА_48 обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без визначення застави.
26.11.2024 Київським районним судом м. Харкова ОСОБА_48 продовжено запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із можливістю внесення застави, разом з тим, 10.12.2024 ухвалою Харківського апеляційного суду скасовано ухвалу Київського районного суду м. Харкова та постановлено нову, відповідно до якої ОСОБА_48 продовжено запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без визначення розміру застави.
19.02.2025 Київським районним судом м. Харкова ОСОБА_22 змінено запобіжний захід на тримання під вартою з правом внесення застави, 20.02.2025 ОСОБА_22 звільнена з ДУ «Харківський слідчий ізолятор» у зв'язку із сплатою застави.
14.02.2025 повідомлено про зміну раніше повідомленої підозри та повідомлення про нову підозру:
ОСОБА_28 , ОСОБА_29 , ОСОБА_85 , ОСОБА_48 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 255, ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1, ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 366, ч. 4 ст.28 ч. 3 ст. 332 КК України,
ОСОБА_19 та ОСОБА_18 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 255, ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1, ч. 5 ст. 27, ч. 4 ст. 28, ч. 1 ст. 366, ч. 4 ст. 28 ч. 3 ст. 332 КК України,
ОСОБА_24 та ОСОБА_25 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 255, ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1 КК України,
ОСОБА_20 , ОСОБА_21 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 114-1, ч. 3, ч. 4 ст. 358 КК України,
ОСОБА_22 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 114-1, ч. 3 ст. 358 КК України,
ОСОБА_26 , ОСОБА_23 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1 КК України.
Обґрунтованість повідомленої ОСОБА_28 , ОСОБА_29 , ОСОБА_85 , ОСОБА_48 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_24 , ОСОБА_25 , ОСОБА_26 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_23 , ОСОБА_22 та ОСОБА_27 підозри підтверджуються зібраними у провадженні матеріалами досудового розслідування:
-протоколом за результатами проведення НСРД - огляд і виїмка кореспонденції, в якому зафіксоване відправлення 09.06.2024 від ОСОБА_22 на ОСОБА_26 медичних документів ОСОБА_73 , ОСОБА_87 та грошові кошти;
-протоколом за результатами проведення НСРД - огляд і виїмка кореспонденції, в якому зафіксоване відправлення 02.07.2024 віl ОСОБА_20 на ОСОБА_26 медичних документів про наявність у ОСОБА_73 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності;
-протоколом за результатами проведення НСРД - огляд і виїмка кореспонденції, в якому зафіксоване відправлення 07.07.2024 від ОСОБА_26 на ОСОБА_28 медичних документів про наявність у ОСОБА_73 та ОСОБА_87 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності та грошові кошти;
-протоколом за результатами проведення НСРД - огляд і виїмка кореспонденції, в якому зафіксоване відправлення 24.06.2024 від ОСОБА_23 на ОСОБА_26 медичних документів про наявність у ОСОБА_72 , ОСОБА_69 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності;
-протоколом за результатами проведення НСРД - огляд і виїмка кореспонденції, в якому зафіксоване відправлення 28.06.2024 від ОСОБА_26 на ОСОБА_28 документів про особу та медичних документів про наявність у ОСОБА_72 , ОСОБА_70 , ОСОБА_69 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності та грошові кошти;
-протоколом за результатами проведення НСРД - огляд і виїмка кореспонденції, в якому зафіксоване відправлення 19.06.2024 від ОСОБА_23 на ОСОБА_26 медичних документів про наявність у ОСОБА_74 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності;
-протоколом за результатами проведення НСРД - огляд і виїмка кореспонденції, в якому зафіксоване відправлення 23.06.2024 від ОСОБА_26 на ОСОБА_28 медичних документів про наявність у ОСОБА_74 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності та грошові кошти;
-протоколом за результатами проведення НСРД - огляд і виїмка кореспонденції, в якому зафіксоване відправлення 19.06.2024 від ОСОБА_26 на ОСОБА_20 документів про особу, медичних документів про наявність у ОСОБА_87 та ОСОБА_73 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності;
-протоколом за результатами проведення НСРД - огляд і виїмка кореспонденції, в якому зафіксоване відправлення 14.06.2024 від ОСОБА_27 на ОСОБА_26 медичних документів про наявність у ОСОБА_70 стійкого порушення функцій організму та грошові кошти;
-протоколом за результатами проведення НСРД - огляд і виїмка кореспонденції, в якому зафіксоване відправлення 16.06.2024 від ОСОБА_26 на ОСОБА_20 документів про особу та медичних документів про наявність у ОСОБА_70 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності;
-протоколом за результатами проведення НСРД - огляд і виїмка кореспонденції, в якому зафіксоване відправлення 25.06.2024 від ОСОБА_20 на ОСОБА_26 документів про особу та медичних документів про наявність у ОСОБА_70 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності та грошові кошти;
-протоколом за результатами проведення НСРД - огляд і виїмка кореспонденції, в якому зафіксоване відправлення 17.07.2024 від ОСОБА_88 на ОСОБА_26 довідки до акту огляду медико-соціальної експертною комісією та Індивідуальна програма реабілітації особи з інвалідністю громадянина ОСОБА_70 ;
- протоколами за результатами проведення НСРД - зняття інформації з електронних комунікаційних мереж, в яких зафіксовані розмови ОСОБА_28 з ОСОБА_26 щодо дати призначення проведення медико-соціальної експертної комісії: ОСОБА_80 , ОСОБА_82 , ОСОБА_78 , ОСОБА_79 , ОСОБА_77 та ОСОБА_76 ;
-протоколами за результатами проведення НСРД - зняття інформації з електронних комунікаційних мереж, в яких зафіксовані розмови ОСОБА_24 з ОСОБА_25 щодо надання останньому документів ОСОБА_89 для написання заяви;
- протоколом за результатами проведення НСРД - аудіо, -відеоконтроль особи, у приміщенні реєстрації документів міжрайонної Слобідської МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», згідно якого ОСОБА_24 передав ОСОБА_28 у присутності ОСОБА_19 медичну документацію разом з грошовими коштами та повідомив, що ця документація стосовно ОСОБА_45 , попросив призначити проведення засідання медико-соціальної експертної комісії з встановлення ОСОБА_46 групи інвалідності у найближчий час;
-протоколом за результатами проведення НСРД - аудіо, -відеоконтроль особи, у приміщенні реєстрації документів міжрайонної Слобідської МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», згідно якого ОСОБА_24 передав ОСОБА_28 у присутності ОСОБА_19 медичну документацію разом з грошовими коштами стосовно: ОСОБА_90 , ОСОБА_91 , ОСОБА_92 та попросив призначити проведення засідання медико-соціальної експертної комісії з встановлення їм групи інвалідності;
-протоколом за результатами проведення НСРД - аудіо, -відеоконтроль особи, у приміщенні реєстрації документів міжрайонної Слобідської МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», згідно якого ОСОБА_24 передав ОСОБА_28 у присутності ОСОБА_19 та ОСОБА_18 медичну документацію та повідомив, що ця документація стосовно ОСОБА_93 і ОСОБА_89 , попросив призначити проведення засідання медико-соціальної експертної комісії з встановлення їм групи інвалідності у найближчий час;
-протоколом за результатами проведення НСРД - аудіо, -відеоконтроль особи, у приміщенні реєстрації документів міжрайонної Слобідської МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», згідно якого ОСОБА_25 передав ОСОБА_28 у присутності ОСОБА_19 та ОСОБА_18 медичну документацію та повідомив, що ця документація стосовно ОСОБА_94 , а також вказав що ОСОБА_95 , ОСОБА_96 , ОСОБА_97 , та ОСОБА_95 сьогодні засідання медико-соціальної експертної комісії з встановлення групи інвалідності та що всі прийшли;
- протоколом за результатами проведення НСРД - аудіо, -відеоконтроль особи, у приміщенні реєстрації документів міжрайонної Слобідської МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», згідно якого зафіксована розмова ОСОБА_24 та ОСОБА_19 щодо ОСОБА_98 та ОСОБА_99 ;
- протоколами за результатами проведення НСРД - аудіо, -відеоконтроль особи, у приміщенні засідань міжрайонної Слобідської МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», згідно якого під час проведення медико-соціальної експертизи ОСОБА_100 , ОСОБА_46 , ОСОБА_101 , ОСОБА_102 , ОСОБА_103 , ОСОБА_104 , ОСОБА_105 , ОСОБА_106 , ОСОБА_107 , ОСОБА_79 , ОСОБА_76 , обстеження та огляд останнього не здійснювався, члени комісії обмежились лише встановленням анкетних даних;
-протоколом за результатами проведення НСРД - аудіо, -відеоконтроль особи, у приміщенні засідань міжрайонної Слобідської МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», згідно якого під час проведення медико-соціальної експертизи ОСОБА_108 , без членів комісії ОСОБА_37 та ОСОБА_29 обстеження та огляд останнього не здійснювався, члени комісії обмежились лише встановленням анкетних даних;
-протоколом за результатами проведення НСРД - аудіо, -відеоконтроль особи, у приміщенні засідань міжрайонної Слобідської МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», згідно якого під час проведення медико-соціальної експертизи ОСОБА_74 , без члена комісії ОСОБА_28 , обстеження та огляд останнього не здійснювався, члени комісії обмежились лише встановленням анкетних даних;
-протоколами за результатами проведення НСРД -аудіо, -відеоконтроль особи, на яких зафіксовано видача ОСОБА_18 у приміщенні реєстрації документів міжрайонної Слобідської МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» довідок про встановлення групи інвалідності ОСОБА_109 , ОСОБА_110 , ОСОБА_111 , ОСОБА_100 , ОСОБА_108 , ОСОБА_46 , ОСОБА_103 , ОСОБА_104 , ОСОБА_101 , ОСОБА_102 , ОСОБА_107 , ОСОБА_105 , ОСОБА_106 , ОСОБА_81 , ОСОБА_82 , ОСОБА_76 ;
-протоколами за результатами проведення НСРД -аудіо, -відеоконтроль особи, на яких зафіксовано видача ОСОБА_18 , невстановленій на даний час особі, у приміщенні реєстрації документів міжрайонної Слобідської МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» довідки про встановлення групи інвалідності, щодо ОСОБА_71 та ОСОБА_70 ;
-висновком розширеної експертної комісії КЗОЗ «Обласний центр медико-соціальної експертизи» №33 від 15.11.2024, яким встановлено порушення проведення міжрайонною Слобідською МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» медико-соціальної експертизи ОСОБА_82 внаслідок чого скасовано рішення про встановлення останньому групи інвалідності;
-висновком розширеної експертної комісії КЗОЗ «Обласний центр медико-соціальної експертизи» №35 від 15.11.2024, яким встановлено порушення проведення міжрайонною Слобідською МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» медико-соціальної експертизи ОСОБА_112 внаслідок чого скасовано рішення про встановлення останньому групи інвалідності;
-висновком розширеної експертної комісії КЗОЗ «Обласний центр медико-соціальної експертизи» №39 від 15.11.2024, яким встановлено порушення проведення міжрайонною Слобідською МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» медико-соціальної експертизи ОСОБА_81 внаслідок чого скасовано рішення про встановлення останньому групи інвалідності;
-висновком розширеної експертної комісії КЗОЗ «Обласний центр медико-соціальної експертизи» №41 від 15.11.2024, яким встановлено порушення проведення міжрайонною Слобідською МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» медико-соціальної експертизи ОСОБА_100 внаслідок чого скасовано рішення про встановлення останньому групи інвалідності;
-висновком розширеної експертної комісії КЗОЗ «Обласний центр медико-соціальної експертизи» №82 від 09.12.2024, яким встановлено порушення проведення міжрайонною Слобідською МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» медико-соціальної експертизи ОСОБА_107 внаслідок чого скасовано рішення про встановлення останньому групи інвалідності;
-висновком розширеної експертної комісії КЗОЗ «Обласний центр медико-соціальної експертизи» №89 від 09.12.2024, яким встановлено порушення проведення міжрайонною Слобідською МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» медико-соціальної експертизи ОСОБА_106 внаслідок чого скасовано рішення про встановлення останньому групи інвалідності;
-висновком розширеної експертної комісії КЗОЗ «Обласний центр медико-соціальної експертизи» №181 від 30.12.2024, яким встановлено порушення проведення міжрайонною Слобідською МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» медико-соціальної експертизи ОСОБА_104 внаслідок чого скасовано рішення про встановлення останньому групи інвалідності;
-висновком розширеної експертної комісії КЗОЗ «Обласний центр медико-соціальної експертизи» №182 від 30.12.2024, яким встановлено порушення проведення міжрайонною Слобідською МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» медико-соціальної експертизи ОСОБА_109 внаслідок чого скасовано рішення про встановлення останньому групи інвалідності;
-висновком розширеної експертної комісії КЗОЗ «Обласний центр медико-соціальної експертизи» №183 від 30.12.2024, яким встановлено порушення проведення міжрайонною Слобідською МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» медико-соціальної експертизи ОСОБА_105 внаслідок чого скасовано рішення про встановлення останньому групи інвалідності;
-висновком розширеної експертної комісії КЗОЗ «Обласний центр медико-соціальної експертизи» №185 від 30.12.2024, яким встановлено порушення проведення міжрайонною Слобідською МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» медико-соціальної експертизи ОСОБА_101 внаслідок чого скасовано рішення про встановлення останньому групи інвалідності;
-висновком розширеної експертної комісії КЗОЗ «Обласний центр медико-соціальної експертизи» №190 від 30.12.2024, яким встановлено порушення проведення міжрайонною Слобідською МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» медико-соціальної експертизи ОСОБА_103 внаслідок чого скасовано рішення про встановлення останньому групи інвалідності;
-висновком розширеної експертної комісії КЗОЗ «Обласний центр медико-соціальної експертизи» №201 від 30.12.2024, яким встановлено порушення проведення міжрайонною Слобідською МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» медико-соціальної експертизи ОСОБА_102 внаслідок чого скасовано рішення про встановлення останньому групи інвалідності;
-висновком медико-соціальної експертизи «Центральної медико-соціальної експертної комісії» Міністерства охорони здоров'я України №1992/1 від 23.10.2024, яким встановлено порушення порядку проведення міжрайонною Слобідською МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» медико-соціальної експертизи ОСОБА_78 внаслідок чого скасовано рішення про встановлення останньому групи інвалідності;
-висновком медико-соціальної експертизи «Центральної медико-соціальної експертної комісії» Міністерства охорони здоров'я України №1995/1 від 23.10.2024, яким встановлено порушення порядку проведення міжрайонною Слобідською МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» медико-соціальної експертизи ОСОБА_108 внаслідок чого скасовано рішення про встановлення останньому групи інвалідності;
-висновком медико-соціальної експертизи «Центральної медико-соціальної експертної комісії» Міністерства охорони здоров'я України №1999/1 від 23.10.2024, яким встановлено порушення порядку проведення міжрайонною Слобідською МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» медико-соціальної експертизи ОСОБА_77 внаслідок чого скасовано рішення про встановлення останньому групи інвалідності;
-висновком медико-соціальної експертизи «Центральної медико-соціальної експертної комісії» Міністерства охорони здоров'я України №2000/1 від 23.10.2024, яким встановлено порушення порядку проведення міжрайонною Слобідською МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» медико-соціальної експертизи ОСОБА_76 внаслідок чого скасовано рішення про встановлення останньому групи інвалідності;
-висновком медико-соціальної експертизи «Центральної медико-соціальної експертної комісії» Міністерства охорони здоров'я України №2001/1 від 23.10.2024, яким встановлено порушення порядку проведення міжрайонною Слобідською МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» медико-соціальної експертизи ОСОБА_79 внаслідок чого скасовано рішення про встановлення останньому групи інвалідності;
-висновком медико-соціальної експертизи «Центральної медико-соціальної експертної комісії» Міністерства охорони здоров'я України №2021/1 від 23.10.2024, яким встановлено порушення порядку проведення міжрайонною Слобідською МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» медико-соціальної експертизи ОСОБА_46 внаслідок чого скасовано рішення про встановлення останньому групи інвалідності;
-довідкою експертної групи КЗОЗ «Обласний центр медико-соціальної експертизи» від 11.02.2025, якою встановлено порушення порядку проведення міжрайонною Слобідською МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» медико-соціальної експертизи, порушення заповнення акту огляду МСЕК, та інші порушення, встановлені в медико-експертних справах ОСОБА_90 , ОСОБА_89 , ОСОБА_92 , ОСОБА_113 , ОСОБА_91 , ОСОБА_45 , ОСОБА_114 , ОСОБА_115 , ОСОБА_94 , ОСОБА_116 , ОСОБА_117 , ОСОБА_98 та ОСОБА_99 , ОСОБА_73 , ОСОБА_71 , ОСОБА_72 , ОСОБА_74 , ОСОБА_87 , ОСОБА_70 , ОСОБА_69 ;
-протоколами обшуків у приміщеннях міжрайонної Слобідської МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», під час яких вилучена медичні справи ОСОБА_90 , ОСОБА_89 , ОСОБА_92 , ОСОБА_113 , ОСОБА_91 , ОСОБА_45 , ОСОБА_114 , ОСОБА_115 , ОСОБА_94 , ОСОБА_116 , ОСОБА_117 , ОСОБА_98 , ОСОБА_99 , ОСОБА_73 , ОСОБА_71 , ОСОБА_72 , ОСОБА_74 , ОСОБА_87 , ОСОБА_70 , ОСОБА_69 , з медичною документацією та актом огляду медико-соціальною експертною комісією, журнал протоколів засідань медико-соціальної експертної комісії, в якому відображено факт проведення вищевказаним особам експертизи та журнал обліку довідок медико-соціальної експертної комісії, згідно якого зазначеним особам видані довідки про встановлення інвалідності;
-протоколом огляду ноутбука, вилученого в ході обшуку за адресою: АДРЕСА_1 , а саме за місцем проживання ОСОБА_27 , в якому зафіксовані виготовлені останньою бланки медичних документів щодо ОСОБА_73 , ОСОБА_74 , ОСОБА_72 та ОСОБА_69 ;
-протоколом огляду мобільного телефону, вилученого в ході обшуку за адресою: АДРЕСА_1 , а саме за місцем проживання
ОСОБА_27 , в якому зафіксовані переписка ОСОБА_27 та ОСОБА_26 , в якому остання вказує про необхідність виготовлення медичного документу, а саме «МРТ або КТ» на громадянина ОСОБА_70 ;
-протоколом огляду жорсткого диску, вилученого в ході обшуку за адресою: АДРЕСА_1 , а саме за місцем проживання
ОСОБА_27 , в якому зафіксовані виготовлені останньою бланки медичних документів щодо ОСОБА_73 , ОСОБА_71 , ОСОБА_87 ;
-протоколом огляду предметів, які були вилучені під час обшуку в квартирі ОСОБА_27 за адресою: АДРЕСА_1 , а саме: печатки «АТ «Укрзалізниця» Філія «Центр охорони здоров'я» Харківська клінічна лікарня на залізничному транспорті № 1 Код ЄДРПОУ 40081352 № 607, 61103, Україна, м. Харків, пров. Балакірєва, 5 тел./факс (057) 3430711», печатки «Комунальне некомерційне підприємство «Міська лікарня № 1» Харківської міської ради, 61080 м. Харків, вул. Сохора, буд. 5А», печатки «Комунальна установа охорони здоров'я «Міська клінічна лікарня №7» та інших, які наявні в медичних документах ОСОБА_73 та ОСОБА_74 , ОСОБА_69 , ОСОБА_70 ;
-посадовими інструкціями членів міжрайонної Слобідської МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ»: ОСОБА_28 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_37 , ОСОБА_31 , ОСОБА_29 , в яких визначені права та обов'язки членів медико-соціальної експертизи під час проведення експертизи;
-інформацією лікувальних закладів, від імені яких складені медичні документи та які стали підставою для встановлення групи інвалідності ОСОБА_109 , ОСОБА_100 , ОСОБА_108 , ОСОБА_46 , ОСОБА_103 , ОСОБА_104 , ОСОБА_101 , ОСОБА_102 , ОСОБА_107 , ОСОБА_105 , ОСОБА_106 , ОСОБА_80 , ОСОБА_78 , ОСОБА_79 , ОСОБА_81 , ОСОБА_82 , ОСОБА_77 , ОСОБА_76 про не проходження останніми відповідних медичних обстежень та стаціонарного лікування;
-інформацією ІНФОРМАЦІЯ_26 , згідно з яким ОСОБА_118 11.10.2024 перетнув державний кордон на виїзд з України на підставі довідки до акту огляду медико-соціальною експертною комісією №322919 (видана міжрайонною Слобідською МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ»);
-інформацією ІНФОРМАЦІЯ_27 , згідно з яким ОСОБА_119 , ОСОБА_97 , ОСОБА_120 , ОСОБА_121 перетнули державний кордон як особи з інвалідністю, на підставі пенсійних посвідчень;
-інформацією ІНФОРМАЦІЯ_28 , згідно з яким ОСОБА_46 надана відстрочка від призову через застосунок «Резерв+» на підставі інформації про пенсійне посвідчення від ПФУ (відстрочка надана автоматично системою);
-інформацією ІНФОРМАЦІЯ_29 , згідно з яким ОСОБА_122 користувався правом на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період як особі з інвалідністю другої групи;
-інформацією ІНФОРМАЦІЯ_30 , згідно з яким ОСОБА_120 та ОСОБА_119 користувалися правом на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період як особі з інвалідністю другої групи;
-інформацією ІНФОРМАЦІЯ_31 , згідно з яким ОСОБА_123 та ОСОБА_96 користувалися правом на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період як особі з інвалідністю;
-інформацією ІНФОРМАЦІЯ_32 , згідно з яким ОСОБА_105 , ОСОБА_108 надана відстрочка від призову через застосунок «Резерв+» на підставі інформації про пенсійне посвідчення від ПФУ (відстрочка надана автоматично системою);
-інформацією ІНФОРМАЦІЯ_32 , згідно з яким ОСОБА_103 була надана відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період як особі з інвалідністю;
-інформацією ІНФОРМАЦІЯ_33 , згідно з яким ОСОБА_124 користувався правом на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період як особі з інвалідністю другої групи;
-інформацією ІНФОРМАЦІЯ_33 , згідно з яким ОСОБА_101 надана відстрочка від призову через застосунок «Резерв+» як особі з інвалідністю другої групи (відстрочка надана автоматично системою);
Зазначені докази об'єктивно свідчить про причетності підозрюваних до вчинення кримінальних правопорушень.
Постановою заступника керівника Харківської обласної прокуратури від 20.11.2024 строк досудового розслідування у кримінальному провадженні продовжено до трьох місяців, а саме до 03.01.2025 включно.
Ухвалою слідчого судді Київського районного суду м. Харкова від 23.12.2024 строк досудового розслідування у кримінальному провадженні продовжено до шести місяців, тобто до 03.04.2025 включно.
По даному кримінальному провадженню проведений ряд слідчих та процесуальних дій, проте строк досудового розслідування у даному кримінальному провадженні спливає 03.04.2025, але з метою закінчення досудового розслідування необхідно виконати низку процесуальних дій, результати яких мають значення для судового розгляду, всебічного, повного та об'єктивного дослідження всіх обставин кримінального провадження, зокрема:
-встановити та допитати осіб, яким у період з листопада 2023 року по жовтень 2024 року членами міжрайонної Слобідської МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» встановлено інвалідність;
-оглянути та проаналізувати отриману інформацію з реєстру медичних записів, Національної служби здоров'я України щодо осіб, яким встановлена інвалідність на підставі підроблених медичних документів;
-зняти показання технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото-, кінозйомки, відеозапису у оператора поштового зв'язку ТОВ «Нова Пошта», щодо підтвердження обставин надсилання/отримання медичних документів між членами злочинної організації;
-додатково провести тимчасові доступи до інформації операторів мобільного зв'язку ПрАТ «Київстар», ПрАТ «ВФ Україна» та ТОВ «Лайфселл, з метою підтвердження або спростування факту перебування військовозобов'язаних осіб на стаціонарному лікуванні, при проходженні медико соціальної-експертної комісії, а також зав'язків із членами злочинної організації;
-отримати висновки у 25 призначених судових експертиз аудіо, - звукозапису за результатами НСРД;
-отримати висновки у 13 призначених судово - технічних експертиз медичних документів;
-призначити та провести судово - технічні та почеркознавчі експертизи документів по 30 об'єктам - медичної документації, виготовленої ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_23 , ОСОБА_22 та ОСОБА_27 ;
-отримати додаткову інформацію з банківських установ по рахункам, які використовувалися підозрюваними у період з листопада 2023 року по жовтень 2024 року.
Проведення зазначених слідчих, процесуальних дій має суттєве значення для даного кримінального провадження, в тому числі щодо обсягу та об'єму підозри .
Виконати зазначені слідчі, процесуальні дії раніше не видавалось за можливе у зв'язку зі винятковою складністю кримінального провадження, багатоепідозністю, великим об'ємом проведених слідчих (розшукових) дій та необхідністю проведення інших процесуальних дій, необхідністю отримання висновків раніше призначених судових експертиз, призначення та проведення додаткових експертиз, без яких не можливо завершити досудове розслідування.
Крім того, під час досудового розслідування встановлені нові епізоди злочинної діяльності підозрюваних, у зв'язку з чим органом досудового розслідування досліджено необхідну інформацію від операторів мобільного зв'язку та направлено ухвали слідчого судді про тимчасовий доступ до речей та документів на їх адресу, які на теперішний час не виконані.
У свою чергу, у зв'язку із виявленням нових епізодів злочинної діяльності необхідно допитати свідків, які наразі через військову агресію мешкають в різних регіонах України, що потребує значного часу для проведення вказаних слідчих дій.
Завершити всі процесуальні дії у шестимісячний строк неможливо через те, що під час досудового розслідування дотримувалася хронологія призначення та проведення необхідних судових експертиз речей та документів, вилучених за результатами обшуків.
Відповідно до листа Національного наукового центру «Інститут судових експертиз ім. Засл. проф. М.С. Бокаріуса» Міністерства юстиції України від 12.03.2025 орієнтовний строк виконання судових експертиз відео-, звукозапису у зв'язку із завантаженістю судових експертів -вересень 2025 року.
Вказані висновки експертиз, дані мобільних операторів, інформація з реєстру медичних записів Національної служби здоров'я України, ухвали апеляційної інстанції, є необхідними для повного, всебічного та об'єктивного розслідування кримінальних правопорушень та мають суттєве значення для встановлення істини у кримінальному провадженні, однак їх отримання потребує додаткового часу та вони можуть бути використані під час судового розгляду, в тому числі при оцінці доказів щодо їх допустимості..
Так, матеріалами клопотання підтверджується те, що вказані процесуальні дії, не могли бути виконанні в строк передбачений ст. 219 КПК України.
Посилання сторони захисту на кількість слідчих по даному кримінальному провадженні, не є підставою для відмови в задоволені клопотання, оскільки кількість слідчих не може вплинути на строки проведення експертиз, розсекречення документів, які стали підставою проведення НСРД.
З огляду на викладене, враховуючи ступінь тяжкості кримінльних правопорушень, кількості підозрюваних, багатоепізодність вчинених кримінальних правопорушень та об'єму доказів, а також враховуючи виняткову складність провадження, слідчий суддя вважає за доцільне клопотання задовольнити та продовжити строк досудового розслідування кримінального провадження № 22023220000001560 від 30.11.2023 до десяти місяців, тобто до 03 серпня 2025 року.
На підставі наведеного, керуючись ст. 219, 294, 295-1, 309, 372 КПК України, слідчий суддя,-
постановив:
Клопотання слідчого - задовольнити .
Продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні № 22023220000001560 від 30.11.2023, за підозрою за підозрою ОСОБА_28 у вчиненні кримінальних правопорушень передбачених ч. 3 ст. 255, ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1, ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 366, ч. 4 ст.28 ч. 3 ст. 332, ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1 КК України, за підозрою ОСОБА_29 , ОСОБА_30 , ОСОБА_19 , ОСОБА_18 , ОСОБА_31 у вчиненні кримінальних правопорушень передбачених ч. 3 ст. 255, ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1, ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 366, ч. 4 ст.28 ч. 3 ст. 332 КК України, за підозрою ОСОБА_24 , ОСОБА_25 у вчиненні кримінальних правопорушень передбачених ч. 2 ст. 255, ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1 КК України, за підозрою ОСОБА_21 та ОСОБА_20 у вчинені кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 114-1, ч. ч. 3, 4 ст. 358 КК України, ОСОБА_22 , у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 114-1, ч. 3 ст. 358 КК України, за підозрою ОСОБА_23 , ОСОБА_26 у вчинені кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 114-1 КК України, за підозрою ОСОБА_27 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 358 КК України, до десяти місяців, тобто до 03.08.2025 , включно.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1