Справа № 404/2471/25
Номер провадження 3/404/841/25
25 березня 2025 року суддя Кіровського районного суду м.Кіровограда Поступайло Володимир Васильович, за участю прокурора Солопова В.Ю., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, РНОКПП НОМЕР_1 , яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.4 ст.172-6 КУпАП,
ОСОБА_1 з 28.11.2011 року відповідно до наказу №190-с від 28.11.2011 року, обіймаючи посаду лікаря-кардіолога, а з 13.01.2021 відповідно до наказу №11-п від 13.01.2021 - посаду голови спеціалізованої кардіологічної МСЕК в КЗ «Кіровоградське обласне бюро медико-соціальної експертизи Кіровоградської обласної ради», що за адресою: вул.Академіка Корольова, 34/19, м.Кропивницький, будучи у т.ч. станом на 01.01.2024 року суб'єктом декларування в розумінні Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закону), а саме особою, зазначеною у підпункті «ґ» п.2 ч.1 ст.3 Закону (в редакції станом на 30.12.2023 року), в порушення вимог пп.2 ч.1 ст.46 Закону 05.03.2024 о 18 год. 11 хв. подала завідомо недостовірні відомості у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2023 рік, а саме: у розділі 3 «Об'єкти нерухомості» та розділі 6 «Цінне рухоме майно - транспортні засоби», недостовірні відомості відрізняються від достовірних на суму 454756 грн., чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за вчинення якого передбачена ч.4 ст.172-6 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні правопорушення визнала повністю, пояснивши, що неправильно зрозуміла правила заповнення вказаних розділів декларації.
Крім пояснень ОСОБА_1 , її вина у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.4 ст.172-6 КУпАП, суть та обставини вчинення якого викладені у протоколі про адміністративне правопорушення №186/25 від 14.03.2025 (а.с.1-9), підтверджується такими доказами:
- копією декларації ОСОБА_1 за 2023 рік, роздрукованою з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які роздруковано, згідно з якими декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (а.с.10-14);
- рапортом про виявлення факту можливого ОСОБА_1 порушення вимог ст.46 Закону України «Про запобігання корупції» (а.с.15-16);
- запитом УСР в Кіровоградській області ДСР НПУ та відповіддю на запит від 28.01.2025 №6695(20180) про послідовність дій ОСОБА_1 під час заповнення декларації за 2023 рік (а.с.17-18, 19-21);
- запитом УСР в Кіровоградській області ДСР НПУ та відповіддями на запит вщодо інформації про зареєстроване/задеклароване місце проживання та характеристику ОСОБА_1 (а.с.22-25, 26-27, 67-71);
- запитом УСР в Кіровоградській області ДСР НПУ до КЗ «КОБМСЕ КОР» та відповіддю на запит з додатками у вигляді копій наказів про прийняття на роботу, переведення, звільнення ОСОБА_1 , та посадової інструкції (а.с.28-31, 32-38);
- запитом УСР в Кіровоградській області ДСР НПУ до ТОВ «Шторм-Нет» та відповіддю на запит від 14.03.2025 (а.с.39-42, 43);
- відомостями з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна, копією договору купівлі-продажу (а.с.45-46, 47-50);
- запитом УСР в Кіровоградській області ДСР НПУ до ТСЦ №3541 ГСЦ МВС щодо транспортного засобу та відповіддю на запит від 13.02.2025 (а.с.51-53, 54-66);
- письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 29.11.2024, ОСОБА_2 від 30.12.2024, ОСОБА_3 від 04.03.2025, ОСОБА_4 від 30.12.2024 (а.с.72-73, 74-75, 76-77, 78-79);
- копією наказу №1077 від 23.10.2019 про затвердження Положення про Департамент стратегічних розслідувань Національної поліції України (а.с.80-86).
Наведені докази узгоджуються між собою, є належними та допустимими, у своїй сукупності підтверджують обставини, встановлені в суді. При цьому будь-які дані, які б спростовували чи ставили під сумнів досліджені докази, відсутні і не встановлені.
Відповідно до підпункту «ґ» п.2 ч.1 ст.3 Закону (в редакції станом на 30.12.2023 року) голови та члени медико-соціальних експертних комісій, є суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону. Факт виконання ОСОБА_1 обов'язків голови спеціалізованої кардіологічної МСЕК в КЗ «Кіровоградське обласне бюро медико-соціальної експертизи Кіровоградської обласної ради» та віднесення цієї посади до вищезазначеної категорії осіб, які для цілей цього Закону прирівнюються до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а саме: члена медико-соціальної експертної комісії (спеціалізованої кардіологічної МСЕК) КЗ «Кіровоградське обласне бюро медико-соціальної експертизи Кіровоградської обласної ради», підтверджується копією посадової інструкції голови МСЕК КЗ «Кіровоградське обласне бюро медико-соціальної експертизи Кіровоградської обласної ради», копією наказу про переведення ОСОБА_1 на посаду голови спеціалізованої кардіологічної МСЕК №11-п від 13.01.2021, узгоджується з поясненнями ОСОБА_1 .
Відповідно до ст.68 Конституції України, кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Відповідно до Роз'яснень Національного агентства з питань запобігання корупції від 13.11.2023 № 4 (зі змінами), які розміщено в розділі «Декларування» Бази знань НАЗК, суб'єктами, на яких поширюється дія Закону є, зокрема, особовий склад штатних військово-лікарських комісій (ВЛК, п.п. «г п.1 ч.1 ст.3 Закону»); голови та члени лікарсько-консультативних (ЛКК) і медико-соціальних експертних комісій (МСЕК), а також голови, їхні заступники, члени та секретарі позаштатних постійно діючих військово-лікарських (ВЛК) і лікарсько-льотних комісій (ЛКК), які при цьому не є особами, зазначеними у п.1 ч.1 ст.3 Закону (п.п. «ґ» п.2 ч.1 ст.3 Закону). Декларантами є всі особи, які входять (призначені/відряджені) до складу відповідних комісій згідно з організаційно-розпорядчими документами, незалежно від фактичного виконання функцій голови/члена/секретаря комісії, а також від строку перебування в складі відповідної комісії (у т.ч. які залучені до роботи на правах членів).
Відповідно до пп.2 ч.1 ст.46 Закону України «Про запобігання корупції» у декларації зазначаються відомості, зокрема, про об'єкти нерухомості, що належать суб'єкту декларування та членам його сім'ї на праві приватної власності, включаючи спільну власність, або знаходяться у них в оренді чи на іншому праві користування, незалежно від форми укладення правочину, внаслідок якого набуте таке право.
Таким чином, дослідивши матеріали справи, суд вважає доведеною вину ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.4 ст.172-6 КУпАП, оскільки вона, будучи суб'єктом декларування у розумінні Закону України «Про запобігання корупції», 05.03.2024 о 18 год. 11 хв. подала завідомо недостовірні відомості у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2023 рік.
При накладенні стягнення згідно з вимогами ст.33 КУпАП суд враховує характер вчиненого правопорушення, ступінь вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність.
Із врахуванням особи винної суд вважає за можливе накласти стягнення у межах санкції ч.4 ст.172-6 КУпАП у виді штрафу в мінімальному розмірі.
Відповідно до ст.40-1 КУпАП та ст.4 Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_1 підлягає стягненню на користь держави судовий збір в розмірі 605 грн. 60 коп.
Керуючись ст.ст.33, 40-1, 172-6 ч.1, 283, 284, 285 КУпАП, суд,
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.4 ст.172-6 КУпАП, та накласти на неї стягнення у виді штрафу у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 17000 (сімнадцять тисяч) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в дохід держави в розмірі 605 грн. 60 коп.
Штраф підлягає сплаті не пізніше п'ятнадцяти днів з дня вручення копії постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження постанови не пізніше п'ятнадцяти днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. Відповідно до ст.308 КУпАП у разі несплати штрафу у зазначений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання правопорушника, роботи або за місцем знаходження його майна в порядку, встановленому законом. При здійсненні примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень.
Постанова може бути оскаржена до Кропивницького апеляційного суду протягом 10 днів з дня її винесення через Кіровський районний суд м.Кіровограда.
Суддя Кіровського районного
суду м. Кіровограда В.В. Поступайло