Справа № 404/2170/25
Номер провадження 3/404/743/25
25 березня 2025 року суддя Кіровського районного суду м.Кіровограда Поступайло Володимир Васильович, за участю прокурора Солопова В.Ю., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , державного виконавця Фортечного відділу державної виконавчої служби у місті Кропивницькому Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса), яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП,
ОСОБА_1 (раніше ОСОБА_2 ) відповідно до наказу від 11.12.2017 № 1314/к «Про призначення ОСОБА_2 » призначено на посаду державного виконавця Фортечного відділу державної виконавчої служби міста Кропивницький Головного територіального управління юстиції у Кіровоградській області з 12.12.2017, із збереженням 15 рангу державного службовця. Наказом від 18.10.2018 № 973/к «Про переведення ОСОБА_2 », переведено на постійну роботу на посаду державного виконавця Фортечного відділу державної виконавчої служби міста Кропивницький Головного територіального управління юстиції у Кіровоградській області з 18.10.2018, із збереженням 9 рангу державного службовця в межах категорії «В» посад державної служби. Згідно наказу від 26.12.2019 № 708-к «З особового складу», ОСОБА_2 вважають такою, яка працює на посаді державного виконавця Фортечного відділу державної виконавчої служби у місті Кропивницькому Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Дніпро), з 28 грудня 2019 року. Наказом від 13.10.2020 № 324-к-КР «Про внесення змін в облікові дані ОСОБА_2 », в облікові дані останньої внесено зміни у зв'язку зі зміною прізвища на ОСОБА_3 . Згідно наказу від 29.12.2022 № 4951-к «З особового складу», ОСОБА_1 вважають такою, яка працює на посаді державного виконавця Фортечного відділу державної виконавчої служби у місті Кропивницькому Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса), з 02 січня 2023 року. Наказом від 08 лютого 2023 року № 953-к «Про звільнення ОСОБА_1 », ОСОБА_1 звільнено з посади державного виконавця Фортечного відділу державної виконавчої служби у місті Кропивницькому Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса), 16.02.2023. Таким чином, ОСОБА_1 станом на 00 год. 00 хв. 01.01.2024 була суб'єктом декларування у розумінні та відповідно до п.п.«в» п.1 ч.1 ст.3, ч.2 ст.45 Закону «Про запобігання корупції» (далі - Закону) суб'єктом, на якого поширюється і поширювалася дія цього Закону.
Згідно Закону України від 03.03.2022 «Про захист інтересів суб'єктів подання звітності та інших документів у період дії воєнного стану або стану війни», у період дії воєнного стану або стану війни будь-які перевірки щодо своєчасності та повноти подання будь-яких звітів чи документів звітового характеру уповноваженими органами не здійснюються, а декларації потрібно буде подати протягом трьох місяців після закінчення воєнного стану.
Також після введення воєнного стану в країні, Національне агентство з питань запобігання корупції обмежило доступ до публічної частини реєстру декларацій, щоб максимально захистити особисті дані.
Законом України від 20.09.2023 «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», який набрав чинності 12.10.2023 відновлено обов'язок подання декларацій, повідомлень про суттєві зміни у майновому стані, та ряд інших зобов'язань, які були призупинені під час дії воєнного стану на території України.
Згідно даного закону декларування за 2021-2022 роки тривало до 31 січня 2024 року. До зазначеної дати декларанти мали подати декларації за відповідні звітні періоди у 2021-2022 роках, у тому числі для проведення спецперевірок, крім тих осіб, які подали їх добровільно раніше.
Таким чином, ОСОБА_1 , будучи, у т. ч. станом на 00 год. 00 хв. 17.02.2023, суб'єктом декларування в розумінні Закону, а саме: особою, зазначеною у підпункті «в» пункту 1 частини першої статті 3 цього Закону (державним службовцем), у період часу з 00 год. 00 хв. 17.02.2023 до 01.02.2024 в порушення вимог абзацу 1 частини 2 статті 45 Закону (Особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями), несвоєчасно подала без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, а саме 29.04.2024 о 19 год. 00 хв., чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за вчинення якого передбачена частиною 1 статті 172-6 КУпАП.
Крім цього, ОСОБА_1 (раніше ОСОБА_2 ) відповідно до наказу від 11.12.2017 № 1314/к «Про призначення ОСОБА_2 » призначено на посаду державного виконавця Фортечного відділу державної виконавчої служби міста Кропивницький Головного територіального управління юстиції у Кіровоградській області з 12.12.2017, із збереженням 15 рангу державного службовця. Наказом від 18.10.2018 № 973/к «Про переведення ОСОБА_2 », переведено на постійну роботу на посаду державного виконавця Фортечного відділу державної виконавчої служби міста Кропивницький Головного територіального управління юстиції у Кіровоградській області з 18.10.2018, із збереженням 9 рангу державного службовця в межах категорії «В» посад державної служби. Згідно наказу від 26.12.2019 № 708-к «З особового складу», ОСОБА_2 вважають такою, яка працює на посаді державного виконавця Фортечного відділу державної виконавчої служби у місті Кропивницькому Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Дніпро), з 28 грудня 2019 року. Наказом від 13.10.2020 № 324-к-КР «Про внесення змін в облікові дані ОСОБА_2 », в облікові дані останньої внесено зміни у зв'язку зі зміною прізвища на ОСОБА_3 . Згідно наказу від 29.12.2022 № 4951-к «З особового складу», ОСОБА_1 вважають такою, яка працює на посаді державного виконавця Фортечного відділу державної виконавчої служби у місті Кропивницькому Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса), з 02 січня 2023 року. Наказом від 08 лютого 2023 року № 953-к «Про звільнення ОСОБА_1 », ОСОБА_1 звільнено з посади державного виконавця Фортечного відділу державної виконавчої служби у місті Кропивницькому Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса), 16.02.2023. Таким чином, ОСОБА_1 станом на 00 год. 00 хв. 01.01.2024 була суб'єктом декларування у розумінні та відповідно до п.п.«в» п.1 ч.1 ст.3, ч.2 ст.45 Закону суб'єктом, на якого поширюється і поширювалася дія цього Закону.
Отже, у суб'єкта декларування (державного службовця) ОСОБА_1 01.01.2024 виник обов'язок подати декларацію за 2023 рік у період з 00 год. 00 хв. 01.01.2024 до 00 год. 00 хв. 01.04.2024.
Відповідно до відомостей з публічної частини Реєстру декларація за 2023 рік ОСОБА_1 , як суб'єкта декларування, опублікована (подана) шляхом заповнення відповідної форми на веб-ресурсі https://public.nazk.gov.ua 29.04.2024 о 19 год. 20 хв., тобто після кінцевої дати подачі такої декларації несвоєчасно (гіперпосилання https://public.nazk.gov.ua/documents/a04e6ff0-7500-4fab-b466-6396f0507a8c).
Таким чином, ОСОБА_1 , будучи, у т. ч. станом на 00 год. 00 хв. 01.01.2024, суб'єктом декларування в розумінні Закону, а саме: особою, зазначеною у підпункті «в» пункту 1 частини першої статті 3 цього Закону (державним службовцем), у період часу з 00 год. 00 хв. 01.01.2024 до 01.04.2024 в порушення вимог абзацу 2 частини 2 статті 45 Закону (Особи, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3, зобов'язані до 1 квітня наступного року після року припинення діяльності подати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік), несвоєчасно подала без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік, а саме 29.04.2024 о 19 год. 20 хв., чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за вчинення якого передбачена частиною 1 статті 172-6 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 визнала усі обставини, зазначені в протоколах про адміністративні правопорушення, факт несвоєчасного подання декларацій особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та пояснила, що допустила вказані порушення у зв'язку з недостатнім та неправильним розумінням і не роз'ясненням їй законодавства України щодо необхідності подання декларацій.
Крім пояснень ОСОБА_1 , її вина у вчиненні адміністративного правопорушення підтверджується: протоколами про адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією №150/25 та №151/25 від 04.03.2025 року; відомостями Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які роздруковано, згідно з якими декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування: у зв'язку з припиненням діяльності за період, не охоплений раніше поданими деклараціями 01.01.2023 - 16.02.2023, подано ОСОБА_1 29.04.2024 року о 19 год. 00 хв. та за минулий 2023 рік, подано ОСОБА_1 29.04.2024 року о 19 год. 20 хв.; копією наказу від 11.12.2017 № 1314/к «Про призначення ОСОБА_2 »; копією наказу від 18.10.2018 № 973/к «Про переведення ОСОБА_2 »; копією наказу від 26.12.2019 № 708-к «З особового складу»; копією наказу від 13.10.2020 № 324-к-КР «Про внесення змін в облікові дані ОСОБА_2 »; копією наказу від 29.12.2022 № 4951-к «З особового складу»; копією наказу від 08 лютого 2023 року № 953-к «Про звільнення ОСОБА_1 »; копією посадової інструкції державного виконавця; письмовими поясненнями ОСОБА_1 .
Наведені докази узгоджуються між собою, є належними та допустимими, у своїй сукупності підтверджують обставини, встановлені в суді. При цьому будь-які дані, які б спростовували чи ставили під сумнів досліджені докази, відсутні і не встановлені.
Відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини першої статті 3 Закону державні службовці є суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону. Факт виконання ОСОБА_1 обов'язків державного службовця підтверджується копією посадової інструкції державного виконавця, копією наказу від 11.12.2017 № 1314/к «Про призначення ОСОБА_2 », копією наказу від 18.10.2018 № 973/к «Про переведення ОСОБА_2 », копією наказу від 26.12.2019 № 708-к «З особового складу», копією наказу від 13.10.2020 № 324-к-КР «Про внесення змін в облікові дані ОСОБА_2 », копією наказу від 29.12.2022 № 4951-к «З особового складу», копією наказу від 08 лютого 2023 року № 953-к «Про звільнення ОСОБА_1 », узгоджується з поясненнями ОСОБА_1 . Обізнаність ОСОБА_1 у необхідності подання відповідної декларації, строках її подання та можливість її подання підтверджується також сукупністю раніше вказаних доказів, її поясненнями у суді та тим, що ОСОБА_1 до цього неодноразово подавала декларації, а тому була ознайомлена із зобов'язаннями, передбаченими ст.45 Закону України «Про запобігання корупції».
Таким чином, дослідивши матеріали справ, суд вважає доведеною вину ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП, оскільки вона, будучи суб'єктом декларування у розумінні Закону України «Про запобігання корупції», без поважної причини, несвоєчасно: у зв'язку з припиненням діяльності за період, не охоплений раніше поданими деклараціями - 29.04.2024 о 19 год. 00 хв. та за минулий 2023 рік - 29.04.2024 о 19 год. 20 хв. подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, тобто кожного разу вчинила правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Відповідно до ч.2 ст.36 КУпАП у випадку вчинення кількох адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Оскільки стосовно ОСОБА_1 до суду надійшло дві окремі справи про адміністративні правопорушення, кожна з яких за ч.1 ст.172-6 КУпАП (справа №404/2170/25, провадження №3/404/743/25 та справа №404/2171/25, провадження №3/404/744/25), які розглядаються одночасно одним складом суду, стягнення накладається із дотриманням вимог ч.2 ст.36 КУпАП. У зв'язку із викладеним судом, винесено постанову про об'єднання справ в одне провадження.
При накладенні стягнення згідно з вимогами ст.33 КУпАП суд враховує характер вчинених правопорушень, ступінь вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність.
Із врахуванням особи винної суд вважає за можливе накласти стягнення у межах закону, який порушила ОСОБА_1 у виді штрафу в мінімальному розмірі, що відповідатиме також положенням ч.2 ст.36 КУпАП.
Відповідно до ст.40-1 КУпАП та ст.4 Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_1 підлягає стягненню на користь держави судовий збір в розмірі 605 грн. 60 коп.
Керуючись ст.ст.33, 40-1, 172-6 ч.1, 283, 284, 285 КУпАП, суд,
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП, та відповідно до ч.2 ст.36 КУпАП накласти на неї стягнення у виді штрафу у розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850 гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в дохід держави в розмірі 605 грн. 60 коп.
Штраф підлягає сплаті не пізніше п'ятнадцяти днів з дня вручення копії постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження постанови не пізніше п'ятнадцяти днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. Відповідно до ст.308 КУпАП у разі несплати штрафу у зазначений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання правопорушника, роботи або за місцем знаходження його майна в порядку, встановленому законом. При здійсненні примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень.
Постанова може бути оскаржена до Кропивницького апеляційного суду протягом 10 днів з дня її винесення через Кіровський районний суд м.Кіровограда.
Суддя Кіровського районного
суду м.Кіровограда В.В. Поступайло