Постанова від 12.03.2025 по справі 344/2423/25

Справа № 344/2423/25

Провадження № 3/344/1453/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 березня 2025 року м. Івано-Франківськ

Суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області Ковалюк І.П., розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , ІПН НОМЕР_1 , за ч.1 ст. 155-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-

ВСТАНОВИЛА:

Зі змісту протоколу про адміністративне правопорушення №30 від 06.01.2025 року, вбачається, що 03 січня 2025 року близько 15 год 05 хв в стоматологічному кабінеті, що за адресою м. Івано-Франківськ, вул. Дж.Дудаєва, 13, ОСОБА_1 вчинив порушення встановленого порядку проведення розрахунків в сфері торгівлі, а саме: порушення порядку ведення обліку товарних запасів за місцем їх реалізації, здійснення продажу товарів, які не обліковані у встановленому порядку, чим було порушено п. 12 ст.3 Закону України від 06.07.1995р. № 265/95-ВР «Про застосування РРО в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг (із змінами та доповненнями), чим вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.155-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

В судове засідання ОСОБА_2 та його захисник Римарук Ю.І. не прибули, подали заяву про розгляд справи у їх відсутності. Також подано клопотання про закриття провадження у справі на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП, у зв'язку з відсутністю в діях складу адміністративного правопорушення з підстав викладених у поясненнях.

Дослідивши матеріали справи, матеріали поданого клопотання, суд дійшов такого висновку.

Відповідно до ч.1 ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Згідно з ч.1 ст.7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.

Частина 1 ст. 155-1 КУпАП встановлює адміністративну відповідальність за порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.

Згідно зі ст.280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Згідно з ч.ч.1,2 ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.

Так, за результатами фактичної перевірки стоматологічного кабінету фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 , розташованого за адресою АДРЕСА_2 , проведеної згідно наказу Головного управління ДПС в Івано-Франківській області № 32-п від 03.01.2025 року головним державним інспектором відділу фактичних перевірок управління податкового аудиту Головного управління ДПС в Івано-Франківській області Клим'юком І.Я. та головним державним інспектором відділу фактичних перевірок управління податкового аудиту Головного управління ДПС в Івано-Франківській області Ковцуняк Л.Р. із 03.01.2025 по 06.01.2025, був складений Акт № 090017 від 06.01.2025. Згідно висновків, викладених в Акті, були виявлені вимоги законодавства, які було порушено, а саме: п. 6 розділу 2 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління НБУ від 29.12.2017 № 148; п. 12 ст. З Закону України № 265/95-ВР від 06.07.1995 «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»; п. 44.3., п. 44.6. ст. 44, п. 85.2. ст. 85 Податкового кодексу України від. 02.12.2010 № 2755-VІ,

ФОП ОСОБА_1 звернувся до податкового органу із запереченнями на акт (довідку) фактичної перевірки № 090017 від 06.01.2025 року.

Вказані у заяві заперечення із наявними доказами були взяті до уваги та враховані при розгляді матеріалів фактичної перевірки стоматологічного кабінету ФОП ОСОБА_1 , за наслідками чого листом ГУ ДПС в Івано-Франківській області вих. № 1222/6/09-19-07-06-20 від 29.01.2025 року повідомлено, що порушень норм чинного законодавства України в частині порушення п. 12 ст. 3 Закону України № 265/95-ВР від 06.07.1995 «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», п. 44.3., п. 44.6. ст. 44, п. 85.2. ст. 85 Податкового кодексу України від. 02.12.2010 № 2755-VІ з боку фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 немає, а тому щодо нього не підлягають застосуванню санкції, встановлені за порушення вказаних положень законодавства.

Отже, обставини, викладені у протоколі спростовані наданими в судовому засіданні доказами.

Згідно ст.62 Конституції України обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях, усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.

Відповідно до п.1 ст.247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події та складу адміністративного правопорушення.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку про необхідність закриття провадження у справі за відсутністю в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 155-1 КУпАП.

На підставі викладеного, ст.62 Конституції України, керуючись п.1 ст.247, ст.ст.254-257, 280, 283-285 КУпАП, -

ПОСТАНОВИЛА:

Провадження в справі щодо відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст. ст.155-1 КУпАП закрити за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.

На постанову може бути подана апеляційна скарга до Івано-Франківського апеляційного суду через Івано-Франківський міський суд упродовж десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя Іванна КОВАЛЮК