ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43
Вн. № 7/1715
03.07.2009р. № 2а-1715/09/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва в складі: судді Арсірія Р.О., секретаря Поліщук О.А., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
За позовом ОСОБА_1
до Головного управління житлового забезпечення виконавчого органу Київради(Київської міської держадміністрації) Головного управління економіки та інвестицій виконавчого органу Київради (Київської міської держадміністрації) Голосіївської районної у м.Києві ради Комунального підприємства капітального будівництва, реконструкції та інвестицій "Голосіїво-Будінвест"
провизнання дій протиправними
Представники сторін:
Позивач: ОСОБА_2, представник за довіреністю,
від відповідача 1: заява про слухання справи за відсутності представника,
від відповідача 2: Саханський С. О., представник за довіреністю,
від відповідача 3: Гримайло В. В., представник за довіреністю,
від відповідача 4: Вождаєнко Н. М., представник за довіреністю.
ОСОБА_1 звернулась до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до Головного управління економіки та інвестицій виконавчого органу Київради (Київської міської держадмністраці), Головного управління житлового забезпечення виконавчого органу Київради (Київської міської держадмністраці), Голосіївської районної у м. Києві ради, Комунального підприємства капітального будівництва, реконструкції та інвестицій "Голосіїво-Будінвест" про визнання дій протиправними, а саме: визнання дій суб'єктів владних повноважень по відмові у видачі свідоцтва про право власності на квартиру АДРЕСА_1 та вимоги сплати пайового внеску на розвиток соціальної та дорожно-транспортної інфраструктури міста протиправними.
В судовому засіданні 03.07.09 відповідачем по справі - Головним управлінням економіки та інвестицій виконавчого органу Київської міської ради заявлено клопотання про передачу справи на розгляд місцевого суду як адміністративного. Позивач проти заявленого клопотання заперечував, вважав, що справа має розглядатися в Окружному адміністративному суді м. Києва. Інші відповідачі поклались на розсуд суду.
Як вбачається з матеріалів справи предметом оскарження є дії та рішення, що приймалися органами місцевого самоврядування на виконання їх повноважень передбачених Законом України «Про місцеве самоврядування».
Відповідно до ч. 2 ст. 18 КАС України окружним адміністративним судом підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади АРК, їх посадова чи службова особа.
Проте відповідачі, згідно ст.ст. 10, 11 Закону України «Про місцеве самоврядування» в Україні є органами місцевого самоврядування, а від так відповідно до ч. І ст. 18 КАС України адміністративна справа за позовом ОСОБА_1 підсудна місцевим загальним судам як адміністративним судам.
Позивачем при зверненні до Окружного адміністративного суду м. Києва було порушено вимоги ст. 18 Кодексу адміністративного судочинства України щодо предметної підсудності.
Відповідно до вимог статті 22 Кодексу адміністративного судочинства України, суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо, зокрема, після відкриття провадження у справі виявилося, що провадження у справі відкрито без дотримання правил предметної підсудності.
Справа підлягає передачі до Голосіївського районного суду м. Києва як адміністративного оскільки місцем проживання позивача є Голосіївський район м. Києва.
У зв'язку з наведеним, керуючись ст. 18, 22 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
1. Справу ОСОБА_1 до Головного управління житлового забезпечення виконавчого органу Київради, Головного управління економіки та інвестицій виконавчого органу Київради, Комунального підприємства капітального будівництва, реконструкції та інвестиції "Голосіїво-Будінвест", Голосіївської районної у м. Києві рада про визнання дій протиправними передати до Голосіївського районного суду м. Києва як адміністративного.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії ухвали. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Передача адміністративної справи з одного суду до іншого здійснюється після закінчення строку на оскарження ухвали суду, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.
Суддя Арсірій Р.О.