Ухвала від 19.10.2010 по справі 2а-5279/09/2670

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа: № 2а-5279/09/2670 Головуючий у 1-й інстанції: Шелест С.Б.

Суддя-доповідач: Бистрик Г.М.

УХВАЛА

Іменем України

"19" жовтня 2010 р. м. Київ

Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду у складі:

головуючого судді: Бистрик Г.М.,

суддів: Кучми А.Ю., Бєлової Л.В.,

при секретарі: Пеньковій О.Г.,

розглянувши у судовому засіданні адміністративну справу за апеляційною скаргою представника позивача Товариства з обмеженою відповідальністю «СПЕЦІАЛІСТ ЦІННІ ПАПЕРИ»- Сацюка Дениса Анатолійовича на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 22 вересня 2009 року за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «СПЕЦІАЛІСТ ЦІННІ ПАПЕРИ»до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про скасування постанови про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів №286-ДМ від 21.04.2009 року,

ВСТАНОВИЛА:

У травні 2009 року позивач Товариство з обмеженою відповідальністю «СПЕЦІАЛІСТ ЦІННІ ПАПЕРИ»звернувся в суд з позовом до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про скасування постанови про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів №286-ДМ від 21.04.2009 року.

Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 22 вересня 2009 року в задоволенні вимог позивача відмовлено.

Не погоджуючись з вищезазначеною постановою, позивач подав апеляційну скаргу, в якій просить апеляційну інстанцію скасувати незаконну, на його думку, постанову суду першої інстанції та прийняти нову, якою задовольнити вимоги позивача.

В апеляційній скарзі апелянт посилається на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, що в свою чергу призвело до неправильного вирішення справи по суті.

Відповідно до ч. 1 ст. 195 КАС України суд апеляційної інстанції переглядає судові рішення першої інстанції в межах апеляційної скарги.

Заслухавши в судовому засіданні суддю-доповідача, представників сторін, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає залишенню без задоволення, а постанова суду - без змін.

Згідно зі п. 1 ч. 1 ст. 198, ст. 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає, апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Суд першої інстанції всебічно, повно та об'єктивно розглянув справу, правильно встановив обставини, наданим доказам дав правильну правову оцінку і прийшов до обґрунтованого висновку про відмову в задоволенні вимог позивача.

З матеріалів справи вбачається, що 11.02.2009 року Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку, внаслідок проведення моніторингу адміністративних даних торговців цінними паперами за IV квартал 2008 року, встановлено, що позивач надав до Комісії адміністративні дані торговців цінними паперами за 3 квартал 2008 року, які не відповідають вимогам Положення про порядок складання та надання адміністративних даних щодо діяльності торговців цінними паперами, затвердженого рішенням Держкомісії від 08.06.2004 року №279 (у редакції рішення Держкомісії від 27.12.2007 року №2380), зареєстрованого в Мін'юсті України 28.01.2008 року за №60/14751, а саме: паперова форма Даних не відповідає вимогам розділу 2 Положення; електрона форма даних не відповідає вимогам Наказу Голови Комісії від 03.06.2008 року №493.

Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку 11.02.2009 року винесено Розпорядження №100-ДМ про усунення порушень законодавства про цінні папери та надано позивачу строк для усунення порушень до 10.03.2009 року.

Позивач 06.03.2009 року надіслав відповідачу клопотання № 49/1 про продовження строку виконання вказаного розпорядження до 30.04.2009 року, мотивуючи тим, що для його виконання необхідно придбати програмне забезпечення «АФР-ТЦП», необхідне для подачі адміністративних даних у паперовій та електронній формах згідно вимог Положення та внести велику кількість інформації (адміністративні дані) вручну, а також неможливість своєчасного виконання розпорядження зумовлена фінансовим становищем ТОВ «Спеціаліст цінні папери».

Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку 27.03.2009 року винесена постанова про порушення справи на ринку цінних паперів у відношенні до позивача, та 03.04.2009 року складено акт про правопорушення на ринку цінних паперів № 78-ДМ, яким зафіксовані вищевказані порушення.

За результатами розгляду справи про правопорушення на ринку цінних паперів Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку 21.04.2009 року винесено постанову №286-КП про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів, відповідно до якої до позивача застосовано санкцію у вигляді штрафу у розмірі 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - 17 000 грн..

Розпорядженням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 307-ДМ від 21.04.2009 року встановлено строку для усунення порушень законодавства про цінні папери у термін до 22.06.2009 року.

Рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 08.06.2004 року №279 затверджено «Положення про порядок складання та надання адміністративних даних щодо діяльності торговців цінними паперами», у редакції рішення Держкомісії від 27.12.2007 року №2380, зареєстрованого в Мін'юсті України 28.01.2008 року за №60/14751.

Наказом Голови Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 03.06.2008 року №493 «Щодо вимог розділів II та III Положення про порядок складання та надання адміністративних даних щодо діяльності торговців цінними паперами, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 8 червня 2004 року № 279 (у редакції рішення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 27 грудня 2007 року № 2380), зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 28 січня 2008 року за № 60/14751»затверджено структуру файлів, формат та опис полів електронної форми адміністративних даних щодо діяльності торговців цінними паперами, яка складається відповідно до вимог розділів II та III Положення.

Апелянт адміністративні дані за IV квартал 2008 року подав з порушеннями вищенаведених норм.

Статтею 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» передбачено відповідальність юридичних осіб за правопорушення на ринку цінних паперів.

Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку накладає на юридичних осіб штрафи, зокрема, за невиконання або несвоєчасне виконання рішень Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку або розпоряджень, постанов або рішень уповноважених осіб Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку щодо усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів - у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Колегія суддів приходить до висновку, що за не виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери №100-ДМ від 11.02.2009 року, відповідач правомірно застосував до ТОВ «СПЕЦІАЛІСТ ЦІННІ ПАПЕРИ»санкцію у вигляді штрафу розміром 17 000 грн., а тому оскаржувана постанова прийнята відповідачем в межах наданих повноважень.

Не заслуговують на увагу, доводи позивача, що відповідачем неправомірно не враховано поважну причину, не виконання розпорядження у визначений термін, оскільки положення Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 11.12.2007 року № 2272, передбачає, що уповноваженою особою, яка винесла розпорядження про усунення порушень, до моменту спливу терміну виконання розпорядження за письмовим клопотанням порушника може бути прийнято рішення про продовження терміну виконання цього розпорядження, тобто дана норма не визначає обов'язок відповідача продовження терміну виконання рішення.

Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку, розглянуті пояснення, надані представником юридичної особи під час розгляду справи, про що зазначено в оскаржуваній постанові.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Доводи апеляційної скарги не дають підстав для висновку, що судом першої інстанції при розгляді справи допущені порушення норм матеріального чи процесуального права, які передбачені ст. ст. 201 - 204 КАС України.

Оскаржуване судове рішення ухвалено з додержанням норм матеріального та процесуального права.

Керуючись ст. ст. 158, 160, 167, 195, 196, 199, 200, 205, 206, 212, 254, КАС України, колегія суддів

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу представника позивача Товариства з обмеженою відповідальністю «СПЕЦІАЛІСТ ЦІННІ ПАПЕРИ»- Сацюка Дениса Анатолійовича - залишити без задоволення.

Постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 22 вересня 2009 року у справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «СПЕЦІАЛІСТ ЦІННІ ПАПЕРИ»до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про скасування постанови про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів №286-ДМ від 21.04.2009 року - залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення, та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України в порядку та строки передбаченні ст. 212 КАС України.

Повний текст ухвали суду виготовлено 25.10.2010 року.

Головуючий суддя: (підпис)

Судді: (підпис)

Суддя: Бистрик Г.М.