Ухвала від 04.11.2010 по справі 2а-3839/10/1070

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа: № 2а-3839/10/1070 Головуючий у 1-й інстанції: < Текст >

Суддя-доповідач: Попович О.В.

УХВАЛА

Іменем України

"04" листопада 2010 р. м. Київ

Справа № 2-а-3839/10/1070

Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

Головуючого: Попович О.В.,

Суддів: Бабенка К.А., Мельничука В.П.,

розглянувши в судовому засіданні, без фіксування судового процесу, у відповідності до ч.1 ст. 41 КАС України, адміністративну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_2 на постанову Київського окружного адміністративного суду від 15.04.2010 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до заступника начальника Ірпінського міського відділу Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Київській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

Постановою Київського окружного адміністративного суду від 15 квітня 2010 року у задоволенні позову було відмовлено.

Не погоджуючись з прийнятим рішенням, Позивач подав апеляційну скаргу та просив суд скасувати постанову суду, ухвалити нову, якою задоволити позов.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши за матеріалами справи наведені у апеляційній скарзі доводи, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

28.10.2009 року Позивач звернувся до паспортистки УЖКГ «Біличі»з заявою про реєстрацію його місця проживання за адресою: АДРЕСА_1.

11.11.2009 року заява Позивача була повернута без здійсненя операції з реєстрації.

У відповідності до ст. 3 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні»(далі - Закон), реєстрація - внесення відомостей до паспортного документа про місце проживання або місце перебування із зазначенням адреси житла особи та внесення цих даних до реєстраційного обліку відповідного органу спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань реєстрації.

Відповідно до ч.1 та 2 ст.6 вказаного Закону, Громадянин України, а також іноземець чи особа без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, зобов'язані протягом десяти днів після прибуття до нового місця проживання зареєструвати місце проживання.

Для реєстрації особа подає: письмову заяву. Діти віком від 15 до 18 років подають заяву особисто. У разі якщо особа з поважної причини не може самостійно звернутися до уповноваженого органу, реєстрація може бути здійснена за зверненням іншої особи на підставі доручення, посвідченого в установленому порядку; паспортний документ. Якщо дитина не досягла 16-річного віку, подається свідоцтво про народження або свідоцтво про належність до громадянства України. Іноземець та особа без громадянства додатково подають посвідку на постійне або тимчасове проживання; квитанцію про сплату державного мита або документ про звільнення від його сплати; два примірники талона зняття з реєстрації.

Забороняється вимагати для реєстрації місця проживання подання особою інших документів.

Статтею 11 визначено, що реєстрація місця проживання та місця перебування особи здійснюється відповідним органом спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань реєстрації (далі - орган реєстрації) в Автономній Республіці Крим, областях, містах, районах, районах у містах, а також у містах Києві та Севастополі.

Підзаконним нормативно-правовим актом, який уточнює процедуру реєстрації є Примірний регламент з оформлення документів та контролю з питань реєстрації і зняття з реєстрації місця проживання (перебування) фізичних осіб в Україні, який затверджено наказом МВС України від 3 лютого 2006 р. № 96 (далі - Регламент).

Згідно з п.1 Розділу 2 вказаного Регламенту, Подані житлово-комунальними підприємствами органів місцевого самоврядування, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій, житлово-будівельними кооперативами, об'єднаннями співвласників багатоквартирного будинку та молодіжними житловими комплексами, що самостійно здійснюють обслуговування будинків, уповноваженими особами в сільських, селищних радах, житлово-комунальними органами, які обслуговують відомчий житловий фонд, у тому числі військові містечка, інші об'єкти і території, документи реєстрації/зняття з реєстрації місця проживання оформляються і повертаються не пізніше ніж у 2-денний термін.

Оформлення реєстрації місця проживання військовозобов'язаних осіб проводиться після внесення відмітки про облік відповідним військовим комісаріатом, як це передбачено Законом України "Про загальний військовий обов'язок і військову службу".

Вказана норма виписана на виконання вимог ч.2 ст. 38 Законом України "Про військовий обов'язок і військову службу", згідно якої органи виконавчої влади, що здійснюють реєстрацію місця проживання чи перебування осіб, виконавчі органи сільських, селищних, міських рад зобов'язані: здійснювати реєстрацію (зняття з реєстрації) місця проживання чи перебування призовників і військовозобов'язаних лише в разі наявності в їх військово-облікових документах позначок військових комісаріатів відповідно про зняття з військового обліку або про перебування на військовому обліку за місцем проживання, а також повідомляти про місцеперебування призовників і військовозобов'язаних за запитом військових комісаріатів.

Таким чином, відмітка про зняття з військового обліку є необхідноб умовою для проведення реєстрації.

У подальшому Позивач поштою направив заяву про проведення реєстрації його місця прожиання на адресу Відповідача поштою.

На вказаний лист Позивач отримав відповідь від 14.12.2009 рок № Р-346.

Колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що Законодавством чинним на момент виникнення спірних правовідносин не передбачалось здійснення реєстрації шляхом подання заяви та необхідних документів поштою.

Крім того, до обов'язків Відповідача не віднесено здійснення дій щодо реєстрації місця проживання фізичних осіб,вказане підтверджується функціональними обов'язками Відповідача, що наявні в матеріалах справи.

Колегія суддів звертає увагу на те, що судом було вірно встановлено процедуру здійснення такої реєстрації через паспортні столи, що знаходяться в житлово-комунальних підприємствах органів місцевого самоврядування.

Доводи апеляційної скарги висновки суду першої інстанції не спростовують, а тому колегія суддів вважає правомірними дії Відповідача, а висновки суду першої інстанції -обгрунтованими

Судом першої інстанції правильно встановлено обставини справи, та ухвалено рішення з додержанням норм матеріального та процесуального права, а тому, у відповідності до ст. 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду -без змін.

Керуючись ст. ст.2, 10, 11, 41, 160, 198, 200, 205, 206, 212, 254 КАС України суд,

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу ОСОБА_2 залишити без задоволення, а постанову Київського окружного адміністративного суду від 15 квітня 2010 року -без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення, але може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України в порядок і строки, визначені ст.212 КАС України.

Головуючий суддя: О.В. Попович

Судді: К.А. Бабенко

В.П. Мельничук

Повний текст виготовлено: 04.11.2010 року