Постанова від 11.10.2010 по справі 2а-7280/10/1270

Категорія №6.6.4

ПОСТАНОВА

Іменем України

11 жовтня 2010 року Справа № 2а-7280/10/1270

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

судді Широкої К.Ю.

при секретарі Смішливій І.М.

За участю

представників сторін:

від позивача: Шуст Ю.В.

від відповідача: не з'явився

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний позов Державної податкової інспекції в Жовтневому районі у м. Луганську до товариства з обмеженою відповідальністю «Луганська виробничо-комерційна фірма «НК ЛТД» про стягнення суми податкової заборгованості шляхом звернення стягнення на активи в сумі 587,51 грн.,

ВСТАНОВИВ:

22 вересня 2010 року Державна податкова інспекція в Жовтневому районі у м. Луганську звернулась до Луганського окружного адміністративного суду з позовом до товариства з обмеженою відповідальністю «Луганська виробничо-комерційна фірма «НК ЛТД»про стягнення суми податкової заборгованості шляхом звернення стягнення на активи в сумі 587,51 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив наступне.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Луганська виробничо-комерційна фірма «НК ЛТД» (код ЄДРПОУ 31053576) зареєстроване як суб'єкт підприємницької діяльності виконавчим комітетом Луганської міської ради 13.10.2004 року, номер запису 1 382 105 000 100 171. Місцезнаходження підприємства: м. Луганськ, вул. Чайковського, 72. Підприємство перебуває на обліку як платник податків в ДПІ в Жовтневому районі у м. Луганську з 11 серпня 2000 року за № 4174. Згідно з п. 3 ч. 1 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування» від 25.06.1991 року № 1251 -ХІІ, із змінами та доповненнями, платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законом терміни. Заборгованість Відповідача перед бюджетом складає 587 грн.51 коп., а саме:

з податку на прибуток 480 грн. 25 коп., з яких 170 грн. 00 коп. - штрафні санкції, що виникли на підставі прийнятого податкового повідомлення-рішення від 28.05.2010 року № 0033251510/0, 310 грн. 25 коп. - основного платежу, що виник на підставі поданої платником податкової декларації від 09.02.2010 року № 106022;

- з податку на додану вартість у розмірі 107 грн. 26 коп. - штрафні санкції , що виникли на підставі прийнятого податкового повідомлення - рішення від 28 травня 2010 року № 0033261510/0.

Відповідно до ст. 6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами", а саме:

- 25 лютого 2010 року на юридичну адресу відповідача направлено поштою першу податкову вимогу за № 1/210 від 25 лютого 2010 року, яку вивішено на дошку оголошень актом від 07.04.2010 року;

- 14 травня 2010 року на юридичну адресу відповідача направлено поштою другу податкову вимогу за № 2/396 від 11.05.2010 року, яку вивішено на дошку оголошень актом від 18.06.2010 року.

19 липня 2010 року ДПІ в Жовтневому районі у м. Луганську прийнято рішення про стягнення коштів та продаж інших активів відповідача в рахунок погашення його податкового боргу, але зазначені заходи не принесли ніякого результату.

На теперішній час податкова заборгованість відповідачем добровільно не сплачена, у зв'язку з чим позивач вимушений був звернутися до суду з позовом.

У судовому засіданні представник позивача позов підтримала, надала пояснення аналогічні викладеному у позовній заяві, просив задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.

Відповідач у судове засідання не прибув, про час, місце та дату судового засідання повідомлявся належним чином.

Суд вважає можливим розглянути справу без участі відповідача на підставі доказів, наявних в матеріалах справи.

Заслухавши пояснення представника позивача, перевіривши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.69-72 КАС України, суд прийшов до наступного.

Згідно ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки та збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Законом України "Про систему оподаткування" визначено, що під податком і збором (обов'язковим платежем) до бюджетів та до державних цільових фондів слід розуміти обов'язковий внесок до бюджету відповідного рівня або державного цільового фонду, здійснюваний платниками у порядку і на умовах, що визначаються законами України про оподаткування. Платниками податків і зборів (обов'язкових платежів) є юридичні і фізичні особи, на яких згідно з законами України покладено обов'язок сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі). Платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані у числі іншого сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.

Згідно зі ст. 7 Закону України "Про податок на додану вартість" визначено, що суб'єкти господарювання зобов'язані у встановленому цим законом порядку сплачувати податок на додану вартість.

Згідно Закону України "Про державну податкову службу в Україні" завданням органів державної податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством.

Право податкових органів на звернення до суду з позовом про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами передбачене ст. 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні".

Законом України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" визначений порядок погашення податкового боргу платника податків та порядок звернення стягнення на активи платника податків, який відповідно до ввідної частини є спеціальним законом з питань оподаткування, та встановлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами.

Також цим Законом запроваджене поняття податкового боргу, як податкового зобов'язання, узгодженого платником податків або встановленого судом, але не сплаченого у встановлений строк, а також пені, нарахованої на суму такого податкового зобов'язання.

Відповідно до пункту 1.6 статті 1 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" примусове стягнення - це звернення стягнення на активи платника податків у рахунок погашення його податкового боргу, без попереднього узгодження його суми таким платником податків

Крім того, ним же визначено, що органами, уповноваженими здійснювати заходи з погашення податкового боргу, є виключно податкові органи.

Згідно з ст. 1 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" активами платника податків є кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності.

Як зазначено у ст. 3 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" активи платника податків можуть бути примусово стягнуті в рахунок погашення його податкових зобов'язань виключно за рішенням суду.

Судом встановлено, що відповідач зареєстрований як суб'єкт підприємницької діяльності виконавчим комітетом Луганської міської ради 13 жовтня 2004 року, номер запису 1 382 105 000 171, що підтверджується довідкою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (а.с.5-7) та взятий на облік в ДПІ в Жовтневому районі м. Луганська як платник податків з 11.08.2000 року (а.с.13). Відповідач є платником податку на прибуток, його заборгованість складає 480 грн. 25 коп., з яких 170 грн. 00 коп. - штрафні санкції, що виникли на підставі прийнятого податкового повідомлення-рішення від 28.05.2010 року № 0033251510/0 (а. с. 31), 310 грн. 25 коп. - основного платежу, що виник на підставі поданої платником податкової декларації від 09.02.2010 року № 106022.

Відповідач є платником податку на додану вартість, його заборгованість з вказаного податку у розмірі 107 грн. 26 коп. - штрафні санкції , що виникли на підставі прийнятого податкового повідомлення - рішення від 28 травня 2010 року № 0033261510/0.

Відповідно до ст.6 Закону України №2181 10.09.2008 року 25 лютого 2010 року на юридичну адресу відповідача направлено поштою першу податкову вимогу за № 1/210 від 25 лютого 2010 року (а. с. 17-18), яку вивішено на дошку оголошень актом від 07.04.2010 року; 14 травня 2010 року на юридичну адресу відповідача направлено поштою другу податкову вимогу за № 2/396 від 11.05.2010 року (а. с.21-22), яку вивішено на дошку оголошень актом від 18.06.2010 року.

Зазначені податкові повідомлення-рішення не були оскаржені та вважаються узгодженими. До цього часу відповідач суми боргу в повному обсязі не сплатив.

Позивачем вживалися встановлені Законом України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" заходи щодо погашення відповідачем зазначеної заборгованості, надсилалися податкові повідомлення, податкові вимоги, однак позитивних результатів не досягнуто.

Вказані обставини підтверджуються податковими повідомленнями-рішеннями, податковими вимогами, довідкою про суму податкового боргу, фактично не заперечуються відповідачем.

Таким чином, суд вважає встановленим, що за відповідачем дійсно є податковий борг у зазначеній сумі, про яку він повідомлений, яка ним не оскаржена, до теперішнього часу не сплачена. За таких обставин, суд вважає що є підстави для примусового стягнення вказаної заборгованості у рахунок погашення його податкового боргу шляхом звернення стягнення на активи відповідача - платника податків, вартістю у межах суми заборгованості.

Оскільки позивач відноситься до суб'єкта владних повноважень, вказаними вище Законами йому надано право на звернення до суду з позовами у зазначених випадках про стягнення податкового боргу шляхом звернення стягнення на активи боржника, при цьому передбачено, що таке стягнення можливе тільки виключно на підставі рішення суду, тому суд вважає, що виниклі правовідносини носять характер публічно-правових, а тому адміністративний суд має право розглядати такі спори та приймати відповідні рішення з цього приводу.

Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.

Керуючись ст. ст. 161, 162, 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги Державної податкової інспекції в Жовтневому районі у м. Луганську до товариства з обмеженою відповідальністю «Луганська виробничо-комерційна фірма «НК ЛТД» про стягнення суми податкової заборгованості шляхом звернення стягнення на активи в сумі 587,51 грн. задовольнити повністю.

Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Луганська виробничо-комерційна фірма «НК ЛТД» (код ЄДРПОУ 31053575) суму податкового боргу у розмірі 587 грн. 51 коп. (п'ятсот вісімдесят сім грн. 51 коп.) шляхом звернення стягнення на активи, з яких:

- з податку на прибуток в сумі 480 грн.25 коп. на р/р 31117009700004, ГУДКУ у Луганській області, одержувач Державний бюджет Жовтневого району, код 24046538, МФО 804013, код платежу 11021000;

- з податку на додану вартість в сумі 107 грн. 26 коп. на р/р 31119029700004 ГУДКУ у Луганській області одержувач Державний бюджет Жовтневого району код 24046538 МФО 804013, код платежу 11021000.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Повний текст постанови складений 15 жовтня 2010 року.

СуддяК.Ю. Широка