Постанова від 07.10.2010 по справі 2а-6804/10/1270

Категорія №6.6.5

ПОСТАНОВА

Іменем України

07 жовтня 2010 року Справа № 2а-6804/10/1270

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

судді Широкої К.Ю.

при секретарі Смішливій І.М.

За участю

представників сторін:

від позивача: не з'явився

від відповідача: не з'явився

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний позов Алчевської об'єднаної податкової інспекції в Луганській області до Товариства з обмеженною відповідальністю «Алчевськенергокомплект» про стягнення фінансових (штрафних) санкцій у сумі 2334 грн. 74 коп.,

ВСТАНОВИВ

09 вересня 2010 року Алчевська ОДПІ (далі -позивач) звернулася до Луганського окружного адміністративного суду з позовом про стягнення з товариства з обмеженою відповідальністю «Алчевськенергокомплект» (далі - відповідач) фінансової (штрафної) санкції в розмірі 2334,74 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, Алчевською ОДПІ проведено планову виїзну перевірку з питань дотримання вимог податкового валютного та іншого законодавства за період з 01.01.07 по 31.12.2009, за підсумками перевірки було складено акт № 776\231\31417713 від 30.03.10. Перевіркою були виявлені порушення п.2.11 гл.2 «Положення про ведення косових операцій у національній валюті в Україні», а саме відповідач перевищено встановлені строки використання виданої під звіт готівки на загальну суму 9338,94 грн. На підставі акту перевірки Алчевською ОДПІ внесено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 13.04.10 № 0000452340 на суму 2334, 74 грн. Дане рішення відповідачем не оскаржувалось.

У судовому засіданні представник позивача надав пояснення аналогічні викладеному у позовній заяві, а також надав уточнення до позовної заяві, в якої послався на статтю 1 Указу Президента України від 12.06.1995 року № 436\95 «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки» (зі змінами та доповненнями), згідно якої за перевищення встановлених строків використання виданої під звіт готівки, а також за видачу готівкових коштів під звіт без повного звітування щодо раніше виданих коштів - у розмірі 25 % виданих під звіт сум (9338,94 грн. *25% = 2334,74 грн.). Відповідач просив задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.

Відповідач у судове засідання не з'явився, про час, місце та дату судового засідання повідомлявся належним чином за адресою зазначеною в свідоцтві про державну реєстрацію та в довідці з єдиного державного бюджету ( а.с.4,5).

Згідно частини 8 статті 35 КАС України, вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи.

Суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності відповідача, на підставі наявних матеріалів, які містять достатньо даних про права та обов'язки сторін.

Заслухавши пояснення представника позивача, перевіривши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст. 69-72 КАС України, суд прийшов до наступного.

Повноваження органів державної податкової служби України визначені Законом України “Про державну податкову службу в Україні ” від 04.12.1990р. № 509/-ІІ (із змінами та доповненнями) далі ЗУ №509. Відповідно до статті 11 ЗУ № 509 органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право: п.1)здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), крім Національного банку України та його установ (далі - платники податків); п.2) здійснювати контроль за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку; наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності, ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, з наступною передачею матеріалів про виявлені порушення органам, які видали ці документи, торгових патентів; п.11) застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції.

Відповідач - ТОВ «Алчевськенергокомплект», згідно із свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи, ЄДРПОУ 31417713, виданим 03.04.2008 року Виконавчим комітетом Алчевської міської ради Луганській області зареєстрований в якості юридичної особи ( а.с.4). Згідно довідки з єдиного державного реєстру підприємств та організацій України серії АБ №066835, ТОВ «Алчевськенергокомплект» зареєстровано за адресою: Луганська обл., м. Алчевськ, вул.. Шевцової, б.3\5, керівник підприємства: Овчаренко Сергій Миколайович (а.с.5).

На підставі направлень від 02.03.2010 № 149\231, від 17.03.2010 № 201/231, виданих Алчевською ОДПІ, була проведена планова виїзна перевірка з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період 01.01.07 по 31.12.2009. За підсумками перевірки був складений акт № 776\231\31417713(а.с.15).

Повноваження органів державної податкової служби України визначені Законом України “Про державну податкову службу в Україні ” від 04.12.1990р. № 509/-ІІ (із змінами та доповненнями) далі ЗУ №509.

Відповідно до статті 11 ЗУ № 509 органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право: п.1)здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), крім Національного банку України та його установ (далі - платники податків); п.2) здійснювати контроль за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку; наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності, ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, з наступною передачею матеріалів про виявлені порушення органам, які видали ці документи, торгових патентів; п.11) застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції.

Перевіркою були виявлені порушення п.2.11 гл.2 «Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні», затвердженого постановою правління НБУ № 637 від 15.12.2004 р., а саме відповідачем перевищено встановлені строки використання виданої під звіт готівки.

Згідно п.2.11. вказаного Положення, видача готівкових коштів під звіт або на відрядження (далі - під звіт) здійснюється відповідно до законодавства України. Видача готівкових коштів під звіт на закупівлю сільськогосподарської продукції та заготівлю вторинної сировини, крім металобрухту, дозволяється на строк не більше 10 робочих днів від дня видачі готівкових коштів під звіт, а на всі інші виробничі (господарські) потреби на строк не більше двох робочих днів, уключаючи день отримання готівкових коштів під звіт. Якщо підзвітній особі одночасно видана готівка як на відрядження, так і для вирішення в цьому відрядженні виробничих (господарських) питань (у тому числі для закупівлі сільськогосподарської продукції у населення та заготівлі вторинної сировини), то строк, на який видана готівка під звіт на ці завдання, може бути продовжено до завершення терміну відрядження. Видача відповідній особі готівкових коштів під звіт проводиться за умови звітування нею у встановленому порядку за раніше отримані під звіт суми. Звітування за одержані під звіт готівкові кошти здійснюється відповідно до законодавства України.

Згідно ст.1 Указу Президента України від 12.06.1995 року № 436\95 «Про застосування штрафних санкцій за поруження норм з регулювання обігу готівки» (із змінами та доповненнями), установити, що у разі порушення юридичними особами всіх

форм власності, фізичними особами - громадянами України, іноземними громадянами та особами без громадянства, які є суб'єктами підприємницької діяльності, а також постійними представництвами нерезидентів, через які повністю або частково здійснюється підприємницька діяльність, норм з регулювання обігу готівки у національній валюті, що встановлюються Національним банком України, до них застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу: за перевищення встановлених строків використання виданої під звіт готівки, а також за видачу готівкових коштів під звіт без повного звітування щодо раніше виданих коштів - у розмірі 25 відсотків виданих під звіт сум.

13 квітня 2010 року відносно відповідача винесено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0000452340 на підставі п.11 ст.11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» та згідно з Указом Президента від 12.06.95 року № 436/95 «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки» в сумі 2334,74 грн. ), на підтвердження розміру штрафної санкції позивачем надано відповідний розрахунок ( а.с.19, 20). Вказане рішення було отримане відповідачем в день його винесення тобто 13.04.2010 р., що підтверджується підписом директора підприємство Овчаренко С.М. (а.с.18).

Рішення про застосування фінансових санкцій у вигляді штрафу у встановлений законодавством строк не оскаржено.

Суми штрафних санкцій відповідачем не сплачено.

Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.

З урахуванням викладеного позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню в повному обсязі.

Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.

Керуючись ст. ст. 2, 17, 18, 87, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги Алчевської об'єднаної податкової інспекції в Луганській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Алчевськенергокомплект» про стягнення фінансових (штрафних) санкцій у сумі 2334 грн. 74 коп. - задовольнити повністю.

Стягнути з ТОВ «Алчевськенергокомплект» суму штрафної (фінансової) санкції в розмірі 2334 грн.74 коп. на користь Алчевської об'єднаної податкової інспекції в Луганській області (рр 31118104700027 УДК в м. Алчевськ, ГУДКУ у Луганській області, МФО 804013).

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Повний текст постанови складений 12 жовтня 2010 року.

СуддяК.Ю. Широка