Постанова від 06.10.2010 по справі 2а-6739/10/1270

Категорія №6.6.4

ПОСТАНОВА

Іменем України

06 жовтня 2010 року Справа № 2а-6739/10/1270

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

судді Широкої К.Ю.

при секретарі Смішливій І.М.

За участю

представників сторін:

від позивача: Гузія Ю.С.

від відповідача: не з'явився

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний позов Державної податкової інспекції в Жовтневому районі у м. Луганську до приватного підприємства «Консалтинг - груп» про стягнення суми податкового заборгованості шляхом звернення стягнення на активи в сумі 340,00 грн.,

ВСТАНОВИВ:

07 вересня 2010 року Державної податкової інспекції в Жовтневому районі у м. Луганську звернулась до Луганського окружного адміністративного суду з позовом до приватного підприємства «Консалтинг - груп» про стягнення суми податкового заборгованості шляхом звернення стягнення на активи в сумі 340,00 грн.

09 вересня 2010 року ухвалою Луганського окружного адміністративного суду провадження по справі було відкрито.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив наступне.

Приватне підприємство «Консалтинг-груп», код ЄДРПОУ 34580051, зареєстроване як суб'єкт підприємницької діяльності виконавчим комітетом Жовтневої районної ради за № 13821020000009603 від 15.09.06 рік. Місцезнаходження підприємства: м. Луганськ, кв. Ватутіна, б. 20а, кв. 42. Підприємство перебуває на обліку як платник податків в ДПІ в Жовтневому районі у м. Луганську з 15.09.2006 року за № 06010. Згідно з п. 3 ч. 1 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування» від 25.06.1991 року № 1251 -ХІІ, із змінами та доповненнями, платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законом терміни. Заборгованість Відповідача перед бюджетом складає 340 грн.00 коп. з єдиного податку на підприємницьку діяльність (за штрафними санкціями), що виникли на підставі податкового повідомлення - рішення від 03.09.09 року №0029881510/0 винесеного податковим органом на підставі акту перевірки від 06.07.09 р. за №551/151; податкового повідомлення рішення від 19.04.10 року за № 0031871510/0, винесеного податковим органом на підставі акту перевірки від 09.10.09 року за № 775/151.

Також Відповідачу була направлена перша податкова вимога № 2\33 від 12.01.10 року, яку у зв'язку з неможливістю вручення, було розміщено на дошці податкових оголошень та вона вважається врученою з дня її розміщення - з 09.12.09 року, про що свідчить акт про неможливість вручення від 09.12.09 року.

Друга податкова вимога № 2 \33 від 12.01.2010 року, також у зв'язку з неможливості вручення була розміщена на дошці податкових оголошень та вона вважається врученою з дня її розміщення - з 21.01.10 року, про що свідчить акт про неможливість вручення від 21.01.10 року.

На теперішній час податкова заборгованість відповідачем добровільно не сплачена, у зв'язку позивача вимушений був звернутися до суду з позовом.

У судовому засіданні представник позивача позов підтримав, надав пояснення аналогічні викладеному у позовної заяві, просив задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.

Відповідач у судове засідання не прибув, про час, місце та дату судового засідання повідомлявся належним чином.

Суд вважає можливим розглянути справу без участі відповідача на підставі доказів, наявних в матеріалах справи.

Заслухавши пояснення представника позивача, перевіривши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.69-72 КАС України, суд прийшов до наступного.

Позивач - Державна податкова інспекція в Жовтневому районі м. Луганська, у розумінні пункту 7 частини першої статті 3 КАС України, є суб'єктом владних повноважень, а спори за участю цих органів та юридичних осіб щодо стягнення податкового боргу є публічно - правовими, оскільки виникають за участю суб'єкта владних повноважень, що реалізує у спірних правовідносинах надані йому чинним законодавством владні управлінські функції, та відповідають визначенню «адміністративної справи».

Відповідно до статті 11 ЗУ «Про державну податкову службу» № 509 органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право: п.1)здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), крім Національного банку України та його установ (далі - платники податків); п.2) здійснювати контроль за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку; наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності, ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, з наступною передачею матеріалів про виявлені порушення органам, які видали ці документи, торгових патентів; п.11) застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції.

Відповідно до п.1.12 ст.1 ЗУ «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 року № 2181 (далі ЗУ №2181) контролюючий орган - державний орган, який у межах своєї компетенції, визначеної законодавством, здійснює контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування податків і зборів (обов'язкових платежів) та погашенням податкових зобов'язань чи податкового боргу. Вичерпний перелік контролюючих органів визначається статтею 2 цього Закону.

Підпункт 2.1.4 пункту 2.1. ст.2 ЗУ № 2181 визначає, що податкові органи є контролюючим органом стосовно податків і зборів (обов'язкових платежів), які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, крім зазначених у підпунктах

Відповідач - Приватне підприємство «Консалтинг-груп», код ЄДРПОУ 34580051, зареєстроване як суб'єкт підприємницької діяльності виконавчим комітетом Жовтневої районної ради за № 13821020000009603 від 15.09.06 рік. Місцезнаходження підприємства: м. Луганськ, кв. Ватутіна, б. 20а, кв. 42. Підприємство перебуває на обліку як платник податків в ДПІ в Жовтневому районі у м. Луганську з 15.09.2006 року за № 06010 ( а.с.7,11). Згідно ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки та збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

З матеріалів справи вбачається, що 06 липня 2009 року державним податковим інспектором ДПІ в Жовтневому районі у м. Луганську, був складений акт № 551\151 від 06.07.2009 року за результатами нев'їздної документальної перевірки своєчасності подання податкової звітності. Перевіркою було встановлено не подання Відповідачем звітності з єдиного податку за 1 квартал 2009 року. ( а.с.13). Вказаними діями Відповідач порушив абз. 9 п. 4 Указу Президента України “Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємства” від 03.07.1998 року № 727.

Згідно з п. 3 ч.1 ст. 9 Закону України " Про систему оподаткування" платники податків та зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків та зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами термін.

Відповідно до підпункту пп..5.2.1 п.5 ст.5 Закону № 2181, податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до п.п. 4.2. та 4.3. статті 4 Закону України № 2181, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених п. 5.2.2. вказаного пункту.

Відповідно до п.п 5.4.1 п. 5.4. вищезазначеної статті Закону України узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Згідно п.п. 3.1.1. п.3.1. ст.3 Закону України № 2181 активи платника податків можуть бути примусово стягнути в рахунок погашення його податкових зобов'язань виключно за рішенням суду.

Відповідно до п.11 ст.10 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” від 04.12.1990 року № 509-ХІІ (зі змінами та доповненнями) органи податкової служби мають право подавати позови до підприємств, установ, організації про стягнення заборгованості перед бюджетом та державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Як встановлено в судовому засіданні, на час розгляду справи податкова заборгованість у розмірі 340 грн., що склалася за відповідачем, не сплачена.

Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.

З урахуванням викладеного, позовні вимоги документально обґрунтовані, підтверджені матеріалами справи, відповідають чинному законодавству та підлягають задоволенню в повному обсязі.

Питання про розподіл судових витрат не вирішується, так як позивач звільнений від сплати судового збору відповідно до ст. 4 Декрету Кабінета Міністрів України «Про державне мито» від 21.01.1993 року.

Керуючись ст.ст. 2, 17, 87, 94, 98, 158 - 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, Законом України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000 № 2181- III (зі змінами та доповненнями), Указом Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва», суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги Державної податкової інспекції в Жовтневому районі у м. Луганську до приватного підприємства «Консалтинг - груп» про стягнення суми податкового заборгованості шляхом звернення стягнення на активи в сумі 340,00 грн. задовольнити повністю.

Стягнути з приватного підприємства «Консалтинг - груп» (ЄДРПОУ 34580051) суму податкового боргу з єдиного податку на підприємницьку діяльність у розмірі 340 грн.00 коп. (триста сорок грн..00) шляхом звернення стягнення на його активи на рр 3420378700004, ГУДКУ у Луганській області, одержувач місцевий бюджет Жовтневого району, код платежу 16050100, МФО 804013, код 24046538.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Повний текст постанови складений 11 жовтня 2010 року.

СуддяК.Ю. Широка