Постанова від 29.11.2010 по справі 2а-8436/10/1270

Категорія №6.6.4

ПОСТАНОВА

Іменем України

29 листопада 2010 року Справа № 2а-8436/10/1270

12 год. 40 хв. м. Луганськ

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Агевич К.В. розглянувши у порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції в Слов'яносербському районі до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості з фінансових санкцій у сумі 1430 грн., -

ВСТАНОВИВ:

Державна податкова інспекція в Слов'яносербському районі звернулася до Луганського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості з фінансових санкцій у сумі 1430 грн.

Ухвалою від 11 листопада 2010 року справу призначено до розгляду у порядку скороченого провадження.

15 листопада 2010 року відповідачем отримано копію ухвали про відкриття скороченого провадження, що підтверджується відміткою про отримання у повідомленні про вручення рекомендованого поштового відправлення.(а.с.21). Разом з тим, у строк, встановлений частиною 3 статті 1832 Кодексу адміністративного судочинства України, відповідачем не подано до суду заперечень проти позову.

Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази, які є у справі за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню, з наступних підстав.

Частиною 1,3 статті 4 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” від 04.12.1990 року № 509-ХІІ Державна податкова адміністрація України є центральним органом виконавчої влади. Державні податкові інспекції у районах, містах (крім міст Києва та Севастополя), районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції підпорядковуються відповідним державним податковим адміністраціям в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.

Згідно п.2 ст.11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” органи державної податкової служби мають право здійснювати контроль за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності, ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, з наступною передачею матеріалів про виявлені порушення органам, які видали ці документи, торгових патентів.

Відповідно до ст.ст.15,16 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” № 265/95-ВР від 06.07.1995 року (із змінами та доповненнями) контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.

Отже, враховуючи вищезазначене, Державна податкова інспекція в Слов'яносербському районі під час реалізації своїх завдань та функцій, встановлених законодавством України, являється суб'єктом владних повноважень.

Фізична особа ОСОБА_1 зареєстрована як суб'єкт підприємницької діяльності рішенням Слов'яносербської райдержадміністрації від 25.01.2007 за №2 375 000 0000 001092, про що свідчить свідоцтво про державну реєстрацію фізичної особи - підприємця (а.с.6).

Згідно довідки про взяття на облік платника податків, відповідач перебуває на обліку в Державній податковій інспекції в м. Феодосія АР Крим з 15.12.1998р. (а.с.5).

27 серпня 2010 року працівниками Державної податкової інспекції в Слов'яносербському районі проведено перевірку магазину «Кроха», що належить суб'єкту підприємницької діяльності ОСОБА_1, по дотриманню вимог Закону України від 01.01.2000 №1776-111 «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг». За результатами перевірки складено акт перевірки від 27.08.2010 №0059/12/28/23/3139906880.(а.с.10-11).

На підставі акту перевірки від 27.08.2010 №0059/12/28/23/3139906880 було винесене рішення про застосування фінансових санкцій № 0000602308 від 31.08.2010 на суму 1430,00грн.(а.с.8).

Відповідно до вищезазначеного акту перевірки відповідачем порушені вимоги п.п.1,2,13 ст.3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, а саме: не проведення розрахункових операцій на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів; не роздрукування на реєстраторі розрахункових операцій фіскальних звітних чеків; невідповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій.

Відповідно до п.1 ст.3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” від 6 липня 1995 року N 265/95-ВР суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.

У акті від 27.08.2010 №0059/12/28/23/3139906880 зафіксовано продаж вина "Тамянка" 0,75 л. на суму 14,00 грн. без проведення розрахункової операції на повну суму покупки (надання послуги) через реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій.

Відповідно до п.2 ст.3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” від 6 липня 1995 року N 265/95-ВР суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції.

Відповідно до п.13 ст.3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” від 6 липня 1995 року N 265/95-ВР суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.

Актом від 27.08.2010 №0059/12/28/23/3139906880 зафіксовано, що сума готівкових коштів на місці проведення розрахунків склала 302,00 грн. ( з урахуванням покупки на суму 14,00 грн.). Згідно денному звіті реєстратора розрахункових операцій сума склала 16,00 грн., таким чином невідповідність склала 286,00 грн.

Статтями 17, 22 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” встановлена відповідальність за вищевказані порушення.

Зокрема, п.1 ст. 17 Закону передбачає застосування фінансових санкцій у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих - послуг) у разі не проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі не роздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки.

Відповідно до статті 22 Закону у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.

Рішенням про застосування фінансових санкцій ДПІ в Слов'яносербському районі № 0000602308 від 31.08.2010, на підставі ст.ст.17,22 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, до відповідача застосовано фінансові санкції на суму 1430,00 грн., з яких:

1) у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг), у разі не проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі не роздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки - за не проведення розрахункової операції через РРО,КОРО,РК (14,00 грн. х 5) = 70,00 грн.;

2) у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність - за невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня ((302,00 грн.-16,00 грн.)-14,00 грн.) х 5 = 1360,00 грн.

Таким чином, суд надійшов висновку, що позивачем правомірно застосовані фінансові санкції у загальній сумі (70,00+1360,00) = 1430,00 грн.

В установленому порядку, рішення № 0000602308 від 31.08.2010 про застосування фінансових санкцій відповідачем не оскаржене, підтверджень сплати заборгованості, станом на момент розгляду справи відповідачем не надано.

Відповідно до ст. 25 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17-24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.

Згідно статті 2 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” однією із задач органів податкової служби є здійснення контролю за дотриманням податкового законодавства, повною і своєчасною сплатою до бюджетів податків і зборів.

Однією із функцій Державної податкової адміністрації України, згідно ст. 8 Закону України «Про державну податкову службу», є здійснення контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів, контролю за валютними операціями, контролю за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, а також контролем за наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, торгових патентів.

Закон України “Про державну податкову службу в Україні” передбачає стягнення до бюджетів і державних цільових фондів сум штрафних (фінансових) санкцій, недоїмок, пені у випадках, порядку і розмірах, передбачених законами України.

Таким чином, позовні вимоги позивача є обґрунтованими, засновані на Законі та підтверджуються матеріалами справи, а відповідно і підлягають задоволенню повністю.

Керуючись статтями 2, 9, 10, 11, 17, 18, 71, 87, 94, 105, 158-163, 181, 1832 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги Державної податкової інспекції в Слов'яносербському районі до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості з фінансових санкцій у сумі 1430 грн. задовольнити повністю.

Стягнути з суб'єкта підприємницької діяльності - ОСОБА_1 (код НОМЕР_1) суму штрафних санкцій у розмірі 1430 грн.(одна тисяча чотириста тридцять грн.) на користь державного бюджету, код платежу 21080900 р/р 31118104700298, одержувач УДК Слов'яносербському районі, банк ГУ ДКУ у Луганській області, код казначейства 24046691, МФО 804013.

Копію постанови надіслати сторонам невідкладно.

Постанова набирає законної сили у порядку визначеному ст.254 КАС України.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків оскарження її в апеляційному порядку, є остаточною.

СуддяК.В. Агевич