справа № 2а-6624/10/0670
категорія 2.32
23 вересня 2010 р. м. Житомир
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Нагірняк М.Ф. ,
при секретарі - Недашківський К.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Житомирі адміністративну справу за позовом Відкритого акціонерного товариства "Шляхи Полісся" < в особі > до Головного контрольно-ревізійного управління в Житомирській області, третя особа : Державне управління охорони навколишнього природного середовища в Житомирській області про визнання дій протиправними,-
встановив:
Відкрите акціонерне товариство "Шляхи Полісся" звернулося з позовом до Головного контрольно-ревізійного управління в Житомирській області про визнання дій протиправними. Свої позовні вимоги Позивач обґрунтовує тим, що уповноваженими особами Відповідача 15.10.2009 року була проведена зустрічна звірка у ВАТ "Шляхи Полісся" щодо стану розрахунків з Державним управлінням охорони навколишнього природного середовища в Житомирській області. За результатами звірки була складена довідка за № 0085, в якій на думку представника Позивача безпідставно зазначено про завищення кошторисної вартості виконаних будівельних робіт на загальну суму 400924,75грн. Такі дії Відповідача стали підставою для порушення кримінальної справи.
Представники Відповідача в судовому засіданні заявили клопотання про закриття провадження по справі як такої, що не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства. Представник Позивача заперечила проти задоволення даного клопотання.
Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що клопотання підлягає задоволенню з таких підстав.
Відповідно до вимог ст.1 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ. Юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку з здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у зв'язку з публічним формуванням суб'єкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму.
Безспірно, відповідно до вимог ст.17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Судом встановлено, що предметом позовних вимог Позивача по даній справі є визнання недійсним результатів зустрічної звірки, викладених в довідці № 0085 від 15.10.2009 року. Зазначений акт звірки, на думку суду, не можна розцінювати як дії чи рішення Відповідача, як суб'єкта владних повноважень, що породжують для Позивача юридичні наслідки обов'язкового характеру. Дані правовідносини між сторонами не носять характеру публічно-правового спору в розумінні вимог ст.3 КАС України.
На підставі викладеного, керуючись вимогами ст.ст. 157, 165,254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ухвалив:
Провадження по справі за позовом Відкритого акціонерного товариства "Шляхи Полісся" до Головного контрольно-ревізійного управління в Житомирській області закрити як такий, що не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Київського апеляційного адміністративного суду.
Головуючий суддя: М.Ф. Нагірняк
23.09.2010