Постанова від 23.11.2010 по справі 2а-11236/10/5/0170

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493

ПОСТАНОВА

Іменем України

23.11.10Справа №2а-11236/10/5/0170

13:51

Окружний адміністративний суд АР Крим у складі судді Сидоренко Д.В., при секретарі Мородецькій Ю.В., розглянувши за участю за участю представника позивача - Гілєва А.А.,

у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за адміністративним позовом Громадської організації «Екологічний контроль», м. Щолкіно,

до відповідача Державної податкової інспекції в особі відділу податкової міліції ДПІ в м. Керчі АР Крим, м.Керч,

про визнання протиправною бездіяльність та спонукання до виконання певних дій.

Обставини справи: Громадська організація «Екологічний контроль» звернулася до Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим із адміністративним позовом про визнання протиправною (незаконною) бездіяльність Керченської міжрайонної податкової міліції ДПІ в м.Керчі, яка діє у складі Державної податкової інспекції в м.Керчі АР Крим щодо перевірки обставин викладених у зверненні Громадської організації «Екологічний контроль» вих. №1/25 від 02.07.2010р. і не сповіщення заявника, та про зобов'язання належним чином розглянути звернення.

Позовні вимоги мотивовані тим, що в порушення положень Закону України «Про звернення громадян» відповідачем не розглянуто звернення позивача щодо можливого порушення податкового законодавства.

В судовому засіданні представник позивач підтримав заявлені позовні вимоги в повному обсязі.

Відповідач позов не визнав. У запереченнях на адміністративний позов зазначив, що у складі податкової інспекції діє відділ податкової міліції ДПІ в м.Керчі АР Крим. Крім того зазначив, що 06.08.2010р. позивачу надана відповідь №75900/9/26-31, яка направлена на адресу позивача: м.Щолкіно, б.59/29.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення позивача, суд-

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до свідоцтво про реєстрацію об'єднання громадян №42 від 28.01.2009р. (а.с. 15) зареєстрована Громадська організація «Екологічний контроль», яка є місцевою громадською організацією діяльність якої поширюється на Ленінський район АР Крим.

Згідно до свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи серії А01 №418318 (а.с. 14) юридичною особою зареєстрована Громадська організація «Екологічний контроль» (номер запису в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб підприємців №11291020000000852).

02.07.2010р. Громадською організацією «Екологічний контроль» на адресу начальника Керченської міжрайонної податкової міліції направлено звернення (лист вих.№1/25, а.с.12) з проханням провести перевірку законності діяльності групи людей, які забруднюють довкілля в с.Золоте бухта Іванов мис та прийняти міри по притягненню до відповідальності осіб винних у порушені українського законодавства у сфері оподаткування.

Відповідно до ст.1 Закону України «Про об'єднання громадян» об'єднанням громадян є добровільне громадське формування, створене на основі єдності інтересів для спільної реалізації громадянами своїх прав і свобод.

Об'єднання громадян, незалежно від назви (рух, конгрес, асоціація, фонд, спілка тощо) відповідно до цього Закону визнається політичною партією або громадською організацією.

Статтею 3 вищезазначеного Закону визначено, що громадською організацією є об'єднання громадян для задоволення та захисту своїх законних соціальних, економічних, творчих, вікових, національно-культурних, спортивних та інших спільних інтересів.

Питання практичної реалізації громадянами України наданого їм Конституцією України права вносити в органи державної влади, об'єднання громадян відповідно до їх статуту пропозиції про поліпшення їх діяльності, викривати недоліки в роботі, оскаржувати дії посадових осіб, державних і громадських органів, регулюється Законом України «Про звернення громадян» (далі-Закон).

Частиною 1 ст.1 вищезазначеного Закону передбачено, що громадяни України мають право звернутися до органів державної влади, місцевого самоврядування, об'єднань громадян, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, засобів масової інформації, посадових осіб відповідно до їх функціональних обов'язків із зауваженнями, скаргами та пропозиціями, що стосуються їх статутної діяльності, заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних, політичних та особистих прав і законних інтересів та скаргою про їх порушення.

Відповідно до ч.1, 4 ст.3 Закону під зверненнями громадян слід розуміти викладені в письмовій або усній формі пропозиції (зауваження), заяви (клопотання) і скарги. Заявою (клопотання) є звернення громадян із проханням про сприяння реалізації закріплених Конституцією та чинним законодавством їх прав та інтересів або повідомлення про порушення чинного законодавства чи недоліки в діяльності підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, народних депутатів України, депутатів місцевих рад, посадових осіб, а також висловлення думки щодо поліпшення їх діяльності.

Зі змісту листа вих.№1/25 від 02.07.2010р. вбачається, що це звернення є повідомленням об'єднання громадян про порушення чинного законодавства з боку групи людей, які проводять читання лекцій на платній основі за відсутності документів дозвільного характеру.

Частиною 1 ст.15 Закону передбачено, що органи державної влади, місцевого самоврядування та їх посадові особи, керівники та посадові особи підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, об'єднань громадян, до повноважень яких належить розгляд заяв (клопотань), зобов'язані об'єктивно і вчасно розглядати їх, перевіряти викладені в них факти, приймати рішення відповідно до чинного законодавства і забезпечувати їх виконання, повідомляти громадян про наслідки розгляду заяв (клопотань).

Відповідно до ч.1-2 ст.1 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» до системи органів державної податкової служби належать: Державна податкова адміністрація України, державні податкові адміністрації в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, державні податкові інспекції в районах, містах (крім міст Києва та Севастополя), районах у містах (далі - органи державної податкової служби). У складі органів державної податкової служби знаходяться відповідні спеціальні підрозділи по боротьбі з податковими правопорушеннями (далі - податкова міліція).

Частиною 1 ст.19 вищезазначеного Закону передбачено, що податкова міліція складається із спеціальних підрозділів по боротьбі з податковими правопорушеннями, що діють у складі відповідних органів державної податкової служби, і здійснює контроль за додержанням податкового законодавства, виконує оперативно-розшукову, кримінально-процесуальну та охоронну функції.

Таким чином, ДПІ в м.Керчі АР Крим є органом державної податкової служби, у складі якої діє спеціальний підрозділ по боротьбі з податковими правопорушеннями - відділ податкової міліції ДПІ в м.Керчі АР Крим.

Терміни розгляду звернень передбачені ст.20 Закону, згідно якої звернення розглядаються і вирішуються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, - невідкладно, але не пізніше п'ятнадцяти днів від дня їх отримання. Якщо в місячний термін вирішити порушені у зверненні питання неможливо, керівник відповідного органу, підприємства, установи, організації або його заступник встановлюють необхідний термін для його розгляду, про що повідомляється особі, яка подала звернення. При цьому загальний термін вирішення питань, порушених у зверненні, не може перевищувати сорока п'яти днів.

Листом від 06.08.2010р. №15900/9/26-31 (а.с.33) відділом податкової міліції ДПІ в м.Керчі АР Крим надана відповідь на звернення позивача, згідно якої, з метою перевірки обставин викладених у зверненні, здійснено виїзд в с.Золоте, Ленінського району та опитування місцевих мешканців. В результаті перевірки інформація, яка зазначена у зверненні, не знайшла свого підтвердження.

Отже, звернення Громадської організації «Екологічний контроль» від 02.07.2010р. розглянуто та вирішено відділом податкової міліції ДПІ в м.Керчі АР Крим у терміни передбачені вищезазначеною нормою, внаслідок чого позовні вимоги в частині визнання протиправною (незаконною) бездіяльність Керченської міжрайонної податкової міліції ДПІ в м.Керчі, яка діє у складі Державної податкової інспекції в м.Керчі АР Крим щодо перевірки обставин викладених у зверненні Громадської організації «Екологічний контроль» вих. №1/25 від 02.07.2010р. та зобов'язання відповідача належним чином розглянути звернення є необґрунтованими та задоволенню не підлягають.

Щодо позовних вимог про про визнання протиправною (незаконною) бездіяльність Керченської міжрайонної податкової міліції ДПІ в м.Керчі, яка діє у складі Державної податкової інспекції в м.Керчі АР Крим відносно не сповіщення заявника про результати розгляду звернення, суд виходить з наступного.

Відповідно до ч.1 ст.18 Закону громадянин, який звернувся із заявою чи скаргою до органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, об'єднань громадян, засобів масової інформації, посадових осіб, має право, зокрема одержати письмову відповідь про результати розгляду заяви чи скарги.

Разом з тим, органи державної влади і місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації незалежно від форм власності, об'єднання громадян, посадові особи зобов'язані розглянути пропозиції (зауваження) та повідомити громадянина про результати розгляду (ч.1 ст.14 Закону).

На підтвердження обставин направлення Громадській організації «Екологічний контроль» повідомлення про результати розгляду відповідачем надано копія аркушу виписки з журналу вихідної кореспонденції (згідно найменування у додатках до заперечень, а.с.35).

Відповідно до ч.4 ст.70 КАС України обставини, які за законом повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися ніякими іншими засобами доказування, крім випадків, коли щодо таких обставин не виникає спору.

Надана виписка з журналу вихідної кореспонденції не є допустимим доказом повідомлення позивача про результати розгляду звернення, оскільки з наданої копії не вбачається що саме направлялося та за якою адресою. Крім того, відомості про вихідну кореспонденцію під №15900/9/26-31 розташовані знизу аркуша поза графами, які містяться ньому. Інших доказів направлення позивачу повідомлення про результати розгляду його звернення (листа від 06.08.2010р. №15900/9/26-31) відповідачем суду не надано.

На підставі викладеного, суд приходить до висновку про протиправність бездіяльності Державної податкової інспекції в особі відділу податкової міліції ДПІ в м.Керчі АР Крим щодо належного направлення відповіді на звернення Громадської організації «Екологічний контроль» №1/25 від 02.07.2010р.

Частиною 2 ст.11 КАС України передбачено право суду вийти за межі позовних вимог, тільки в разі, якщо це необхідно для повного захисту прав, свобод та інтересів сторін чи третіх осіб, про захист яких вони просять.

Враховуючи необхідність повного захисту прав та інтересів позивача, суд вважає необхідним визнати зобов'язати Державну податкову інспекцію в особі відділу податкової міліції ДПІ в м.Керчі АР Крим направити Громадській організації «Екологічний контроль» відповідь на звернення Громадської організації «Екологічний контроль» №1/25 від 02.07.2010р.

Вступну та резолютивну частину постанови проголошено у судовому засіданні 23 листопада 2010 року.

У повному обсязі постанову складено та підписано 29 листопада 2010 року.

Керуючись ст.ст. 11, 94, 98, 158-161, ч.1 ст.162, 163 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити частково.

Визнати протиправною бездіяльність Державної податкової інспекції в особі відділу податкової міліції ДПІ в м.Керчі АР Крим щодо належного направлення відповіді на звернення Громадської організації «Екологічний контроль» №1/25 від 02.07.2010р.

Зобов'язати Державну податкову інспекцію в особі відділу податкової міліції ДПІ в м.Керчі АР Крим направити Громадській організації «Екологічний контроль» відповідь на звернення №1/25 від 02.07.2010р.

В задоволенні інших позовних вимог відмовити.

Стягнути з Державного бюджету України на користь Громадської організації «Екологічний контроль» судові витрати зі сплати судового збору в розмірі 3,40 грн.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Сидоренко Д.В.