Постанова від 27.02.2025 по справі 529/113/25

Справа № 529/113/25

Провадження № 3/529/84/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 лютого 2025 року Диканський районний суд Полтавської області в складі:

головуючого судді - Петренко Л.Є.,

секретаря - Звягольської В.А.,

з участю прокурора - Скубачевського П.П.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадяники України, проживаючої та зареєстрованої в АДРЕСА_1 , працюючої спеціалістом 1 категорії відділу економічного розвитку та залучення інвестицій виконачого комітету Диканської селищної ради

за ч.1 ст. 172-6 КУпАП

встановив:

ОСОБА_1 , будучи звільненою 04.02.2021 з посади головного спеціаліста відділу організаційної роботи та управління персоналом апарату Диканської районної державної адміністрації, припинивши при цьому діяльність пов'язану з виконанням функцій держави або місцевогосамоврядування, відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», являючись суб'єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», примітки до ст.172-6 КУпАП, являючись суб?єктом відповідальності на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч.1 ст.45 та абз.1 п.2-7 Розділу XIII «Прикінцеві положення» вказаного Закону, несвоєчасно, без поважних причин, після встановленого терміну декларування (до 31.01.2024), а саме о 23 год. 02 хв. 21.02.2024, подала на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію особи, яка припинила діялність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за 2021 рік (після звільнення), чим умисно вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

В судове засідання ОСОБА_1 не з'явилась до суду подала клопотання про розгляд вказаного адміністративного матерала у її відсутність, вину у вчинення адміністративного правопорушення визнає повністю.

Прокурор обставини, викладені у протоколах про вчинення адміністративних правопорушень підтримав та зазначив про наявність в діях ОСОБА_1 ознак адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Заслухавши думку прокурора та дослідивши приєднані до справи докази, встановлено наступне.

Відповідно до Розпорядження голови районної державної адміністрації №45-к від 18.09.2014 ОСОБА_1 призначено на посаду головного спеціаліста відділу організаційної і кадрової роботи апарату райдержадміністрації. Присвоєно ОСОБА_1 15 ранг державного службовця (7 категорія).

19.09.2014 ОСОБА_1 склала присягу державного службовця (а.с. 19).

04.02.2021 Наказом № 17-0с керівника апарату державної адміністрації Диканської РДА ОСОБА_1 звільнено з посади головного спеціаліста відділу організаційної роботи управління персоналом апарату райдержадміністрації, 04.02.2021, у зв'язку з реорганізацією Диканської райдержадміністрації.

27.05.2016 ОСОБА_1 присвоєно дев'ятий ранг державногослужбовця (категорія «В»).

В подальшому, наказом Диканської РДА від 27.01.2020 №17-ос «Про переведення ОСОБА_1 » ОСОБА_1 переведено з посади головного спеціаліста відділу організаційної роботи та управління персоналом апарату райдержадміністрації на посаду головного спеціаліста відділу організаційної роботи.

01.09.2020 наказом Диканської районної державної адміністрації № 34-ос присвоєно черговий сьомий ранг державного службовця (категорія «В»).

Згідно ст. 68 Конституції кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Відповідно до ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктами на яких поширюється дія цього Закону, є зокрема державні службовці.

Згідно з приміткою до статті 172-6 КУпАП суб'єктами правопорушень у цій статті (крім правопорушень, визначених частинами другою та третьою цієї статті, у частині неповідомлення або несвоєчасного повідомлення про суттєві зміни у майновому стані) є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» зобов'язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Таким чином, відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 є суб'єктом, на якого поширюється дія вказаного Закону.

Відповідно до абз. 2 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корун особи, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах «в»-«ґ» пункту 2 частини першої статті 3, зобов'язані до 1 квітня наступі року після року припинення діяльності подати в установленому части першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на викот функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Відповідно до абзацу першого пункту 27 Розділу XIII "Прикінцеві положення" Закону України «Про запобігання корупції» установлено, що особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких за України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану", подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року.

Закон України "Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану набрав чинності 12.10.2023.

Відповідно до пункту 1-1 розділу І роз'яснень НАЗК «Щодо фінансової доброчесності: застосування окремих положень Закону України запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю (подання декларації, повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, повідомлення, про відкриття валютного рахунку) від 13.11.2023 № 4 (зі змінами)», оприлюднених на офіційному сайті за посиланням «https://nazk.gov.ua», після відновлення обов'язку подання декларацій за загальним правилом до 31.01.2024 слід подати, зокрема декларацію при звільненні за 2022-2023 роки (якщо обов'язок подання декларації настав до 11.10.2023 включно).

Таким чином ОСОБА_1 будучи звільненою 04.02.2021 з посади головного спеціаліста відділу організаційної роботи та управління персоналом апарату Диканської райдержадміністрації, припинила діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, та зобов'язана була подати щорічну декларацію особи, яка припинила діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за 2021 рік (після звільнення), не пізніше 31.01.2024.

Відповідно до списку декларацій, оприлюднених в Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 подала декларацію особи, яка припинила діляьність пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, ща 2021 (після звільнення) о 23 год. 02 хв. 21.02.2024, тобто несвоєчасно.

Поважних причин неподання декларацій у передбачені Законом строки не встановлено та суду не надано.

Отже, в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.176-2 КУпАП, а саме несвоєчасне, без поважних причин, подання особою, яка яка припинила діяльність пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за 2021 рік (після звільнення).

Визначаючи вид та міру адміністративного стягнення, суд керується Конституцією України, Конвенцією ООН проти корупції (Нью-Йорк, 31 жовтня 2003 року), Кримінальною конвенцією Ради Європи про боротьбу з корупцією (Страсбург, 27 січня 1999 року), додатковим протоколом до Кримінальної конвенції Ради Європи про боротьбу з корупцією (Страсбург, 15 травня 2003 року), Законом України від 14 жовтня 2014 року № 1700-VII «Про запобігання корупції», Кодексом України про адміністративні правопорушення, за положеннями яких не понесення відповідальності за скоєне умисне правопорушення пов'язане з корупцією дискредитує державу та руйнує моральні цінності суспільства.

Також, суд виходячи із положень ст.23 КУпАП, враховує характер вчиненого правопорушення, особу ОСОБА_1 , визнання нею вини, сімейний та майновий стан.

Як обставину, що пом'якшує відповідальність слід визнати визнання вини. Обтяжуючих відповідальність обставин не встановлено.

З огляду на викладене, суд вважає за можливе визначити стягнення у виді штрафу в межах санкції ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Судовий збір необхідно стягнути з ОСОБА_1 в порядку ст. 40-1 КУпАП.

Керуючись статтями 283, 293, 294 КУпАП, суд

постановив:

Визнати ОСОБА_1 винуватою у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що складає 850 грн.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 605 грн 60 коп.

Постанова може бути оскаржена до Полтавського апеляційного суду через районний суд протягом десяти днів з дня її проголошення.

Суддя Л.Є. Петренко