Рішення від 13.02.2025 по справі 260/6805/24

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 лютого 2025 рокум. Ужгород№ 260/6805/24

Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Плеханова З.Б.

при секретарі Онисько Н.

за участю:

позивача: ОСОБА_1 - представник ОСОБА_2

відповідача 1: ІНФОРМАЦІЯ_1 , представник - не з'явився

відповідача 2: Комісія для розгляду питань надання військовозобов'язаним відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період при ІНФОРМАЦІЯ_2 - представник не з явився

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_3 , Комісії з розгляду питань надання військовозобов'язаним відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період ІНФОРМАЦІЯ_4 про визнання дій протиправними і зобов'язання вчинити певні дії

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до Закарпатського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до ІНФОРМАЦІЯ_3 , Комісії з розгляду питань надання військовозобов'язаним відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період ІНФОРМАЦІЯ_4 , яким просить:

1. Визнати незаконним та скасувати наказ начальника ІНФОРМАЦІЯ_3 від 25.09.2024 р. щодо призову на військову службу під час мобілізації ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_5 , код РНКОПП: НОМЕР_1 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 ).

2. Зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_1 (Адреса: АДРЕСА_2 , ЄДРПОУ: НОМЕР_2 ) розглянути заяву ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_5 , код РНКОПП: НОМЕР_1 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 ) про надання відстрочки від призову від 24.10.2024 р.

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що 24.10.2024 р. Позивача - ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_5 незаконно затримано та доставлено до ІНФОРМАЦІЯ_4 , де він утримувався проти власної волі.

24.10.2024 року Позивачем було особисто подано заяву на надання відстрочки від призову за п.1 ч.3 ст. 23 ЗУ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» .

Крім того, того ж дня, представником в інтересах Клієнта також подано заяву на надання відстрочки від призову за п. 1 ч.3 ст. 23 ЗУ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» поштовим зв'язком. Показово, що Позивач навчається в Закарпатській академії мистецтв на денній формі навчання, рівень освіти - магістр, код та назва спеціальності - 023 Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація.

Таким чином, Позивачем були виконані всі вимоги чинного законодавства щодо отримання відстрочки від призову під час мобілізації, але незважаючи на повідомлення відповідача про право на відстрочку до проведення мобілізації та подання ним особисто усіх належних документів, яке свідчить про бажання військовозобов'язаного скористатись своїм правом на відстрочку. Позивача все одно було незаконно направлено на проходження військової служби.

01 листопада 2024 року ухвалою Закарпатського окружного адміністративного суду відкрито загальне позовне провадження в справі та зобов'язано ІНФОРМАЦІЯ_1 надати суду в термін 7 днів: копії всіх медичних документів ОСОБА_1 зокрема: направлення для проходження медичного огляду ВЛК ОСОБА_1 ; довідку (висновок) Військово-лікарської комісії про стан придатності ОСОБА_1 ; акт проведення медичного огляду (т.з. обхідний лист) ОСОБА_1 ; протокол засідання ВЛК щодо огляду ОСОБА_1 , а також копії всіх документів про мобілізацію зокрема: заяву про взяття на військовий облік військовозобов'язаних ОСОБА_1 ; витяг з наказу про мобілізацію ОСОБА_1 ; заяву на видачу військового квитка ОСОБА_1 .

18 листопада 2024 року від ІНФОРМАЦІЯ_3 надійшов відзив на позовну заяву, відповідно до якого ІНФОРМАЦІЯ_6 з позовом не погоджується і заперечує проти вимог позивача. Як зазначено в документах, доданих до позову, гр. ОСОБА_1 вступив до навчального закладу 02.09.2024 р., однак в порядку визначеному ч. 11 ст. 38 Закону України “Про військовий обов'язок та військову службу», підпунктом 8 пункту 1 Правил військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, не повідомив в семиденний строк ІНФОРМАЦІЯ_6 за місцем перебування на військовому обліку про зазначене, не оформив в порядку визначеному Порядком проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 р. № 560, відстрочку від призову на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період з підстав, визначених статтею 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

Посилання позивача, що ОСОБА_1 , в особі представника подано заяву про відстрочку то, в даній частині, просить суд зважити на те, що така заява поступила до служби діловодства ІНФОРМАЦІЯ_4 25.10.2024 р., а позивача було призвано на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період на день раніше (в додатку, - в додатку відмітка служби діловодства за 25.10.2024 р. № 24033). Отже позовна вимога № 1 не підлягає до задоволення, оскільки дії ІНФОРМАЦІЯ_4 були цілком законними.

03 грудня 2024 року ухвалою Закарпатського окружного адміністративного суду залучено до участі у справі в якості співвідповідача Комісію з розгляду питань надання військовозобов'язаним відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період ІНФОРМАЦІЯ_4 , а також витребувано від ІНФОРМАЦІЯ_4 заяви із вхідним номером та датою реєстрації (з додатками) ОСОБА_1 та його представника адвоката Керецман Н.В. по надання відстрочки від призову, подані 24 жовтня 2024 року, 25 жовтня 2024 року та прийняті за ними рішення., докази передачі поданих заяв на розгляд комісії для розгляду питань надання військовозобов'язаним відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий при ІНФОРМАЦІЯ_2 та оригінал поіменного списку від 24.10.2024 року із зазначенням ОСОБА_1 .

14 січня 2025 року від ІНФОРМАЦІЯ_3 надійшли витребовувані судом докази.

Обставини встановлені судом

24 жовтня 2024 року Позивачем було особисто подано заяву на надання відстрочки від призову за п.1 ч.3 ст. 23 ЗУ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» .

До заяви було додано:

1) Завірену копію довідки про здобувача освіти, сформована в Єдиній державній електронній базі з питань освіти №298764 .

2) Завірену копію довідки від 09.09.2024 року №02.4-09/134-24

3) Завірена копія студентського квитка .

Крім того, 24 жовтня 2024 року адвокатом Керецман Н.В. інтересах ОСОБА_1 також подано заяву на надання відстрочки від призову за п. 1 ч.3 ст. 23 ЗУ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» поштовим зв'язком , заява поступила до служби діловодства ІНФОРМАЦІЯ_4 25.10.2024 року.

До заяви було додано:

1) Завірену копію довідки про здобувача освіти, сформована в Єдиній державній електронній базі з питань освіти №298764 .

2) Завірену копію довідки від 09.09.2024 року №02.4-09/134-24

3) Завірена копія студентського квитка .

Судом встановлено, що ОСОБА_1 навчається в Закарпатській академії мистецтв на денній формі навчання, рівень освіти - магістр, код та назва спеціальності - 023 Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація.

Факт навчання Позивача підтверджується :

- Довідкою про здобувача освіти, сформована в Єдиній державній електронній базі з питань освіти №298764.

- Довідкою від 09.09.2024 року №02.4-09/134-24.

- Студентським квитком серії НОМЕР_3 .

Згідно Довідки № 02.4-09/175-24 від 24 жовтня 2024 року, виданої проректором з навчальної роботи Закарпатської академії мистецтв, ОСОБА_1 02.09.2024 року вступив до Закарпатської академії мистецтв і на даний час навчається на 1-му курсі другого (магістрського) рівня вищої освіти денної форми навчання за освітньою програмою "Живопис", спеціальність 023 Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація, за державним замовленням (Наказ про зарахування на навчання № 92 від 28.08.2024 року). Термін закінчення навчального закладу 31 грудня 2025 року.

24 жовтня 2024 року, відповідачем було направлено на медичний огляд військово лікарською комісією з метою визначення придатності для проходження військової служби по мобілізації.

Відповідно до Довідки №4313 військово - лікарської комісії при ІНФОРМАЦІЯ_2 від 24.10.2024 р. :

Солдат запасу ОСОБА_1 ,1992 р. н.

Проведений медичний огляд ВЛК при ІНФОРМАЦІЯ_2 24.10.2024 року. Діагноз (включаючи код згідно НК 025) та постанова ВЛК про причинний зв'язок ( травми, поранення, контузії, каліцтва): Здоровий.

На підставі графи ІІ Розкладу хвороб графи ТДВ "Б"

Придатний до військової служби.

Згідно Картки обстеження та медичного огляду позаштатної ВЛК при ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_1 , солдат запасу, діагноз та постанова ВЛК : здоровий , Придатний до військової служби.

Відповідно до Витягу з Наказу начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 від 24.10.2024 р. №943 Про призов військовозобов'язаних на військову службу під час мобілізації, призвано та направлено для проходження військової служби під час мобілізації резервістів військовозобовязаних, які призвані і направленні в складі команд НОМЕР_4 ( додаток 4) солдата ОСОБА_1

Згідно Довідки В/ч НОМЕР_4 від 02.11.2024 р., солдат ОСОБА_1 перебуває на військовій службі в В/ч НОМЕР_4 з 27.10.2024 р. призваний за мобілізацією.

Відповідно до протоколу опитування адвокатом особи за її згодою від 26.11.2024 р. ,Адвокат Керецман Надія Валеріївна, що діє за договором правової допомоги в інтересах ОСОБА_1 . Опитування відбулося за згодою особи за адресою: АДРЕСА_3 .зазначено наступне:

"24 жовтня 2024 року близько 09.00 години мене було зупинено біля Закарпатської академії мистецтв та доставлено до ІНФОРМАЦІЯ_4 представниками поліції для уточнення даних. Коли ми прибули до приміщення ІНФОРМАЦІЯ_4 , в мене відібрали мобільний телефон та перевірено мої документи, а саме: паспорт, військово- обліковий доку мент. Крім того, мною одразу було повідомлено працівників територіального центру комплектування, що я є студентом, навчаюсь в Закарпатській академії мистецтв та бажаю подати заяву на відстрочку від проходження військової служби в зв'язку із навчанням. Після огляду моїх документів, мене направили до кабінету на другому поверсі, як пояснили, що то юристи, де я подав заяву на відстрочку разом з Довідкою про здобувача освіти за даними Єдиної державної електронної бази з питань освіти та Довідкою про навчання №02.4-09/175- 24 від 24.10.2024 року.

Після подання заяви на відстрочку, мені запропонували пройти військово-лікарську комісію, зазначаючи, що це формальність, так як у мене є всі підстави для відстрочки і мене одразу відпустять на пари в академію. Але не дивлячись на те, що я пройшов ВЛК і подав заяву на відстрочку мене не відпустили, а пізніше повідомили, що я підлягаю мобілізації і ввечері мене разом з іншими мобілізованими було відправлено до навчального центру біля Львова, куди ми прибули приблизно о 8:00 25 жовтня 2024 року (район яворівського полігону). Після того, як я показав військовому свої документи про навчання і пояснив, що подав заяву на відстрочку від мобілізації, мене відмовилися там приймати на проходження військової служби. Приблизно о 14:00 годині мене повезли в інШе місто (як пізніше мені стало відомо, до АДРЕСА_4 ), куди ми прибули о 18-19 годині, але і там після розмови з військовим та ознайомлення з моїми документами мене не прийняли та зробили відповідний запис у поіменному списку ІНФОРМАЦІЯ_7 , після чого повезли в невідомому напрямку'. Ми переночували в автобусі в невизначеному місці і зранку 26 жовтня 2024 року поїхали до навчального центру іншої військової частини, де до мене підходив військовий з іншої бригади, якому я так само пояснив ситуацію і де від мене відмовилися, зробивши запис в документах ІНФОРМАЦІЯ_4 , і тільки тоді мені стало відомо, що від мене відмовилися у в/ч НОМЕР_5 та НОМЕР_6 . Ввечері того ж дня, приблизно о 16-17 годині мене повезли до ТрО в с. Мала Любаша. де так само мене не взяли із посиланням, що я згідно законодавства маю право на відстрочку від проходження служби. В той же день пізно ввечері мене повезли в напрямку Закарпаття, а 27 жовтня 2024 року приблизно о 10:00 годині ранку ми приїхали у місто Чоп. де мене тримали до вечора 30 жовтня та приблизно о 20:00 годині повезли до міста Хуст, а 02.11.2024 року повідомили, що мене зараховано до військової частини НОМЕР_4 з 27.10.2024 року для проходження військової служби та видано про це довідку б/н від 02 листопада 2024 року.

Також, бажаю додати, що у вересні 2024 року я два рази приходив до ІНФОРМАЦІЯ_4 , щоб подати заяву на відстрочку, але вперше мені було відмовлено в зв'язку із тим. що в п'ятницю в них неприйомний день, а другий раз мені сказали стояти і чекати, і я простояв в черзі пів дня, а потім сказали, щоб всі приходили наступного разу, бо робочий день скінчився. Крім того, ще у вересні заступниця міністра оборони з питань цифрового розвитку повідомила, що найближчим часом буде доступна подача документів в електронному режимі, в тому числі і для студентів буде введено оформлення відстрочки від призову онлайн, через застосунок «Резерв+» через запит і тому я сподівався оформити її найближчим часом, так як в робочий час територіального центру комплектування я також проходжу навчання у академії і не маю можливості пропускати навчання. Пакет документів (заяву на відстрочку та витяг з ЄДЕБО) завжди носив із собою, так як сподівався, що зможу їх подати у вільний від навчання час."

Мотиви та норми права застосовані судом

Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Указом Президента України №64/2022 від 24.02.2022 "Про введення воєнного стану в Україні" введено воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб, який неодноразово продовжувався. Воєнний стан в Україні триває й наразі.

Відповідно до статті 1 Закону України «Про військовий обов'язок військову службу» № 2232-ХІІІ Захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є конституційним обов'язком громадян України.

Військовий обов'язок установлюється з метою підготовки громадян України до захисту Вітчизни, забезпечення особовим складом Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також правоохоронних органів спеціального призначення (далі - Збройні Сили України та інші військові формування), посади в яких комплектуються військовослужбовцями.

Від виконання військового обов'язку громадяни України звільняються на підставах, визначених цим Законом.

Відповідно з абзацом першим частини першої статті 39 Закону № 2232-ХІІ призов резервістів та військовозобов'язаних на військову службу під час мобілізації проводиться в порядку, визначеному цим Законом та Законами Україна «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

Згідно з ч.5 ст.22 ЗУ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» № 3543 призов громадян на військову службу під час мобілізації або залучення їх до виконання обов'язків за посадами, передбаченими штатами воєнного часу, забезпечують місцеві органи виконавчої влади та здійснюють територіальні центри комплектування та соціальної підтримки або командири військових частин.

Поряд з цим, статтею 23 Закону №3543-ХІІ, передбачена відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації.

Так, відповідно до п.1 ч. 3 ст. 23 ЗУ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти і здобувають рівень освіти, що є вищим за раніше здобутий рівень освіти у послідовності, визначеній частиною другою статті 10 Закону України "Про освіту", а також докторанти та особи, зараховані на навчання до інтернатури.

Порядок проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період визначається Кабінетом Міністрів України.

Кабінет Міністрів України прийняв постанову №560 від 16.05.2024, яка набрала чинності 18.05.2024 «Про затвердження Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період». Цей Порядок визначає: зокрема

- процедуру надання військовозобов'язаним та резервістам відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період та її оформлення;

У цьому Порядку у розділі «Надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації та її оформлення» чітко передбачено алгоритм дій районного ТЦК:

Відстрочка від призову на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період надається військовозобов'язаним з підстав, визначених статтею 23 Закону України Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію.

Для розгляду питань надання військовозобов'язаним відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період при районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (відокремлених відділах) утворюються комісії у такому складі:

голова комісії - керівник районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки (відокремленого відділу);

члени комісії - представники апарату, структурних підрозділів (освіти та науки, охорони здоров'я, соціального захисту населення, служби у справах дітей, центру надання адміністративних послуг) районної, міської держадміністрації (військової адміністрації).

Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації може оформлятися за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів на підставі даних, отриманих з інших державних реєстрів або баз даних, які підтверджують, що військовозобов'язаний має право на відстрочку з підстав, визначених статтею 23 Закону України Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію.

Комісія вивчає отримані заяву та підтвердні документи, оцінює законність підстав для надання відстрочки, за потреби готує запити до відповідних органів державної влади для отримання інформації, що підтверджує право заявника на відстрочку, або використовує інформацію з публічних електронних реєстрів.

Комісія зобов'язана розглянути отримані на розгляд заяву та документи, що підтверджують право на відстрочку, протягом семи днів з дати надходження, але не пізніше ніж протягом наступного дня від дати отримання інформації на запити до органів державної влади.

На підставі розгляду отриманих документів комісія ухвалює рішення про надання або відмову у наданні відстрочки. Рішення комісії оформляється протоколом.

Про прийняте комісією рішення повідомляється засобами телефонного, електронного зв'язку або поштою заявнику не пізніше ніж на наступний день після ухвалення такого рішення.

У разі позитивного рішення військовозобов'язаному надається довідка із зазначенням строку відстрочки за формою, визначеною у додатку 6.

У разі відмови у наданні відстрочки військовозобов'язаному повідомляють письмово із зазначенням причин відмови за формою, визначеною у додатку 7. Таке рішення може бути оскаржене у судовому порядку.

До ухвалення комісією рішення військовозобов'язаний не підлягає призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період.

У разі неможливості провести перевірку у військовозобов'язаного підстав для відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів територіальний центр комплектування та соціальної підтримки повідомляє про необхідність надання відповідних підтвердних документів.

Однак, в матеріалах справи відсутній протокол з результатом рішення комісії щодо розгляду заяви позивача про надання відстрочки від призову.

Судом встановлено , що у позивача наявні документи . які можуть слугувати підставою для надання відстрочки за п.1 ч. 3 ст. 23 ЗУ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»

З наведеного слідує, що відповідач не здійснив перевірку наявності (відсутності) підстави для оформлення відстрочки позивачу від призову на військову службу під час мобілізації.

З урахуванням зазначеного, відповідач, як суб'єкт владних повноважень, до компетенції якого належить вирішення питання щодо надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, після отримання від позивача та його представника заяви про надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації та документів на підтвердження цього права повен був прийняти рішення за наслідком розгляду цієї заяви про надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації або мотивовану відмову в такому.

Натомість, за наслідком розгляду заяви позивача відповідне рішення про надання відстрочки чи про відмову у її наданні прийнято не було.

З огляду на те, що у даному випадку відповідач належним чином не розглянув заяву позивача про надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації та не прийняв будь-яке рішення, яке б породжувало для позивача юридичні наслідки, суд дійшов висновку про покладення на ІНФОРМАЦІЯ_6 в особі комісії для розгляду питань надання військовозобов'язаним відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період при ІНФОРМАЦІЯ_2 (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) обов'язку розглянути заяву ОСОБА_1 від 24.10.24 року зареєстровану за № 24033 подану разом із заявою представника заявника адвокатом Керецман Надією Валеріївною та прийняти рішення про надання або відмову у наданні відстрочки на підставі пункту 1 частини 3 статті 23 Закону № 3543-XII, з урахуванням висновків суду, викладених в судовому рішенні.

Суд вважає, що саме такий спосіб захисту порушеного права позивача є належним та достатнім в даному випадку.

Згідно з ч.1 ст.2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Відповідно до ч.2 ст.77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. У таких справах суб'єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.

Згідно з ч.1 ст.90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

У процесі розгляду справи не встановлено інших фактичних обставин, що мають суттєве значення для правильного вирішення спору, і доказів на підтвердження цих обставин.

Відповідно до п.58 рішення Європейського суду з прав людини у справі Серявін та інші проти України від 10.02.2010 року, заява 4909/04, Суд повторює, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов'язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов'язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (рішення у справі Руїс Торіха проти Іспанії від 09.12.1994 року, серія A, N 303-A, п.29).

Оскільки в разі розгляду заяви позивача та заяви його представника про надання відстрочки та винесення позитивного рішення , позивач не може бути мобілізований, то оскаржуваний наказ має бути скасований самим відповідачем, а тому позовна вимога про визнання протиправним та скасування наказу про мобілізацію позивача є передчасною.

Оцінивши докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, та враховуючи всі наведені обставини, суд дійшов до висновку про те, що адміністративний позов підлягає до часткового задоволення з визнанням бездіяльності Комісії з розгляду питань надання військовозобов'язаним відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період ІНФОРМАЦІЯ_4 щодо не розгляду заяви ОСОБА_1 від 24.10.24 року зареєстровану за № 24033 подану разом із заявою представника заявника адвокатом Керецман Надією Валеріївною.

Керуючись статтями 262-265 КАС України, суд

ВИРІШИВ:

1. Позов ОСОБА_1 (Код РНКОПГІ: НОМЕР_1 АДРЕСА_1 ) до ІНФОРМАЦІЯ_3 ( Код ЄДРПОУ: НОМЕР_2 ), Комісії з розгляду питань надання військовозобов'язаним відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період ІНФОРМАЦІЯ_4 про визнання дій протиправними і зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити частково.

2. Визнати бездіяльність Комісії з розгляду питань надання військовозобов'язаним відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період ІНФОРМАЦІЯ_4 щодо не розгляду заяви ОСОБА_1 від 24.10.24 року зареєстровану за № 24033 подану разом із заявою представника заявника адвокатом Керецман Надією Валеріївною.

2. Зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_1 в особі комісії для розгляду питань надання військовозобов'язаним відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період при ІНФОРМАЦІЯ_2 (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) розглянути заяву ОСОБА_1 від 24.10.24 року зареєстровану за № 24033 подану разом із заявою представника заявника адвокатом Керецман Надією Валеріївною.

3.Стягнути на користь ОСОБА_1 (Код РНКОПГІ: НОМЕР_1 АДРЕСА_1 ) за рахунок бюджетних асигнувань ІНФОРМАЦІЯ_1 ( Код ЄДРПОУ: НОМЕР_2 ) судові витрати у вигляді сплаченого судового збору у розмірі 605,60 грн.

В решті позовних вимог-відмовити.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня виготовлення повного тексту судового рішення до Восьмого апеляційного адміністративного суду.

СуддяЗ.Б.Плеханова

Повний текст судового рішення виготовлено та підписано 21 лютого 2025 року.