іменем України
Справа №377/106/25
Провадження №3/377/58/25
20 лютого 2025 року суддя Славутицького міського суду Київської області Бабич Н.С., за відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в місті Славутичі справу про адміністративне правопорушення, передбачене частиною 1 статті 130 КУпАП, що надійшла з Відділення поліції № 2 Вишгородського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Київській області стосовно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , пенсіонера, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ,
01 лютого 2025 року о 17 годині 44 хвилини, в м.Славутичі, по вулиці Героїв Дніпра, біля будинку №1 Печерського кварталу, водій ОСОБА_1 керував автомобілем Audi А4, реєстраційний номер НОМЕР_2 , в стані алкогольного сп'яніння. Зі згоди водія огляд проводився у медичному закладі, що підтверджується висновком лікаря №1 від 01.02.2025.
Своїми діями ОСОБА_1 порушив вимоги пункту 2.9 (а) Правил дорожнього руху України та вчинив адміністративне правопорушення, передбачене частиною 1 статті 130 КУпАП.
ОСОБА_1 у призначене судове засідання не прибув, про час і місце якого був повідомлений належним чином. До суду подав заяву, в якій просив розглянути справу за його відсутності, з протоколом згоден, вину визнав частково, просив врахувати, що задовго до виїзду в нього боліло серце, тому дружина дала йому випити настоянку пустирнику та «Валокордин», про що він повідомив у лікарні, на координацію рухів це не вплинуло, але могло призвести до показів проміле в крові.
Враховуючи, що присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, не обов'язковою для розгляду цієї справи, то справу розглянуто за відсутності ОСОБА_1 .
Дослідивши матеріали справи, переглянувши відеозапис на диску з автомобільного та нагрудного відеореєстратора поліцейських, вважаю, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 130 КУпАП, підтверджується дослідженими у судовому засіданні доказами:
- протоколом про адміністративне правопорушення, передбачене частиною 1 статті 130 КУпАП, серії ЕПР №236089 від 01.02.2025 у частині часу та місця вчинення адміністративного правопорушення, анкетних даних особи, яка його вчинила та ідентифікаційних ознак транспортного засобу, яким вона керувала;
- рапортом поліцейського СРПП ВП №2 Вишгородського РУП ГУНП в Київській області старшого сержанта поліції Ситенка Ю. від 01.02.2025, з якого вбачається, що під час патрулювання на службовому автомобілі зі старшим сержантом поліції Кривденком О.С. м.Славутич 01.02.2025 о 17:44 по вул. Героїв Дніпра вони помітили автомобіль Audi А4, реєстраційний номер НОМЕР_2 , що рухався у темну пору доби з вимкненими фарами ближнього світла, який зупинили неподалік будинку №1 Печерського кварталу м.Славутича за допомогою проблискових маячків синього, червоного кольору та звукового сигналу. В ході перевірки документів у водія встановлено, що вказаним автомобілем керував ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючий за адресою: АДРЕСА_1 . Під час спілкування з водієм у останнього були виявлені ознаки алкогольного сп'яніння, а саме: запах алкоголю з порожнини рота, порушення мови. Водію ОСОБА_1 в законному порядку було запропоновано пройти огляд на стан алкогольного сп'яніння на місці зупинки транспортного засобу за допомогою газоаналізатора «Alkotest 6810», на що він погодився, результат становив 0,52 проміле, водій був не згоден з результатом. У подальшому ОСОБА_1 було запропоновано пройти огляд в найближчому медичному закладі, що входить до переліку МОЗ України, а саме в КНП « Славутицька міська лікарня», на що водій погодився, результат за висновком лікаря був позитивний, дана подія зафіксована на нагрудний відеореєстратор поліцейських. У подальшому ОСОБА_1 було роз'яснено його права та обов'язки, передбачені ст. 63 Конституції України, та ст. 268 КУпАП, також повідомлено, що за вказане правопорушення відносно нього за порушення п. 2.9 ( а) ПДР України буде складено протокол за частиною 1 статті 130 КУпАП;
- роздруківкою тестування на алкоголь із застосуванням газоаналізатора «Alcotest № 6810», прилад № ARBL-0627, принтер № ARBL-5022, проведеним 01.02.2025 о 17:44 з результатом 0,52%о ОСОБА_1 ;
- актом огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів, складеним поліцейським СРПП Відділення поліції №2 Вишгородського РУП ГУНП в Київській області Ситенком Ю.М., з якого вбачається, що огляд ОСОБА_1 проведений у зв'язку з виявленими ознаками алкогольного сп'яніння (запах алкоголю з порожнини рота, порушення мови) за допомогою газоаналізатора «Alcotest №6810, результат огляду на стан сп'яніння позитивний - 0,52 %о, в якому зазначено, що ОСОБА_1 від підпису відмовився;
- направленням на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, складеним поліцейським СРПП ВП №2 Вишгородського РУП ГУНП в Київській області Ситенком Ю.М., відповідно до якого 01.02.2025 о 17:58 ОСОБА_1 направлено на огляд до КНП «Славутицька міська лікарня» у зв'язку з виявленими ознаками алкогольного сп'яніння;
- роздруківкою тестування на алкоголь із застосуванням приладу «Drager Alcotest №6810», прилад №ARFA-0637, принтер ARED-5354, тест № 8222, проведеного в КНП «Славутицька міська лікарня» 01.02.2025 о 18:03, з результатом 0,24 %о, ОСОБА_2 ;
- роздруківкою тестування на алкоголь із застосуванням приладу «Drager Alcotest №6810», прилад №ARFA-0637, принтер ARED-5354, тест №8223, проведеного в КНП «Славутицька міська лікарня» 01.02.2023 о 18:23, з результатом 0,29 %, ОСОБА_1 ;
- висновком №1 щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння, або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, від 01.02.2025, складеним лікарем КНП «Славутицька міська лікарня», відповідно до якого 01.02.2025 о 18:03 ОСОБА_1 перебуває у стані алкогольного сп'яніння, в якому стоїть підпис обстежуваного;
- копією свідоцтва про повірку законодавчо врегульованого засобу вимірювальної техніки №П51 QM 0228 083 24 від 28.02.2024, виданого Державним підприємством «Київоблстандартметрологія» Київського обласного науково-виробничого центру стандартизації, метрології, сертифікації, з якого вбачається, що газоаналізатор для контролю вмісту алкоголю у видихуваному повітрі «Alkotest 6810», зав. № ARBL-0627, виробник Drager Safety AG&Co, KGaA, Німеччина, за результатами повірки відповідає вимогам ДСТУ 8950:2019, свідоцтво чинне до 28 лютого 2025 року;
- постановою про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі серії ЕНА №3984916 від 01.02.2025, винесеною поліцейським ВП №2 Вишгородського РУП ГУНП в Київській області старшим сержантом Кривденком О.С., згідно з якою ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 2 статті 122 КУпАП, піддано стягненню у виді штрафу в розмірі 510 гривень;
- копією посвідченням водія серії НОМЕР_3 ОСОБА_1 від 05.05.2015, відповідно до якого він має право керування транспортними засобами категорій А1, А, В1, В,С1, С;
- копією свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу серії НОМЕР_4 , згідно з яким власником автомобіля Audi А4, реєстраційний номер НОМЕР_2 , є ОСОБА_3 ;
- відеозаписами з автомобільного та нагрудного відеореєстратора поліцейських, які є безперервними, на яких зафіксовано як поліцейські, рухаючись на службовому автомобілі, зупиняють легковий автомобіль Audi А4, реєстраційний номер НОМЕР_2 , поліцейський підходить до водія, представляється, повідомляє про проведення відеофіксації відповідно до статті 40 Закону України «Про Національну поліцію» та причину зупинки транспортного засобу відповідно до статті 35 вказаного Закону. Після цього пропонує водію надати для перевірки посвідчення водія та свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу. Після встановлення особи водія, яким є ОСОБА_1 , поліцейський запитує у водія, чи вживав він протягом останніх 24 годин алкогольні напої, оскільки відчувається запах алкоголю та наявне порушення мови. Почеп заперечує вжиття ним алкогольних напоїв протягом останніх 24 годин. Поліцейський повідомляє ОСОБА_1 про наявність підстав для висновку, що останній перебуває в стані алкогольного сп'яніння та пропонує водію пройти огляд на стан сп'яніння на місці зупинки транспортного засобу за допомогою газоаналізатора «Драгер», на що ОСОБА_1 погоджується. Після цього ОСОБА_1 проходить огляд на стан алкогольного сп'яніння на місці зупинки транспортного засобу за допомогою газоаналізатора «Alcotest №6810». Результат огляду на стан алкогольного сп'яніння становить 0,52 %о, з яким ОСОБА_1 не погоджується, тому поліцейський пропонує йому пройти огляд у найближчому медичному закладі, внесеному до переліку МОЗ, а саме в Славутицькій міській лікарні, на що він погоджується. Після цього поліцейські на службовому автомобілі доставляють ОСОБА_1 до КНП «Славутицька міська лікарня», в присутності поліцейських лікар проводить огляд ОСОБА_1 на стан алкогольного сп'яніння із застосуванням газоаналізатора «Alcotest № 6810». Результат огляду становить 0,24 %о та 0,29 %о. Під час проведення огляду ОСОБА_1 повідомляє про вжиття ним в цей день лікарського засобу «Валокордин» близько 20 крапель. Після огляду лікар надає висновок. Після проведення огляду поліцейські складають відносно ОСОБА_1 матеріали про адміністративне правопорушення за частиною 1 статті 130 КУпАП та постанову про адміністративне правопорушення за частиною 2 статті 122 КУпАП.
Зазначені докази є належними, допустимими і достатніми для висновку про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 130 КУпАП, що виразилось в керуванні ним транспортним засобом в стані алкогольного сп'яніння за обставин, вказаних у протоколі про адміністративне правопорушення, виходячи з такого.
Пунктом 1.3 Правил дорожнього руху України визначено, що учасники дорожнього руху зобов'язані знати й неухильно виконувати вимоги цих Правил.
У пункті 1.9 Правил дорожнього руху України встановлено, що особи, які порушують ці Правила, несуть відповідальність згідно із законодавством.
Відповідальність за вчинене правопорушення передбачена частиною 1 статті 130 КУпАП за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Пункт 2.9 (а) Правил дорожнього руху України забороняє водієві керувати транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Порядок огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, встановлений положеннями статті 266 КУпАП, Порядком направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.12.2008 № 1103 (далі - Порядок №1103) та Інструкцією про виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України та Міністерства охорони здоров'я України від 09.11.2015 № 1452/735, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 11.11.2015 за № 1413/27858 (далі - Інструкція № 1452/735).
Відповідно до положень статті 266 КУпАП особи, які керують транспортними засобами, морськими, річковими, малими, спортивними суднами або водними мотоциклами і щодо яких є підстави вважати, що вони перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, підлягають відстороненню від керування цими транспортними засобами, морськими, річковими, малими, спортивними суднами або водними мотоциклами та оглядові на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції.
Огляд особи, яка керувала транспортним засобом, морським, річковим, малим, спортивним судном або водним мотоциклом, на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, проводиться поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів. Під час проведення огляду осіб поліцейський застосовує технічні засоби відеозапису, а в разі неможливості застосування таких засобів огляд проводиться у присутності двох свідків. Матеріали відеозапису обов'язково долучаються до протоколу про адміністративне правопорушення.
У разі незгоди особи, яка керувала транспортним засобом, морським, річковим, малим, спортивним судном або водним мотоциклом, на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров'я. Перелік закладів охорони здоров'я, яким надається право проведення огляду особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, затверджується управліннями охорони здоров'я місцевих державних адміністрацій. Проведення огляду осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, в інших закладах забороняється.
Огляд на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, здійснюється в закладах охорони здоров'я не пізніше двох годин з моменту встановлення підстав для його здійснення. Огляд у закладі охорони здоров'я та складення висновку за результатами огляду проводиться в присутності поліцейського. Кожний випадок огляду осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, у закладі охорони здоров'я реєструється в порядку, визначеному спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузі охорони здоров'я.
Огляд особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, проведений з порушенням вимог цієї статті, вважається недійсним.
Направлення особи на огляд на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду здійснюються в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ЕПР №236089 від 01.02.2025 ОСОБА_1 ставиться у вину порушення пункту 2.9 (а) Правил дорожнього руху України, згідно з яким водію заборонено керувати транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, тобто правопорушення, передбачене частиною 1 статті 130 КУпАП.
Об'єктивною стороною даного правопорушення є саме керування транспортним засобом у стані сп'яніння (наркотичного чи алкогольного). Доказова база має бути спрямована саме на доведення одночасно двох обставин: керування транспортним засобом і перебування у стані сп'яніння (наркотичного чи алкогольного).
Як вбачається з матеріалів справи та протоколу про адміністративне правопорушення, ОСОБА_1 з результатами огляду на стан алкогольного сп'яніння, проведеного поліцейським на місці зупинки транспортного засобу, не погодився, тому такий огляд був проведений в КНП «Славутицька міська лікарня».
Пунктом 2 Порядку № 1103 передбачено, що огляду підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського є підстави вважати, що вони перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, згідно з ознаками такого стану, установленими МОЗ і МВС.
Відповідно до пункту 3 цього Порядку огляд проводиться: поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ і Держспоживстандартом; лікарем закладу охорони здоров'я (в сільській місцевості за відсутності лікаря - фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту, який пройшов спеціальну підготовку).
Пунктом 4 Порядку №1103 передбачено, що огляд на місці зупинки транспортного засобу проводиться із застосуванням технічних засобів відеозапису, а в разі неможливості застосування таких засобів - у присутності двох свідків. Матеріали відеозапису обов'язково долучаються до протоколу про адміністративне правопорушення.
Відповідно до пункту 6 Порядку №1103 водій транспортного засобу, що відмовився від проведення огляду на місці зупинки транспортного засобу або висловив незгоду з його результатами, направляється поліцейським для проведення огляду до відповідного закладу охорони здоров'я.
Поліцейський забезпечує проведення огляду водія транспортного засобу в закладі охорони здоров'я не пізніше ніж протягом двох годин з моменту виявлення відповідних підстав ( пункт 7 Порядку №1103).
Згідно з пунктом 13 Порядку №1103 лікар, що проводив у закладі охорони здоров'я огляд водія транспортного засобу, складає за його результатами висновок за формою, яка затверджується МОЗ. Висновок складається в трьох примірниках: по одному - для поліцейського та водія транспортного засобу, а третій залишається в закладі охорони здоров'я.
Відповідно до пункту 2 розділу І Інструкції №1452/735 огляду на стан сп'яніння підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського уповноваженого підрозділу Національної поліції України (далі поліцейський) є підстави вважати, що вони перебувають у стані сп'яніння згідно з ознаками такого стану.
Як вбачається з пункту 3 розділу І Інструкції №1452/735, ознаками алкогольного сп'яніння є: запах алкоголю з порожнини рота; порушення координації рухів; порушення мови; виражене тремтіння пальців рук; різка зміна забарвлення шкірного покриву обличчя; поведінка, що не відповідає обстановці.
Згідно з пунктом 6 розділу І Інструкції №1452/735 огляд на стан сп'яніння проводиться: поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом (далі спеціальні технічні засоби); лікарем закладу охорони здоров'я (у сільській місцевості за відсутності лікаря фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту, який пройшов спеціальну підготовку).
Розділом ІІІ Інструкції №1452/735 встановлено порядок проведення огляду на стан сп'яніння в закладах охорони здоров'я і оформлення його результатів.
Пунктом 3 розділу ІІІ Інструкції №1452/735 передбачено, що огляд у закладах охорони здоров'я щодо виявлення стану сп'яніння проводиться лікарем закладу охорони здоров'я (у сільській місцевості за відсутності лікаря - фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту), який пройшов тематичне удосконалення за відповідною програмою згідно з чинним законодавством.
Відповідно до пункту 15 розділу ІІІ Інструкції №1452/735 за результатами огляду на стан сп'яніння та лабораторними дослідженнями встановлюється діагноз, який вноситься до акта медичного огляду.
Згідно з пунктом 16 цього розділу висновок щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, видається на підставі акта медичного огляду.
Акт медичного огляду особи складається в одному примірнику, який залишається в закладі охорони здоров'я ( пункт 19 Інструкції №1452/735).
Висновок щодо результатів медичного огляду особи на стан сп'яніння складається в усіх випадках безпосередньо після огляду особи у трьох примірниках: перший примірник видається під підпис поліцейському, який доставив дану особу на огляд, другий видається оглянутій особі, а третій залишається в закладі охорони здоров'я ( пункт 20 Інструкції №1452/735).
Кожний випадок огляду на стан сп'яніння у закладі охорони здоров'я реєструється в журналі реєстрації медичних оглядів осіб з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції ( пункт 21 Інструкції №1452/735).
Відповідно до пункту 22 розділу ІІІ Інструкції №1452/735 висновки щодо результатів медичного огляду осіб на стан сп'яніння, складені з порушенням вимог цієї Інструкції, вважаються недійсними.
З аналізу зазначених правових норм слідує, що огляд у закладах охорони здоров'я щодо виявлення стану сп'яніння може проводити лікар закладу охорони здоров'я (у сільській місцевості за відсутності лікаря - фельдшер фельдшерсько-акушерського пункту), який пройшов тематичне удосконалення за відповідною програмою згідно з чинним законодавством. За результатами огляду лікар, який провів цей огляд, повинен скласти акт медичного огляду особи та безпосередньо після огляду особи видати висновок щодо результатів медичного огляду особи на стан сп'яніння.
Згідно з Переліком закладів охорони здоров'я Київської області, яким надається право проведення огляду водіїв транспортних засобів на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженого наказом Департаменту охорони здоров'я Київської обласної державної адміністрації від 08.07.2020 № 667-адм ( в редакції наказу від 12.07.2023 № 875-адм), КНП «Славутицька міська лікарня» внесена до вказаного переліку.
Таким чином, в судовому засіданні встановлено, що огляд ОСОБА_1 на стан алкогольного сп'яніння поліцейським на місці зупинки транспортного засобу та лікарем в закладі охорони здоров'я був проведений з дотриманням вимог статті 266 КУпАП, Інструкції №1452/735 та Порядку №1103, підстав для визнання його недійсним не встановлено.
Суд зауважує, що Європейський суд з прав людини у справі «О'Галлоран та Франціс проти Сполученого Королівства» (рішення від 29 червня 2007 року) зазначив, що будь-яка особа, яка володіє чи керує автомобілем, підпадає під дію спеціальних правил, оскільки володіння та використання автомобілів є таким, що потенційно може завдати серйозної шкоди. Ті, хто реалізували своє право володіти автомобілями та їздити на них, тим самим погодились нести певну відповідальність та виконувати додаткові обов'язки у правовому полі.
Отже, ОСОБА_1 , який реалізував своє право володіти і керувати автомобілем, тим самим погодився нести відповідальність та виконувати обов'язки згідно із встановленими в Україні правовими нормами у сфері дорожнього руху.
Відтак, у судовому засіданні встановлено та підтверджено належними, допустимими і достатніми доказами, що ОСОБА_1 керував транспортним засобом Audi А4, реєстраційний номер НОМЕР_2 , у стані алкогольного сп'яніння за обставин, вказаних у протоколі про адміністративне правопорушення, передбачене частиною 1 статті 130 КУпАП, серії ЕПР1 №236089 від 01.02.2025, чим порушив пункт 2.9 (а) Правил дорожнього руху України.
Доводи ОСОБА_1 , наведені в його заяві, про вжиття ним до проведення огляду лікарських засобів- настоянки пустирника та «Валокордину», не спростовують наявність в його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 130 КУпАП.
Обставини, які виключають адміністративну відповідальність відповідно до статей 17-20 КУпАП, не встановлено.
Обставин, що виключають провадження в справі про адміністративне правопорушення, передбачених статтею 247 КУпАП, також не встановлено.
За таких обставин ОСОБА_1 необхідно піддати стягненню за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 130 КУпАП, у виді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.
Крім того, стягненню з особи на користь держави при накладенні на неї адміністративного стягнення підлягає судовий збір відповідно до пункту 5 частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір».
Керуючись статтями 283-284 КУпАП,
ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною першою статті 130 КУпАП, і піддати стягненню у виді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян в сумі 17 000 гривень з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в сумі 605 гривень 60 копійок.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги через Славутицький міський суд Київської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Згідно з частиною першою статті 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі її оскарження не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 КУпАП, постанова про накладення штрафу, згідно з частиною першою статті 308 КУпАП, надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
Відповідно до частини другої статті 308 КУпАП у порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у постанові про стягнення штрафу, тобто 34 000 гривень.
Постанова може бути звернута до примусового виконання протягом трьох місяців з дня винесення.
Суддя Н. С. Бабич