Провадження № 3/760/927/25
в справі № 760/32511/24
21 січня 2025 року суддя Солом'янського районного суду м. Києва Бурлака О.В., розглянувши матеріали адміністративної справи, що надійшли з Департаменту формування доброчесності політичних фінансів Національного агентства з питань запобігання корупції про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживає за адресою: АДРЕСА_1 , керівник політичної партії «Громадянський рух «Спільна справа», РНОКПП: НОМЕР_1 ,
про вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ст. 212-21 КУпАП,-
ОСОБА_1 , будучи керівником політичної партії «Громадянський рух «Спільна справа», порушив порядок подання Звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за 2022 рік до Національного агентства з питань запобігання корупції, а саме встановлено порушення оформлення звіту Партії, зокрема, не відображено відомості про оплату послуг приватного нотаріуса, не додано до звіту Партії за 2022 рік копії звітів про проведення щорічного внутрішньопартійного фінансового аудиту, чим порушив ст. 17 Закону України «Про політичні партії в Україні», тобто вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 212-21 КУпАП.
Крім того, ОСОБА_1 , будучи керівником політичної партії «Громадянський рух «Спільна справа», порушив строки подання Звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за ІІ квартал 2024 року до Національного агентства з питань запобігання корупції, а саме звіт Партії подано 24.09.2024, тоді як останнім днем подання Звіту є 09.08.2024, чим порушив ст. 17 Закону України «Про політичні партії в Україні», тобто вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 212-21 КУпАП.
ОСОБА_1 у судовому засіданні вину у вчиненні адміністративних правопорушень визнав та не заперечував обставин, викладених в проколах про адміністративні правопорушення.
Разом з цим, ОСОБА_1 заявив клопотання про відтермінування оплати штрафу строком на десять місяців, з оплатою 20 жовтня 2025 року, у зв'язку з тяжким матеріальним становищем.
Суд, заслухавши ОСОБА_1 , дослідивши матеріали справ, приходить до такого висновку.
Згідно ст. 212-21 КУпАП, відповідальність настає у разі порушення встановленого порядку або строків подання фінансового звіту про надходження і використання коштів виборчого фонду, звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру або подання фінансового звіту, оформленого з порушенням встановлених вимог.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ст. 212-21 КУпАП підтверджується зібраними та дослідженими судом доказами, зокрема, протоколами про адміністративні правопорушення №50-33/505 від 05.12.2024 та №50-33/502 від 05.12.2024, звітами політичної партії «Громадянський рух «Спільна справа» про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за 2022 рік та за ІІ квартал 2024 року, висновками про результати аналізу Звітів політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру, статут політичної партії «Громадянський рух «Спільна справа», дані з сайту НАЗК.
Згідно ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, вина (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами є будь-які фактичні дані, на підставі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Відповідно до вимог ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Відповідно до ст. 278 КУпАП, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання чи правильно складений протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Відповідно до ст. 245 КУпАП, завданням провадження в справах про адміністративне правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що спричиняють вчиненню адміністративний правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян в дусі додержання законів, зміцнення законності.
З огляду на викладене, суд приходить до висновку, що дії ОСОБА_1 правильно кваліфіковані за ст. 212-21 КУпАП, а вина у вчиненні адміністративних правопорушень підтверджується сукупністю досліджених у судовому засіданні доказів, які не викликають сумнівів у своїй достовірності і допустимості.
Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом, стягнення накладається в межах санкції встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
У відповідності до ст. 304 КУпАП, питання, пов'язані з виконанням постанови про накладення адміністративного стягнення, вирішуються органом (посадою особою), який виніс постанову.
Згідно ч. 2 ст. 301 КУпАП, відстрочка виконання постанови про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу здійснюється в порядку, встановленому законом.
Відповідно до ч. 1 ст. 33 Закону України «Про виконавче провадження» за наявності обставин, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим (хвороба сторони виконавчого провадження, відрядження сторони виконавчого провадження, стихійне лихо тощо), сторони мають право звернутися до суду, який видав виконавчий документ, із заявою про відстрочку або розстрочку виконання рішення. Рішення про розстрочку виконується в частині та у строки, встановлені цим рішенням.
Оскільки нормами КУпАП не врегульовано питання надання розстрочки виплати штрафу у справах про адміністративні правопорушення, суд вирішуючи клопотання про надання розстрочки виплати штрафу, керується за аналогією приписами ч. 4 ст. 53 КК України, відповідно до якої з урахуванням майнового стану особи суд може призначити штраф із розстрочкою виплати певними частинами строком до одного року.
Вирішуючи питання щодо накладення стягнення, відповідно до вимог ст.ст. 33-35 КУпАП, суд приймає до уваги характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступень його вини, майновий стан, суд вважає, що ОСОБА_1 необхідно піддати адміністративному стягненню, виходячи з вимог ст. 212-21 КупАП, у виді штрафу, із розстрочкою виплати штрафу.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП та ст.4 Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_1 підлягає стягненню на користь держави судовий збір.
На підставі викладеного, та керуючись ст.ст. 7, 9, 33-36, 40-1, 212-21, 252, 283, 284, 304 КУпАП та ЗУ «Про судовий збір», суд,-
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 212-21 КУпАП, та накласти на нього стягнення у виді штрафу в розмірі 5 100 (п'ять тисяч сто) гривень, який необхідно сплатити за реквізитами: Отримувач коштів: УК у Солом'янському районі; Код отримувача (код ЄДРПОУ): 37993783; Номер рахунку (IBAN): UA278999980313090106000026010; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); Код класифікації доходів бюджету: 21081100; Призначення платежу: адміністративний штраф.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в дохід держави в розмірі 605 (шістсот п'ять) грн. 60 коп., який необхідно сплатити за реквізитами: Отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); Рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001; Код класифікації доходів бюджету: 22030106; Призначення платежу: *;101; ідентифікаційний номер, Судовий збір стягнутий з П.І.Б., на користь держави, за рішенням 760/32511/24 (номер справи).
Клопотання ОСОБА_1 про відтермінування сплати штрафу - задовольнити частково.
Розстрочити ОСОБА_1 виплату штрафу на 10 (десять) місяців із визначенням розміру щомісячного платежу 510,00 грн., починаючи з лютого 2025 року.
Зобов'язати ОСОБА_1 сплачувати по 510,00 грн., щомісячно, не пізніше 25 числа кожного місяця та повідомляти суд про сплату відповідної частини штрафу, шляхом пред'явлення відповідного документу (квитанції).
Зупинити перебіг строку давності звернення постанови до виконання до закінчення строку розстрочення, визначеного судом.
Після спливу строку розстрочення виконання постанови, у разі не сплати штрафу особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, постанову звернути до примусового виконання у загальному порядку.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через 15-ть днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніше як через 15-ть днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Штраф, накладений за вчинення адміністративного правопорушення, вноситься порушником в установу банку України.
У разі несплати правопорушником штрафу у вищевказаний строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в поряду, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постановив про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, зазначений у постанові про стягнення штрафу.
Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з моменту винесення до Київського апеляційного суду через районний суд.
Постанова пред'являється до виконання протягом трьох місяців.
Суддя О.В.Бурлака