Справа: № 2-а-844/10/0270 Головуючий у 1-й інстанції: < Текст >
Суддя-доповідач: Денісов А.О.
"22" листопада 2010 р. м. Київ
№ 2-а-844/10/0270
Київський апеляційний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді: Денісова А.О.
Суддів: Грищенко Т.М.
Парінова А.Б.
при секретарі Вовчок О. І.,
розглянувши у письмовому провадженні апеляційну скаргу Гайсинської МДПІ на постанову Вінницького окружного адміністративного суду по справі за позовом малого приватного підприємства «Ассоль»до Гайсинської МДПІ про визнання дій неправомірними та скасування рішення про застосування штрафних санкцій
02.03.2010 року МПП «Ассоль» звернулося до суду з позовом про визнання неправомірними дій посадових осіб Гайсинської МДПІ та скасування рішення №0000702306/0 від 16.12.2009 року про застосування фінансових санкцій.
Постановою Вінницького окружного адміністративного суду від 05.05.2010 року позов задоволено. Суд визнав протиправним та скасував рішення Гайсинської МДПІ №0000702306/0 від 16.12.2009 року про застосування фінансових санкцій до МПП «Ассоль» через невідповідність вказаного рішення вимогам ЗУ «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»(далі -Закон).
Не погоджуючись із вказаним рішенням, МДПІ подала апеляційну скаргу, в якій просить його скасувати та прийняти нове про відмову у задоволенні позовних вимог, посилаючись на неповне з'ясування судом обставин, що мають значення для справи, та неправильне застосування п.п. 9, 10, 11 ст.3 та п.п. 4, 5, 6 ст.17 Закону.
Дослідивши матеріали справи, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню з наступних підстав.
03.12.2009 року працівниками МДПІ проведено перевірку магазину «Ассоль»щодо дотримання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, за результатами якої складено акт, в якому зафіксовані порушення п.п. 9, 10, 11 ст.3 Закону: не забезпечено зберігання п'яти щоденних фіскальних звітних чеків в книзі обліку розрахункових операцій, (відсутні Z-звіти №№ 399, 487, 565, 579, 710); не забезпечене зберігання двох контрольних стрічок до фіскальних звітних чеків (№№ 399 та 487); проведені розрахункові операції через реєстратор розрахункових операцій без використання режиму попереднього програмування найменувань товару. За результатами перевірки прийняте рішення №0000702306/0 від 16.12.2009 року про застосування штрафних (фінансових) санкцій у сумі 2125 грн. за порушення законодавства про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.
Відповідно до п.4 ст.17 Закону за порушення його вимог до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян -у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його незберігання в книзі обліку розрахункових операцій.
Перевіркою встановлено незабезпечення зберігання Z-звітів №№ 399, 487, 565, 579, 710. Суд першої інстанції встановив наявність в книзі обліку розрахункових операцій двох фіскальних звітів №№ 579 та 710, проте зберігання Z-звітів №№ 399, 487, 565 позивач не забезпечив, тобто має місце порушення, відповідальність за яке встановлена Законом. Наявність двох Z-звітів з п'яти не виключає відповідальність МПП і не впливає на розмір фінансової санкції, встановленої ст. 17 Закону.
Відповідно до п.5 ст.17 Закону за порушення його вимог до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян -у разі невиконання друку контрольної стрічки або її незберігання протягом встановленого терміну
Перевіркою встановлене незабезпечення зберігання двох контрольних стрічок до фіскальних звітних чеків №№ 399, 487. Суд першої інстанції встановлена наявність контрольної стрічки до фіскального звітного чеку № 399, проте зберігання контрольної стрічки до фіскального звітного чеку № 487 незабезпечене, що свідчить про вчинення порушення, відповідальність за яке встановлена п.5 ст.17 Закону. Наявність контрольної стрічки до фіскального звітного чеку № 399 не звільняє позивача від відповідальності за незабезпечення зберігання контрольної стрічки до фіскального звітного чека № 487.
Наявність порушення, відповідальність за яке встановлене п.6 ст.17 Закону, сторонами не заперечується.
Викладене свідчить, що МПП вчинило порушення, відповідальність за які встановлені п. п. 4, 5, 6 ст. 17 Закону, а тому до нього обґрунтовано були застосовані штрафні (фінансові) санкцій у сумі 2125 грн.
З огляду на викладене та, приймаючи до уваги, що суд першої інстанції неповно з'ясував обставин, що мають значення для справи, та ухвалив судове рішення з порушенням норм матеріального права, що призвело до неправильного вирішення справи, керуючись ст.ст. 198, 202, 205, 207 КАС України, суд
Апеляційну скаргу задовольнити. Постанову Вінницького ОАС від 05.05.2010 року скасувати та винести нову про відмову в задоволенні позову.
Постанова набирає законної сили з моменту проголошення, але може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України в порядок і строки, визначені ст.212 КАСУ.
Головуючий суддя:
Судді:
В повному обсязі постанова виготовлена 23.11.2010 року